Тепловізори не найпоширеніший прилад, що часто зустрічається при виконанні професійних завдань. При цьому багато хто навіть не здогадується, що тепловізор – це гаджет, здатний допомогти у вирішенні різних побутових проблем. Про це й поговоримо.

Принагідно вивчимо присланий на огляд тепловізор від Даджет Guide MobiR Air, який можна підключити до Android або iPhone. Тож обов’язково читайте і підписи до фотографій.

Характеристики, плюси та мінуси Guide MobiR Air

Почнемо з характеристик:

  • Дозвіл детектора: 120 на 90 пікселів
  • Кут огляду: 50 градусів
  • Частота оновлення 25 Гц
  • Діапазону температур: від -20 до +120
  • Заявлена ​​точність: +/-3 градуси
  • Підключення: Android / iOS, роз’єми Type-C або Lightning для iPhone
  • Матеріал корпуса: магнієвий сплав
  • Розміри: 50 х 13 х 18 мм, вага 18,2 г
  • Інше: чохол та шлейка у комплекті
  • Ціна: 12 174 рублі (подивитися можна тут)

Плюси:

  • Безкоштовний додаток, доступний і в Google Market, і в AppStore
  • Прості налаштування: підключив через порт до смартфону та запустив програму
  • Хороша точність вимірювання температури (відхилення заявлено +-3 градуси)
  • Діапазон вимірювання температури становить від -20°С до +120°С
  • Живлення від смартфона, додаткової батареї не потрібно
  • Непоганий кут огляду – 50 градусів (найчастіше у конкурентів 36-40 градусів)
  • Корпус із магнію
  • Футляр у комплекті

Мінуси:

  • Футляр є, але хотілося б ще шторку на лінзу
  • Немає захисту від падінь (у більш дорогих моделей вказують, що можуть пережити падіння з 1 метра, наприклад)
  • Є тепловізори з більш сучасними характеристиками.

Останній пункт – це не мінус. Скоріше важливо розуміти, що Guide MobiR Air належить до категорії недорогих тепловізорів. Так, навіть під брендом Guide MobiR є безліч дорожчих моделей, що мають просунуті характеристики. Наприклад, можна взяти модель MobIR 2S, в якій і роздільна здатність детектора вдвічі більша, і температурний діапазон розширений, і точність вище. Однак і за розміром цей тепловізор вдвічі більший, а коштує вчетверо дорожче. І подібних прикладів можна назбирати безліч. Ціни на тепловізори починаються від 12-13 тисяч (якраз за Guide MobiR Air) і йдуть у космос.

Відповідно, при покупці тепловізора слід визначитися з цілями та завданнями, які стоять. Якщо треба зайця в лісі зловити чи працювати на будівництві, то це одна розмова. А якщо йдеться про вирішення побутових проблем – протікання, проводка, обслуговування домашнього ноутбука, то Guide MobiR Air буде більш ніж доречним.

#1. Пошук витоків тепла у квартирі чи заміському будинку

Одна з найкорисніших опцій. І, до речі, пошук витоків тепла – це вперше, коли я наживо бачив тепловізор. Добудувався наш іпотечний будинок, і, начитавшись форумів, для приймання квартири найняли розумного дядька, який насамперед сказав, що стіни криві, а потім показав на тепловізорі біля віконної рами «витік» (а що ви хочете? Стіни ж криві).

У результаті ліквідація «дір» зробила потужний внесок: температура у квартирі піднялася з 19 до 23 градусів за Цельсієм. Плюс зник неприємний протяг. У 19 градусів по дому ходиш у светрі, а +23 – це вже шорти та футболка.

Тож якщо з початком осінньо-зимового періоду, незважаючи на батареї, у квартирі холодно та неприємно «тягне» по підлозі, то це привід перевірити теплоізоляцію. І тут мова не тільки про вікна, балконні та вхідні двері. Джерелами холоду можуть виявитися погано замазані шви у підлозі чи стінах будинку.

Особливо до речі тепловізор прийде власникам дачних будинків, що бувають у них восени та взимку.

Guide MobiR Air від компанії “Даджет” поставляється в акуратній картонній коробці, всередині якої сам тепловізор, захисний чохол, шлейка та набір документів.
Враховуючи презентабельний зовнішній вигляд та загальний стиль гаджета, Guide MobiR Air можна рекомендувати як подарунок. Сам собі не купиш, але, так чи інакше, тепловізор точно знадобиться і на полиці без діла не лежатиме.
Корпус виконаний із магнієвого сплаву: і надійно, і відбитки пальців не збирає. На вибір пропонується два варіанти тепловізорів – для Android та для iPhone. Розрізняються роз’ємами: Type-C та Lightning. В принципі, не має значення, як вибирати, тому що завжди можна докупити перехідник.
У лівій частині розташована камера. Кут огляду складає 50 градусів. Діапазон вимірювання температури – від -20 до + 120 С. Формально заявлено, що Guide MobiR Air виявляє тепло на відстані до 250 метрів. Це вже прямо тепловізор для полювання виходить, щоб ловити зайця. Але представники компанії сказали, що зайця навряд чи. Ось ведмедя здалеку виявити вдасться. Хоча велика ймовірність, що ведмідь, хоч і без тепловізора, помітить вас раніше. Тож 250 метрів – це теоретична цифра. У побуті тепловізор добре працює на відстані 10-15 метрів.
Тепловізор має високу точність вимірювання. Формально заявлено відхилення +/-3 градуси. Тут швидше все залежить від навколишніх умов та обстановки. В ідеальних квартирних умовах тепловізор можна використовувати і як дистанційний термометр: точно визначає температуру і людини, і води в чайнику.

#2. Чи не настав час почистити кондиціонер і замінити в ноутбуці термопасту?

Мабуть, мати у доступі тепловізор можна порекомендувати всім власникам ноутбуків та комп’ютерів. Тут бажано відразу після покупки чи чищення від пилу та заміни термопасти та заміряти показники температури по датчиках усередині ноутбука, та за допомогою тепловізора подивитися, які частини та як нагріваються. Ну а потім можна перевіряти кожні кілька місяців. Коли показники почнуть відрізнятися, настав час провести обслуговування.

Сучасні ноутбуки – це високотехнологічні “гарячі штучки”, так що важливо стежити, щоб вентилятори не забивалися пилом, а термопаста (а ще краще рідкий метал) були свіжими і не втрачали властивостей. “Холодна” область на фото – це зона, де розташований кулер. Треба регулярно перевіряти, щоб вентилятор не заростав пилом.

Так само треба регулярно обслуговувати кондиціонери, повітряні фільтри яких можуть засмічуватися, що, своєю чергою, призведе до перегріву.

#3. Що з батареєю, теплою підлогою та електропроводкою?

Продовжуючи тему холодів у будинку чи квартирі, треба звернути увагу на батареї. Чи гріють вони так, як повинні, чи рівномірне нагрівання? Рівномірність нагріву – це важливий момент. Якщо “топлять”, а батарея холодна, то тут і без тепловізора все ясно. Тепловізор допоможе визначити, чи не з’явився засмічення або повітряна пробка. Наприклад, на фото нижче здається, що дві гарячі труби не до батареї приєднані, а йдуть у нікуди. Це привід розібратися!

Здається, що дві гарячі труби не до батареї приєднані, а йдуть у нікуди. Це привід розібратися!
А ось приклад батареї, в якій одна із секцій не працює.
Підготовка тепловізора до роботи є елементарною. Треба завантажити програму з Google Play Market або AppStore та підключити тепловізор до смартфону. Всі!
Тепловізори добре працюють і з iPhone, і Android. Також для зручності можна використовувати подовжувачі.
Хороша точність, можна замість градусника використати. У додатку є низка корисних опцій, на які варто звернути увагу. Тут є і налаштування колірної схеми, і дзеркальне відображення, і ручне підстроювання яскравості та контрастності.
А також є окрема галерея, щоби знімки не губилися серед спільних фото.

Крім батарей, тепловізор допоможе впоратися з теплою підлогою, як з електричною, так і водяною.

При цьому не варто обмежуватись батареями. Тепловізор легко допоможе знайти засмічення і у звичайній водопровідній трубі. Просто пустити холодну або гарячу воду та шукати точку затику.

Аналогічно Guide MobiR Air може бути корисним під час перевірки електропроводки, та й усієї електротехніки в цілому. У цьому випадку за допомогою тепловізора можна буде виявити місця підвищеного нагріву та зрозуміти їхню температуру.

Все ж таки одна справа, коли, наприклад, адаптер нагрівається до 35 градусів, і зовсім інша, якщо його температура перевищує 50 градусів. Це вже привід перевірити, чи все нормально, чи є ризик пожежі.

А ось так виглядає розлита вода від ванни у кутку.

Насамкінець тепловізор можна порекомендувати для виявлення та усунення протікань, тому що йому під силу здалеку виявити вологі області. Вони будуть дуже відрізнятися за температурою від оточення.

Висновок

Тепловізор дозволяє спростити вирішення завдань по квартирі та будинку, заради яких раніше потрібно було викликати професіоналів на так звану діагностику.

Утеплення будинку, виявлення несправностей електрообладнання та проводки, обслуговування ноутбука, автомобіля, кондиціонера або перевірка теплої підлоги – по суті, більшість несправностей можна виявити на відміну від температури від норми, включаючи такі банальні речі, як виявлення протікання у ванні або за раковиною.

Насамкінець слід зазначити, що на ринку безліч тепловізорів від різних компаній. Середня ціна починається близько 30 тисяч рублів. Тож ще раз наголосимо, що перед покупкою треба визначитися із завданнями. Якщо йдеться про тепловізор для побутових завдань, то немає потреби брати пристрій за 30-40 тисяч рублів.

Реклама. ТОВ «Даджет», ІПН 7725767310, JapBIFdWm