Якось так вийшло, що від мене вислизнула модель GTS 2 від компанії Amazfit. Мені здалося, що це неприпустимо, і тепер розумний годинник у мене на зап’ясті!

Повний огляд робити, на мій погляд, немає сенсу, тому що пристрій вийшов відносно давно, а ось розглянути основні фішки гаджета точно варто.

Годинник GTS 2 продається досі, причому дуже успішно. Вони поєднують у собі дизайнерський мінімалізм, досить пристойний набір технологій і функцій, та й коштують вони не дуже дорого за теперішніх часів – близько 12 000 рублів.

Параметри

 • Екран: 1.65 дюйма, 348х442, AMOLED
 • Датчики: SpO2, датчик серцевої активності, датчик зовнішнього освітлення, барометр, акселерометр
 • Мікрофон: є
 • Динамік: є
 • вбудована пам’ять: 3 ГБ
 • Акумулятор: 246 мАг
 • Габарити: 43х36х9.7 мм
 • Вага: 47 грамів
 • Захист від води: 5 АТМ
 • Зв’язок: Bluetooth версії 5.0, GPS та ГЛОНАСС

Комплектація

 • Годинник з ремінцем
 • USB-кабель з фірмовим конектором
 • Посібник користувача
 • Гарантійний талон

1. Дизайн та зовнішній вигляд

На нашому ринку продається не так багато привабливих пристроїв, що носяться. А ось Amazfit GTS 2 відноситься до тих гаджетів, які абсолютно не соромно купити собі чи подарувати.

Тонкий та легкий корпус, металевий кант трьох різних кольорів (чорний, сріблястий та золотий), використання матового та глянсового матеріалів, похилі грані екрану – все це створює закінчений дизайн пристрою.

Знизу розробники застосували пластик, хоча могли спробувати зробити кераміку. Мабуть, вартість трохи збільшилася б, зате який був би ефект!

Дизайнери досить креативно надійшли з єдиною кнопкою на корпусі пристрою праворуч. Там є два напливи металевого канта, ніби прикриваючи клавішу активації екрану та входу в меню. Це і зовні цілком симпатично, і безпечно – випадково натиснути на кнопку складніше.

Щодо зручності, то тут немає жодних проблем, тому що, як я сказав вище, пристрій тонкий і легкий, майже не відчувається на руці.

А ще у GTS 2 можна замінювати ремінці завдяки використанню класичного 20 мм кріплення. На AliExpress, та й не тільки, продається величезна кількість ремінців: будь-які кольори, форми та матеріали. Я прикупив би магнітний типу «міланська петля»

2. Шикарний екран

По-перше, він покритий загартованим склом із закругленими гранями (а ще має «олеофобку», і там застосували алмазоподібне покриття). І якщо на смартфонах таке рішення, на мій погляд, не найвдаліше, то в годиннику – вітається. Зрештою, на годиннику інтерфейс не залазить на кути похилих екранів. А навіть якби й залазив, то з ним не треба було б взаємодіяти.

По-друге, перед вами AMOLED-матриця із високою контрастністю. Чорний колір корпусу годинника повністю співпадатиме з чорним фоном циферблатів. Крім того, AMOLED має на увазі яскраві кольори та насиченість.

Окремо варто відзначити яскравість білого кольору. На максимальному рівні вона сягає 700 кд/м2. Більшість смартфонів не можуть похвалитися такими параметрами. А це означає, що годинник виводитиме інформацію на екран, яка легко читається в сонячну погоду.

Ще одна важлива характеристика дисплея – щільність пікселів. Тут він відповідає 341 PPI. Картинка чітка, чиста та без артефактів Pentile.

У налаштуваннях екрана можна настроїти яскравість вручну або довіритися автоматиці. Я зазвичай вибираю значення, близькі до 100%. Режим авто іноді виставляв яскравість матриці трохи нижче ніж я хотів для комфортного споживання інформації.

3. Інтерфейс та швидкість роботи

Особисто для мене дуже важливо, щоб інтерфейс системи того чи іншого пристрою був:

 1. Гарним
 2. Швидким
 3. Інтуїтивно зрозумілим
 4. Не перевантаженою інформацією

Всі ці пункти виконані Amazfit GTS 2.

Циферблати намальовані добре, причепитися нема до чого, тим більше коли у тебе перед очима картинка в 341 PPI. Іконки чіткі, рівні. Меню повідомлень виглядає приємно: загальний чорний фон, сірий фон з текстом і білий шрифт, додаток значок. Так, деякі програми відображаються банально з малюнком “app”. На жаль, це лихо майже всіх пристроїв, які не відносяться до Apple.

Швидкість роботи полягає не тільки в тому, щоб швидко запускалися програми, але і в швидкодії інтерфейсу. І тут використовується найвища частота оновлення екрана. Нічого не гальмує, не фризить. Списки прокручуються плавно, меню перегортаються швидко, без перепусток кадрів.

Насправді дуже рідкісне явище, коли інтерфейс працює плавно. Зрозуміло, що є Samsung, топовий годинник Huawei і Apple Watch, але у більшості із частотою оновлення екрана все погано.

З погляду розуміння роботи системи проблем немає. Перед вами екран із циферблатом, свайп зверху вниз – меню з міні-додатками, свайп знизу вгору – повідомлення, а якщо свайпати праворуч наліво, то ви потрапите у віджети. Наскільки вони потрібні – питання десяте. Особисто я шукаю все в головному меню. Віджети вважаю майже марними. Думаю, логіка програмістів була така: у нас є переходи вниз та вгору, а що нам розміщувати праворуч та ліворуч?

Ну і до речі про перевантажений інтерфейс. Незважаючи на дублювання функцій, у GTS 2 все одно немає навантаження при взаємодії з меню та налаштуваннями. Все потрібне буквально під пальцем.

4. Циферблати

Я приділяю велику увагу цій опції, тому що я великий любитель заміни циферблатів. Що більше таких «вочфейсів», то краще. Хоч щодня змінюй, отримуючи новий досвід взаємодії з годинником: сьогодні в тебе цифровий циферблат, завтра зі стрілками, післязавтра — виключно спортивні функції тощо.

Колись у мене були Amazfit Bip. Так ось для них умільці зробили понад 2000 циферблатів. Зрозуміло, що 50% майже дублювали одне одного, але 1000 унікальних «вочфейсів» теж непогано.

У GTS 2 циферблати можна міняти у фірмовому додатку ZEPP у розділі «Магазин». Я не можу сказати, що циферблатів для цієї моделі дуже багато, але вибрати собі щось можна. Крім того, є фанатські сайти із колекціями сторонніх циферблатів.

Мені подобається використовувати аналогові циферблати це ті, що зі стрілочками. Якось одразу уявляєш весь день.

5. Функції

Особисто мені від розумного годинника багато чого не треба. А те, що треба, має працювати як мінімум стабільно.

Amazfit GTS 2 має пульсометр, яким сьогодні нікого не здивуєш. Я пам’ятаю, як мені привозили на тест китайські смартфони із датчиком, який був убудований біля камери. До речі, це ще Samsung Galaxy S5.

Працює сенсор у GTS 2 точно, звіряв з іншими годинниками та пульсоксиметром.

Звичайно ж, у годиннику ви знайдете замір рівня кисню в крові. Ця технологія стала активно з’являтися в апаратах ще до історії з ковідом. Потрібна вузькому колу людей із захворюваннями серцево-судинної та дихальної систем. У дуже рідкісних випадках – для контролю фізичних навантажень та занять спортом на великій висоті.

Під час пандемії (я так розумію, що вона ще не закінчилася) народ почав активно розбирати пристрої, що носяться, із виміром SpO2.

З одного боку, попереджений – отже, озброєний. З іншого боку – якщо у вас буде брак кисню, то ви це відчуєте і без датчиків.

Загалом, вимір SpO2 є, і він точний. Порівнював із медичним пульсоксиметром.

Окремо варто згадати, що в Amazfit GTS 2 є мікрофон та динамік. Ви можете приймати дзвінки та розмовляти зі співрозмовником. Правда, для цього годинник треба синхронізувати через Bluetooth, тобто не просто підключити до програми ZEPP. На жаль, система не зашита можливість набору номера безпосередньо з годинника.

І ще трохи здивую вас: GTS 2 оснащені приблизно 3 ГБ убудованої пам’яті – вгадайте, навіщо. Правильно, туди можна “загнати” MP3-файли та слухати за допомогою Bluetooth-навушників, підключених до годинника. Думаю, таке знадобиться на тренуванні, коли смартфон залишив у шафці.

Враження

Загалом, вийшов досить цікавий пристрій із усіма важливими функціями.

З недоліків варто відзначити не найвищу автономність – 4-6 днів у звичайному режимі використання; Повідомлення надходять без активації екрана.

В іншому все дуже навіть непогано:

 1. Якісна матриця екрана з високою яскравістю
 2. Можливість прийняття дзвінків
 3. Швидкий інтерфейс
 4. Точні виміри ЧСС та SpO2
 5. Наявність GPS
 6. Приємний дизайн, відмінне складання, якісні матеріали – метал, загартоване скло та алмазоподібне покриття

Сьогодні Amazfit GTS 2 можна купити приблизно за 12000 рублів. Хоч як дивно, дефіциту немає. Пристрій є у багатьох великих магазинах.