У вівторок закінчилася одна з головних європейських виставок IFA 2022. Був на IFA лише раз, але мені там дуже сподобалося, тому що, на відміну від тієї ж барселонської MWC, у Берліні фокусуються виключно на споживчих товарах. Давайте подивимося, що цікавенького показали цього року. Я постарався зібрати гаджети, що не примелькалися.

Гнучкий монітор від LG

Про цей монітор ви напевно вже чули, але хочеться вставити свої п’ять копійок.

LG на IFA регулярно показує щось гнучке. Компанія має традиційно величезний стенд, що займає половину відведеного павільйону. Раніше показували телевізор, який скочується в рулон і ховається у стійці. Його, здається, навіть у Росію привозили. Кунштюк нового телевізора в тому, що він може згинатися за командою користувача: був плоский – трохи вигнутий (радіус 900R).

Навіщо потрібен такий телевізор? Це не просто телевізор, а геймерський монітор із функцією ТБ. Хоча, чесно кажучи, я навіть не впевнений, що ТВ-частина (тюнер, антена) там взагалі є. Але всі сайти та ЗМІ чомусь наполегливо стверджують, що це телевізор, не включаючи мозок. Подивіться хоч би на офіційні ілюстрації. Ніхто не сидить перед телевізором.

Монітор розрахований на геймерів, які грають у стратегії та шутери. Гравці у шутери згинають монітор, так як це збільшує ефект занурення та зону охоплення ігрового поля за допомогою периферичного зору. Ну а тим, хто грає в стратегії, просто потрібне велике плоске поле. Ще в моніторі є 40 Вт динаміки, убудовані мікрофони, підтримується Free Sync і G-SYNC.

Термін та ціни товару не озвучені. Мене подобається сама ідея, що в майбутньому можна буде налаштовувати монітор під себе, згинаючи його і так і сяк. А як вам?

Вініловий програвач Audio-Technica AT-LP50BT-RW

Audio-Technica робить чудові лаконічні дизайну вінілові програвачі. Вініл необов’язково любити та слухати. Подібні вінілові програвачі можна просто ставити в кімнату як елемент інтер’єру. Відразу +10 очок до стилю та витонченості.

Сучасні вінілові програвачі радують тим, що стають все більш доброзичливими. Раніше не можна було просто купити програвач, треба було його зібрати – сам програвач, фонокоректор, підсилювач, колонки. Безперечно, в цьому є свій шарм. Враховуючи, що ті ж підсилювачі самі собою виглядають як твори мистецтва. Але це скільки мороки, та й поріг входу зависокий.

У сучасних програвачах є Bluetooth, тому від програвача йде тільки один провід – в розетку! Втім, зрозуміло, можна все зробити по-старому.

Про цей плеєр, мабуть, ще можна додати, що тонарм тут виготовлений з вуглецевого волокна. Навіщо вуглеволокно? Тому що тонарм має бути жорстким, щоб не резонувати та протистояти впливу зовнішніх резонансів. Тому зазвичай використовують або алюміній, або карбон.

Коштує лише 500 доларів.

Lenovo Glasses T1

Окуляри доповненої реальності Apple вже близько. Чому? Тому що великі виробники поступово починають представляти свої рішення. Раніше в подібне грали в основному дрібні компанії та стартапи. А тепер ось Lenovo представила окуляри з назвою Glasses T1, тобто компанія натякає, що згодом вийде Т2 і т.д.

Досі кращі AR-окуляри були у Nreal. Вони підключалися до смартфону, і користувач міг керувати екраном смартфона поглядом. У Lenovo схожий продукт.

Як видно зі зворотного боку, в окуляри вбудовано два microOLED-екрани. До речі, рішення Lenovo поступається Nreal. Так, роздільна здатність кожного напівпрозорого microOLED-екрана у Lenovo всього лише Full HD, у той час як у Nreal це 3840 на 1080 пікселів.

Зверніть увагу на промокартинку. Окуляри підключаються до смартфона по дроту.

Заряду вистачає на 30 хвилин. Вивести можна будь-яке зображення – екран смартфона, фільм, гру. Загалом технологія дуже класна, але основні мінуси – це необхідність підключати смартфон по дроту, невеликий час автономної роботи та висока ціна. Однак прихід великих гравців, які створюють масові продукти (ті ж Hololens від Microsoft – це швидше робочий інструмент), натякає, що незабаром насолоджуватимемося!

Для тих, хто не розуміє, навіщо воно потрібне. Уявіть можливість перед очима мати величезний якісний екран, якому позаздрить будь-який телевізор. Сидиш такий, дивишся фільм, нікому не заважаєш, та й ніхто не бачить, що ти там дивишся.

LG PuriCare Objet Collection Aero Furniture

Це очищувач повітря, що також працює як столик, в який вбудована бездротова зарядка.

Ідея поєднати техніку та меблі мені подобається. Очищувачі повітря зазвичай сумно нагромаджуються. Начебто корисна річ, але стільки місця займає. А тут ще можна щось зверху покласти та навіть телефон зарядити.

Ціну поки що не назвали, але прості моделі очисників цієї серії коштували в районі 400 – 600 доларів.

Є питання щодо дизайну. Надто помітний. Очисник буде візуальним центром будь-якої кімнати. Втім, можна, мабуть, поставити поруч із диваном чи кріслом, і зійде. Ikea має подібну штуковину, але за 200 доларів. З одного боку, страшніше, ніби щось родом з 80-х, але все одно доречніше в квартирі виглядає. А як ви вважаєте?

JBL Tour Pro 2

Пам’ятайте жарт із серіалу «Теорія великого вибуху», що будь-яка річ стає кращою, якщо вбудувати в неї Bluetooth? Але це було в 2010 році. У 2022 році Леонард і Шелдон розмірковували б над тим, як вбудувати екран.

Вбудований в кейс екран (1,45 дюйма) і є головна особливість навушників JBL Tour Pro 2. На екранчику видно заряд, можна керувати функцією шумозаглушення, показує час. JBL каже, що ще екран може відображати сповіщення, з кейсу можна прийняти дзвінок.

Пара слів про самі навушники. Вони активний шумодав, 6 вбудованих мікрофонів. Заряду вистачає на 10 годин прослуховування плюс ще 30 годин у кейсі. Якщо висловлювати час автономної роботи в годиннику, то це 30 годин із включеним шумодавом і 50 годин із вимкненим. Ще навушники навчені реагувати на голос (починаєш говорити, і музика йде на другий план).

Надійдуть у продаж навушники лише у січні 2023 року. Ціна позначена як 250 євро.

Моя думка, що навушники гарні, а ось екран взагалі не потрібний. Було б ідеально, якби ще продавали версію зі звичайним кейсом без екрана, але на 20-30 євро дешевше.

EcoFlow DELTA 2

Це портативна зарядна стація ємністю 1 кВт здатна видавати 1800 Вт (пилосос можна підключити!). У станції 15 різних портів виходу. Є 4 розетки, купа USB Type-C та класичних USB Type-A. Ще на станції є Wi-Fi і Bluetooth, щоб можна було з екрана смартфона моніторити, що та як.

Заряджати станцію можна як від розетки, так і за допомогою сонячної батареї. Але заряджається повільно – 400 Вт за 3-6 годин. Від розетки набагато швидше – 80% за 50 хвилин. І, як я розумію, сонячні батареї треба купувати окремо. Ціна набору як на фото нижче – 2200 доларів.

Мається на увазі, що використовувати Delta будуть у походах. Або якщо будинки відключили світло. Теоретично потужності в 1800 Вт вистачить, щоб живити всю техніку – від телевізора до холодильника.

Мені подобається концепція, якби ще були б сонячні панелі, які дозволяли б на 100% годин за 6 зарядити цю батарею, то взагалі супер було б. Взяв таку і поїхав машиною в похід Алтаєм. Навіть тостер і мікрохвильову піч з собою можна взяти.

Haier CHEF@HOME Series 6

А ось це взагалі шик та блиск. Це вбудована духова шафа з великим сенсорним екраном, яка вміє розпізнавати, що засунуто всередину. На основі цього плита виставляє налаштування.

Переглянув фото, відео, офіційний сайт, але так і не зрозумів, як ця штука працює. Усередині духовки розташована камера, яка вміє ідентифікувати їжу. Більше інформації нема. Зрозумілого мало… Чи зможе камера відрізнити індичку від курки чи свинини? Або просто вирішить – м’ясо! Але сама концепція мені подобається.

Цін поки що немає. На сайті висить заглушка “Скоро”.

Beko SaveWater Series

Компанія представила техніку, яка заощаджує воду. Так, пральна машинка збереже воду після полоскання, щоб використовувати її на початку наступного прання. Аналогічна ідея з посудомийкою. Напевно, подібна ідея підходить лише якщо прати часто. Наприклад, у мене прання раз на тиждень. Мені здається, що за тиждень вода після полоскання згасне, та й відкладення з залишкового порошку будуть збиратися.

Розумні ваги Withings

Розумна вага, як і дурна вага, — це все пережитки. Яка різниця, скільки ти важиш, адже головне, як виглядаєш. Відповідно, ваги потрібні максимум у спортзалі чи кабінеті лікаря, а вдома це все порожнє.

Але виробники не втрачають оптимізму. Нові ваги від Withings навчилися вимірювати прохідність артерій та нервів. Механізм роботи колишній: ваги посилають розряд через тіло та намагаються його інтерпретувати. Раніше ваги вміли лише визначати відсоток жиру, м’язів та кісток. Тепер ще виділяють вісцеральний жир (це жир, який накопичується в черевній порожнині і розташовується поруч із життєво важливими органами, включаючи печінку, шлунок та кишечник), рівень забитості судин та нервів. І потім ваги говорять, наскільки значення відповідають статистиці за віком користувача.

І оскільки ми живемо у світі підписок, то ці хитровигадані ваги пропонують підписатися на сервіс Health Plus, який допоможе правильно інтерпретувати та зберігати метрики, що отримуються.

На мою думку, це все порожнє. По-перше, не потрібні жодні ваги, щоб на око прикинути, в якому стані нерви, судини, що там із жиром тощо. По-друге, платна передплата вибешує вже на етапі читання прес-релізу. Хочеться дати розумною вагою по голові інженерам і маркетологам Withings. По-третє, продукт точно буде успішним. Як подарунок річ ідеальна. Можна дарувати і жінкам, і чоловікам. І якщо зі звичайними вагами сприймається як натяк, то тут можна загорнути, що це типу розумні ваги – можна моніторити всяке і т.д. (мовляв, цікаво!).

Висновок

Насправді, цікавих гаджетів набагато більше, але, на жаль, журналісти, що побували на виставці, ліниві. Розповіли лише про великі компанії. А там же багато всього!

Пам’ятаю, що мені особливо сподобався павільйон зі стартапами. Найчастіше весь стартап міг складатися з 1-2 людей, які стояли на стенді. Більшість сподівалися знайти на виставці інвесторів чи покупців свої винаходи, тобто тих, хто дасть реальні гроші. І там купи цікавих цікавих гаджетів.