ASUS вже не перший рік досліджує ідею другого екрана ноутбука. І зараз у компанії є 2 варіанти ScreenPad: або повноцінний другий екран на всю ширину корпусу, або заміна тачпада на сенсорний екран.

Перший отримав назву ScreenPad Plus. Річ цікава і корисна, але потребує звички, оскільки через другий екран клавіатура зсувається до нижнього краю пристрою.

А ось заміна тачпада на сенсорний екран – це в психологічному плані простіша і певною мірою навіть логічна річ. Така велика кількість вільного місця пропадає даремно! До речі, другий екран завжди можна відключити та використовувати його тільки як тачпад.

Минулі 4 роки з моменту анонсу позитивно позначилися на можливостях ноутбуків з двома екранами і дозволили відточити всі функції до дуже високого рівня.

Дізнатись більше про ASUS Zenbook 14X OLED, доступні конфігурації та ціни можна на офіційному сайті ASUS.

Пара слів про дизайн

Zenbook – це лінійка ділових преміальних ультрабуків від ASUS. Спокійний дизайн, полірований алюмінієвий корпус та висока надійність – головні риси серії. До речі, заміна тачпада на екран ніяк не позначилися. Корпус такий же тонкий, а ноутбук, як і раніше, успішно пройшов випробування на відповідність вимогам американського військово-промислового стандарту MIL-STD-810H. Як і будь-який ноутбук серії, ASUS Zenbook 14X OLED не боїться перепадів температур, підвищеної вологості, може працювати на морозі до -33 градусів та пройшов тести на падіння. На офіційному сайті ASUS є окрема сторінка, присвячена тестам, тому там можна докладніше ознайомитися.

На верхній кришці – відомий фірмовий візерунок з концентричних кіл.
Оптимальний баланс дозволяє відкривати ноутбук однією рукою.
На нижній панелі – 8 гвинтиків з torx-насічкою. Панель легко знімається, тому легко можна буде замінити батарею або SSD-накопичувач.
Ноутбук відкривається на 180 градусів. Це зручно для спільної роботи.

OLED-екран

В ASUS Zenbook 14X OLED встановлено сенсорний OLED-екран з роздільною здатністю 2880 на 1800 пікселів та співвідношення сторін 16 на 10. Ледве витягнутий по вертикалі екран оптимально підходить для роботи з документами та електронними таблицями. Як вишенька на торті варто відзначити частоту оновлення 90 Гц, завдяки якій у роботі інтерфейсу з’являється додаткова плавність анімації.

Екран підтримує роботу із стилусом. Додайте сюди точну передачу кольору, підтверджену сертифікацією Pantone Validated, і отримайте відмінний ноутбук для творчих професій.

OLED – це найкраща технологія екранів, доступна на сьогоднішній момент. Флагманські смартфони та ультрапреміальні телевізори використовують OLED. OLED має кілька переваг, завдяки яким вони залишають IPS-екрани далеко позаду.

Завдяки використанню шарніра ErgoLift створюється враження, що екран практично немає нижньої рамки, так як вона йде під корпус при розкритті.

5 основних відмінностей:

  1. Почнемо з того, що OLED-екрани здаються яскравішими. Наприклад, у ASUS Zenbook 14X OLED виміряна максимальна яскравість екрану становить 550 ніт. За яскравістю, що сприймається, це еквівалентно яскравості стандартного РК-дисплея в 724 ніта.
  2. Ідеальний чорний колір. Чорний колір на OLED-екрані досягається відключенням пікселя. Відповідно, екран не має засвітів. Принагідно це дозволяє дати ідеальну контрастність. Екран має сертифікат DisplayHDR True Black 500.
    Пам’ятаєте битву за Вінтерфелл із «Ігри престолів», коли всі скаржилися, що у темних сценах нічого не розгледіти? Зайдіть з флешкою ​​в магазин і оцініть, як виглядає серія на OLED-екрані.
  1. Фільтрування синього світла без спотворення кольорів. На відміну від IPS-екранів, де зниження УФ-випромінювання відбувається шляхом фільтрації синього світла, OLED такий ефект досягається зсувом колірного спектру. Завдяки цьому немає компромісів з погляду кольору.
  1. Стабільна передача кольору незалежно від яскравості. Момент, про який мало хто знає, але навіть калібровані IPS-екрани починають прибріхувати при зниженні яскравості. Їх колірне охоплення просто сильно зменшується. ASUS Zenbook 14X видає 100% DCI-Р3 за будь-якого рівня яскравості.
  2. Час відгуку OLED-дисплеїв ASUS становить рекордні 0,2 мс – у 50 разів кращий, ніж результат звичайних ноутбучних РК-дисплеїв. Цю перевагу легко помітити неозброєним оком: динамічний контент в іграх та фільмах відображається з підвищеною чіткістю та без артефактів.
OLED-екран – це привід для перегляду улюблених фільмів. Фотографія, звичайно, не передає феноменальну соковитість та яскравість екрану. ASUS ще додали приголомшливої ​​краси заставку.

Оптимальний набір портів та клавіатура

ASUS Zenbook 14X OLED заточений для продуктивної роботи. Незважаючи на компактні розміри, у ноутбуці повний набір портів: від слота для microSD карт пам’яті до просунутих Thunderbolt 4, що підтримують живлення та підключення 4К екрану.

Ліворуч розташований один класичний USB Type-A порт.
З правого боку набір портів більший. Тут роз’єм 3.5 мм для навушників та мікрофона, 2 порти USB Type-C Thunderbolt 4 – ці порти можна використовувати як для зарядки, так і для підключення 4К монітора. Також в наявності слот microSD та HDMI 2.0. Таким чином, до ноутбука можна підключити 2 додаткові монітори.

Тачпад замінює додатковий екран ScreenPad. Про нього поговоримо нижче. Зараз відзначимо, що екран можна відключити, і тоді ScreenPad перетвориться на звичний скляний тачпад збільшеного розміру – 13 на 6.6 см.

Так і не здогадаєшся, що це не просто тачпад, а ще екран. У вимкненому стані екран працює, як тачпад.

Клавіші мають належну пружність і глибину ходу. У ноутбуці використається клавіатура з оптимальною глибиною ходу 1.4 мм. Пальці не втомлюються навіть за тривалого набору тексту. А сканер відбитка пальця вбудований у кнопку живлення, виділену срібною облямівкою.

Особливу увагу слід звернути на окремі клавіші стрілок, а також на те, що тут є повний набір кнопок, необхідних для гарячих поєднань в офісному та творчому софті. Останній ряд – це Home, PgUp, PgDn, End, окремі кнопки delete та insert теж на місці.

ScreenPad – це більше, ніж просто другий екран

Більшість людей – консерватори. Вони вважають за краще переходити на нові технології, коли альтернативи вже не залишилося. Ви здивуєтеся, але Internet Explorer досі входить до топ-5 найпопулярніших програм для Інтернету на Windows. Хоча Microsoft давно перестала його підтримувати, замінивши Edge.

Заміна тачпада на екран – це найпростіший і найболючіший спосіб познайомитися з новою технологією. Адже екран завжди можна відключити і тоді у вас буде просто класичний скляний тачпад.

У вимкненому стані складно здогадатися, що це не просто скляний тачпад, а екран.

Windows сприймає ScreenPad як другий екран, відповідно, користувач може туди перенести будь-які вікна та програми. Розмір ScreenPad приблизно як у смартфона – 5.65 дюйма, але завдяки високій роздільній здатності (2160 на 1080 пікселів) картинка не зерніть.

Це зручний варіант для перегляду відео під час роботи. Або туди можна перенести вікно наради в Zoom або робочий чат, який треба моніторити півочі.

Для перемикання режиму тачпада можна або натиснути на піктограму, або коротко торкнутися ScreenPad трьома пальцями.

ASUS постаралася продати весь потенціал ScreenPad. Тачпад можна легко перетворити на числовий блок, якщо до ноутбука підключити смартфон, то з тачпада можна дзвонити або відповідати на дзвінки, скориставшись стілусом, можна робити нотатки від руки.

Приклад створення набору гарячих програм. Три програми відкриваються, і кожен займає своє місце на екрані.

Крім цього, на ScreenPad можна створити гарячі набори додатків, попередньо задавши їх розташування на екрані. Наприклад, можна зробити робочу групу з поштового клієнта та месенджера, розділивши екран між ними навпіл.

Продуктивність, час автономної роботи та зарядка

За продуктивність у ноутбуку відповідає Intel Core i7-1165G7. Індекс G7 натякає, що в ноутбуці встановлено найпотужнішу версію інтегрованої графіки Intel Iris Xe Graphics. До речі, є зміни і з дискретною графікою (NVIDIA GeForce MX450, 2 ГБ GDDR6).

Intel Iris Xe Graphics – це вже не просто інтегрована графіка, а повноцінна відеокарта, що дозволяє запускати ААА-ігри, хоч і на мінімальних налаштуваннях. А це означає, що після робочого дня ноутбук не дасть нудьгувати.

Windows завантажується менш ніж за 7 секунд, а той самий Photoshop запускається практично миттєво. Це можливо завдяки швидкій оперативній пам’яті 16 ГБ LPDDR4X (розпаяна на платі) та високошвидкісному накопичувачу PCIe 3.0 на 512 ГБ (апгрейд можливий).

У ноутбуці встановлено батарею 63 Вт·ч, яка дозволяє протриматися на одному заряді протягом робочого дня. Одного заряду вистачає приблизно 6-7 годин офісної роботи. В принципі, на час роботи можна не сильно звертати увагу, оскільки ноутбук підтримує заряджання по Type-C. І для цього можна використовувати навіть адаптер від смартфона!

Комплектний блок живлення, до речі, дуже компактний.

Технічні характеристики

  • Екран: 14 дюймів, роздільна здатність 2,8K (2880 x 1800 пікселів) OLED 16:10, час відгуку 0,2 мс, частота оновлення 90 Гц, яскравість 550 кд/м², DCI-P3: 100%, сертифікація Display HD , 1,07 млрд відтінків, сертифікація Pantone Validated, сенсорний (є опції без сенсорного шару)
  • Другий екран: 5.65 дюймів, ScreenPad 2.0 (роздільна здатність FHD+ (2160 x 1080 пікселів) IPS-панель)
  • Процесор: Intel Core i7-1165G7 2,8 ГГц (12 МБ кеш-пам’яті, до 4,7 ГГц, 4 ядра)
  • Графіка: Intel Iris Xe Graphics (є опція з NVIDIA GeForce MX450, 2 ГБ GDDR6)
  • Пам’ять: 16 ГБ LPDDR4X (на платі)
  • Накопичувач: 512 ГБ M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD (до 1 ТБ, є варіанти з Intel Optane)
  • Батарея: 63 Вт·год, заряджання через Type-C, блок живлення 100 Вт
  • Звук: стереодинаміки harman/kardon (Premium)
  • Зв’язок: Wi-Fi 6 (802.11ax), два діапазони 2х2 + Bluetooth 5.0
  • Веб камера: 720p, вбудований мікрофонний масив
  • Клавіатура: є підсвічування, хід клавіш 1.4 мм.
  • Тачпад: суміщений з другим екраном, скляний, підтримує жести, збільшеного розміру
  • Порти:
    • 1x USB 3.2 Gen2 Type-A
    • 2x Thunderbolt 4 з підтримкою дисплея/живлення
    • 1x HDMI 2.0b
    • 1x 3,5 мм комбінований аудіороз’єм
    • Кардрідер Micro SD
  • Захист: сканер відбитка пальця в кнопці живлення, модуль TPM (вбудоване ПЗ TPM), захист завантаження BIOS паролем користувача
  • Розміри: 31,12 x 22,12 x 1,69 см, вага 1.4 кг

Висновок

Насамкінець хочеться розповісти про кілька дрібних, але надзвичайно корисних функцій. В ASUS одними з перших впровадили технологію шумоподавлення в аудіо- та відеодзвінки. При цьому система працює у дві сторони. Вона фільтрує шуми та посилює голос не лише власника ноутбука, але й його співрозмовників.

Так що не забудьте активувати функції ClearVoice Mic та Multi-Presenter (вирівнює гучність окремих голосів під час конференц-дзвінків) у програмі MyASUS.

До речі, програмі MyASUS слід приділити особливу увагу. По-перше, воно дозволяє підключити смартфон до ноутбука. З його допомогою зручно обмінюватися файлами або використовувати смартфон як веб-камера.

По-друге, якщо ноутбук часто працює від мережі, то додаток можна обмежити рівень заряду, що дозволить продовжити життєвий цикл батареї.

У MyASUS безліч корисних функцій, але на закінчення розповімо ще про одну. Вона називається “Цільовий режим” (Target Mode). Target Mode знижує яскравість всіх відкритих вікон, крім активного. Завдяки чому у користувача підвищується концентрація на основній задачі.

Дізнатися більше про ноутбук, доступні конфігурації та ціни можна на офіційному сайті ASUS.