Нідерландська компанія Canyon запустила у продаж свою бездротову зарядну станцію під назвою WS-404. Примітно пристрій тим, що може заряджати чотири пристрої одночасно, причому два гаджети – смартфони, а решта – навушники та годинник.

Ще одна примітна деталь: один із бездротових майданчиків оснащений магнітним кріпленням, наприклад, для Apple iPhone. «Прилипати» можуть і інші пристрої (у тому числі й Android), правда, їхня вага має бути невеликою, або вони повинні утримуватись на блоці камер.

Звичайно, такий пристрій є максимально актуальним саме для власників Apple iPhone, Apple Watch і AirPods. Тому що є магнітне кріплення, є повна сумісність, як правило, бездротовим шляхом заряджають навушники від Apple. Але ви можете використовувати станцію Canyon і для Android-гаджетів: у мене були навушники Huawei FreeBuds 3 та смартфон Xiaomi 12.

Коштує модель Canyon WS-404 близько 6000 рублів.

Технічні характеристики

Вхідна напруга 12 В
Номінальний вхідний струм 3 А
Макс. Вихідна потужність 15 Вт/10 Вт/7.5 Вт/5 Вт
Загальна потужність 36 Вт
Чіпсет «Bland»
Стандарт живлення Qi
Модуль бездротової зарядки Магнітне кріплення
Ефективність заряджання 75%
Ефективна відстань заряджання ≤6 мм
Комплектація Адаптер постійного струму, кабель завдовжки 1.5 м
Смартфони Всі Qi-сумісні пристрої
Навушники Всі Qi-сумісні пристрої.
Apple AirPods: AirPods 2, Pro та вище, крім AirPods 1
Смарт-годинник Тільки Apple Watch Series від 2 до 7, крім Series 1
Габарити пристрою 138 x 105 x 161 мм
Вага пристрою Вага: 0.51 кг
Гарантійний термін 24 місяці

Зовнішній вигляд

Зарядна станція випускається лише в одному кольорі – чорному. Я б віддав перевагу білому кольору, тому що на ньому менше будуть видно відбитки пальців, пил і сліди експлуатації. Все-таки передбачається, що гаджет стоїть на столі на видному місці, хочеться, щоб виглядало таке рішення цивільно.

Не можу сказати, що WS-404 виглядає примітивно, але саме чорний колір трохи псує картину. Наприклад, WS-303 у білому кольорі виглядає футуристично та елегантно. Втім, кожному своє — я висловлюю виключно суб’єктивну точку зору.

На картинках-рендерах на сайті модель WS-404 видається напівглянсовою. Але в реальному житті більшість корпусу виготовлена ​​з матового пластику. Причому він маркий, що дуже дивно. З глянсового пластику виконана штанга, яка тримає зарядні блоки для смартфона та годинника.

Ще один незначний мінус – гумові протиковзкі прокладки для смартфона, який повинен розташовуватися внизу, і для навушників. До них моментально прилипає пил, катишки від одягу і таке інше. Власне, тому я говорив про те, що варто робити WS-404 у білому кольорі.

Складання якісне, кривих швів між деталями я не помітив, нічого не скрипить і не люфтить, крута теж не чути, працює безшумно – писку немає, не гріється.

Важить гаджет близько 500 грамів, а габарити – 138 x 105 x 161 мм. Місця займає небагато.

Елементи на корпусі

На лицьовій панелі знизу є чотири індикатори роботи пристрою. Вони підсвічуються синім світлом. Кожен індикатор має свій малюнок: два у вигляді смартфонів (натяк на Apple iPhone, тому що там є чубчик), один у вигляді кейсу для навушників і один годинник.

Індикатори спалахують залежно від того, на якому майданчику лежить пристрій. Світіння неяскраве, вночі не відволікає. Але я б все одно відвернувся від себе: не люблю жодного підсвічування в зарядках та інших гаджетах.

На нижній частині знаходяться два майданчики – для телефону та кейсу із навушниками.

У першому випадку дві гумові прокладки мають форму літери “С”. І тут є нюанси. Справа в тому, що більшість смартфонів зараз мають великі модулі камер. Так ось, коли ви кладете телефон на майданчик, він спирається на модуль з камерами і на нижню частину корпусу. Тобто протиковзкі прокладки не відіграють жодної ролі.

А якщо телефон підтягнути вгору, щоб модуль вийшов за межі майданчика, то прокладки теж не дуже допомагають. Наприклад, Xiaomi Mi 11 Ultra все одно ковзає поверхнею.

Мені здається, що треба було робити прогумовані зони зверху та знизу нижнього майданчика, а по центру використовувати тонкі, але часті смужки гуми.

З кейсом для навушників проблем жодних не було. Там весь майданчик прогумований, кейс повністю лежить на ньому.

Що згори? Там, праворуч, майданчик для годинника. Вона виконана під нахилом. А зліва – місце для смартфона з магнітною зарядкою. Мається на увазі iPhone.

Суто теоретично на лівий майданчик можна повісити і Android-смартфон. Тільки він повинен або мало важити або частково утримуватися на модулі з об’єктивами. У моєму випадку Xiaomi 12 легко примагнічувався до місця заряду, частково спираючись на блок з об’єктивами.

А ось величезний та важкий Mi 11 Ultra просто висів на блоці з камерами і не заряджався. Але тут проблема у самому смартфоні: його котушка розташована нижче, ніж котушка зарядної станції.

Загалом, якщо у вас є Apple iPhone, то проблем не буде. Якщо у вас Android-апарат, то бажано, щоб він був не дуже важким та великим. А якщо буде в чохлі, який прикриває блок камер – зовсім добре.

На звороті зарядної станції передбачено вхід для підключення блока живлення. Його кабель має Г-подібний круглий штекер.

Знизу станції приклеєно чотири гумові ніжки. Там же можна побачити отвори для охолодження системи.

Блок живлення має середні розміри, але форма могла б бути і більш обтічною, тому що перед вами прямокутна чорна «цеглинка».

В роботі

Зарядна станція Canyon WS-404 підтримує загальну потужність 36 Вт. Офіційні дані щодо потужностей майданчиків такі: 15 Вт, 10 Вт, 7.5 Вт, 5 Вт. У сумі виходить 37,5 Вт. Думаю, виробник просто оперував стандартними значеннями потужностей бездротової зарядки.

Для тесту я використовував смартфон Xiaomi 12 (4500 мАг) та навушники Huawei FreeBuds 3 (410 мАг). Вони мають бездротові зарядки.

Заряджатися можуть одночасно, і в мене виходили наступні цифри:

  • смартфон Xiaomi 12 з 0% до 100% заряджається на лівому верхньому майданчику за 3 години 30 хвилин
  • Xiaomi 12 з 0% до 100% заряджається на правому нижньому майданчику за 2 години 20 хвилин
  • годинник Huawei FreeBuds 3 з 0% до 100% заряджається на лівому нижньому майданчику за 55 хвилин

Перевірити майданчик для годинника мені не вдалося, тому що в наявності не було пристрою з бездротовою зарядкою. А навушники відмовилися заряджатися від правого верхнього майданчика (там є магніт).

Час заряду приблизно вказує на ті струми та потужності, які обіцяє виробник. Тобто Canyon наводить чесні дані.

Враження

Пристрій Canyon справив гарне враження, більшою мірою за рахунок того, що наведені реальні, чесні дані у специфікаціях до зарядної станції WS-404.

Потішило і те, що заряджати можна одразу до чотирьох пристроїв. Це можуть бути будь-які два смартфони, навушники та годинник. Звичайно, гаджет найкраще пристосований до техніки Apple.

З мінусів: чорний колір корпусу, на якому помітні відбитки пальців, та гумові протиковзні майданчики, на які налипає пил.

В іншому – якісна річ, цілком можу рекомендувати до покупки. Коштує модель Canyon WS-404 близько 6000 рублів.

Подібних зарядних станцій досить багато. Більшість на 1-2 пристрої. Дуже рідко на 4. Намагався знайти щось цікаве, але це були якісь ноунейми.

Як варіанти з меншою кількістю майданчиків – Hoco CW33, Belkin WIZ009, Samsung EP-P6300, Deppa 3 в 1, Native Union DROP XL і таке інше.