Вітаю.

Практично ніхто не створює окремі пристрої спеціально для дітей, але Samsung для всіх своїх смартфонів і планшетів додали дитячий режим, оболонку для найменших, в якій батьки можуть контролювати час використання пристрою, дозволяти доступ до тих або інших програм. Ну і, звичайно, для найменших додається цілий набір програм, в яких можна малювати, співати, грати. Плюс спеціально відібрані програми для дітей, захищений режим перегляду сторінок у мережі із фільтрацією дитячого контенту. Це зручна оболонка, яку можна рекомендувати використовувати для дітей дошкільного віку.

Одним із продуктів, що щорічно виходять під Новий рік, став дитячий варіант того чи іншого бюджетного планшета від Samsung. Вибір бюджетного планшета обумовлений тим, що у компанії хочуть зробити вартість такого дитячого комплекту мінімальною. Та й для найменших швидкість роботи відходить на другий план, діти не набирають тексти, а просто грають чи дивляться мультики – з такими завданнями подібні бюджетні моделі справляються на ура. Дорослі часто забувають, що їхній підхід до пристроїв базується на власному досвіді, попередніх моделях, а ось у маленьких користувачів такого досвіду немає. Звичайно, хотілося б, щоби була можливість за три копійки купити щось дуже швидке, але чудес на світі не буває.

Велика барвиста коробка, в якій ховається збірна конструкція – захисний чохол для планшета, наклейки, а також коробка із планшетом. І це перший важливий момент перед нами звичайний серійний планшет Galaxy Tab A7 Lite.

Наклейки дітям сподобаються, вони завжди подобаються дітям дошкільного віку, саме на них орієнтований такий дитячий планшет.

Ключовою особливістю стає захисний чохол, який також захищає планшет від ударів. Ви чудово знаєте, що у руках у дітей горить практично все. Але цей планшет у чохлі захищений від ударів, його можна майже всіляко кидати і бити, швидше за все, з ним нічого не станеться. М’який чохол приємний, він дуже товстий.

Підставка така, що можна ставити планшет як горизонтально, так і вертикально під різними кутами, як подобається дитині.

Часто Kids Edition описують як набір із планшета та чохла, що недалеко від істини, саме чохол робить цю пропозицію незвичайною. Ціна такого ж планшета на 2000 рублів менше, ніж Kids Edition, можна, звичайно, заощадити, але дітям подобається яскравий чохол, він привертає увагу. І цей пристрій схожий на іграшку.

Діагональ екрану – 8.7 дюйма, що добре для дітей, екран не величезний. Дозвіл – 1340х800 пікселів, це TFT-матриця (немає ШІМ, що батькам швидше сподобається). Максимальна яскравість не надто висока, але планшет досить яскравий. І саме в аспекті дітей це можна вважати нормальним, немає сліпучого світла, особливо якщо діти довго сидять за планшетом.

Усередині стоїть MediaTek P22, не найпродуктивніший процесор, плюс 3 ГБ оперативної пам’яті та 32 ГБ вбудованої (eMMC 5.1). Планшет повільний, якщо дорослий працюватиме на ньому, він це помітить. Оболонка для дітей має приставку Lite, тобто вона максимально полегшена. І саме в аспекті дитячої роботи, точніше, ігор на планшеті, тут все добре.

На березі важливо зазначити, що сприйняття цього планшета для дітей безпосередньо випливає з того, як ви оцінюєте необхідність дитині отримати високу швидкість роботи, що ваша дитина робитиме на планшеті. Це пристрій для дошкільнят, найменших (від трьох до п’яти років, гадаю, основна аудиторія). І тут усе гаразд, швидкість роботи для таких дітей не стане перешкодою. Можливо, при цьому ви вважаєте, що купити якийсь інший бюджетний планшет і просто поставити туди іграшки, мультики буде більш правильним рішенням. Але це не буде дитячий планшет, і мінусів такого рішення достатньо — відсутність захисту, відсутність адекватної оболонки для дітей і контролю з боку батьків. Кожен оцінює необхідність, виходячи зі свого досвіду.

Дитячий планшет, також як і будь-який планшет, може прослужити довго, прибираєте чохол, і він перетворюється на звичайний планшет, яким ваша вже дитина-школяр зможе користуватися, щоб дивитися відео, щось у мережі. Швидкість відгуку інтерфейсу не буде високою, але планшет прослужить якийсь час, поки дитина остаточно не підросте і не попросить щось інше.

Філософське питання, що ми вибираємо для своїх дітей і як вони сприймають такі пристрої, у ньому можна закопатись. Головне, що треба розуміти — у дітей за плечима немає такого досвіду, як у нас, і вони спокійно грають на подібному планшеті, жодних труднощів не мають, а емоції винятково позитивні.

Можна було б описувати “Смішариків”, інші програми, але навіщо? Вони зрозумілі, кожен підбере свій набір додатків для дитини, до речі, тут можна разом з дитиною засісти і подивитися, що саме їй буде добре. Додатковий момент навчання, коли ви разом зайняті однією справою.

Цікаво, що покупці Kids Edition діляться рівно дві категорії. Більшість задоволені планшетом, тому що їхні діти в нього грають і це спільний процес з батьками. І нечисленна аудиторія тих, хто просто розкрив планшет, нічого не налаштував і чекає, що їхня “геніальна” дитина трьох-чотирьох років від народження сама розбереться і все налаштує. Безумовно, у другому випадку відгуки негативні, оскільки взяти він батьківські обов’язки планшет неспроможна.

Моя вам порада, домовтеся з дитиною, що планшет вміє працювати не більше однієї-двої години протягом дня і потім їй потрібно “поспати”. Це дозволить уникнути проблем із дитиною, вона зрозуміє, що пристрій блокується і не працюватиме (включайте батьківський контроль без участі дитини!). Інший момент – навчіть дитину “годувати” планшет, видайте їй зарядку з комплекту, навчіть, як її доглядати. Нехай це буде його перший електронний пристрій, за яким він повинен стежити та відчувати свою відповідальність. Не те, що батьки мають увімкнути його, зарядити, але саме він відповідальний за все, що відбувається з дитячим планшетом. Для тих, хто купує планшет, щоб нейтралізувати дитину і передати її виховання інтернету, ця модель, напевно, не підійде, вона припускає, що ви все-таки берете участь у житті дитини. А не шукаєте електронного помічника, який вирве кілька годин із життя дитини, щоб у вас був час на свої справи. Тут, звичайно, все залежить від ваших уявлень про прекрасне і те, що люди різні, так само як і їх підхід до власних дітей. Важливо брати участь у їхньому житті і не позбавляти їх своєї уваги.

Тому я вважаю, що коли ви розумієте, навіщо вам дитячий планшет, як ви його можете використовувати, то це дуже корисний пристрій, який принесе задоволення вам та дитині. Але якщо підходити до нього з дорослою міркою, то нічого не вийде. Так само як і якщо намагатися спихнути на нього виховання дитини.

Ціна Samsung Galaxy Tab A7 Lite Kids Edition в 14990 рублів мені бачиться адекватною. З іншого боку, не всі зможуть дозволити собі дитячий планшет, а значить шукатимуть інші пристрої для своєї дитини, можливо, віддадуть їй старий планшет або смартфон. Але це не завжди найкраще рішення.