Цього літа я вирушив на дачу, щоб поєднати відпустку та роботу. Власне, аналогічно я поступав і в минулі роки: написання матеріалів так чи інакше проходить на «віддаленні», а за потреби можна години за три доїхати до офісу електричкою.

У 2020 році мені на огляд надсилали електричний самокат Ninebot-Segway KickScooter E22 прямо на дачу. І це було вірним рішенням, тому що тестувати подібні речі в межах міста не так цікаво: тобі надані рівні дороги, і дізнатися про прохідність пристрою не так просто. Інша справа – вибоїни, щебені, ями та різні нерівності дачної місцевості.

Модель KickScooter E22 мені сподобалася насамперед можливістю чудово справлятися з високим навантаженням: я важу досить багато, і, плюс до всього, самокат використовувався як невеликий «вантажоперевізник» пакетів або сумок з магазинів. Тобто сумарна вага на гаджет становила часом до 130 кілограмів.

Під кінець літа 2020 KickScooter E22 я відправив назад в агентство, яке видавало пристрій.

Минулого року довелося обійтись без транспортних засобів. І це виявилося не найкращою витівкою, оскільки найближчі магазини знаходилися за 3-7 кілометрів від будинку. Звичайно ж, виручав велосипед, але хотілося чогось технологічнішого. У результаті вирішив, що наступного року куплю самокат на кшталт KickScooter E22.

Влітку 2022 року, вже сидячи на дачі, став вибирати апарат для комфортних поїздок не найкращими дорогами. Якщо кілька років тому самокатів було раз-два і все, то в момент пошуку відповідного пристрою було ціле море різних брендів.

Оскільки вибирати такий девайс за звичайними параметрами дещо неправильно, я вирішив придивитися до Ninebot-Segway, оскільки вже мав позитивний досвід.

До мого бюджету вписувався лише один електричний самокат під назвою KickScooter E25a. Однак він був найцікавішою з представлених моделей:

 1. Швидкість – до 28 км/год
 2. Максимальна дистанція – до 25 км.
 3. Складаний механізм
 4. Підвіска на передньому колесі
 5. Перевірені на моделі E22 міцність, витривалість під високим навантаженням

У порівнянні з тестовим E22 “на папері” він їхав далі і швидше. Крім того, у E25a було RGB-підсвічування, яким я так і не скористався за весь час покатушок.

Загалом, з усіма знижками та плюсами від “Яндекса” модель KickScooter E25a вдалося купити за 27 000 рублів. Доставили агрегат через пару днів просто на дачу. До речі, сьогодні E25a без жодних промокодів коштує 28 000 рублів.

Технічні характеристики

 • максимальна швидкість: 28 км/год.
 • Максимальне навантаження: 100 кг
 • Пробіг на одному заряді: 25 км/год
 • Місткість батареї: 5960 мАг
 • Тривалість заряджання: 6 год
 • Вага: 14.3 кг
 • Діаметр коліс: 9 дюймів
 • Потужність: 300 Вт
 • Гальмівна система: електричне гальмо з рекуперацією, механічне та магнітне.
 • Матеріал коліс: високоеластична безкамерна гума.
 • Bluetooth: є, синхронізація з додатком Segway-Ninebot
 • Додатково: LED-фара на кермі (2.5 Вт), рефлектори, підніжка.

Комплект та складання

Самокат поставляється у великій та важкій коробці вагою близько 20 кг. Тому замовляйте підйом на поверх чи доставку до квартири. Дитина чи жінка навряд чи поцуплять таку штуковину.

У моєму випадку виявилася прорвана упаковка, та так пристойно (близько 30 см «пробоїну»), що стирчав пінопласт. На жаль, я помітив це вже після того, як доніс пристрій до дому. За підсумком із самокатом все виявилося нормально.

Збирається він відносно легко: необхідно прикрутити кермо до стійки. Однак треба бути обережним зі з’єднанням вузлів (стійка і кермо ще мають кабель живлення), так як роз’єм маленький, хлипкий конектор на вигляд.

У комплекті є гвинти, викрутка та документація, механічний дзвінок та блок живлення. Кабель для заряду довгий – близько трьох метрів.

Експлуатація

На зовнішньому вигляді та елементах на корпусі докладно не зупиняюся, тому що E25a майже повна копія E22. У нас був матеріал – у ньому можна дізнатися про різні дрібниці.

Перше, на що варто звернути увагу, – вага. Він складає близько 14 кг! Для подібного самокату це норма, є й важче. Пам’ятаю, як років 10 тому мало не купив Razor E300. За картинками він здавався невеликим, а в реальному житті – величезний, важкий (близько 20 кг), та ще й переміщається, як трактор, грязаючи металевим ланцюгом. Це зараз двигун знаходиться у колесі. А в ті часи окремий “двигун” приводив у обертання заднє колесо за допомогою металевого ланцюга.

Повертаємось до E25a. Цей пристрій із розряду «викотив на вулицю і поїхав». Тягати його поверхами, піднімати сходами — затія не дуже. Я якось поїхав у місто на метро і зрозумів, що більше так робити не стану: переміщати самокат високими сходами, утримувати махину на ескалаторі досить складно.

Плюс у тому, що пристрій є складним. Операція найпростіша: натискаєте на педальку в нижній частині кермової стійки і фіксуєте кермо у спеціальному «кишеньці» на крилі заднього колеса. Але навіть у такому складеному стані носити самокат — завдання непросте. Адже тут не тільки велика вага, а й довжина пристрою (трохи більше 100 см).

Загалом, через значну вагу E25a стає маломобільним. Для дитини чи жінки треба брати самокати трохи більше 10 кг.

На яку вагу розраховано модель KickScooter E25a? Офіційно максимальне навантаження становить до 100 кг. Але я навантажував самокат на 120-130 кг. Катався разом із донькою, перевозив із магазинів важкі сумки з різними речами. При високому навантаженні пристрій переміщався зі швидкістю не 28 км/год, а 23-25 ​​км/год, або навіть менше.

E25a має три рівні потужності. На першому швидкість обмежена 15 км/год. Крім того, розгін буде вкрай повільним, потужності не вистачатиме для переміщення важкої людини навіть на уступ із мінімальним кутом нахилу.

На другому рівні швидкість обмежена 20 км/год. Тут уже майже немає обмежень за потужністю, але розгін, як і раніше, буде не дуже швидким.

Третій рівень розблокує швидкість до 28 км/год, старт буде миттєвим. Навіть із великим навантаженням двигун спробує вичавити максимум.

На рівній поверхні E25a розганяється до 28 км/год за 10 секунд. А ось гальмівний шлях дуже великий – метрів 5-7. Але його можна трохи зменшити за рахунок навантаження на ножний гальмо.

Окремо хотів наголосити, що 28 км/год – ідеальна швидкість для самокату. Більше – вже страшнувато, можна пристойно повернутись. А швидкість у районі 20 км/год – повільно.

При виборі самокату орієнтувався ще й амортизацію. У KickScooter E25a вона розташована на передньому колесі. Як виявилося в ході експлуатації, важливіше мати амортизацію на задньому колесі, оскільки вібрація не передається в коліна.

У моєму випадку вібрація була відсутня в руках, але була в ногах. Після тривалих поїздок не найкращою дорогою дико гули коліна. Звичайно ж, сам дурень, але я очікував, що амортизатор на передньому колесі буде грати якусь позитивну роль.

Тому порада: якщо передбачається, що дорога буде не як ідеальний асфальт, то треба дивитися у бік самокатів із двома амортизаторами – на передньому та задньому колесах. Інакше згодом просто вб’єте свої коліна.

Якщо не розглядати зручність катання, то KickScooter E25a справляється з будь-якими труднощами: це може бути пісок, земля, гравій, мокрий асфальт і таке інше. Якщо вага «наїзника» не більше 100 кг, то самокат підіймається на ухил до 10-15 градусів без труднощів на третьому режимі потужності (його називають спортивним).

Ще один важливий момент – дальність поїздок. Офіційно – до 25 км. Але тут виявилося, що все залежить від ваги того, хто їздить самокатом. Отже, при вазі близько 90 кг ви проїдете трохи більше 16 км на швидкості 28 км/год; при вазі близько 60 кг – близько 23-25 ​​км на швидкості 28 км/год.

Я розраховував збільшити відстань при вазі 90 кг за рахунок обмеження швидкості до 15 км/год, але, на жаль, самокат їде 16 км.

До речі, самокат підтримує електричне гальмо з рекуперацією. Але великої користі не було: апарат тільки швидше гальмував без застосування «газу».

Відверто кажучи, мене це дуже розчарувало, тому що приблизно таку саму відстань показував KickScooter E22. Хоча там офіційно вказано пробіг до 20 км.

Надійність Ninebot-Segway самокатів на найвищому рівні. Тестовий E22 «вбивав» три місяці (можете знайти ролики на YouTube з моєю участю) – жодних проблем, куплений E25a – без складнощів зі складанням, з люфтом деталей та намоканням внутрішніх компонентів (я їздив на самокаті навіть у дощ).

Час роботи та заряду

Номінальна ємність батареї моделі E25a – 5960 мАг, у пристрої E22 – 5100 мАг. Як і писав раніше, мені ці самокати були плюс-мінус рівнозначні з погляду пробігу (90 кг вага – 16-18 км).

Рівномірність розряду акумулятора E25a лінійна. Якщо на екрані блимає останній поділ, то у вас у запасі точно є 20-25%. Цієї ємності вистачить, щоб проїхати ще близько 4 км. Повторюся, що багато залежить від ваги: ​​що менше – то далі.

Заряджається апарат від досить великого адаптера живлення. Довжина кабелю – приблизно 3 метри (близько 1.5 метра – адаптер і 1.5 метра – кабель, що від’єднується).

На кінці кабелю є круглий роз’єм. Він підключається до роз’єму по центру стійки. Роз’єм прикритий гумовою заглушкою. Незважаючи на те, що виробник стверджував, що її покращено порівняно з минулим поколінням самокатів, все одно нещільно примикає до роз’єму.

Заряджається E25a близько шести годин. Перші 50% набираються приблизно години за 2, а решта довго вимучуються протягом ще 4 годин.

Висновок

Через 3 місяці покатушок я все-таки вирішив продати самокат, тому що на дачі користуватися таким пристроєм виявилося незручно через особливості місцевості – здорові коліна важливіші за комфорт.

Логічно запитати: а як хвалений E22? По-перше, не такий і хвалений. По-друге, одна справа — протестувати і віддати, а інша — отримати тривалий досвід використання. Так чи інакше, моделі E22 та E25a відмінно підійдуть лише для ідеально рівної поверхні дороги.

Амортизатор на передньому колесі E25a не відіграв велику роль. Він є трохи менше навантаження на кисті рук. Але краще було б, якби він був на задньому колесі.

Збільшена ємність акумулятора теж не сильно вплинула на дальність поїздок.

Однак варто відзначити дві важливі речі:

 1. Швидкість 28 км/год – ні більше, ні менше, якраз.
 2. Надійність. Що я тільки з гаджетом не робив, якими тільки байраками він не «літав» — все чудово.

В цілому, Ninebot-Segway KickScooter E25a – це надійний пристрій, який краще використовувати на якісному дорожньому покритті.

Якщо купуєте самокат для покатушек за містом, то доглядайте варіанти з двома амортизаторами. Щоправда, такі електронні штуки коштують недешево. Звертати увагу на самокати з підвіскою менш ніж за 40 000 рублів я не став би. Швидше за все, там потужність до 300 Вт, і вони розраховані на невелику вагу власника.