Вітання.

Шостого червня відбудеться WWDC, де покажуть iOS16, яка з’явиться восени разом із новим поколінням iPhone. Мабуть, саме час обговорити те, що в Apple планують змінити, тому що чутки набувають все більше рис, які можна вважати достовірними, і висока ймовірність, що все станеться саме так. Але так як це чутки, варто сприймати їх з неабиякою часткою скепсису, адже в минулому ми часто стикалися з тим, що багато обговорюваних і вже практично вирішених речей так і не доходили до реальних пристроїв.

Почнемо з того, що нова лінійка iPhone 14, яку покажуть у вересні, сильно відрізнятиметься від того, як вона позиціонувалася в попередні роки. Зростання вартості компонентів змушує Apple, як і інших виробників, сильно економити на собівартості, оскільки підвищувати ціни ще більше компанія не може, ціна iPhone і так гранично висока. На межі сприйняття та обсягу продажу, який може статися. Як результат, в оновленій лінійці буде поділ моделей по начинці – звичайні iPhone 14 залишаться на старих процесорах A15 Bionic, тоді як моделі з приставкою Pro отримають оновлену версію А16. Саме такий розвиток передбачає аналітик Мінґ-Чі Куо (Ming-Chi Kuo). Він також вважає, що обсяг оперативної пам’яті не зміниться, що можна вважати більш-менш очікуваним. 6 ГБ RAM – це небагато для моделей такої вартості, але для більшості завдань цього вистачить за очі.

Про дисплеї в Pro-моделях та їх можливості

Багато років у Apple економили на покупці екранів для iPhone, не брали останні моделі, використовували виріз у екрані для FaceID. У моделях iPhone 14 Pro і 14 Pro Max, можливо, вперше з’явиться реалізація AlwaysOn Display, зникне виріз у екрані, оскільки камера виявиться врізаною в екран. Можна вітати таке рішення, тому що виріз в екрані виглядає анахронізмом, та й відсутність AoD у моделях з OLED-екранами і такою ціною виглядає якось безглуздо. Та ж Samsung пропонує цю можливість уже багато років, а те, що Apple не могла подужати просту технологію та економила на ній, не робить їй честі. Сьогодні AoD є навіть недорогими моделями смартфонів різних компаній.

Якщо у екранів зникає виріз, виникає питання, як реалізований FaceID. Питання не пусте, і відповіді в лоб на нього немає, тому що реалізація розпізнавання обличчя від Apple вимагає досить складної та дорогої електроніки. Багато років говорив про те, що необхідності в цьому немає, звичайна камера справляється з розпізнаванням обличчя відмінно, алгоритмами можна захистити функцію від обману з боку користувача. Підробити чуже обличчя практично неможливо, злом за допомогою фотографії чи відео сьогодні не працює для жодного смартфона різних компаній. Звичайно, тут питання в тому, як це реалізовано, але все ж таки ступінь захисту більш ніж достатній.

Передбачається, що TrueDepth камера все ж таки залишиться, але її вріжуть в екран. Це може виглядати так, як у цьому рендері.

Джерело: zelbo.nyc

Мені таке рішення здається дивним, адже частина екрану такими врізками все одно з’їдається. Що виріз, що від’їдений вставкою великого блоку екран – різниця невелика. Але зауважте, що екран має мінімальні рамки, на відміну від попередніх iPhone, це дійсно помітна різниця.

Інший момент, який варто оцінити, – це використання LPTO-матриць, що буде логічним для AoD, а також дозволить вивести енергоспоживання iPhone на інший рівень і, можливо, трохи зменшити розмір апаратів (хоча швидше тут говоритимуть про те, що трохи виросла діагональ екрана, припустимо збільшення на 0.1 дюйма – небагато, але такі “покращення” стали реальністю нашого часу).

Чутки говорять про те, що фронтальна камера отримає автофокус плюс більший дозвіл. Для Pro-моделей це приємна фішка, і думаю, що це також непоганий спосіб покращити характеристики, але не витратити на це багато грошей. Виглядає такий підхід адекватним.

Про датчик відбитків, вбудований в екран, всі чутки мовчать, думаю, що це доля майбутніх моделей, та й подібна функція коштує додаткових грошей, а зараз час для економії.

Нова система камер – запис 8К відео

У Apple тримаються за старі, читай недорогі рішення. Перехід на нові модулі камер пройшов повз iPhone, в них так само використовуються 12-мегапіксельні сенсори, які витягують картинку, але за визначенням не можуть дати високу деталізацію і безліч інших “дрібниць”. Вже кілька років усі виробники ставлять Quad-Bayer матриці на свої пристрої, а в Apple жили по-старому. Саме в Pro-моделях вперше буде використано матрицю в 48 мегапікселів, що дозволить отримувати яскравіші, детальніші зображення. Додамо сюди те, що Apple завжди було непогано з обчислювальною фотографією, і ми отримаємо реальне поліпшення якості знімків. Незрозуміло, чий модуль використовуватиме Apple, але 50-мегапіксельні модулі від Samsung, що використовуються в лінійці Pixel або Galaxy S22/S22+, показують відмінні результати, вони однозначно виграють у поточних версій iPhone, наприклад iPhone 13 Pro.

Також вперше для Apple обіцяють появу запису 8К-відео, кілька років флагмани від Samsung пропонують таку можливість і вигоди від неї очевидні — стоп-кадр, який можна вирізати з відео, перегляд на великих діагоналях телевізорів Samsung і так далі. Тут також спостерігається гра в наздоганяння.

У мене є відчуття, що саме фотоможливості піднесуть для iPhone 14 Pro, оскільки вони дійсно сильно зміняться, iPhone зможе наздогнати тих, хто пішов уперед, зокрема, ті ж Galaxy S22/S22+.

eSIM або фізичні SIM-картки

У 2021 році Apple звернулася до американських операторів з тим, що вони повинні розглянути можливість встановлення eSIM-карт на iPhone, при цьому створювалося враження, що в 2022 ряд моделей не будуть мати фізичних SIM-карт. Можна вважати це неправильним трактуванням запиту з боку Apple, але згадайте, як у Apple послідовно змінювали формат використовуваних SIM-карт, щоб досягти для себе зримих переваг при роботі з операторами, виділити ті ж iPhone. Тому можливо, що немає диму без вогню, і ряд моделей для американського ринку будуть лише з eSIM. Звичайно ж, це будуть операторські апарати, і такий поділ пристроїв дозволить краще контролювати продаж та відвантаження конкретним партнерам. Також певною мірою це може обмежити сірий ринок. Надавати цьому особливого значення точно не варто.

Роз’єм USB Type C – не цього разу

У Apple щосили тримаються за морально застарілий Lightning, роз’єм більше десяти років, і він давно зжив себе. Проблема для Apple в тому, що USB Type C є стандартом і стягувати гроші за створення аксесуарів для тих самих iPhone з таким роз’ємом просто не вийде.

Тиск на Apple у багатьох країнах посилюється, законодавці вимагають уніфікації роз’ємів для всіх пристроїв, зокрема у Європі це вже є законом. Але в 2022 році Apple ще може ігнорувати такі розпорядження, хоча з кінця 2023 року повинна їх дотримуватися. Тому в компанії до останнього відтягуватимуть цей момент, гадаю, що ми не побачимо USB Type C цього року в нових моделях від Apple. Та й треба щось залишити для поліпшень у майбутніх апаратах, простір для таких поліпшень дуже обмежений.

Визначення автомобільної аварії

Датчик прискорення на годиннику та на iPhone може використовуватися для визначення аварії на дорозі, смартфон може викликати аварійні служби, самостійно набрати 911. Тут можна сказати, що подібна система давно є в лінійці Pixel від Google, у Apple йде збирання функцій з ринку, впровадження їх у свою систему. Що можна лише вітати.

Коротко про головне

Багато років в Apple не поспішають впроваджувати нові технологічні вишукування, компанія випускає люксові продукти за дуже високою вартістю. Маркетинг створює образ передового продукту, який насправді таким не є, технічно iPhone має масу обмежень на тлі Android, у чому російські користувачі змогли переконатися останніми місяцями на власному прикладі, далі буде ще цікавіше.

Шанувальники Apple не можуть погодитися з тим, що в iPhone немає маси зручних технологій, що давно стали повсякденними, наприклад, того ж AlwaysOn Display. Кожне порівняння флагмана від Apple із таким від Samsung показує відставання першого.

Але тепер це відставання в якихось моментах скоротиться, з’являться давно знайомі нам функції – AoD, запис відео в 8К, можливість отримати більшу деталізацію на знімках. І це можна тільки вітати, але вартість iPhone 14 Pro/Pro Max при цьому явно буде, як завжди, дуже високою. Це люксовий товар, який зовсім не повинен бути функціональним, купують його за ім’я, а не за щось інше. Такий собі вимірювач кількості грошей у вас у гаманці. І явно не той товар, що потрібний в умовах світової кризи, коли на горизонті маячить знецінення всього, а також голод у низці країн.

Що з описаних змін може спонукати вас змінити свій iPhone на новинку? Наскільки важливими видаються вам зміни? Чи все звично і жодних одкровень немає?