Вітання.

За кілька тижнів використання кастомних навушників можна розповісти про свої враження. Більшість викладеного мною вже було розказано у Бірюльках, але також розширив текст за рахунок вражень, додав деталі та різні дрібниці, щоб у вас склалася повна картина. Тому давайте розповім про те, що за кастомні навушники в мене вийшли, як вони звучать і як ви можете зробити собі такі самі.

Знімаємо зліпки, щоб отримати кастомні навушники

Передісторія питання проста – якийсь час тому випадково натрапив на новий магазин компанії DrHead у центрі Пітера, він мені настільки сподобався, що зробив про нього матеріал.

Хлопці своєю чергою пораділи тому, що я про них написав і вирішили подарувати кастомні навушники (є свої плюси в моїй роботі, але вони зовсім не головне).

Перший етап виготовлення навушників – це зняття зліпка, процедура займає не більше півгодини. Краще заздалегідь узгодити час, особливо у вихідні напрочуд багато людей сьогодні роблять собі кастоми. Причому більша їх частина замовляє зовсім не навушники, а беруші. Мене це нескінченно здивувало, тому що беруші тут виступають як просто шматочки полімеру, що ізолюють вас від зовнішнього світу і створені за вашою анатомією.

Причому ще більшим подивом стало те, що є беруші для літака, щоби боротися з перепадами тиску (теж механічні). Одним словом, у мене виникло повне відчуття того, що цей сегмент ринку просто пройшов повз мене. До обіду суботи в московському магазині Dr.Head побувало близько десяти людей, що знімали мірки, багато, як на мене.

Навушники Aurian Skyline, вибрав колір корпусу, накладку на них (десятки варіантів на будь-який смак та колір).

Подумував змінити свої Buds2 Pro, але тут проблема в тому, що корпус поміняти можна, тільки він не буде поміщатися в чохол. Залишається зміна насадок, що теж може покращити звучання — але морочитися з цим не став, стандартні мене більш-менш влаштовують.

Отже, вибрали колір корпусу, як виглядатиме накладка, далі потрібно вирушити на зняття зліпка воском. У невеликій кімнаті висять плакати, які пояснюють процес, на моніторі перед вами крутиться ролик. Можна подивитися на те, як влаштовано людське вухо.

У шкіряному кріслі зручно, вся процедура займає не більше десяти хвилин. Коли знімають зліпок для навушників, то вставляють у рот спеціальну штучку, щоб відтворити рух, коли ви кажете. Музикантам потрібно розкривати рот якомога ширше, тому що змінюється ширина каналу, коли вони співають.

У мене вийшло два варіанти – зі штукою і без, така собі трояндочка у вухах виглядає дуже цікаво.

Процедура безболісна, тож тим, хто боїться походу до лікарів, тут боятися нема чого. Тільки заклинаю вас не драїти свої вуха до блиску, варто просто почистити їх від сірки дуже акуратно. Якщо ви не знаєте, як це робити (усі чомусь впевнені, що точно знають як), то краще сходіть на процедуру до лікаря, перш ніж йти знімати зліпки. Необов’язкова умова, але приходити немито якось некрасиво, ви не знаходите?

Після того, як зліпки готові, їх оцифровують. Фізичний зліпок вирушає до лабораторії, де за два-три тижні виготовляється корпус за вашими мірками (3D-друк). І це саме кастомні навушники (або беруші) створені під вашу анатомію. Найкраща посадка, максимальне комфортне прилягання.

У мене зліпок з першого разу не вийшов, довелося приїхати вдруге. Причина в тому, що зняли канал не дуже глибоко, я, мабуть, перестраховувався і в лабораторії попросили зробити зліпок знову. Все було так само, просто і швидко.

З цікавого. Люди, які виготовляють собі беруші, стають, як правило, постійними клієнтами, тому що підсідають на ці “пристрої”, змінюють своє життя. Виспатися без зовнішнього шуму завжди приємно, змінюється якість сну. Звичайні стандартні конуси частково вирішують це питання, але вони все ж таки сприймаються як стороннє тіло.

Про навушники Aurian Skyline і те, як вони звучать

Навушники приїхали у коробці. Так як у них дуже щільна посадка, то повітропровід може забиватися сіркою, частинками шкіри, в комплекті є щіточка, якою їх можна чистити.

Ідея лінійки Aurian у цьому, що навушники зроблено Землі. Дуже просте і непомітне виконання, приємна коробочка. Поки приміряв навушники вперше в магазині, послухав як власний телефон, так і непоганий плеєр, звучання дуже відрізняється від того, до якого звик у TWS-навушниках. І ось тут треба сказати кілька слів про Aurian. Кастомні навушники відрізняються кількістю драйверів, що забезпечує звучання у всьому діапазоні частот, у найпростіших моделях драйвер один, у моїх Skyline це два парні драйвери. Один парний драйвер – низькі та середні частоти, другий парний відповідає за високі частоти. Небагато технічних характеристик:

  • тип конекторів навушників: 2pin;
  • частотний діапазон: 20 – 24 000 Гц;
  • чутливість: 119 Дб;
  • опір: 20 Ом;
  • довжина кабелю: 1.2 м;
  • тип конектора кабелю: 3.5 мм;

У кастомних враженнях перше і головне враження від їх посадки вони рівно лягають під ваші вуха — заповнюють канал і навіть при дуже різких рухах не можуть вилетіти. Ізоляція від світу не тотальна, але практично повна, ви потрапляєте під воду, де чуєте світ приглушено. У цьому аспекті для мене це принципово новий досвід — за своє життя користувався десятками різних моделей, але тут посадка ідеальна і це те, чого чекаєш від кастомних навушників заздалегідь.

У тих же TWS-навушниках, накладних вушках звук часто пофарбований у той чи інший бік, є покращувачі, що спотворюють початкове звучання, прикрашають звукову картинку. І ти мимоволі до цього звикаєш. Найближча аналогія – це глютомат натрію, який додають у їжу у не дуже добрих закладах, щоб посилити відчуття смаку. Ризикну припустити, що сьогодні більшість людей звикли до поліпшувачів того чи іншого роду, оскільки панують на ринку саме TWS-навушники. Найпростіше – це виділення басу, щоб він бив звуком – для мене це також обґрунтування того, що навушники так собі, адже виділенням яскравого баса зазвичай приховують інші недоліки.

Моніторні навушники відрізняє те, що вони відтворюють звук у всьому діапазоні, дають звучання кожної ноти, поділяють їх. З незвички здається, що звук не дуже гарний — але це те звучання, що спочатку існує, без будь-яких покращень тощо. При цьому зазначу, що зі смартфона такі навушники можна слухати, ви отримаєте домішка з додаткових покращувань, яких майже неможливо позбутися. Проте звучання буде максимально близьким до оригіналу.

У таких навушниках чути всю композицію, немає такого, що з’їдаються високі чи низькі частоти, щось перетворюється на кашу. Звук однорідний по всьому діапазоні, ви чуєте композицію повністю. З незвички складно слухати такі монітори, за годину втягуєшся і, повертаючись на TWS, розумієш, у чому різниця. Добре і те, й інше, потрібно мати можливість вибору, без цього ніяк і нікуди. Деталізація звуку в кастомних навушниках чудова. Плюс додайте чудову звукоізоляцію, вона пасивна, тут немає білого шуму.

Кастомні навушники з’явилися як професійні, вони орієнтовані музикантів, я себе до таких точно не відношу. Але для мене вони дали інше та дуже детальне звучання знайомих композицій, зараз займаюся тим, що переслуховую свою фонотеку та улюблених виконавців.

З практичних речей – посадка навушників така, що звикаєш до них майже миттєво. Вухо таки трохи потіє всередині, є такий грішок. Провід варто закидати за вухо, так зручніше. Довжина дроту метр двадцять, цього вистачить для будь-якої людини.

Навушники не виглядають глянсовими, такими ж зализаними, як моделі від великих виробників, відчуття, що їх створював ремісник, але це вибрана естетика. Нагадаю, що ви вибираєте колір корпусу, колір накладки. Все у ваших руках. Провід з часом можна замінити іншим, тут все просто.

Дівчата з відділу кастомних навушників розповіли, що живуть такі моделі довго, особливо якщо на них не наступати. Шість-сім років далеко не межа, але все залежить від умов експлуатації, так що пам’ятайте термін, на який ви берете подібні навушники.

Щоб не купувати кота в мішку, обов’язково послухайте навушники, принесіть свій пристрій, з якого ви хочете слухати в майбутньому, спробуйте знайому музику. Вибирати варто не за кількістю драйверів та ціною, а тому, як вам подобається звучання. Робіть виправлення на те, що воно може змінюватися в міру звикання до навушників. Вперше можливо, вони на вас не справлять враження, що нормально.

Ми живемо у світі, де на перший план виходять враження, за великим рахунком купівля нового смартфона – це пошук тих самих враження – яскравіший екран, кращі фотографії, якість ігор та звуку на іншому рівні. З навушниками все приблизно також, здається, що дротові навушники стали рудиментом, чимось із минулого, хоча це точно не так. У мене склалося враження, що з цими навушниками я знову слухаю знайомі мелодії і це чудовий досвід. Назвати такі навушники доступними для всіх мов не повертається – але вони і не дуже дорогі, вартість кастомів починається від 12 тисяч рублів. Якщо вам цікавий звук, то однозначно варто спробувати кастоми, нові враження гарантовані.

Використовував навушники у місті, під час польоту та на різних пристроях (окремий плеєр з потужним підсилювачем, флагманські смартфони з перехідником на 3.5 мм). Перше, що хочу відзначити, ізоляція від зовнішнього міста хороша, ви чуєте музику і при цьому немає активного шумоподавлення, що вже непогано, голова не гудітиме. Звучать навушники чудово, звикаєш до них дуже швидко, як і говорив вище. Мені подобається звучання, але це суб’єктивний момент, котрий для кожного буде своїм. Повторю — слухайте самі навушники перед тим, як їх замовляти.

Тепер періодично використовую навушники у домашніх умовах, слухаю знайому музику. У місті використав їх у поїздці (тепло, немає морозу) і також сподобалося, як вони звучать, у вухах вони не заважають, при різких рухах не вилітають. Отже, можу сміливо сказати, що це новий та добрий досвід. Фанатом кастомних навушників не став, але однозначно отримав нові емоції та досвід. У майбутньому планую пробувати зробити якусь іншу модель та порівняти з цими.