Вітаю.

На ринку існують чудові і в чомусь марні пристрої, які ніколи не купиш, але отримати таку штуку в подарунок приємно. Невелика ніша електроніки для подарунків, можливо, для людей, які вже мають усе, що тільки можливо. Саме в цій категорії працює гонконгська компанія Divoom, влаштовуючись у ніші Pixel Art. У неї виходять різні продукти, в яких є екран, і на ньому відображаються картинки, створені з точок. Це окремий напрямок у сучасному мистецтві, і він має безліч шанувальників. Можливо, ви не уявляєте, що це таке, але уявіть Minecraft, де картинка створена з кубиків.

На Новий рік мені подарували стовпчик з невеликим екраном, хоча правильніше назвати пристрій Divoom Ditoo Plus аксесуаром для інтер’єру. Невелика колонка з екраном, виконана в стилістиці персонального комп’ютера минулого, причому в ній навіть є клавіатура.

Поставляється колонка у невеликій коробочці, яку можна перевозити із собою. За прозорим екраном ви бачите пристрій.

В комплект поставки входять кабель для заряджання, інструкція та сам пристрій. Ви можете вибрати стовпчик в одному з шести кольорів.

Також у комплект входять наклейки, картинки зібрані з пікселів, деякі з них я наклеїв на корпус ноутбука.

Технічні характеристики колонки:

  • Потужність – 10 Вт
  • Bluetooth 5.0
  • Діаметр динаміка – 45 мм
  • Діапазон частот – від 80 до 20000 Гц
  • Вбудований акумулятор Li-Ion 3000 мАг
  • Час зарядки батареї – 4 години, час роботи – до 8 годин
  • Розміри – 90х113.8х121.2 мм, вага – 505 грам
  • Карти пам’яті microSD до 32 ГБ для програвання музики
  • RGB-дисплей

Для iOS/Android є програма, яка дозволяє завантажувати в пам’ять колонки нові картинки, а також малювати свої піксельні твори. Дивно, але в Росії сайт компанії із додатком заблокований РКН, перехід за посиланням не працює. Але сама програма є в магазині програм, ви можете спокійно її завантажити. Усередині все зрозуміло і не викликає запитань.

Колонка звучить голосно і дуже чисто, є баси. Мені подобається звучання цієї колонки, воно є непоганим для цього класу пристроїв. Можна слухати музику та не відчувати, що чогось не вистачає. Онлайн-радіо транслюється з телефону, але можна встановити microSD карту, щоб програвати музику безпосередньо з пристрою.

Клавіші дозволяють перемикатися між режимами, можна записати одне повідомлення голосом, після його прослуховування воно буде стерто. Так можна залишати нотатки для домашніх, але штибу в цьому особливого немає. Вбудовані іграшки вам точно не сподобаються, це скоріше додаткова фішка, якою ніхто не користуватиметься. Але в тому, як клацають кнопки, є особливий шик, на них просто приємно натискати.

Мені подобається, як миготять картинки на екрані, поки колонка стоїть чи програє музику.

Але загалом можна сказати, що особливого сенсу у цій колонці немає, вона просто програє музику, незвично виглядає. Рішення для інтер’єру, дорогий подарунок. Вартість такої колонки в США – близько 85 доларів плюс податки. У Росії її продають за ціною близько 10 тисяч карбованців, що дуже дорого. Усі спроби продавати колонку масово обернулися провалом, це продукт для широкого кола покупців. У ній немає розумних функцій, але вона просто розважає вас і урізноманітнить ваш інтер’єр.