Поки що Росія готується до паралельного імпорту техніки, наші компанії вже пропонують майже вітчизняні гаджети. Зокрема, марка «Урал» має серію портативних колонок з патріотичними назвами колірних рішень «Тайга» і «Спецназ».
У цю лінійку входять кілька гаджетів з неймінгом, що запам’ятовується: М-1 – найпростіші колонки, М-2 – трохи більше, М-3 – вище якістю, М-4 – великі і М-5 – флагманські з потужними динаміками.
Минулого матеріалу ми розібрали пристрій «Урал» М-5.
Апарат виявився вкрай цікавим: невисока ціна за нинішніх умов, гучний звук, цікавий дизайн. Понад те, цей текст читали значно краще, ніж будь-які інші огляди, наприклад, JBL чи Harman. Інтерес був максимальним. Це радує.
Звичайно ж, топове питання було таким: «Це китайський виріб, виданий за російський?» А чи маємо вітчизняну мікроелектроніку? Сьогодні майже все у світі збирається в Китаї, та й компоненти часом звідти ж. Отже, “Урал” – це, природно, OEM-розробка. Більше того, сам виробник не приховує, що уважно стежить за брендом JBL, оскільки вважає їх пристрої еталонними, тому випускає дуже схожі гаджети. Інше питання – ціна. Колонки «Урал» коштують як мінімум у півтора рази дешевше.
Цей матеріал присвячений портативним колонкам М-3 та М-4 – найбільш вдалим за співвідношенням ціни та якості. Наприкінці тексту наведу приклад найпростішої, але оригінальної колонки М-1 всього за 1400 рублів.
Вартість моделі “Урал” М-3 становить 5400 рублів, а “Урал” М-4 – 7600 рублів.
Параметри
Урал М-3 | Урал М-4 | |
Максимальна вихідна потужність, Вт | 12,5 х 2 | 15 х 2 |
Діапазон частот, Гц, не вже | 65 – 20 000 | 60 – 20 000 |
Версія Bluetooth | 5,0 | 4,2 |
Ємність вбудованого акумулятора, мАг | 2000 | 5000 |
Типорозмір гучномовця, мм | 2 x 45 | 2 x 63,5 |
Ступінь захисту корпусу від пилу та вологи | IP67 | IP67 |
Вага, г | 560 | 1650 |
Комплект поставки | Акустична система – 1 шт. Кабель аудіо MiniJack (3,5мм) – MiniJack (3,5мм) (50 см) – 1 шт. Кабель USB – USB Type-C (50 см) – 1 шт. Посібник з експлуатації – 1 шт. Упаковка – 1 шт. Ремінець на плече тільки для версії М-4 |
Дизайн
Мені на огляд дісталися колонки з однаковим забарвленням, яке називається «Спецназ» — це матеріал, пофарбований у чорний, сірий та червоний кольори. Виглядає яскраво, контрастно і однозначно виділяється на тлі однотонного фарбування інших колонок.

До речі, є такі ж пристрої, тільки під назвою «Тайга». Це коли кожухи апаратів виконані у чорному, зеленому та світло-зеленому рішеннях. А для тих, хто хоче щось класичне у плані забарвлення, є колонки суцільного чорного та червоного кольорів.
На відміну від дорожчої колонки М-5, у апаратів М-3 та М-4 дизайн трохи простіше. Тут під маркою М-3 впізнаються гаджети JBL Flip, а М-4 – гаджети типу JBL Charge. Найсумніше те, що на офіційному сайті JBL вже не можна купити жодного пристрою. Варто розраховувати лише на великі магазини.
Пристрій «Урал» М-3 важить лише 560 грамів, а габарити — 191 х 77 х 74 мм. Досить компактна колонка, що вміщується навіть у кишеню легкої куртки.

Форма у вигляді циліндра, на кінці якого є пластикові вставки чорного кольору у вигляді уступів. Саме на них утримуватиметься колонка на рівній поверхні. Втім, гаджет можна покласти на бік.

Праворуч та ліворуч легко помітити пасивні випромінювачі з глянсовими лицьовими панелями та малюнками двох перевернутих літер «Т» — логотип серії портативних колонок.
Ободком проходить напівпрозора силіконова вставка-амортизатор. Крізь неї просвічує підсвічування пристрою. Вона плавно переливається різними кольорами. Наскільки я зрозумів, вибрати якийсь один колір не можна, та й музики тут немає.
Колонка М-3 захищена за стандартом IP67, що для такої невеликої штуковини дуже добре.
Апарат М-4 оснащений ніжкою-підставкою знизу. Він є максимально стійким. Праворуч і ліворуч також є пасивні випромінювачі, але цього разу вони зроблені у вигляді концентричних кіл із тими самими малюнками двох букв «Т».
Корпус пластиковий із нанесенням софт-тач покриття. На мій погляд, рішення не найвдаліше: сліди від рук на поверхні помітні, та й виглядає якось простовато.

На верхній частині є дужки для кріплення ремінця. Він входить у комплект.
Вага М-4 досить пристойна – 1650 грамів. Наскільки я зрозумів, у колонці застосовуються не неодимові динаміки (ймовірно, з феритовими магнітами). Габарити апарату – 270 х 109 х 114 мм. Це досить велика колонка.

Окремо в дизайні варто виділити наступний момент: логотип «УРАЛ» на М-3 приклеєний на лицьову частину поверхні, а логотип у М-4 ніби втоплений у корпус – виглядає трохи акуратніше.

Колонка “Урал” М-4 теж має ступінь захисту IP67.
Кнопки та роз’єми
У версії М-3 основні елементи знаходяться знизу:
- живлення
- Гучність вище/нижче
- Стереопара
- Підключення через Bluetooth
За щільною товстою заглушкою – USB Type-C та роз’єм AUX.
Елементи пристрою М-4 – зверху:
- Сполучення через Bluetooth
- Стереопара
- Кнопка живлення
- Регулювання гучності більше/менше
Ледве вище знаходиться світлодіодний індикатор роботи апарату у вигляді смужки. А трохи нижче – індикатор живлення (круглі світлодіоди червоного кольору).
З зворотного боку за товстінною 25 мм гумовою заглушкою розташовані: USB Type-C для заряду акумулятора, AUX та USB Type-A для заряджання зовнішніх гаджетів (функція powerbank).

Про звук
Мене просили порівняти звук «Уралу» М-3 та М-4 з аналогічними пристроями від JBL. Проте за нинішніх умов дістати гаджети відомого бренду майже неможливо. Втім, на каналі «Уралу» у YouTube таки є кілька роликів із порівнянням.
На мій суб’єктивний погляд, JBL грають із трохи більш вираженими низькими частотами, однак рівномірність гучності така собі. Тобто коли у звуку переважають «низи», то колонки починають грати значно тихіше.

Колонки «Урал» М-3 і М-4 наголошують на «середині» і на високих частотах з рівномірною гучністю. Дивно, але М-4 відтворює звук навіть трохи цікавіше (усередині два стереодинаміки), ніж М-5: перша може похвалитися приємними низькими частотами, а остання – високою гучністю.

Якщо порівнювати М-4 з JBL, це рівень Charge 3/4. У моделі Charge 5 все-таки більш насичений звук, правда, і коштує вона майже на 5 000 рублів дорожче за «Урал» М-4.
Апарат М-3 – це рівень JBL Flip 5. Різниця з “Уралом” всього в 2 000 рублів. Однак у М-3 є два стереодинаміки. Нагадаю, що у Flip 5 динамік один. Тому «Урал» М-3 грає яскравіше, насиченіше, приємніше за слух. По басах плюс-мінус те саме.

Загалом можу сказати, що був приємно здивований якістю звуку М-3 та М-4. За свої гроші вони демонструють максимум можливого.
Особливо порадувала маленька М-3: звучить чисто, без навантаження, голосно, є низькі частоти, добре чутна «середина». Її добре брати із собою на покотушки на велосипеді, самокаті чи просто слухати тлом у колі друзів.
Колонка М-4 вже значно серйозніша. Тут і гучність висока, і подача звуку крутіше. Це скоріше варіант для відносно великої компанії десь на природі чи у великому будинку, на дачі.

Не варто забувати, що стовпчики не бояться ні піску, ні води – сміливо можна брати на пляж або тусуватися біля басейну.
Час роботи
Молодша версія “Уралу” М-3 здатна “качати” народ протягом 6-7 годин на середньому рівні гучності (батарея на 2000 мАг). При цьому заряджається швидко приблизно за 1.5 години.
Старша версія “Уралу” М-4 працює близько 10-15 годин на середньому рівні гучності (батарея на 5000 мАг). Але заряджається довго – близько 5 годин.
Бонус – “Урал” М-1
Дуже дивна з погляду зовнішнього вигляду портативна колонка за 1400 рублів. Нагадує зовнішню частину фільтра професійного респіратора.

Колонка оснащена одним динаміком на 5 Вт та випромінювачем діаметром 45 мм. Також як і дорожчі «родичі», має ступінь захисту IP67.

Грає голосно, але не дуже довго – максимум 5 годин. Якщо знову порівнювати з JBL, це аналог JBL Go 3, який зараз можна купити аж від 3 000 рублів.

Враження
На жаль чи на щастя, але настав час раціональних покупок. Час, коли треба вибрати таку техніку, у якої ціна та якість будуть йти пліч-о-пліч.
Із задоволенням рекомендував би брати пристрої бренду JBL/Harman у тому випадку, якщо у вас є зайві гроші та якщо ім’я компанії для вас досі має значення.
Мені здається, що марка «Урал» активно і вчасно посідала певну нішу на ринку портативної акустики. Тут справа навіть не так у вигідніших цінах, як у позиціонуванні: по-перше, це російський бренд, по-друге, гучні патріотичні назви — «Гармата», «Катюша», «Тайга», «Спецназ», «Громобій» і так далі.
З погляду звуку колонки «Урал» дуже непогані пристрої. Калібрування звуку відрізняється від такої в апаратурі JBL, але якість точно не гірша.
Мінуси у гаджетів, звичайно ж, є: пластик простий і на вигляд, і на дотик, час роботи хотілося б більше, та й ціна щось якось підскочила останнім часом. Нагадаю, що модель М-3 коштує 5400 рублів, модель М-4 – 7600 рублів, а дрібна М-1 – в районі 1400 рублів.

Конкурентів називав по ходу тексту – це JBL Charge 5, коштує близько 12 000 рублів, JBL Flip 6 – близько 10 000 рублів, Flip 5 – приблизно 7500 рублів, Go 3 – від 3000 рублів.
А ще у Telegram-чаті Mobile-Review активно писали про колонки Tronsmart. Добре, наводжу приклад моделі T6 Plus за 5 500 рублів. Але це з розряду «мене не хвилюють ваші позиціонування та бренд – хочу дешево та сердито». Із цим Tronsmart не зустрічався, але не засуджую. 🙂
А ще мені писали, мовляв, компанія «Урал» мала випускати колонки у стилі «радянське ретро». Варіант цікавий. Однак якщо ви розраховуєте на продаж, то необхідно враховувати широку аудиторію і створювати пристрої в сучасному стилі, що впізнається.