Вітання.

Як часто буває у житті, кілька подій склалися в одну. Один із операторів підготував новорічні подарунки для партнерів та попросив взяти участь у цьому, написати інструкції для тих, хто вперше візьме до рук комплекти розумного будинку від Aqara. Що можна зробити, на що звернути увагу, як не злякатися початкового налаштування. Знаю, що дехто вже отримав такі подарунки і навіть випробував їх у справі. Зазвичай людей переповнюють позитивні емоції, набір розумного будинку — штука в господарстві корисна і легка в налаштуванні.

Іншою подією стало те, що у селищі через постійні снігопади стали вимикати світло, через день відбувалися дрібні неприємності, кілька разів відключали газ. І ось тут сусіди почали масово купувати комплекти розумного будинку, щоб точно знати температуру, мати змогу побачити через камеру, що в них відбувається. Корисність очевидна, до того ж, перед Новим роком в Aqara зробили кілька цікавих комплектів і знизили їхню вартість.

У мене вдома стоїть саме Aqara і всім рекомендую цю марку. Перевага в тому, що багато датчиків доопрацьовано під умови використання в Росії, сервер стоїть на території нашої країни, що позначається на швидкості роботи — натиснув на кнопку, і щось сталося. Жодного очікування або тим більше збоїв. Плюс глибока інтеграція для голосового управління не тільки з Алісою, але практично з усіма голосовими помічниками в Росії, плюс можете задіяти Siri, тобто включена підтримка Apple HomeKit.

Рекомендувати те, чим користуєшся сам і при цьому задоволений технікою, легко і просто. Для тих, хто ще не спробував розумний будинок, саме час це зробити, з установкою та налаштуванням у більшості ситуацій впорається навіть школяр чи літня людина. Було б бажання спробувати. У компанії підготували три комплекти розумного будинку, вони різні та призначені для різних сценаріїв. Але відразу обмовлюся, що немає жодних обмежень, пізніше ви можете докупити потрібні пристрої чи датчики, розширити можливості свого комплекту. Або зібрати його так, як вам заманеться, інша річ, що у комплекті купувати пристрої вигідніше. Щоб можна було оцінити вигоду, скажу, що стартовий комплект зазвичай коштує 12990 рублів, зараз ви його можете придбати за 9990 рублів.

Погляньмо на стартовий комплект (артикул SHK61). До нього входять:

  • хаб (Hub M1S)
  • датчик протікання
  • датчик температури та вологості
  • датчик відкриття дверей та вікон
  • бездротова кнопка
  • розумна розетка

Сценаріїв використання такого комплекту можна вигадати безліч, від банального контролю за відкриттям дверей і вікон до чогось складнішого. З датчиком протікання все зрозуміло, ховаєте його там, де боїтеся, що може статися щось погане (під ванною, в заміському будинку в котельні і таке інше). І схрестіть пальці, щоб він ніколи не спрацював, швидше за це страховка від неприємностей. Щоб розуміти, як датчик працює, при першому налаштуванні спробуйте його залити, переконайтеся, що все в порядку.

Датчик температури та вологості – шикарна штука, ви завжди в курсі того, що відбувається вдома. Використовуючи розумну розетку, можна підключити нагрівач або зволожувач повітря, керувати ними віддалено – у тому числі налаштувавши автоматичні сценарії. Стало холодно вдома — вмикаєте обігрівач у сценарії, і він працює, доки не буде досягнута потрібна вам температура. Звучить набагато складніше, ніж насправді.

А ще ви бачите історію зміни температури та вологості у вашому будинку, можете оцінити, як змінювалися ці параметри. За наявності маленьких дітей такий датчик має сенс поставити у дитячій та підтримувати оптимальну вологість. У міських квартирах вологість повітря часто бажає кращого, від цього виникає алергія або ми частіше хворіємо. Тож знати деталі того, як влаштовано життя у нас удома, корисно.

Датчик відкриття дверей або вікон простий і зрозумілий, ставиться на липучку, але встановити його можна будь-куди. Наприклад, ви можете поставити його на холодильник! Або якщо не хочете точно знати, коли і скільки разів у нього залазять, вигадайте власну сигналізацію на відкриття чого завгодно. Можна поставити датчик на дверцята шафи або висувну шухляду в столі – хтось відкриває, і ви відразу отримуєте повідомлення на телефон. Можна зробити і так, щоб ваш хаб почав у цей момент нестямно “кричати” і відлякувати порушника. Вигадати, куди пристосувати такі датчики, нескладно, варіантів більше десятка, і кожен корисний. У мене відкриття комори автоматично вмикає в ній світло. Інший варіант: ці датчики дозволяють не забути закрити вікно перед виходом із дому, воно постійно відчинене. І коли їду взимку, мене не мучить думка, а чи закрите це вікно.

Інший комплект – для тих, хто хоче подбати більшою мірою про безпеку, він так і називається – “Безпечний розумний дім”.

Ціна рівно така ж, 9990 рублів, також зі знижкою, в комплект входять:

  • Камера-хаб G2H
  • Два датчики розбиття скла (вібрації)
  • Датчик відкриття дверей та вікон
  • Датчик руху та освітлення

Принадність цього комплекту в тому, що у вас центром розумного будинку стає камера. Вона може відстежувати рух, поява у полі кадру руху, має функції нічного бачення. І головне, що хаб не є річчю в собі, він корисний. Можна використовувати камеру як радіоняню, як двосторонній зв’язок із домашніми, на неї можна зателефонувати.

Огляд камери ви можете знайти у нас ось тут, у ньому все докладно викладено.

З такого набору дуже просто скласти власну систему безпеки, встановити свої очі там, де це важливо. Ви точно знатимете, хто прийшов у вашу відсутність додому, чи робить ваша дитина уроки або залипає в комп’ютері. Сценаріїв маса, кожен із них буде унікальним для вас. І сильна сторона тут у тому, що, додаючи різні датчики, ви можете вигадати дуже цікаві сценарії, які ніяк інакше не реалізувати. Більшість людей люблять камеру в розумному будинку, тим більше, що вона служить як хаб. Корисна річ, яка завжди стане в нагоді в господарстві. Тільки пам’ятайте, що камера та всі аксесуари призначені для встановлення будинку, а не поза ним.

Третій комплект для найрукастіших, подивіться на фотографію.

Ви вже здогадалися, що перед вами кульовий електропривід може перекрити воду в трубі. Випускається у двох діаметрах під різні труби, вимагає монтажу, але він нескладний для будь-кого, хто знає, як встановити радіатор чи кран. У комплект входять два крани і всі необхідні аксесуари плюс такого рішення в тому, що навіть у разі відсутності інтернету, але за наявності електрики (це теж важливо!) при протіканні кран буде перекритий автоматично. Система працює локально.

Для тих, хто хоче побудувати автоматизацію іншого штибу, наприклад, поливати газон віддалено, керуючи відкриттям та закриттям води, перебуваючи не на ділянці, це також дуже гарний варіант. Тут ви обмежені тільки вашою фантазією, що ви хочете зробити і для чого. Комплект коштує 19990 рублів. Будь ласка, зверніться до фахівців для встановлення, якщо ви не відчуваєте сили зробити все це самостійно. Звучить просто, але вперше працювати з водою та кранами краще під наглядом. Сама система дуже проста і цим підкуповує.

У короткому матеріалі описати всі можливості комплектів розумного будинку неможливо. Та це й не потрібне. Такий комплект як ідея для подарунка на Новий рік, якщо не ідеальний, то близький до цього. Імовірність промахнутися мала, будинки такі пристрої завжди будуть корисними.

Вибрати свій комплект для новорічного подарунка ви можете тут.