На початку цього року я з великим задоволенням розповів вам про портативні колонки легендарного російського бренду «Урал». Посилання на матеріали можна знайти нижче.

У першому огляді я розповів про велику і потужну колонку TT M-5, а в другому – про серії М1, М3 та М4. Пристрої мали оптимальні технічні параметри і вартість. З огляду на відходу багатьох зарубіжних виробників пропозиція від «Уралу» виглядала цілком доречно. І я маю чітку думку: зараз краще підтримати карбованцем нашого виробника, ніж віддавати гроші за кордон. Що стосується виробництва, то в минулому матеріалі я писав: «Урал» – це не про “наклеїли шильдик з кириличними літерами”».

Влітку цього року компанія «Урал» додала до свого портфоліо новинки: ТТ М «Авоська», ТТ М-3 міні «Кубишка» та ТТ М-3 максі «Соната».

Перші дві є компактні бездротові колоночки, які зручно брати з собою. Із явних позитивних моментів – захист від води.

Третя є певним проміжним варіантом між ТТ М-3 та М-4. Нагадаю, що М-3 – це легка і невелика колонка, а М-4 – потужна, громіздка та важка.

Але найголовніше тут повністю перероблене шасі, якщо так можна сказати. Тобто пристрої стали більш надійними, якісними, дизайн став менше скидатися на JBL та інші аналоги. Відчувається, що була зроблена хороша робота над удосконаленням гаджетів. Звичайно, це помітно лише за прямого порівняння старих і нових апаратів.

Вартість колонки «Урал» ТТ М становить 1250 рублів, ТТ М-3 міні – 4700 рублів, а ТТ М-3 максі – близько 6500 рублів.

Технічні характеристики

ТТ М ТТ М-3 міні ТТ М-3 максі
Габарити, мм 98 х 48 х 82 95 х 84 х 84 220 х 88 х 88
Вага, г 200 320 680
Динаміки, мм 45 2х40 91 х 52 53 х 37
Потужність, Вт 5 8+8 25+10
Батарея, мАг 1200 2500 2500
Діапазон частот, Гц 80 – 20 000 75 – 20 000 65 – 20 000
Bluetooth, версія 5.0 5.0 5.0

Комплект поставок

 • Колонка
 • Інструкція
 • Гарантійний талон
 • USB-кабель
 • Кабель AUX (для ТМ не входить)

Урал ТТ М

Наскільки я зрозумів, виробник вирішив залишити попереднє покоління колонок М-1. На мій погляд, рішення правильне, тому що модель незвичайна та оригінальна з погляду дизайну.

Новинка ТТ М – це сучасніший зовнішній вигляд і зручна конструкція. Вона продається у чотирьох кольорах: чорному, червоному, зеленому та червоному «хакі».

«Авоською» її назвали через форму корпусу, що нагадує легендарну радянську сумку. Але це на думку маркетологів, тому що реальна авоська є дірчастою сумкою-сіткою, пов’язаною з суворих ниток. Колонка ТТ М скоріше схожа на клатч. У будь-якому випадку приємно, що виробник згадує про наші слова в назві пристроїв.

Форма корпусу ТТ М – усічений конус. Значна частина вкрита плетінкою червоного кольору. Але якщо придивитися, то можна помітити нитки червоного та чорного кольорів, проте здалеку вони зливаються, і тому колір здається дещо «приглушеним». Інша частина – чорний напівглянсовий пластик.

Ще раз окремо хочу зауважити, що виробник використовує у новинках іншої якості пластик та інші матеріали. Вони якісніші, дорожчі виглядають, з’явилося більше корисних дрібниць.

У “Авоськи” є ручка у вигляді петельки, посиленої гумовою вставкою. Колонку можна кудись повісити чи поставити, благо на нижній частині апарата передбачили гумові ніжки. Причому вони не суцільні, а з канавками і торцями оснащені виступами. Це я до речі про дрібниці.

Гаджет захищений за стандартом IP67. Він легко витримує дощ, і бризки, і навіть занурення у воду на глибину до одного метра. Корисна штука, особливо якщо ви купуєте таку річ дитині.

Зверху можна побачити великі пластикові кнопки: живлення, гучність вище або нижче, плей/пауза. Натискання максимально тверде, хід мінімальний, є гучний звук кліка.

Справа – ручка та напис «УРАЛ» з лого. Ліворуч — напис ТТ і USB Type-C для заряду (прикритий товсті заглушкою).

Розміри “Урал” ТТ М – 98х48х82 мм, вага – 196 грамів.

Усередині встановлено один динамік розміром 45 мм, потужністю 5 Вт, що має частотний діапазон 80 Гц – 20 кГц.

На мій подив, звучання колонки вкрай приємне, особливо підкуповували середні та високі частоти. Вона грала дуже чисто. Сподобалося, як ТТ М передає голос: жваво, дзвінко, звісно.

Гучність вразила ще більше – на рівні доросліших колонок типу JBL Flip. Басів акустики мало. У цьому плані вона трохи програє, наприклад JBL GO. Але в останній СЧ/ВЧ не такі відкриті.

Загалом, ТТ М звучить цілком цікаво, а головне, дуже голосно і без перевантаження: 10-15 м2 прокачає легко.

Акумулятор тут на 1200 мАг (3.6В). Заряджається приблизно півтори години. Працює близько 8 години на гучності 40-60%. Що цілком добре. Завжди можна підключити зовнішній акумулятор і продовжити час життя батареї.

Урал ТТ М3 міні

«Кубишка» (так назвали новинку через форму корпусу) продається у чотирьох колірних рішеннях: чорному, червоному, зелено-жовтому та чорно-червоно-сірому. У мене на огляді був класичний чорний колір. Виглядає суворо.

Для тих, хто не в курсі: кубушка — це східнослов’янська глиняна широка посудина з короткою або відсутньою шийкою.

А ще колонку можна було назвати «бочонком». Але «кубишка» якось миліша і приємніша на слух.

Тут вже застосовується прогумований пластик чорного кольору у поєднанні з плетінкою з двох сторін.

Зверху знаходиться пасивний випромінювач 50 мм у діаметрі. Виконаний із глянсового пластику чорного кольору, присутні дві перевернуті літери «Т».

А ще має RGB-підсвічування по периметру пасивного динаміка. Задоволена яскрава, ефектна. Не працює як музика в такт мелодії – просто плавно переливається різними кольорами.

Чисто візуально колонка ТТ М-3 міні справляє гарне враження. Відчувається, що це не китай-підвал, зібраний з того, що було.

Для перенесення пристрою знову передбачили ручку. Щоправда, тут її не посилили гумовою вставкою.

На одному боці:

 • Кругла увігнута кнопка живлення
 • 3.5 мм AUX, USB Type-C для заряджання. Під потужною щільною гумовою заглушкою
 • Індикатор заряду акумулятора.

На іншому боці:

 • Гучність більше
 • Гучність менша
 • Кнопка TWS для підключення ще однієї такої колонки в пару
 • Сполучення через Bluetooth
 • Індикатор режимів роботи.

Знизу є чотири загострені ніжки, виконані з гуми. Колонка на них трохи хитається, але на стійкість це не впливає. Нагадує холодець))

Габарити – 95х84х84 мм, вага – 326 грамів.

В даному випадку ми маємо справу з двома динаміками по 40 мм із кожної зі сторін. Вони стерео, потужність – близько 8 Вт, діапазон частот – від 75 Гц до 20 кГц.

Наявність двох динаміків позитивно позначилося сприйнятті музики. Вона звучить об’ємно, є «звук навколо».

На відміну від ТТ М, у ТТ М-3 міні вже можна чути басові нотки, які відкриваються на рівні гучності від 20%. Загальна гучність дуже висока: мені здається, в два рази голосніше, ніж ТТ М, і на рівні ТТ М-3.

Знову акцент на середні та високі частоти. Чудово передається голос. Пасивний динамік допомагає розкривати низькі частоти. Вони значно кращі, ніж у ТТ М, і трохи простіше, ніж у М-4. Навіть у ТТ М-3 НЧ трохи простіше.

На максимальній гучності навантаження немає, але щоб запобігти «хлюпанню», ПЗ знижує «низи», висуваючи вперед ВЧ.

Загалом відмінна колонка для прослуховування музики в невеликому приміщенні. Ідеально на робочому столі перед собою, щоб чути, як поширюється звук навколо. До речі, її також захищено від води за стандартом IP67.

Акумулятор тут на 2500 мАг (3.6В). Це логічно, адже прокачувати треба два динаміки. Повного заряду вистачає плюс-мінус на стільки ж, скільки працює колонка ТТ М – 7-8 годин на гучності 40-60%. А ось заряджається довго – близько 3,5 години.

Урал ТТ М-3 максі

А ось цю колонку вирішили просто збільшити у розмірах щодо попередньої ТТ М-3. Тобто зовнішній вигляд майже не зазнав змін. Габарити — 220х88х88 мм, вага — лише 700 грамів. А «лише» — через те, що вона досить велика, здається, що повинна важити не менше 900-1000 грамів. За відчуттями — ніби пуста.

Що стосується матеріалів, то вони якісніші, як уже писав неодноразово. Якось акуратніше все виконано.

На корпусі присутні елементи:

 • Кнопка живлення
 • Індикатор акумулятора (чотири світлодіоди)
 • Кнопка «Гучність вище»
 • Кнопка «Гучність нижче»
 • Режим TWS для з’єднання в пару з такою самою моделлю колонки
 • Індикатор режиму роботи
 • Сполучення через Bluetooth

Під великою гумовою заглушкою товщиною близько 10 мм:

 • AUX
 • USB Type-C для заряду батареї колонки
 • USB Type-A для заряджання інших гаджетів, режим PowerBank (5В/1А). В інструкції до речі про це нічого не пишуть.

У «Сонаті» встановлено два динаміки: 25 Вт + 10 Вт, розміри – 91х52 мм та 53х37 мм. Один відповідає за низькі та середні частоти, інший – за високі частоти.

З погляду звуку тут щось середнє між ТТ М-3 та ТТ-М-4. Остання грає трохи потужніше і наполегливіше. Дуже схоже на ТТ М-5.

Знову акцент на СР та ВЧ. Баси не випинаються. З одного боку, погано, тому що хочеться «бумкалок», з іншого боку – добре, тому що не погіршується АЧХ зі збільшенням гучності. Типова проблема більшості портативних колонок: починаємо збільшувати гучність – зменшуються баси.

Колонка ТТ М-3 максі підійде для відтворення музики на природі або у великому приміщенні. Її потенціал розкривається зі збільшенням гучності з 30%.

Правда, виробник зараз зробив трохи дивний хід: ТТ М-4 виставив за 5700 рублів (“Спецназ”, “Тайга”), а ТТ М-3 максі – за 6500 рублів. Хоча й так зрозуміло, що М-4 грає трохи краще, але тепер за менші гроші.

Вбудований акумулятор “Урал” ТТ М-3 максі – 2500 мАг (7.2В). Цю колонку тестував на гучності трохи більше 40%. У такому режимі вона працювала близько восьми годин, що досить довго. Офіційно: 3 години на максимумі, 12:00 на 50% гучності. Заряджається приблизно 4 години від комп’ютера USB.

Враження

На мій погляд, компанії «Урал» вдалося зробити непогане оновлення-доповнення в модельному ряду. Тепер у неї є бюджетна та голосиста ТТ М за 1 250 рублів, стереофонічна та потужна ТТ М-3 міні за 4 700 рублів, потужна та гучна ТТ М-3 максі.

Також залишається в модельному ряду М-4 – ще потужніша і басиста, незвичайна М-5. З недорогих – М-3, М-2 та М1.

Якби брав для дитини, то колонку «Урал» ТТ М. Коштує копійки, класний звук, грає довго, захищена від води.

Для себе пригледів би “Урал” ТТ М-3 міні. Мені сподобався об’ємний звук, та й загалом — симпатично виглядає.

А який пристрій сподобався вам? Пишіть у коментарях про свої акустичні гаджети-знахідки цього літа!

Автор дякує компанії «Урал» за надані на огляд акустичні системи.