Характеристики

 • Розміри кейсу: 54.5 x 54.5 x 30.0 мм
 • Розміри навушників: 21.2 x 28.3 x 23.2 мм
 • Вага кейсу: 37 грамів
 • Вага навушників: 5.2 грами
 • Захист: IPx4
 • Bluetooth: версія 5.2
 • Звукові кодеки: AAC, SBC
 • Діаметр випромінювача: 8 мм
 • Мікрофони: 3 штуки, MEMS
 • Шумопридушення: є, активне
 • Акумулятор кейсу: 390 мАг
 • Акумулятор навушників: 68 мАг
 • Функція UVC: є, ультрафіолет

Комплектація

 • Кейс із навушниками
 • Посібник користувача
 • Гарантійний талон
 • Зарядний кабель
 • Додаткові амбушури L,S
 • Медичні силіконові вушні вкладиші
 • Кабель AUX (ø 3.5) на USB

Позиціювання

Минулого місяця компанія LG представила свої нові флагманські TWS-навушники під назвою Tone Free FP9. Хоч хтось відмовився від горезвісних FreeBuds, EarBuds, Galaxy Buds та інших «бадс».

Перед вами накручені навушники бренду, які отримали досить цікаві фішки:

 1. Plug & Wireless – звук із будь-якого пристрою без дротів. У комплекті йде кабель USB-С – 3.5 мм. За допомогою нього кейс підключається до будь-якого аудіогаджет, а навушники отримують звук без проводів.
 2. Технологія UVnano – вбиває 99.9% бактерій. У футлярі вбудовані УФ-світлодіоди, які світяться під час заряду навушників і вбивають бактерії в районі амбушюр.
 3. Амбушюри із медичного силікону.
 4. Активне шумозаглушення.

Ціна на цю модель поки нестабільна: місяць тому вона вийшла за 15 000 рублів, тиждень тому вартість виросла до 24 000 рублів, а сьогодні відкотилася до рівня 22390 рублів в офіційному магазині LG.

Дизайн кейсу

Пристрій продається у трьох колірних рішеннях: чорному, білому та золотому. У продажу на даний момент доступні поки що тільки перші два кольори. Мені на огляд дісталася модель у чорному. У реальному житті це скоріше темно-сірий.

Футляр є плескатою кулею: верхня частина округла, а нижня – плоска. Габарити украй невеликі – 54х54х28 мм, вага складає 47.7 грама.

Корпус пристрою пластиковий, напівматовий, відбитки пальців та інші сліди від рук непомітні, що дуже добре.

Зверху є одинокий напис – TONE. Для любителів мінімалізму та для тих, хто не бажає бачити написи про виробника.

Футляр вміщується в будь-яких кишенях, але злегка їх відстовбурчує, проте форма і вага все одно цікавіше, ніж у JBL, Honor, Huawei. Небагато нагадує Galaxy Buds за габаритами.

Якби я купував собі, то взяв би навушники у кейсі білого кольору. Виглядає жвавіше, яскравіше, менше помітні потертості.

Кришка відкривається з легким зусиллям. Далі дуже швидко розкривається та фіксується у крайньому положенні. Закривається дуже легко із приємним глухим звуком.

Різким рухом руки вперед кришка кейсу не відчиняється. Але зворотним рухом закрити її можна.

Елементи на корпусі футляра

На звороті є роз’єм USB-C. На лицьовій стороні є два світлодіоди: той, що знизу показує роботу УФ-світлодіодів, а той, що вище, – підключення, заряд акумулятора, відсутність з’єднання і так далі.

Зліва – механічний перемикач провідного та бездротового режиму. Досить тугий.

Працює ця функція максимально просто: ви підключаєте кейс по дроту, наприклад, до роз’єму ПК 3.5 мм, та переміщаєте перемикач убік. Через пару секунд звук передаватиметься на навушники.

Це класна функція для тих, хто не має комп’ютера Bluetooth. Крім того, таким чином можна передавати звук бездротовим способом будь-якого пристрою, оснащеного 3.5 мм.

Усередині кейсу є по три контакти для заряду навушників, УФ-світлодіоди та декоративні світлодіоди синього кольору.

Загалом, конструкція FP9 нагадує конструкцію LG FN6.

У 2019 році було проведено дослідження, які показали, що бездротові навушники можуть бути місцем накопичення більш ніж 100 000 бактерій. Насправді це майже в 2500 разів більше, ніж кількість бактерій на обробній дошці. Така кількість бактерій може призводити до вушних інфекцій, наприклад, зовнішнього отиту. Тому ультрафіолетове світіння повинне допомагати боротися з цими бактеріями.

УФ-світлодіоди спалахують на 5 хвилин тільки при закритій кришці і тільки при установці кейсу на зарядку.

Дизайн навушників

Навушники виймаються шляхом піддягання їх за “ніжку”, що тягне руху вперед.

Габарити невеликі – 21.2 x 28.3 x 23.2, вага типова, в районі 5.2 грама.

Зовнішній вигляд не надто оригінальний, форма відповідає внутрішньоканальним навушникам. З лицьового боку є глянсова хромована вставка.

Елементи на корпусі навушників

Мікрофони: перший – знизу передачі мови, другий – всередині корпусу, а третій – зовнішній. Останні два необхідні для шумоподавлення.

Маленькі горбики на хромованій панелі – сенсорні зони для керування пристроєм (під час торкання ви чуєте приємний тихий звук кліка):

 • Один дотик – плей/пауза
 • Два торкання – регулювання гучності
 • Один дотик під час виклику – підняти/опустити трубку
 • Утримання торкання під час дзвінка – відхилення виклику
 • Утримання торкання – перемикання між ANC та LAS (звукове оточення)

Посадка у вушному каналі

Навушники легко входять у вушний канал і легко там утримуються. Посадка приємна, ніщо не тисне. Втім, довше 2,5 годин сидіти в навушниках буде незручно. Так чи інакше, доведеться робити перерву. Навіть навушники-вкладиші створюють почуття дискомфорту за кілька годин.

Наголошу: при різких рухах голови навушники з моїх вух не випадали. З ними можна навіть бігати або займатися фітнес-вправами (гаджет захищений за стандартом IPx4 – стійкий до впливу поту).

Про звук

Підключення до смартфону відбувається майже миттєво. У Google Android є швидке підключення, яке рекомендує завантажити фірмову програму для роботи з навушниками. У цьому випадку це програма LG Tone Free. У Huawei AppGallery її немає. Але вона є в інших магазинах програм для Android.

Діаметр випромінювача навушників – 8 мм. Невеликий розмір, оскільки на ринку таких пристроїв є і 10, і 12, і навіть 14 мм. Аудіо Bluetooth кодеків лише два: AAC та SBC.

Звук прокачано технологіями компанії Meridian.

Основні фішки звуку:

 1. Дуже широкий діапазон.
 2. Велика сцена звучання як за шириною, і за висотою. Зовсім небагато в глибину. Якщо скористатися 3D-ефектом, можна отримати ще більшу сцену.
 3. Чітка передача всіх частот без зменшення гучності.
 4. Найпотужніший бас. Наполегливий, тугий, глибокий. Без дзвінка бочки.
 5. Високі частоти виражені яскраво. Частково це може бути мінусом. Я б трохи зменшив. Але любителі хай-хетів будуть раді.
 6. Чудова передача голосу. Без спотворень, рівний, майже завжди виділяється на тлі низьких та високих частот.
 7. Максимально рівний звук під час вибору еквалайзера Normal. Враження, що АЧХ шикується як по струнці.

Додаток LG Tine Free має 5 пресетів звуку: Immersive, натуральний, посилення басів, посилення високих частот, 3D. Найбільше сподобалися «захоплюючий» та посилення басів.

Можна налаштувати вручну два пресети. Для цього вам дають 8-смуговий еквалайзер від 64 Гц до 8 кГц. У розділі Tone Lab є режим ігор (знижує затримку звуку) та режим шепоту. В останньому випадку ви знімаєте правий навушник і кажете в нього, як у мікрофон. Такий спосіб краще підходить тоді, коли вам потрібно тихо говорити по гарнітурі. Прикольна та незвичайна фішка LG Tone Free FP9.

Шумопридушення тут не надто потужне. Працює на усунення звуків і низьких частот. Зазвичай таке шумозаглушення я називаю делікатним. Стане в нагоді на вулиці, в таксі або в автобусі. У метро «шумодав» справляється так собі. Як на мене, рівень Huawei FreeBuds 4i.

А ще в налаштуваннях програми LG Tone Free можна вибрати 7 програм, з яких ви отримуватимете повідомлення в навушниках: російською мовою жіночий голос озвучує пропозиції. Приблизно так: «Привіт! Як справи? Ін Телеграм». Щоразу додається “ін” (in – “в”) і промовляється додаток. Голос електронний, але зрозуміти слова можна, вимовляє цілком нормально. Англійські слова читає з російським акцентом: “Ай гоу ту хоум ін Телеграм”.

У будь-якому випадку чудова функція, яка стане в нагоді там, де не можна дістати телефон і подивитися, що тобі пишуть. Найбанальніший приклад: у метро за годину пік. Або якщо ви перебуваєте, припустимо, на навчанні.

Як гарнітура

Цілком підходять на роль гарнітури. Звук чистий, гучний, чіткий, але чути, що ви ніби спілкуєтесь на відстані, увімкнено гучний зв’язок. Співрозмовники мені не нарікали на голос, що дуже добре.

Як я писав вище, навушники мають режим шепоту. Це коли ви залишаєте лівий навушник на своєму місці, а праве підносите ближче до рота.

Час роботи

У кейсі встановлено батарею на 390 мАг. Зазвичай, у таких пристроїв вона на 500 мАг. Але перед вами мініатюрний корпус.

У кожному навушнику використовується акумулятор на 68 мАг. Це велика ємність. Тому час роботи досягає 10 годин при включеному ANC на гучності 20-30% і 13 годин при вимкненому ANС тієї ж гучності. Це поки що рекорд серед TWS-навушників, які я тестував.

Є швидка зарядка: 5 хвилин від USB і у вас майже година роботи навушників. Кейс заряджається протягом години.

Враження

При формуванні вражень я відштовхувався від того, що спочатку навушники коштували близько 15 000 рублів. За ці гроші пристрій виглядає цілком адекватно:

 • Технологія UVnano
 • Можливість підключення без дротів до будь-яких джерел звуку з 3.5 мм.
 • ANC
 • Величезний час роботи
 • Озвучення вхідних повідомлень

Коли ціна зросла до 23 000 рублів, розмірковувати стало складніше. Чому? Ну хоча б тому, що Sony WF-1000XM4 коштують лише на 3000 рублів дорожче, а це зовсім інший рівень.

Компанія Samsung продає свої Galaxy Buds Pro за 17000 рублів. Huawei має FreeBuds Pro за 14 000 рублів. Компанія Anker пропонує за 13 000 рублів навушники Liberty Air 2 Pro.

Так чи інакше, у вас є різні варіанти. Навушники LG Tone Free FP9 – це класний вибір, хоча б через нереально тривалу автономність і дійсно якісний звук.