Нещодавно у нас на сайті виходив огляд планшета Huawei MatePad Pro з діагоналлю 11 дюймів. Відмінний гаджет, що працює на процесорі Qualcomm, оснащений великою діагоналлю екрана та частотою оновлення до 120 Гц. А ще він підтримує стілус M-Pencil другого покоління та спеціальний чохол-клавіатуру з довгим надяганням Smart Magnetic Keyboard. Про останні два аксесуари і йтиметься.

Компанія Huawei оновила до другої версії свій стілус, який ще більше нагадував звичайну кулькову ручку. Він розуміє 4096 рівнів натискання та розпізнає навіть нахили.

А ось клавіатура – взагалі знахідка для тих, хто хоче перетворити свій планшет на “друкарську машинку”: великі кнопки, довгий хід, комбінації натискань і так далі. Крім того, гаджет захищає планшет від зовнішніх впливів і ще до нього можна прикріплювати стілус у власному мініатюрному чохлі.

Прикольною фішкою може бути можливість від’єднання клавіатури. Таким чином, в руках залишаються планшет із захистом тильної частини та примагнічений чохол зі стілусом. Аксесуар Smart Magnetic Keyboard легко використовувати як підставку.

Вартість клавіатури немаленька – близько 14 000 рублів, та й стілус можна купити аж за 8500 рублів.

M-Pencil

Він поставляється у маленькій коробочці білого кольору. У комплекті йдуть інструкція, гарантійний талон та непрозорий матовий наконечник. На самому стілусі за промовчанням прозорий наконечник.

Відразу відповім на запитання щодо поколінь стілусу:

  1. Корпус зроблений із пластику, на якому непомітні відбитки пальців.
  2. Наконечник M-Pencil 2 має прозору основу.
  3. У наконечника платинове напилення. Наскільки я зрозумів, таке напилення робить його гладкішим.
  4. На мій погляд, в цій версії з’явилися подвійні тапи по корпусу гаджета – це перемикання між пензлем і гумкою.
  5. У рідних програмах Huawei затримка буде не більше 2 мс.

Довжина M-Pencil складає 160 мм, вага – 15.7 грама. Відчуття від гаджета приблизно як від товстої кулькової ручки. Мені здається, що це головне – користуєшся чимось звичним. Стілус в Galaxy Note все ж таки легше і тонше, не так приємно тримати в руці, на мій суб’єктивний погляд.

Одна зі сторін M-Pencil має борозенку. Потрібна вона для того, щоб примагнічуватись до «борту» планшета. Таким чином, стилус не тільки переноситься разом з планшетом, але ще й заряджається від нього.

Час роботи досить великий – близько 10 години від одного заряду. Але під час використання гаджета ви, так чи інакше, примагнічуватимете стілус до планшета — і заряд почне поступово поступати. Тому можна сказати, що час роботи стілус прагне до нескінченності.

А якщо з якоїсь причини стілус сів у нуль, то за 30-40 секунд зарядки можна отримати до 10 хвилин роботи з гаджетом.

Звичайно ж, стілус розуміє до 4096 рівнів ступенів торкання, причому під різними кутами нахилу. Працює дуже точно.

У планшеті встановлені офіційні програми: «Зона M-Pen», Nebo і MyScript Calculator 2.

У програмі «Зона M-Pen» зібрали всі програми з підтримкою стілус. Там є як безкоштовні, і платні програми. Ціни не дуже високі — близько 350 рублів (бачив за 900 рублів). Для покупки можна вибрати банківську картку, Qiwi Гаманець або сплатити за номер телефону. Є ще «монети» Huawei.

У додатку Nebo легко писати від руки, вести нотатки, створювати PDF-файли, вставляти смарт-об’єкти і навіть вирішувати математичні рівняння.

Додаток MyScript Calculator 2 служить як просунутий калькулятор. Можна вирішувати приклади зі ступенями, видобувати коріння, використовувати дужки, тригонометричні функції, логарифми та багато іншого. Цікава штука, але хотів би, щоб вона була більш функціональною, ніж Pro-калькулятор.

Я намагався малювати. Жодних проблем немає, швидкість розпізнавання висока, затримка хоч і трохи відчувається, але на роботі ніяк не позначається. Втім, тут багато залежить від програми. Ті, що призначені для Huawei, функціонують стабільно. А сторонні програми можуть гальмувати, і малювання йде зі значною затримкою.

Smart Magnetic Keyboard

Вона поставляється в тонкій, але великій коробці. Усередині – клавіатура, її тильна частина, чохол для зберігання стілус, інструкція та гарантійний талон.

Продається лише у синьому кольорі. Зроблена з матеріалу, що нагадує шкіру.

На тильній панелі чохла-клавіатури є виріз під камери. Він виконує дві функції:

  1. Захищає камери планшета, оскільки виконаний урівень.
  2. Не дає чохлу рухатися убік.

Взагалі Smart Magnetic Keyboard — досить цікава річ. Вона складається з двох половинок – клавіатури та чохла. Але тут не все так просто.

Сама клавіатура з’єднується з планшетом через Bluetooth. Тобто “клаву” можна відчепити від чохла. А чохол є зарядною станцією клавіатури: планшет передає енергію бездротовим шляхом у чохол, а той вже механічним з’єднанням – у клавіатуру.

Ще чохол може бути використаний як підставка.

У компанії Huawei кажуть, що у Smart Magnetic Keyboard є мобільна система посилення сигналу:

«Завдяки інноваційній технології посилення сигналу прихована плаваюча антена, вбудована в задню панель клавіатури, дозволяє підвищити потужність сигналу. Стабільне покриття мережі де б ви не знаходилися».

Щиро кажучи, не зовсім зрозуміло, як це працює.

Зона клавіатури займає приблизно 230х90 мм. Начебто не дуже велика, але, виявляється, набагато менше класичної ноутбучної.

Розміри кнопок – 15х15 мм, хід – 1.5 мм, що досить круто для таких пристроїв. Клавіші натискаються приємно, з чітким ходом, як у ноутбука.

До речі, помітили, що тут є навіть PgUp/PgDn, Home та END?

Smart Magnetic Keyboard має поєднання CTRL+C, CTRL+V і навіть ALT+Tab для відкриття екрану нещодавно використаних додатків. Для перемикання мови – CTRL+Shift.

За допомогою FN+1/2 можна регулювати рівень яскравості екрана планшета. Комбінація FN+5/6 – гучність. Зручно!

До тильної частини корпусу Smart Magnetic Keyboard (SMK) кріпиться чохол зі стілусом. Причому кріплення зробили за розумом: у чохлі є петелька, яка просівається в логотип HUAWEI. Таким чином, чохол не сповзає із тильної частини SMK. А він утримується на магніті.

Ідея з відстібування клавіатури просто відмінна, так як «кнопки» потрібні не завжди, а ось чохол зі стілус точно знадобляться. Крім того, чохол із планшетом можна поставити на будь-якій відстані від клавіатури.

Щодо часу роботи. Відстежити складно, тому що індикатора у клавіатури немає (на відміну від стілус, при підключенні він відображає відсоток на екрані планшета), або я не знайшов. На офіційному сайті також немає даних.

Мінус у моєї версії клавіатури лише один – немає локалізації. Тобто, немає кириличних символів.

Так виглядає комерційна версія клавіатури з кирилицею

Як висновок

Ще рік тому на всі ці клавіатури зі стілусами я не став би звертати увагу, оскільки створенням таких речей займалися багато інших виробників. Сьогодні в РФ ситуація зовсім інша: по суті, тільки Huawei може дати вам накручений чохол-клавіатуру та класний стілус.

Нагадаю вартість:

  • Smart Magnetic Keyboard – близько 14 000 рублів. Можна знайти дешевше.
  • M-Pencil – близько 8500 рублів.

Що скажете, дорогі друзі, чи купили б такі аксесуари?