Комплект поставки
- Електронна книга
- USB Type C кабель
- Перехідник USB Type C на 3.5 мм
- Інструкція
- Гарантійний талон
Технічні характеристики
- Екран 7 дюймів, eINK Carta 1200 (300 dpi, 1264×1680 пікселів), адаптивне підсвічування, регулювання колірної температури;
- Екран прикриває скло із захистом від подряпин;
- Захист від води IPX8;
- Металева рамка;
- USB Type C роз’єм;
- Процесор 1 ГГц, два ядра – 1 ГБ оперативної пам’яті;
- Вбудована пам’ять 16 або 64 ГБ;
- Акумулятор 1700 мАг;
- Вбудований динамік для відтворення музики або аудіокниг;
- Wi-Fi 2.4 ГГц;
- Bluetooth 5.1;
- Розміри – 134.3 × 155 × 7.8 мм, вага – 228 грам;
- Вартість – 199 доларів (16 ГБ), 249 доларів (64 ГБ).
Позиціювання
Компанія Pocketbook має широку лінійку читалок на будь-який смак, відмінність у діагоналі екрану, підтримку кольору або його відсутність. Але серед десятка моделей ніколи не було прямого конкурента для Kindle Oasis, який став пріоритетною покупкою в преміальному сегменті, незважаючи на відсутність у Росії та необхідність купувати читалку в Америці чи іншому ринку.

У 2022 році, через кілька поколінь Oasis, у Pocketbook створили прямого конкурента – як за розмірами, так і за характеристиками. Читалка від Pocketbook вперше знаходиться на одному рівні з конкурентом за сукупністю параметрів і в чомусь навіть перевершує його.
Тому майте на увазі, що я весь час порівнюватиму ці книжки. У мене в користуванні кілька поколінь Oasis, особливої різниці між ними немає (розрізняються екран, підсвічування — але мої звички такі, що все налаштовую як на старій читалці).
У Росії нове покоління Pocketbook не представлене, тож порівняти ціни на нашому ринку неможливо. Якщо брати ринок США, там ціни повністю збігаються з такими для Oasis — 199 і 249 доларів (16 і 64 ГБ). Щоправда, на Amazon можна знайти модель на 64 ГБ майже на 50 доларів дешевше. Спробуймо подивитися, що пропонує Pocketbook і наскільки така читалка цікава на тлі Oasis.
Для людей, які читають багато, однозначний вибір — eINK, така читалка припаде до двору. Але це дороге задоволення, втім, як і читання книжок у наш час.
Дизайн, розміри, керуючі елементи
Книга гарного кишенькового формату, її легко носити у внутрішній кишені куртки, у тому числі якщо знайдете для неї чохол. Матеріали, які використовував виробник, дуже прості – пластик бічної рамки (зроблений і пофарбований так, щоб справляти враження металу), ребриста фактура на задній поверхні з покриттям софт-тач.
Подібне оформлення ми вже бачили в минулому ряді моделей від Pocketbook.

На задній панелі під накладкою, що відстібається, розташовується сервісний роз’єм.
Розміри читалки – 134.3 × 155 × 7.8 мм, вага – 228 грам. Досить велика вага, та ж Oasis важить 188 грам, а корпус виконаний з алюмінію. Ергономіка Era помітно гірша, оскільки немає вирізу під руку, порівняно книга програє Oasis.

Клавіші винесені на правий край (ви можете їх перепризначити, тут немає проблеми), перегортати зручніше дотиками до екрану. У Oasis, навпаки, зручніше натискати на кнопки, а читалка добре лягає в руку.

На правому боці рівно посередині знаходиться USB Type C роз’єм, тут же світлодіодний індикатор, він підказує, що відбувається з книжкою. На нижньому торці ви можете бачити отвір динаміка – книга дозволяє програвати аудіо без підключення навушників, на це зроблено акцент. Сам динамік не дуже гучний, але добре чутний у тихому приміщенні, поставити книжку на ніч — саме те.

З цікавих рішень відзначу скло, яке прикриває екран і стійке до подряпин. Це помітна відмінність від багатьох недорогих читалок, тож тут над моделлю добре попрацювали.
Захист від води за стандартом IPX8, тому можна сміливо брати книжку з собою в басейн або на пляж, з нею не повинно статися нічого поганого, якщо вона ненароком потрапить у воду.
Дисплей
Думаю, що ви, як і я, не знаєте навскідку, що таке eINK Carta 1200 – 7-дюймовий екран з роздільною здатністю 1264х1680 пікселів (300 ppi). Почитав опис екрану, у ньому до 20% покращено контрастність у порівнянні з попереднім поколінням, швидше оновлюються сторінки, що дозволяє рідше робити оновлення. За великим рахунком, якоїсь помітної різниці за якістю картинки з попередніми Pocketbook або з тим же Oasis я не побачив.

При повороті зображення розгортається автоматично.

Доступна як адаптивна яскравість екрану, так і вибір колірної температури.
Якість картинки відмінна, шрифти регулюються щипком на екрані, ви можете зробити їх як максимально великими, так і ажурними. Те, що регулюється це майже моментально, великий плюс.

З мінусів, з якими зіткнувся, — оновлення сторінок під час читання книги виглядало якимось смиканим, відчуття, що річ у софті. Теоретично новий тип екрану потрібно оновлювати рідше, практично виявилося, що є нюанси. Переміг цю проблему тим, що поставив примусове оновлення екрану на кожній сторінці, ці мікрофризи пішли, все почало працювати нормально. Думаю, що питання тут саме в недостатній готовності софту, згодом це поправлять.
Акумулятор
Вбудований акумулятор Li-Pol ємністю 1700 мАг, виробник заявляє до місяця від однієї зарядки. Книга заряджається до трьох годин, живе досить довго навіть із максимальною яскравістю підсвічування. Тут немає жодних нарікань, можна взяти книжку з собою у довгу відпустку, заряджати її точно не потрібно, звичайно, якщо ви не читатимете з ранку до вечора.
Продуктивність
Усередині двоядерний процесор, 1 ГБ оперативної пам’яті. Книга за швидкістю роботи збігається з останніми моделями Pocketbook, тут нема на що поскаржитися, це звичний і дуже комфортний рівень. Але в порівнянні з тими ж смартфонами і планшетами ви, безумовно, відчуєте, що все не так швидко. Якщо пам’ятати це міркування, то жодних проблем виникнути не повинно.
Пам’ять
У книзі немає підтримки карт пам’яті, зате є 16 ГБ вбудованої пам’яті (є варіант на 64 ГБ), цього вистачить надовго і на багато книг. У Kindle варіанти пам’яті – 8 і 32 ГБ.

Зазначу окремо, що, на відміну від Kindle, тут підтримується максимальна різноманітність форматів книг – ACSM, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB(DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF (DRM), PRC, RTF, TXT. Можливо, що велика кількість пам’яті змусило розробників робити скріншоти не в JPEG, а в BMP, що виглядає дещо дивно.
Комунікаційні можливості, синхронізація книг, хмара
Почнемо з того, що книга підтримує Wi-Fi 802.11 b/g/n, відсутність другого діапазону в книзі не сприймається як недолік, це не смартфон або планшет, тут Wi-Fi потрібен дуже рідко. Використовуємо Wi-Fi для завантаження книг через пошту, це сервіс, аналогічний тому, що надає Amazon. Ви надсилаєте книгу на спеціальну адресу, і вона з’являється у вашому пристрої, тобто використовувати синхронізацію по кабелю не потрібно.
Але більшість, швидше за все, завантажуватиме книги по кабелю (зі смартфона це дуже зручно, якщо у вас Android), тут все просто. Підключаєтеся та передаєте книги на пристрій.
У хмарі зберігаються ваші книги, а якщо ви користуєтеся на Android/iOS додатком від PocketBook, то можна продовжити читання з того місця, де ви зупинилися у вашій книзі. Зручно? Безперечно. Для себе я бачу таке застосування, якщо хочете, сценарій: не брати книжку в короткі поїздки, але мати можливість при бажанні дочитати текст з планшета або смартфона. Це однозначний плюс.
Всі книги у хмарі не зберігаються, але місця достатньо для того, щоб зберігати відкриті книги та все, що ви купили у фірмовому магазині компанії (ці книги не потрібно зберігати, вони вже є у хмарі, як ви розумієте).
Програмне забезпечення – особливості PocketBook
У світі завжди було два підходи, перший – максимальне спрощення можливостей пристроїв, коли вони працюють так, як задумав розробник, але не факт, що це підходить саме вам. Другий підхід дозволяє налаштувати все під себе, але багато хто лінується займатися цим. У PocketBook створили читалку, яка ближча до другого підходу.
З мінусів зазначу те, що якщо в Oasis можна потягнути екран зверху в будь-якому місці, то в PocketBook – тільки те місце, де позначено елемент управління, що одночасно і логічно, і консервативно.
У читалці є встановлені ігри – шахи та пасьянс, це сподобається багатьом. Зрештою, не тільки читати.

Налаштувань багато на будь-який смак, перераховувати їх не буду, дивіться скріншоти.
Браузер дозволяє дивитися сторінки в мережі, але він не особливо потрібен, це швидше забаганка, ніж реальна необхідність.
З незвичайного відзначу те, що з’явився движок Text to Speech, тепер будь-який текст можна перетворити на аудіокнигу. Якість озвучення середня, швидко втомлюєшся слухати монотонне перерахування. Отже, якщо ви хочете послухати аудіокнигу, краще знайти відповідну постановку.
Враження
Вперше у Pocketbook виходить однокласник Oasis, виграш тут в аудіоможливості, наявності вбудованого динаміка, більшому об’ємі пам’яті – це явно зробили спеціально. Але впевнений, що обсяг пам’яті для всіх, хто не слухає аудіокниги, не такий уже й важливий. Модель Era відмінна по екрану, часу роботи та підтримці різних форматів книг (що для Oasis прямо біль, хоча не такий вже й серйозний — більшість книг можна швидко конвертувати в потрібний формат).

Мені в Era не сподобалася ергономіка, хотілося б корпус на кшталт Oasis. Але, на жаль і ах, час нині такий, що чекати на метал неможливо. Якби не було Oasis, оцінка Era була б іншою – приємна книжка із середньою ергономікою. При довгому читанні рука стомлюється, але не сильно.
Так як Pocketbook Era офіційно в Росії не представлений, я орієнтуюсь на вартість у США – 199 і 249 доларів відповідно (повністю аналогічно Oasis, але того, щоправда, у продажу майже немає, тому що чекаємо нового покоління). За порівнянної вартості Era цікава всім, хто орієнтується навіть на аудіоконтент. За інших рівних Oasis саме як читалка (попри обмеження у форматах файлів) виглядає цікавіше. Але все ж таки потрібно сказати, що для Pocketbook ця читалка стала дуже великим кроком вперед. Хороша книжка для людей, що читають, вартість більш ніж розумна.