Технические характеристики

Конструкція Складной
Максимальний запас ходу 20 км
Максимальна швидкість 20 км/ч, до 6 км/ч
Максимальная нагрузка 100 кг
Мощность мотора 250 Вт
Двигатель Бесщеточный, в колесе
Габарити 1073х974х495 мм
Вес 12,36 кг
Дорожный просвет 147 мм
Передний тормоз Барабанний, тросовий
Задний тормоз Ножной, електронний
Регулювання руля по висоті Нет
Амортизатор Передний, моноамортизатор
Аккумулятор Li-Ion, 5200 мАч, 36 В
Колеса 8-дюймові з цільнолітними покришками
Корпус Алюмінієвий, чорний, із захистом IPX4
Светотехника Передняя фара, задній фонарь, отражатели
Регулятор швидкості Есть
Індикація Дисплей
Звуковим сигналом Механічний звонок

Введение

Наприкінці минулого року компанія Acer представила на російському ринку не тільки виробник різної електроніки, але і як розробник електросамокатів. З грудня під власним брендом Acer представляє дві моделі самокатів ES: Series 1 і Series 3. Незважаючи на назву, це не старша і молода модель, а два різних бачення самоката початкового рівня. У обох випадках потужність двигуна 250 Вт і максимальна швидкість на 20 км/год, але Серія 3 отримала кілька більш великих коліс у 8,5 дюймів проти 8 дюймів, плюс це пневматичні шини, тоді як у Series 1 — цільнолітні. Но головні відмінності кроються в системі приводу та акумулятора. Серія 1 задніприводний з акумулятором на 5200 мАч, а Серія 3 — переднеприводний з акумулятором 7800 мАч. В результаті запас ходу відрізняється в півтора разу — 20 км проти 30 км. На цих моделях є режим їзди зі швидкістю не більше 6 км/ч. Существенная розніца і в гальмівній системі — Серія 1 має переднім барабанним гальмівним механізмом, плюс заднє колесо може гальмувати ножовим гальмом у крилі. Серія 3 отримав задній дисковий гальма з тросиковим приводом. Останні параметри моделей дуже близькі, так що вибір дійсно непростий, якщо, зрештою, ви не впевнені в тому, що вам потрібно як можна більше запасу ходу.

У будь-якому випадку перед нами цікавий дебют іменного бренду в новому для його сегмента. Так що пропоную відразу перейти до розбору того, що він отримав (або не вийшов) у моделі AES001, або у Acer ES Series 1. Литі колеса, задній привід і барабанний гальмівний механізм виглядають більш надійними в довгостроковій перспективі вкладання.

Комплект поставки, сборка

Приходить самокат у великій глянцевій коробці, на якій він, власно, і зображений. Учитива, що її габарити цілком укомплектовані цією, у якій упаковані велосипед із 26-дюймовими колесами, перед відкриттям виникає не мій питання: чи точно в рекламі було показано про компактні розміри, з якими буде зручно на лісництві, в ліфті та в транспорті ? Но коли відкриваєш коробку, стає ясно, що немає, все нормально. Просто виробник дуже заботився о том, щоб самокат добрався до вас цілим. Упаковочних прокладок ніхто не жаліє, жорсткого картону в якості розпорок використовували від душі — зато ніяких потертостей при транспортіровці.

Що ж стосується того, що всередині, то там самокат з демонтованим рулем, зарядне пристрій в окремій коробочці та бумажний пакетик, на якому написано «Комплект приналежностей». У пакеті є керівництво користувача, гарантійний талон, один Г-образний шестигранник і 4 винта. За допомогою винтів і шестигранників вам потрібно добрати самокат, закріпивши руль на підрульовій стійкі. Ніякої складності операції не представляє, але використання на винтах досить ощутимое. Якщо у вас є шуруповерт або інший інструмент, то він може пригодитись. Причем производитель вказує, що сила повинна бути 6-8 ньютонов. Вкрутив винти і заправив зайвий тросов управління внутрішню рульову стійку, виходить вже повністю готовий до експлуатації самоката.

Руководство користувача дуже детально, але виконано у вигляді одного листа А1, так що в ньому буде не дуже практично, книжечка була зручна. Впрочем, швидше всього, більш одного раза заглядати в нього не доведеться. Самокат досить інтуїтивний во всем.

Дизайн і розміри

Acer ES Series 1 — це класична компактна модель, у якій усі за максимум постаралися зібрати в корпусі. Розміри составляют 107 см в довжину, 97 см в висоту і чуть менше півметра по ширині руля. Без учета размаха руля самокат має ширину в 15 см по деке. При складній стійкості висота самоката сокращается до ~48 см. Сам руль не складається. З однієї сторони це забезпечує надійність і не вимагає постійних регуляторів, з іншої сторони, якщо закинути його в багажник, то місце самокат займе досить багато. У мене ось, наприклад, багажник невеликий, і пара самокатів займут його повністю.

Що стосується веса, то це 12 з невеликим кілограмом. Середній показник для моделей такого рівня. Переноситься самокат легко, но рога руля можуть цепляться, так що приходить слідити, щоб не попортити грипси об остриє угли.

Механізм складування, з однієї сторони, просто, з іншої, достатньо продуман, щоб не скласти/розкласти самокат випадково. Всі фіксатори дубліровани, усиліє на них вмірне, не регулюється. Для розкладання потрібно потягнути рульову стійку вгору, після чого відвести фіксатор на початку в нижнє положення, а потім в верхнє до щелчка. Для складування фіксатора потрібно розблокувати, потім натиснути кнопку на нижній частині стійки, тільки тоді механізм повністю звільняється. Фиксация в сложенном положении самая простая — крюк на руле входить в паз на заднім криле.

Єдиний пропонований колір моделі — черный матовий. Практична класика, як говориться. З неметалічних деталей в конструкції — резиновая накладка на деку, заднє крило-тормоз і грипси.

Максимальна конструкція виробника постаралася убрати всередину корпусу, але все ми маємо справу з моделью початкового рівня, так що тросик гальма і кабель управління з рульової стійки виходять в районі поворотного механізму. У них є доповнювальна пластикова оплетка, яка виглядає відкровенно кустарно. З однієї сторони, таку роботу про захист уразливих деталей можна тільки привітати, з іншої — хочеться, щоб над дизайном теж подумали. К тому же оставлені просто так конці со временем будуть смещаться, і вся ця конструкція стане виглядати просто жахливо.

Руль, як уже було сказано, 50-сантиметровий, т.е. досить широко, щоб це було комфортно при їзді, але ще більш-менее компактно в складному вигляді. У його центрі в стакані працює світлодіодний індикатор, який може показувати швидкість, заряд акумулятора, режим роботи світлотехніки та режим руху. Управління все винесено на одну кнопку, що відповідає за включення самоката, включення світлотехніки та вибір режиму руху.

На правому рогі розположилися ричаг газу з великою надписью GO на кріплення і крюк фіксації в складному положенні. У розкладеному на нього можна повесити пакетик, якщо ви вдруг єдете з якою-то невеликою покупкою. На лівому роге згруповані в один узел ричаг гальма передньої осі і механічний дзвінок. Управління гальмом класичне — це тросикова конструкція з усіма своїми плюсами та мінусами.

Грипси виконані з толстої та м’якої резини. У них досить масовий відлив, так що якщо у вас маленька рука, то ладонь швидше не буде охоплювати грипсу, а лежати на неї. В целом, по ергономіке все дуже неплохо.

Также в правилах розположилась фара. Вона навіть має регуляцію щодо дальності світу, але великого сенсу в цьому немає. По-перше, розница між «ближнім» і «дальним» буквально в метр. Во-вторих, від вібрації при їзді по нерівностям фара все рівно придет в некоторое середнє положення. В-третьих, рішення виглядає стильно, можна навіть сказати — красиво, але кататися на ніч на неосвяченому ділянці абсолютно точно не варто. Якщо не в пішохідному режимі, то дальності світу і його яскравості просто не хватить, щоб ви успели помітити нерівності на шляху.

Прочая светотехника представлена ​​задним фонарем и тремя катафотами. Фонарь горит завжди, коли включено харчування. Катафоти розположилися в нижній частині рульової стійки. Вперед, як і передписують правила, направляю білий, прямо і влево розглядають оранжеві. Так що у поліції не повинно бути ніяких претензій до оснащення вашого електросамоката.

Колеса получили спереди и сзади литие шини, це одночасно і плюс, і мінус. В плані надійності, простоти експлуатації та стійкості однозначно найкращий варіант. Але ви ніяк не можете повлияти на їх жорсткість. Амортизація в Acer ES Series 1 представлена ​​одним переднім моноамортизатором, так що в поєднанні з литою резиною виходить досить жорстко. Якщо асфальт абразивний, то вібрації будуть неприятними. В то же час при їзді по плитці, якій Сергій Семенович Собянин обильно снабдил московські тротуари, комфортно отримується сносним.

Переднє колесо має класичну конструкцію з тремя товстими спицями, між якими затискається барабанний гальма. Вообще, така конструкція виглядає переважно, чим у Series 3, де основна гальма — це дисковий сзади. В теорії, зрозуміло, дисковий варіант — це краще, ефективніше, безпечне. Но при умові регулярного обслуговування і внимательних відносин. А ось передній барабан і задній ножний гальма гальма + електронний гальмівний двигун — це система, яку більшість настроюють один раз. Я забуду до кінця життя самоката.

Задне колесо — це мотор-колесо, так що спиц тут не видно. Діаметр обох колес – 8 дюймів, але заднє має більш тонкий шар резинової покришки, що не додає комфорту. Задне крило пластикове, з внутрішнім оребренням для більшої ефективності ножового гальма. Він також украшає велику наклейку, на якій червоним шрифтом виведено «ТОРМОЗ BRAKE». Вообще, виробник постарався снабдити самокат максимумом наклеек, які інформують обо всіх. На крилі розташований задній фонарь, який підсвічується світлодіодом.

Дека прикрита резиновим рельєфним покриттям з логотипом компанії. Розміри її — приблизно 13 на 45 см, то є зручно поставити ноги можна тільки одну за іншу. Кататься вдвоем на самокате прямо запрещено в інструкціях з експлуатації, навіть якщо ви дві дівчинки по 50 кг. Резиновое покрытие вопросов по ергономичности не вызывает, ноги не скользят навіть в сиру погоду, оскільки углублення рельефа дуже глубокие. Під майданчиком для ніг знаходиться батарейний відсек, в якому і скривається акумулятор. Добратися до нього можна снізу, але ніяких інструкцій виробника не прикладає. Батарея необслуживаемая, пользователю туда залезать припустимо не потрібно ні при яких обставинах.

Права сторона батарейного відсека без роз’ємів і кріплень, а на ліву, ближче до середини, розташувалися відкидна ножка і роз’єм для підключення живлення. Ножка в похідному положенні убирається в вирез. Вона маленька, так що відкинути її носком обуві не так-то просто. Якщо ви поедете і забудете її убрати, то вона без проблем складається при касанні першого же препятствия, оскільки виступає майже строго перпендикулярно осі руху.

Що стосується роз’єму живлення, щоб його як раз хотілося бачити на іншій стороні від ножів. Тому що втикати досить масивний роз’єм, коли самокат наклонен в ту сторону, де розташований його гнездо, не дуже зручно. Проблема, в загальному-то, ніяких, він входить і виходить, не задева поля, але сам роз’єм — це стара DIN-образна конструкція, яку бажано бачити, куда сувати. Відрізним від класичного 5-штекерного DIN служить підвищений виступ для позиционування, який кілька рятує ситуацію. У вихідному положенні роз’єм прикриває резинова заглушка.

Електродвигатель і привод

Самокат Acer ES Series 1 є задніприводним варіантом електросамоката від Acer. Що дає йому певні переваги перед переднеприводною моделлю Acer ES Series 3. Такий варіант дозволяє повніше реалізувати момент двигуна, що для моделі всього з 250 Вт маловажно. Крім того, більш завантажена задня ось дозволяє краще вписуватися в круті повороти і впевнено подолати виступаючі бордюри. По самому двигуну виробник детальностей не дає. Сообщается только, что це бесщеточная модель. Собственно, варіанти мотор-колес, оснащені колекторними двигунами, особливо це і не існує. Да і взагалі, така конструкція вже не так часто зустрічається на електросамокатах і моноколесах. Разве що на зовсім дешевих моделях, але AES 001 хотіти і врівноважно просто, але не само дешеве рішення.

Аккумулятор і запас хода

Пожалуй, саме спорне місце в характеристиках будь-якого електросамоката — це заявний виробник запасу ходу. Не є комплектацією і моделлю від Acer. Показано, що максимальний запас ходу — до 20 км. У моєму випадку такого показника отримати не вдалося. Можливо, виною тому ще не до кінця раскачавшийся акумулятор і прохолодна погода. Але ще більш імовірно, що проблема в тому, що я вибираю не менше 90% від максимально допустимої маси, а відповідно, набагато частіше жму газу до краю, чим це розраховується на виробництві, проводячи розмір на максимальну дальність.

Так чи інакше, у мене вийшли такі показники. При середній швидкості порядка 12 км/ч запас ходу становить близько 1 години. Реально пройдене розстояние — більше 12 км, при цьому на шляху була пара горок, які самокат не вивезли, прийшлося не тільки тиснути «газ в пол», але й допомагати ногами. При умові, що я постійно жму газу до краю, запас ходу вийшов у полчасу або 7 км. Середня швидкість при русі виявилася близько 15 км/ч. Останнє виглядає як неплохий індикатор з урахуванням того, що на улиці температури, близької до нулю, а майже 2 км — це затяжний підйом. Цікаво, що включення «пешеходного» режиму (когда швидкість обмежена 6 км/ч) не занадто економить заряд. За час такий їзди я потратил половину емкости акумулятора, т.е. на кругі вийшли вже 12 км, що і без якої-то особливої ​​економіки.

У будь-якому випадку варто пам’ятати, що ми говоримо про моделі з 36-вольтовим акумулятором на 5200 мАч. Навіть паралельно маломощному двигуну така батарея не дасть ніяких рекордів по запасу ходу. Для самоката початкового рівня такий підхід понятий і пояснений, тим більше, що Acer пропонує та альтернативу у вигляді моделей ES Series 3.

Заряджається акумулятор від зарядника на 42 В і 2 А. По заявці производителя, в залежності від ступеня розрядки акумулятора заряд буде займати 2-3 години. Єдиний індикатор — це індикатор зарядного блоку, який змінює колір із червоним на зелений після закінчення заряду. У моєму випадку акумулятор все час заряжався із стану глибокого розряду, так що вийшло, що потрібно час три або навіть три з половиною. Це неплохий індикатор, якщо у вас є можливість, де-то підзаряжати самокат під час поїздки.

Впечатления от езды

Теперь поговорим о самому головному — як цей самокат едет. Щоб запустити Acer ES Series 1, вам потрібно трохи розібратися, відповідно до інструкцій для цього достатньо 3 км/ч. Так це або немає, мені дізнатися не зовсім вдалося, оскільки буквально пара толчків ногой, і швидкість вже мінімум 4 км/год, навіть якщо толкатися лише два дні. Казалось би, чому потрібно говорити про цю мелочі, важливо для того, щоб задніприводний самокат від вас просто не уїхав, коли ви випадково нажмете при стартовому газі до краю. Але як показує практика, будь-який електросамокат може розрядитися в самий невідповідний момент, і тоді вам доведеться їхати на нього, як зазвичай. У випадку з AES 001 це не складає великих проблем. Він сам добре катиться, плюс після формального вичерпання акумулятора у вас є ще запас ходу на 500-600 метрів.

Що стосується динамічних і тягових характеристик, то тут абсолютно без сюрпризов. 250-ватний двигун не забезпечує яких-то чудес у плані динаміки. Розгон без ривка на старті, до виходу на максимальну швидкість триває 10 секунд. Програма максимум обмежена 20 км/ч. В основному на табло ви будете бачити цифри в 19 з чим-небудь км/ч. Так, це любопытно, що виробник показує швидкість саме з точністю до 0,1 км/ч. Практичній користі ніякої, но забавний момент. Кстати, спидометр дійсно точний, розрахунок з показаннями по GPS — менше 1 км/ч. Також зауважимо, що обмежувач швидкості спрацьовує і при спуску — максимум, що було при записі треку, — це 22,24 км/год, при цьому спуск був дуже крутим, а гальмом я не скористався.

Но все ці показники достижими тільки при їзді під горку або по плоскості. Горки самокат не любить, ну або не любить затаскивать на них ездока в 90 кг весом. Навіть невеликий підйом (подібний по довжині і крутизна пандусам на багатоярусному паркінгу), на який я ввійшов, зажав ричаг газу в самому нижньому положенні, викликав потерю швидкості до 10 км/ч. Більш круті чи тривалі підйоми викликали потерю швидкості при повному газі до 4-6 км/год, а то й вовсе самокату приходилось допомагати, відштовхуючись ногами. Такий варіант працював дуже неплохо, але власної потужності двигуна явно не хватає, щоб впевнено кататися по горкам.

Ричаг газа реалізований дуже добре. Acer можна похвалити за цей елемент — налаштування просто відмінні. Усилие рівномірне і збалансоване, немає ні ощущення, що потрібно давати посильніше, ні зайвої слабкості, що викликає зміщення ричага при їзді по нерівностям. При цьому важливо, що весь хід предсказуемо і рівномірно регулює потужність. Нет такого, що на початку іде потужний виброс енергії на колесо, потім все затухає, а тяга знову з’являється, тільки коли ви нажали вже до краю. У моєму випадку вийшло, що комфортна їзда була де-то від половини до 3/4 ходу ричага, з натисканням до кінця радіу прискореного при маневрі чи підйомах.

Крім ричага газу, реалізовано програмне обмеження швидкості до 6 км/ч. У цьому випадку, як би сильно ви ні жали на газ, самокат не поєде швидше заданої величини. Вказівка ​​при цьому не зовсім інтуїтивна, вам доведеться розбиратися, Такий електричний круїз-контроль, зручний, якщо вам потрібно їхати через людське місце або ваш попутчик — пішохід. Можна в цьому режимі також кататися серед архітектурних красивостей і любоватися ними, але, пожалуй, не варто занадто сильно відображатися від дороги.

Як було сказано вище, підвіска тут з одним моноамортизатором в подрулевой стійкі. Ход у нього невеликий, розчитаний на зйомку нерівностей буквально в 2-3 сантиметра. Я не дуже розумію, відкуда в характеристиках взялась величина дорожного просвіту в 147 мм. 8-дюймове колесо має діаметр 203 мм! Мої грубі виміри рулетки показали, що під декою у вас буде близько 5 сантиметрів, так що я не радив навіть намагатися штурмувати препятствия більшої висоти. Вообще, модель явно розчитана на їзді або по ровному асфальту, або по тротуарній плитці. Вибоїни, виступи, які зустрічаються на такому дороге, підвіска поглощає добре, ви не устанете за час їзди. Но абразивний асфальт, яким покрити автомобільні дороги, — це вже некомфортне покриття, жорсткість літих шин дає о себе знати.

Отдельно скажу о езде по мокрому асфальту. Електросамокат Acer отримав захист від влаги за стандартом IPX4, т.е. самокат захищений від прямих бризг води. Так что попасть під дождь на нем не страшно. В той же час виробник предупреждает, що по лужам на нем їздити нельзя, мотор-колесо — не найкращий варіант для форсування бродов. Строго дотримуючись це попередження, я покатався по тротуару, який буквально тільки що помили з поливальної машини. Сцепление з дорогою залишилося на тому же рівні, що і по сухому, при різких виражах самокат не намагався скользити, так що рисунок протектора можна рахувати удачним. Да і в цілому рівень забрызгивания оказался умеренным. Із-под переднього колеса грязь майже не летить на деку, так що носки кроссовок залишилися лише не більш чистими, чим якщо я прогулявся по такому асфальту пішки. А вот заднє крило показало себе не дуже. Дека виявилася забризгана прямо до моїх ніг, на ~15 сантиметрів від власного колеса. Соответственно, кроссовки и джинсы теж все в мелких бризгах. Для темної одягу й обуви некритично, але летом у світлій одежі навіть такого мінімального водяного покриття дороги варто вибігати.