Технічні характеристики

Драйвер 40 мм
Частоти 20 Гц – 20000 Гц
Мікрофони 8 штук: 4 аналогових та 4 MEMS
Шумопридушення Є
Bluetooth 5.2 за допомогою двох пристроїв
Звукові кодеки AAC, SBC
Підключення Bluetooth, USB-C
Час роботи До 36 годин
Час заряду До 160 хвилин
Матеріали Сталь, шкірозамінник, піна
Програми Jabra Direct, Jabra Sound+, Jabra Xpress
Сертифікація Microsoft Teams, Mfi, Zoom, Amazon

Комплект поставки

Зовнішня частина коробки виконана якісно, ​​а от усередині на вас чекає поліграфія низької якості. Начебто друкували в домашніх умовах, а потім клеїли на картон.

У комплекті ганчірковий чохол чорного кольору для гарнітури, інструкція та кредл для пристрою. Кредл є підставкою-зарядкою з незмінним кабелем USB-A. Гаджет досить важкий, мабуть, щоб тримати конструкцію.

Вже при написанні огляду помітив, що виробник поклав усередину чохла кабель та Bluetooth-донгл для поєднання ПК та гарнітури Jabra.

Вступ

До мене до рук потрапила цікава гарнітура компанії Jabra. Називається Evolve 2 75. Вона спеціально була розроблена зі специфікою роботи в сучасних умовах: тут і висувний мікрофон, який автоматично «піднімає трубку», і активне шумозаглушення високого рівня (в наявності 4 мікрофони для ANC і ще 4 для передачі мови), і особливі амбушури для комфортного носіння тривалий час та сертифікація UC (Google, Microsoft, Zoom). Звичайно ж, не забули про звук: 40 мм драйвери, еквалайзер у додатку Sound+, частотний діапазон від 20 Гц до 20 кГц, підтримка кодеків SBC та AAC.

Забігаючи вперед, можу сказати, що Evolve 2 75 — поки що одна з найкращих гарнітур для роботи та звичайного життя як з погляду звуку, так і з точки зору передачі голосу.

З вартістю в Росії поки що не все зрозуміло, оскільки на старті продажів ціна була 330 євро. Тепер це виливається в рекордні 42 000 рублів.

Дизайн

Пристрій Evolve 2 75 виконаний у класичному дизайні компанії Jabra: ніяких химерних елементів, мінімалізм, округлі форми, поєднання чорного (можна купити і бежевий варіант) з темно-сірим металіком. Загалом же – просто, але зі смаком. Думаю, акцент був зроблений на те, що гаджет позиціонується все-таки як робочий інструмент, а вже потім — меломанської штучки.

Усередині оголов’я виконано зі сталі, у тому числі слайдер. Матеріал зовнішньої частини є штучним. Власне, як і на амбушюрах.

М’яка підкладка організована лише на внутрішній центральній частині оголов’я, з боків вона тверда.

Справа і зліва на пластикових «острівцях» оголов’я присутні об’ємні вставки Jabra. Усередині вказані лівий та правий канали.

Чашки – з напівглянсового пластику чорного кольору. Відбитки пальців, на жаль, дуже помітні. Лицьові сторони плоскі і цим нагадують пристрої компанії Sony.

Загалом, за умови досить високої ціни дизайн Evolve 2 75 можна було зробити дорожчим. Чисто на вигляд я дав би цій гарнітурі не більше 10 000 рублів.

Елементи на корпусі

Штанги із двох сторін висувні. Кожна їх висувається на 32 мм. У мене голова маленька, тому встановив штанги за замовчуванням у крайньому положенні.

На правій чашці лицьової панелі є плоска механічна кнопка. Вона потрібна для підняття “трубки” або скидання дзвінка, а також для повідомлень Microsoft Teams. Натискання тверде, хід мінімальний, характерний звук клацання.

На звороті чашки — три окремі кнопки, які відповідають за роботу з музикою: гучність вище, плей/пауза, гучність нижче, а ще вони перемикають треки.

На фронтальній частині чашки присутній мікрофон, що опускається зверху вниз, довжиною близько 65 мм. На кінці справа – отвір мікрофона, а знизу – механічна кнопка відключення/увімкнення мікрофона. У корпус чашки повністю не забираються.

Вимкнення звуку під час розмови можна здійснити за допомогою підняття мікрофона в крайнє верхнє положення. А якщо вам треба відповісти на дзвінок, мікрофон можна опустити вниз. У такому разі дзвінок автоматично перейде у режим гарнітури.

Прості механічні дії з мікрофоном зрозумілі та логічні, тому взаємодіяти з пристроєм дуже приємно.

На лівій чашці – механічна кнопка увімкнення функції «прозорості» або активного шумоподавлення. Хочу окремо виділити швидкість перемикання режимів. Зазвичай після натискання на кнопку голосовий помічник промовляє ту чи іншу функцію, а потім її включає/вимикає. У випадку з Evolve 2 75 спочатку спрацьовує функція, а потім ви чуєте голос. Дрібниця, але приємно.

Для гарнітури Jabra, ймовірно, вищеописана фішка неактуальна, тому що шумопридушення тут звіряче у хорошому сенсі: і так зрозуміло, що спрацювало. А ось у багатьох інших пристроях голосом помічник сказав, що увімкнув ANC, а ти навіть і не зрозумів, оскільки технологія працює погано.

Ще на лівій чашці є перемикач вкл/викл гарнітури та переведення її в режим сполучення зі смартфоном. Звичайно ж, є технологія Fast Pair – це власний стандарт Google для швидкого сполучення пристроїв Bluetooth, коли вони вперше опиняються у безпосередній близькості з використанням технології Bluetooth Low Energy.

Трохи нижче – USB-C для заряду акумулятора навушників та роботи з комп’ютером. Пристрій автоматично визначається в системі і виступає в ролі гарнітури: можна спілкуватися в Skype, Zoom, Telegram або записувати звук у програмі, наприклад, Adobe Audition.

У моїй системі мікрофон Jabra видавав дуже слабкий сигнал звуку (як із рідним кабелем, так і зі сторонніми, по Bluetooth). Чути було тихо.

Якщо ви підключаєте Evolve 2 75 Bluetooth, то в Windows 11 гарнітура буде визначатися як Jabra Link 380.

Ах так, забув про невеликий індикатор на лівій чашці. Він показує роботу пристрою. Але найприкольніше – це яскраві світлодіодні індикатори, що світяться з двох боків на чашках навушників. Спеціальна функція для візуального підтвердження того, що ви працюєте з навушниками, щоб колеги не перебивали вас фразою: «Ти не зайнятий, говориш із кимось?». Включається вона вручну через програму на телефоні.

PS Амбушюри в моделі Jabra Evolve 2 75 знімні. Якщо ви їх можете змінити.

Посадка на голові

Перед нами накладні навушники. Це означає, що амбушури давитимуть на вушну раковину. Тому інженери Jabra подбали, щоб можна було використовувати пінний матеріал з ефектом пам’яті.

Коли ви надягаєте Evolve 2 75 на голову, то створюється відчуття, ніби ви одягли просто відносно щільну шапку. Без «перепочинку» вух більше 2.5 години я не користувався даною моделлю гарнітури. За цей час проблем жодних не було. Єдиний нюанс: якщо у приміщенні або на вулиці буде спекотно, то вуха та області навколо них потітимуть. Це неминуче, адже тут застосовується штучний матеріал амбушюр.

У результаті: відмінна посадка, ніде нічого не тисне, можна спокійно працювати щонайменше 2.5 години без перерви.

Час роботи

Місткість акумулятора виробником не вказується. Натомість є час роботи: музика – до 36 годин без «шумодаву» (з ANC – до 33 годин), дзвінки – до 24 годин без «шумодаву» (з ANC та індикатором зайнятості – до 18 годин).

У мене цифри виходили приблизно на 20% менше, але різна методика тестування. У будь-якому випадку більше 18 годин у хардкорному режимі у вас є. Тим більше, що пристрій працює і від USB, тому завжди можна переключитися на «провід».

У комплект входить пластиковий обтяжений кредл для заряду пристрою (на лівій чашці є два контакти). Від USB гарнітура з 0% до 100% заряджається приблизно за 160 хвилин: 35 хвилин – 30%, 70 хвилин – 60%.

Про звук

Розмір випромінювача Jabra Evolve 275 – 40 мм, частотний діапазон 20 Гц – 20 000 Гц, 30 мВт. На жаль, більше даних немає.

Усередині корпусу пристрою є 4 мікрофони для роботи системи шумоподавлення та 4 мікрофони – для передачі голосу. А ще є три чіпи.

Варто відзначити, що пристрій швидко реагує на всі зміни: кнопки, функції, зовнішній шум і так далі. Моментально аналізує ситуацію.

Гарнітура може бути підключена до двох пристроїв одночасно. Наприклад, ПК та смартфон. Звук йде послідовно із двох джерел: якщо звук йде з ПК, то Jabra перемикається на ПК, якщо зі смартфона – на нього. У налаштуваннях Jabra Direct можна вибрати пріоритет.

Відразу опишу шумозаглушення. Воно звіряче у хорошому сенсі цього слова. “Вбиває” майже всі можливі шуми, крім голосного голосу. У приміщенні не чутно ні комп’ютера, ні витяжки на кухні, ні того, що відбувається на вулиці, через відкрите вікно. Просто тиша. Робота на механічній клавіатурі майже не чутна, кліки мишок теж (на криках мишей не перевіряв).

Якщо вийти на вулицю, можна почути якісь окремі, дуже гучні звуки в максимально приглушеному форматі.

У таксі все тихо. У метро із занедбаною музикою майже нічого не чути. При відключенні музики ви чуєте не дуже гучний середньочастотний монотонний шум, а всі низькі частоти повністю зрізаються крутим шумом придушення Jabra. Я можу сказати, що це рівень, ймовірно, вище, ніж Bose та Sony. Поки що нічого кращого я не тестував. Можливо, ця історія близька до навушників типу «затички» з ANC від Bose, але це зовсім наш випадок.

У налаштуваннях програми для смартфона рівень “шумодава” можна змінювати. Але я не дуже розумію, навіщо: вибрали максимум – і насолоджуйтесь тишею.

Якщо вам, навпаки, треба чути все – вмикайте режим HearThrough. Або в програмі, або кнопкою на чашці навушника.

Якість звуку мене теж приємно здивувало. Це рівень дорогих пристроїв.

  1. Трохи вище за середній. Без крику, без перевантаження, чисто та рівно. Іноді хотілося голосніше.
  2. Динамічний діапазон широкий.
  3. Деталізація чудова.
  4. Максимально широка сцена навіть на мелодіях, де музиканти не морочилися над композицією.
  5. Класна передача високих частот, дивовижні хай-хети, тарілочки просто казка.
  6. Низькі частоти трохи бочкоподібні, хотілося б більше глибини. Але це все на аматора.
  7. Голос передається чудово.
  8. При увімкненні та вимкненні ANC звук трохи змінюється. З ANC ви чуєте більше деталей у середніх та високих частотах, баси трохи глибші. Скажімо так, мелодії звучать цікавіше. Без ANC дещо нудно.

Програма на ПК

Налаштування на смартфоні

Як гарнітура

У цьому випадку перед вами найкраще рішення з цього погляду. Мікрофон знаходиться близько до рота, розбірливість відмінна, гучність хороша, звук чиститься від шумів.

Для спілкування у Skype, Zoom та інших системах пристрій підходить максимально. Єдине, мені здалося, що співрозмовники чують мене трохи тихіше, ніж хотілося б.

Приклад запису звуку на ПК через Bluetooth.

Приклад запису звуку на ПК за кабелем.

Запис телефонної розмови.

Враження

Гарнітура Jabra Evolve 2 75 – мабуть, найкраще рішення для роботи та життя, на мій суб’єктивний погляд. Пристрій зручно у використанні, якісно передає голос, якісно відтворює звук, а шумозаглушення вище за всіх похвал.

Думаю, такий гаджет підійде взагалі всім: так чи інакше ми спілкуємося в Skype, WhatsApp, Zoom, Telegram, і необов’язково по роботі. Висунули мікрофон – отримали круту гарнітуру; прибрали – круті навушники.

Часу роботи вистачає майже на два дні без перерв на обід та відключення пристрою. Апарат можна підключати як по дроту, так і Bluetooth (у комплекті є донгл). У будь-якому випадку ви отримаєте якісну гарнітуру для роботи з усіма програмами на комп’ютері. З прикольних фішок – світлодіоди, які сигналізують про те, що ви зайняті і вас не треба відволікати.

Приємний бонус – кредл для зарядки, виглядає цікаво.

Зовнішній вигляд без будь-яких дизайнерських надмірностей. Складання хороша. Причепитися можна хіба що до матеріалів обробки: простакуватий пластик чашок, штучна шкіра оголов’я та амбушюр.

Подібних Jabra гарнітур на огляді у мене було мало, порівнювати можу лише з навушниками. А на їхньому тлі Evolve 2 75 виглядає дуже цікаво.

Сьогодні модель Jabra Evolve 275 можна знайти від 28 000 рублів. Думаю, що така ціна буде недовго – скоро відлетить до 40 000 рублів. Брати за такі гроші пристрій чи ні – вирішувати вам. Якщо я був би пов’язаний з роботою, де необхідне часте спілкування з людьми по телефону/месенджерам, і мені потрібна була б універсальна та максимально прокачана гарнітура, то однозначно купив би щось із серії Evolve 2.

А так серед звичайних навушників варто придивитися до Bose QC 35/45, Sony WH-1000XM4 і ще безліч аналогічних від Bowers & Wilkins або Bang & Olufsen.

Суворий, але ультимативний варіант для кол-центрів POLY BLACKWIRE 8225.