Технические характеристики

Розміри і вес Габарити новинки в складному стані — 87х75х15 мм
В розкладеному стані — 170х75х7,2 мм Вес — 190 граммов
Матеріали корпуса Стекло, метал (рамка і тильна панель) у Premium Edition
Стекло, метал (рамка) і пластик (тильна панель) у звичайній версії
Дисплей 6,9 дюйма, 2790х1188 пікселів, OLED
120 Гц
1440 Гц частота ШИМ
300 Гц сенсорний шар
1,04 дюйма, 340х340 пікселів, OLED 60 Гц
Операційна система Google Android 11, EMUI 12
Платформа Qualcomm Snapdragon 888
5 нм
1 ядро ​​Kryo 680 Prime (Cortex-X1) на 2840 МГц,
3 ядра Kryo 680 Gold (Cortex-A78) на 2420 МГц і
4 ядра Kryo 680 Silver (Cortex-A505) на 2 мГц.
Память 8 ГБ ОЗУ, 256 ГБ вбудованої пам’яті в звичайній версії
12 ГБ ОЗУ, 512 ГБ вбудованої пам’яті в Premium Edition Карти
пам’яті немає
Беспроводные интерфейсы Wi-Fi a/b/g/n/ac/ax, 2 x 2 MIMO, HE160, 4096 QAM, 8 просторових потоків звуку MU-MIMO
Bluetooth 5.2, SBC, AAC, LDAC
NFC
Сеть 4G FDD LTE: діапазони 1/2/3/4/5/7/8/12/17/18/19/20/26/28/32/66
3G: діапазони 1/2/4/5/6/8 /19
2G: смуги 2/3/5/8
Навігація GPS (L1 + L5 Дводіапазонний) / AGPS / ГЛОНАСС / BeiDou (B1I + B1C + B2a Тридіапазонний) / GALILEO (E1 + E5a Дводіапазонний) / QZSS (L1 + L5 Дводіапазонний) / NavIC
Датчики і разъёмы USB Type C (USB 3.1), OTG
Акселерометр, датчик приближення, датчик освітленості, датчик відбитка (справа на корпусі), гіроскоп, барометр, електронний компас
10-канальний мультиспектральний датчик
Основна камера 40 МП True-Chroma (f/1.8)
13 МП Ultra-Wide Angle (f/2.2)
32 МП Ultra Spectrum (f/1.8)
Фронтальная камера 10 МП, f/2.2
Аккумулятор 4000 мАч, зарядка Huawei SuperCharge 40 Вт
Цвет Белый і золотой (Premium Edition)

Комплект поставки

  • Телефон
  • Кабель харчування
  • Блок харчування
  • Інструкція
  • Гарантійний талон
  • Картка Premium Edition (у відповідній версії смартфона в залежності від країни)
  • Пластиковий чехол

Введение

На початку 2022 року компанія Huawei представила в Росії свій перший смартфон зі стиснутим екраном типу «раскладушка». Кстати, у Huawei вже були «фолдоподобні» (когда сгиб идет вертикально) гаджети серії Mate. Але вони офіційно не добиралися до Росії і залишилися на багато дорожнього прямого конкурента від компанії Samsung.

Пристрій P50 Pocket отримав на тест досить давно і спеціально не випустив на свій матеріал, оскільки для такого незвичайного гаджета необхідно час на «притирку». Перші відбитки були сумбурними, невнятними, імовірно, негативними, так як P50 Pocket дають цілком іний досвід використання. Характер «общення» з «покетом» відрізняється від будь-якого іншого смартфона в класичному форм-факторе.

Самое цікаве, що після продовження використання таким устроєм обичними смартфонами покажеться, що з минулого: ваш гаджет не уміє ось так складатися пополам – який кошмар, у вас «трубка» з «нулевых»?

Якщо коротко о позиционировании, то Huawei P50 Pocket – це іміджевий смартфон не для всіх. Для всіх є флагманський P50 Pro. Тем не менше, Pocket оснастили неплохим «железом»:

  • 12 ГБ ОЗУ
  • 512 ГБ вбудованої пам’яті
  • OLED-матрица з 120 Гц плюс додатковий круглий екран для відома
  • Snapdragon 888
  • 40 МП камера 4К 60 к/с
  • Ультраспектральний модуль з УФ-подсветкой

По суті, перед вами флагманський смартфон з невеликими умовами: емкость акумулятора 4000 мАч, процесор минулого року, селфі-камера всього лише на 10 МП, швидка зарядка 40 Вт і так далі. Однак якщо Huawei запіхнула в Pocket все, що можливо з технологій на даний момент часу, цей смартфон вийшов за ціною більше 200 000 рублів. Кто-то горит бажанням купити такий гаджет? Нет, тому урізали частину фішек раді сгибаемого екрана.

Спорить о том, потрібен такий дивний форм-фактор або немає, бездумно. Технології повинні розвиватися, демонструючи нові цікаві речі.

Сьогодні компанія Huawei продає P50 Pocket за 130 000 рублів. Пока роста вартості на данну модель немає, і це радує. У протилежному випадку ми отримаємо пристрій за 150 – 170 тисяч рублів, і це буде просто пилятися на полках продукту. О цінах ми поговорим позже.

Даний матеріал я вирішив розділити на дві частини. У першій я говорю про незвичайний форм-фактор, про порядок використання розкладного механізму, про зручність використання, про якість складової матриці.

Класичний варіант у другій частині я розглядаю параметри пристрою: час роботи, камера, звук, зв’язок.

Як мені здається, самий головний блок для великої кількості читачів і потенційних користувачів – перший. Он відкриває суть сучасної «раскладушки».

PS За кілька годин до виходу цього матеріалу вартість пристрою сильно змінилася. Тепер Huawei P50 Pocket Premium Edition коштує 170 000 рублів!

Дизайн

Пристрій продається в двох варіантах – білим і золотом. Перший я не бачив в живу, щоб він і не продається в Росії, тому розглядати його детально не стану. А вот другий має додаткове назву — Premium Edition, «Роскошное золото».

Вся його тильна поверхня прикрашена об’ємним глазурованим малюнком у вигляді листьев папоротника. На ощупь майже незаметно, но на світі грає дуже красиво. Виробник утверджує, що поверхня металева. Таким чином зроблені і лицева, і тильна панелі.

Відпечатки пальцев незаметні, але на матеріалі все рівно помітні світлі розводи, які, до счастью, легко і без праці видаляються тряпочкою з мікрофібри.

Поверхность смартфона гладкая, досить скользкая. Крім того, бокові сторони глянцеві. Це явно не додає плюсів ергономіки дизайну.

З цікавих нахідок розробників: блок камери виконаний у вигляді кола, аналогічним чином оформлений і додатковий екран. Кстати, він залит тем же слоєм «глазури», що і корпус. На ощупь в районі екрана немає ніяких стиків – абсолютно гладка поверхня.

В цілому, рішення з дизайном цікаве, подібних пристроїв на нашому ринку немає. Но у мене воно викликає спокойні впечатления, головне — не отталкивающие.

Елементи на корпусе

У розкладеному стані на лицевой панелі зверху знаходиться речовий динамік. Він виконує функцію другого динаміку при відтворенні музики або громкой зв’язку. Громкость во время розмови дуже висока, звук чистий, собеседника слышно ідеально. Датчик приближення працює правильно. Датчик освещения постійно намагається зробити яскравість менше. Но воно і понятно: емкость батареї маленька, процесор прожорливий, як-то треба підтримувати «жизнь» пристрій.

Отверстия речевого динаміка нічим не прикриті, тому со временем туда набивается пил.

На верхньому торце – одинокий мікрофон для шумоподавлення при розмові по телефону.

Снизу – основний мікрофон, USB-C, динамік громкой зв’язку. Відвертість USB-C трохи розширена, тому, коли ви підтримуєте телефон із мізинцем, ви можете відчувати неприятні відчуття. Таке виникає рідко, зазвичай при тривалому використанні пристрою. Впрочем, схожа ситуація складається майже з усіма смартфонами.

Слева розташований слот під одну сим-карту і одну карту пам’яті NM. Причем якщо ви вставите «симку» в слот карти пам’яті, то працювати вона не буде!

Справа – тонка, відносно коротка клавіша-качелька регулювання громкости, а чуть нижче – кнопка-сканер відпечатків пальцев. Сенсор працює моментально, без затримання, з високою ступенем розпізнавання.

Подібна конструкція сканера дуже зручна в складному стані. Як тільки ви берете в руки телефон, то великий палец відразу ложиться саме в область сенсора і розблокує апарат. Дуже зручно. Но якщо вдруг що-то пошло не так, то працює розпізнавання по особі. Якщо ви розкладете телефон, він уже знаходиться в розблокованому стані. Іноді буває так, що сканер не спрацьовує (звичайно із-за того, що як-то не так взяв телефон у руку), а ти не повернув голову в сторону основної камери. У такому випадку працює FaceID на фронтальній камері.

З зворотною стороною — три об’єктива, вспишка і УФ-светодиод. Чути нижче (або вище, в залежності від того, з якої сторони дивитися на P50 Pocket) – додатковий екран. О нем розскажу у відповідному розділі.

Система розкладання і складування

Практично всі мої знайомі і рідні першим предметом внимательно розглядаються, яким чином згинаються дві половинки екрана. Кожен раз на їх обличчях бачив неподільне зумлення.

Сразу говорю, що розкладними пристроями я ні розу не використовувався — ні Galaxy Fold, ні Flip, ні Moto Razr, ні Mate X, тому для мене це в новинку. Описувати ощущения і впечатления буду саме з такою позицією.

Перше , що варто відзначити: дві половинки пристрою складаються без зазора. Смотрится необычно, но цілком логічно для подібного гаджета.

Второе . Раз нет зазора, значить, туда не потраплять різні предмети, які можуть бути у вас у кармані чи сумці.

Третье . Інженери обезопасили місця складування спеціальної перегородкою. Якщо не вона, то тонкий екран можна було б повредити з зовнішньої сторони. Коли телефон розкладений, це екран у місці складування захищає маленький уступ, який висувається до центру дисплея. Тому випадково або спеціально пошкодити матрицю майже неможливо.

Четвертое . В розложеному стані екран рівний. То є дві половинки відкриваються на 180 градусов.

Пятое . Сгиб екрана візуально помітний, але тільки якщо подивитися під кутом. Да, пальцами теж ощущается зона приблизно 69х9 ​​мм. Испытывал ли дискомфорт? Скорее нет, чем да. Ти просто понімаєш, що у тебе в руках особливий телефон, він може себе вести саме так, тому в подальшому не паришся. Єдине, що варто відзначити: іноді свайп-рухами потрапляєш на металеву перегородку матриці.

Природно, в подібних пристроях поки залишаться певні нюанси. Ми раніше теж друкували текст SMS на механічній клавіатурі, а потім з’явилися сенсорні екрани — і ввод тексту перетворився в легкий і швидкий метод набору символів.

Смартфон Huawei P50 Pocket я розкладаю двома руками. Правой держу телефону за нижню половинку, а ліву розкриваю верхню половинку.

Механізм щодо тугой, доводчик виробляє тільки на останньому руху. З зворотною стороною дві половинки состиковуються разом, утворюючи єдиний рівний «плацдарм».

Якщо ви хочете відкрити телефон однієї рукою, будьте готові до неудобствам. Це треба робити, або поддевая великим пальцем верхню половинку, або піддевую кришку яким-то предметом. Наприклад, можна перейти телефоном у живот і розкрити пристрій. Резким рухом руки вперед відкрити аппарат неможливо.

Закривати пристрій значно легче. Либо двома руками, або однією рукою, вдавив центральну область екрана, або согнув показаним пальцем, надавив на верхню кришку.

Як тільки кришка перейшла рубеж у 90 градусов, вона може автоматично закритися під власною тягою.

Розкривається телефон майже без звуку. Якщо сильно прислушиваться, то можна почути тихое шуршание механізму. Крім того, із-за наклеєної на дисплеї пленки забезпечується легкий звук, нагадуючий склад і розкладення пластикової пленки.

Якщо розкласти телефон і повернути його екраном вниз, то дві половинки не будуть складатися.

За три неділі активного використання механізму не розболтався, люфта немає. Все працює четко і без проблем.

Окремо варто сказати, що з розкладним пристроєм менше реагує на телефон. Зазвичай я беру смартфон в руки просто так каждые кілька хвилин, щоб … не знаю! Щоб лишній розглянути: а ніхто ли мені нічого не написав? У випадку з P50 Pocket ви цього не робите. Наверное, оттого, що треба здійснювати додаткові руху. Причем желательно не однією рукою, а двома. Відчуття такого враження від розкладного гаджета до кращого – менше займаєшся пустою тратою часу на перегляд телефону.

Удобство використання розкладного пристрою

Думаю, і так зрозуміло, що будь-яке лішнє рух веде до ухудшення ергономіки використання пристрою. Так, Huawei P50 Pocket не працює в тому випадку, якщо ви користуєтеся смартфоном у режимі нон-стоп: дзвінки, повідомлення, переписка і так далі 24/7.

Пристрій P50 Pocket для неспешних людей. Помніте, як в американському фантастичному триллері Ендрю Ніккола «Время» багаті люди вели себе медлітельно із-за того, що у них було час на життя?

У моєму випадку використання складним пристроєм було відносно комфортним. Я несильно заморочений на часпрепровоження в телефоні.

Кстати, одна з зручних фішек P50 Pocket – відповідь на дзвінок у закритому стані телефону. У такому випадку ви використовуєте зовнішній екран для прийняття виклику, а звук переключається на динамік громкой зв’язку.

На жаль, ця функція не працює в WhatsApp і Telegram. У час вхідного дзвінка телефон виробляє рингтон, а на додатковому екрані не відкривається інтерфейс для відповіді. Перші випадки мене поставили в тупик: ніби грає мелодія виклику, але на екрані нічого немає.

Думаю, це не будуть ісправлювати, так як, видимо, проблема на стороні доданого. А для конкретної моделі розробники не удосужаться писати оновлення.

Стоит виділити наступний момент, який грає роль у зручності, швидше, в неудобстві використання. Додатковий екран не світиться в режимі AOD. Тому ви не бачите пропущених повідомлень.

Можна один розтапнути по екрану — і появляться часи із зарядом акумулятора. Якщо тапнути два рази, то ви запустіть анімовану заставку, але щоб побачити відомості (хотя б зрозуміти, є чи вони взагалі), необхідно розблокувати пристрій.

А AOD розробники відключили тому, що він міг би створити енергію і без тієї маленької батарейки.

Еще из странностей. У час зарядки акумулятора ви не бачите на додатковому екрані цей самий заряд. Точнее, так: тапнув по дисплею, ви бачите час і дуже дрібний індикатор батареї, а розглянути, заряжається вона або немає, майже неможливо. Надо було зробити так: тап по екрану під час зарядки показує відсоток заряду.

Про гнучкий і додатковий дисплеї

Хоч би ще раз повторити, що з гнучкими екранами я ставився спочатку. У цьому випадку я маю на увазі, що до P50 Pocket я не користувався ні Galaxy Flip, ні Galaxy Fold, ні іншими пристроями з розкладним механізмом.

Думаю, тем цікаве мені описывать свої ощущення і впечатления, а вам — читати подібний матеріал. Він вводить нас у далекий нулевий, коли каждая технологія воспринимала чудом техніки і описувала лонгрідами.

У першому погляді на Huawei P50 Pocket я жаловався на те, що пристрій вийшло великим, тяжким, екран отримав великий розмір для такого рода пристрою.

Беру свої слова обратно. Зараз у мене на столі лежить компактний Asus Zenfone 8 і Huawei P50 Pocket. Так вот, останній у два рази менше другого в складному стані. Однак як тільки ви розкладуєте Pocket, то виходить екран на цілій дюйм більше, а це 2,5 см додаткового простору. В цифрах, може бути, це не так цікаво, але в реальній життя розница колоссальна.

У підсумку у вас є гаджет розмірами 87х75х15, який потім перетворюється в пристрій 170х75х7,2 мм з дисплеєм 6,9 дюйма.

Привикання до великого дисплею наступає майже моментально. Аппарати з меншим розміром матриці воспринимаются мелкими і неудобними. А в нашому віці потрібна інформація, великий екран є благом.

Посему отримується некий компроміс: в складному стані пристрій відносно компактне, і це добре, а в розкладеному – екран займає велике простір, що теж добре. Класичний телефон з дисплеєм 6.9 виглядає монструозно. К тому же він, швидше всього, ще і толстий.

На екран Huawei P50 Pocket наклеена захисна пленка. Вона наклеена так, що ти її не замічаєш і майже не ощущаєш. Відклеїти її можна, але в тестових зразках співробітників компанії запитали цього не робити. Думаю, справедливо: пристрій дуже дорого, і є шанс повредити матрицю.

За три неділі активного використання на неї не залишилося ні царапін, ні потертостей. Ногтем вона теж не продавливається і не повреждається.

Либо пленка, або сама матрица має антибликовим слоем. Он досить неплохо поглощає світ. Есть и олеофобное покрытие. Качество среднее, но проблема з плавністю ходу пальця замечено не було.

Я використовував пристрій без пленки. Ощущения як від толстого пластика. Ну або як від стеклянного екрана, на який наклеїли якісну пленку. Поверхность трохи м’яка, зовсім чуть-чуть продавливается.

Ще одна заметка: пленка закриває фронтальную камеру! Тому кожен раз перед фотографуванням себе протирайте екран в області камери. Забігаю вперед, кажу, що якість селфі все рівнокласне, як відео, так і фото. Відчасти навіть краще, ніж у vivo V23 з сенсором 50 МП.

Оскільки бічні бортики екрана слегка покаті, свайп-движения робити дуже зручно. Правда, можуть мішати металеві вставки в центрі екрана для захисту матриці. Некритично, але іноді роздраджує.

Максимальна яскравість в ручному режимі – 720 кд/м2. У режимі HDR вона зростає до 850 кд/м2.

Стоит понимать, що розробники зробили все, щоб зменшити енергоспоживання. Звичайно, можна було збільшити яскравість до 1000 кд/м2 (як у P50 Pro), але в такому випадку час роботи апарату різко скоротилося.

У відмінності від Huawei P50 Pro, на екрані P50 Pocket є невеликий перекос коефіцієнта пульсації. Наприклад, від 50% до 100% яскравості він у нормі, але від 1% до 50% — знаходиться в межах 12%-14%.

Частота оновлення екрана – до 120 Гц. В настройках можна вибрати постійні 120 Гц. Однак ввиду особливостей пристрою (про них я розглянув у другій частині огляду) P50 Pocket частенько знижує частоту приблизно до 60 Гц — 90 Гц.

А ще іноді спостерігаю яку-то медлітивність анімації при пролистуванні лент Twitter, Instagram, новин в Яндекс-браузері та інших програмах. Як будто на список повесили вантажі, які не дають їм легко переміщатися вгору і вниз. Думаю, дело в оболонці.

Режим AOD на основному екрані такий же, як і в P50 Pro.

Що стосується додаткового екрана, то він сенсорний, круглий, плоский, матрица качественная,

Яркость вручну не регулюється. На «автоматі» має вузький діапазон від «еле помітно» до «тускло».

Інформація виводиться на додатковий екран в залежності від положення телефону: перевернули іншу сторону – картинка також плавно прокрутилася на потрібному місці. Іноді це трохи роздратує: система не завжди понімає, як саме я тримаю пристрій, тому зображення на екрані крутиться то вгору, то вниз.

Для додаткового дисплея є 23 анімовані теми. До недавнього часу інших тем не було. Буквально на днях з’явилася можливість вибирати оформлення з магазину приложений. Яка-то частина платна (в середньому 20 – 70 рублів, є навіть за 180 рублів), яка-то – безкоштовна.

Теми за замовчуванням досить дивні, скучні, невнятні. Зараз у мене стороння тема з магазину. Правда, вони більше нагадують циферблати для годин, чим повністю адаптовані під смартфон теми. Но выбрать подходящее можна.

Звичайно, додатковий дисплей необхідно прокачувати по максимуму. Пока це виглядає як бета-версія.

Ітого: основний екран має класну, сочну матрицю з гарною яскравістю, додатковий екран – важливий складний пристрій, який не потребує прокачке новими незвичайними фішками.

Впечатления

Як зазвичай це буває в іграх: ваш персонаж отримав новий досвід. Так і со мною, я отримав новий досвід роботи з пристроєм, у якого є знімний екран. Це абсолютно іное взаємодія зі смартфоном. В цьому є як мінуси, так і плюси.

Положительные моменти:

  • Имиджевая составляющая, без нее никуда з таким устроєм;
  • Относительная компактность гаджета в складному стані;
  • Огромний екран в розкладеному стані;
  • Тонкий корпус в розкладеному стані;
  • Приятне ощущение при розкладанні і складуванні смартфона.

Відмовні моменти:

  • Раскладывать не зовсім зручно. В принципі, як будь-яке аналогічне пристрій. Но привыкнуть можна;
  • Относительно скользкий корпус;
  • Ощущения від екрана нагадують взаємодію з дисплеєм, на який наклеїли пленку.

Сам по собі апарат зроблений максимально міцно і надійно. Но не варто забывать, що він не має ступеню захисту від води і пили. Это важливо понимать. Однак за три неділі активного використання жодних проблем замічено не було: як мінімум пил не забивався в щель між корпусом і екраном.

Мог би я користуватися Huawei P50 Pocket на постійній основі? Так, без проблем. Собственно, що я і робив останні кілька частин: апарат був основним.

Звичайно ж, P50 Pocket і аналогічні пристрої не для всіх. Думаю, що сьогодні брати подібний апарат для понта немає ніякого сенсу. Цей гаджет для тех, хто хоче отримати нові емоції роботи зі смартфоном. А позитивні емоції сьогодні крайне важливі для людини.

Другим питанням – ціна. Вона дуже висока (130 000 рублів). Однак і Apple iPhone навіть до 24 лютого 2022 року залишилися недешевими. И его покупали. А тут зовсім інший форм-фактор, за який, мені здається, можна і переплатити.

PS . За кілька годин до виходу цього матеріалу вартість пристрою сильно змінилася. Тепер Huawei P50 Pocket Premium Edition коштує 170 000 рублів!

Хочеться отримати для порівняння Galaxy Fold3 і написати невеликий матеріал. Якщо вам це цікаво – підтримуйте ідею в коментарях!