Вітання.

Смартфони та планшети від TCL не надто відомі більшості покупців, проте, в їх оболонці є безліч цікавих моментів, пов’язаних з тим, що компанія є одним зі світових лідерів у телевізорах та іншій побутовій техніці. У цьому огляді спробуємо розібратися у тому, як влаштована оболонка від TCL і що вона вміє.

Для огляду було взято TCL 30+, версія Android 12, оболонка 4.0.2. Апаратні особливості у розрахунок приймати не будемо, зупинимося лише на програмних фішках оболонки.

Головне меню, режим очікування

Головне меню оформлене звично для Android, навігація можлива за допомогою жестів і клавіш.

Для іконок програм можна вибрати налаштування, яке показує кількість подій або просто те, що вони є.

Сітка головного екрану змінюється в досить широких межах, збільшується розмір іконок при меншій кількості.

Під час проведення зліва направо на головному екрані з’являється “розумна панель”, тут з’являється коротке зведення про те, що відбувається на вашому телефоні. Ви можете налаштувати пункти, які будуть відображатися в цьому меню. Також можна налаштувати масу параметрів.

Для тих, хто хоче бачити новини від Google, є перемикач на такі.

Таке оформлення дуже нагадує те, що ми бачимо у смартфонах від Samsung на OneUI та в ряді інших виробників.

Теми представлені вибором оформлення, іконки можуть бути квадратними, круглими або у вільному стилі. Мені вільний стиль подобається більше, ніж решта.

Шпалери анімовані та статичні, стандартний набір нейтральний, але приємний.

Бічна панель

На екрані можна вивести бічну панель, на якій можуть бути контакти для швидкого доступу, програми або дії, лінійка.

Шторка з повідомленнями

Витягуєте зверху, шторка розділена на дві частини (прямокутні іконки та сповіщення). Тягнете далі, відкриваються тільки іконки.

При натисканні на іконку та утриманні пальця ви можете перейти у відповідний розділ налаштувань. Плитки можна міняти місцями чи прибирати.

Для повідомлень можна увімкнути історію, в окремому розділі будуть відображатися ті повідомлення, які ви відклали або пропустили.

Міні-повідомлення – чудова штука, наприклад, при дзвінку ви бачите невелике віконце, в якому можете відповісти на дзвінок або відхилити його. Такі сповіщення можна вимкнути.

Клавіатура

Ви можете вибрати підкладку для клавіатури, розмір та положення, а також вид клавіатури для роботи однією рукою. Звичайно ж, тут використовується GBoard, налаштування дуже широкі, клавіатура приємна та сучасна.

Завжди увімкнено — Always On Display

Ця функція характерна лише для моделей із AMOLED-екранами!

Ви можете вибрати заставку, вказати час роботи. На жаль, не регулюється яскравість заставки. Загалом, все працює чудово.

Управління ресурсами

Додаток, в якому зібрано кілька функцій, наприклад, можна переглянути, які програми знаходяться в автозапуску, розмір зайнятої пам’яті, батарею та інші параметри. Також можна провести експрес-тест пристрою та його компонентів, що дозволить визначити наявність чи відсутність помилок.

Камера

Портретний режим доступний як для основного модуля камери, так і телефото.

Погода

Приємний віджет, що відображає всі звичні характеристики для погоди, включаючи погодинний прогноз для обраної області.

Годинник

Звичний розділ, де ви бачите будильники, таймери, секундомір та годинник. У таймерах є встановлені таймери для варіння яєць, маски для обличчя. Дрібниця, а досить приємна.

Музика

Окремий плеєр для відтворення музики. Ми відвикли від того, що виробники додають за промовчанням такі плеєри, тут він доречний. Жодних особливих можливостей, сканування папок, виведення музики на зовнішні джерела, у тому числі бездротові екрани та ТБ.

Безпека

Додатковими можливостями є блокування програм (призначення окремого пароля для їх запуску), а також функція “Сейф”, окрема захищена зона, в якій можна зберігати як контент, так і програми (аналог захищеної папки на смартфонах Samsung).

Додаткові можливості

Ігровий режим дозволяє налаштувати роботу смартфона під себе, зокрема зберегти продуктивність на одному рівні, зробити так, щоб яскравість не змінювалася. Для будь-якого меню можна записувати екран. Також є дублювання програм, що дозволяє створювати копії програм під кілька акаунтів.

Функція SOS, можливість швидко звернутися до близьких та передати дані про своє місцезнаходження.

Враження, висновки

Оболонка від TCL справляє враження цільною, вона легка і дуже проста по сприйняттю, не виникає складності у використанні. При цьому TCL UI досить просунута, щоб задовольнити не тільки звичайного користувача, безліч налаштувань приховано під капотом. Мені це в оболонці подобається, вона не заважає користуватися телефоном, ненав’язлива.