Вітання.

Краса розумного будинку в сценаріях, які ви можете створювати, виходячи з інформації, що отримуєте від різних датчиків. Одним з таких можна вважати монітор якості повітря, за його допомогою з’являються нові сценарії, про частину з яких ми поговоримо нижче.

Давайте подивимося на технічні характеристики датчика:

  • Розмір 41.6х76х14 мм
  • Вага 56.5 грам
  • ZigBee 3.0
  • Живлення 2 батареї CR2450, час роботи до одного року;
  • Діапазон робочих температур – від 0 до 50 градусів Цельсія
  • Діапазон вимірювання температури – від 0 до 50 градусів Цельсія
  • Діапазон вимірювань TVOC – 0-25 мг/м3, мінімальне значення від 0.01 мг/м3

Невеликий прямокутник з eINK-екраном, у нього немає підсвічування, але воно і не потрібне — зрештою, вся інформація доступна в додатку Aqara Home.

При першому увімкненні потрібно витягнути язички, що захищають батареї від розрядки.

У комплект входить двостороння липка стрічка плюс магніт для встановлення датчика на стінці холодильника або будь-якої металевої поверхні.

Комплект поставки ще включає в себе інструкцію, вона досить докладна і допоможе все налаштувати, хоча тут з установкою датчика впорається і дитина. Підключаєте до хаба, що підтримує ZigBee, вигадуєте, де встановити датчик. Декілька порад щодо встановлення. Вибирайте місце, де зможете бачити екран датчика – можна встановити його і потай, але шкода втрачати можливості дисплея. Другий момент – ставити його біля вікон або близько до підлоги не варто, вам потрібно вимірювати вологість та температуру в приміщенні, найкраща висота на рівні столу та вище. Дверцята холодильника для когось можуть стати зручним місцем для такого датчика. У мене він стоїть на полиці під телевізором.

Екран eINK не має підсвічування, так що у темряві свідчення не прочитати, але це і не потрібно. Зате при будь-якому освітленні ви побачите все, що потрібно: температуру, вологість, також якість повітря (що більше листків, тим краще).

У додатку Aqara Home налаштування прості, є інформація про рівень сигналу з датчика, відстань до хаба.

Самі собою ці дані цікаві, але особливої ​​цінності не представляють. Розумний будинок на те і розумний, що повинен керувати різними пристроями, щоб створювати вам комфорт і не змушувати вас втручатися в те, що відбувається. Наприклад, у мене стоїть кілька очисників повітря, ними можна керувати дистанційно. Створюємо сценарій, за якого вони починають працювати при зміні рівня забруднення повітря. Також можна включити зволожувач повітря, він почне працювати при певних значеннях вологості. Для тих, хто хоче складніше, пропоную поставити радіаторні головки, вони керують температурою кожної батареї та керуються вашим розумним будинком. У сценарії вкажіть різні варіанти, яка температура має бути, коли ви вдома чи поза ним, скільки градусів уночі, а скільки вранці. У заміських будинках вигода від таких датчиків може бути дуже помітною, ви досягнете не тільки комфорту, але економії газу чи електрики.

У розумному будинку будь-який датчик потрібно розглядати як частину спільного, сам він не надто важливий. І в рамках такого використання все розфарбовується зовсім іншими кольорами, грає іншими фарбами. Нагадаю, що датчик працює з розумною колонкою, з Алісою ви можете опитувати його голос.

Тепер кілька слів про ціну – вартість датчика 4490 рублів. Не найдоступніший, більше того, у Aqara є датчик температури та вологості, він часто входить до різних наборів для розумного будинку. Очевидно, що такий датчик достатній для більшості людей, коли потрібно дізнатися лише два параметри, рівень забруднення повітря не є важливим. Але для тих, хто страждає від алергії, астми, датчик TVOC буде дуже доречним, він дозволяє визначати забруднення повітря і тут же включати очищення. Людина не зможе відстежити забруднення з такою ретельністю, а от автоматика може, і це змінює якість життя. Плюс наявність екрана дозволяє не звертатися до додатку.

Говорячи про автоматизацію, ще можна придумати різні схеми, в яких ви отримуватимете зведення про те, що відбувається в будинку, виявите, можливо, нові патерни, що вислизали від вас. Хтось скаже іграшка, а комусь украй необхідна річ.