А пам’ятаєте, «коли дерева були маленькими», компанія OnePlus мала надзвичайний успіх у гіків і любителів недорогих, але дуже цікавих пристроїв? На жаль, час минув, «дерева виросли», власне, як і ціни на смартфони OnePlus, стратегія змінилася, і все полетіло в тартарари: виробник обрав позицію «дорого-багато» і, як мені здається, програв битву за звання кращого недорогого бренду класною “начинкою”.
Тим не менш, в даний час ми можемо придбати цікавий у деяких аспектах OnePlus 10 Pro. Правда, вже не на багатій OxygenOS, а на звичній оболонці OPPO – ColorOS.
Так чим же примітний цей апарат:
- Крутий екран! Так, тут у вас і QHD роздільна здатність, і 120 Гц, і захисне скло «Віктор» «Віктус»
- Потужне залізо: Snapdragon 8 Gen 1, 12 ГБ ОЗУ та 256 ГБ UFS 3.1 вбудованої пам’яті
- Ємна батарея із зарядкою на 80 Вт, бездротова зарядка та реверсивна
- Наворочені камери: одна з кутом огляду аж 150 градусів, інша – з 3.3х збільшенням, та й основна – на 48 МП від Sony
- Стереодинамики
Коштує OnePlus 10 Pro в середньому близько 100 000 рублів (зазвичай світові). Знову ж таки, дивлячись де брати. Наприклад, якщо замовити через Озон, то вам привезуть китайську версію за 70 000 рублів. До речі, у мене на руках була ця версія – той ще «фрукт».
Зміст
- Технічні характеристики
- Комплектація
- Дизайн та елементи на корпусі
- Вібрація
- Екран
- Час роботи
- Камери
- “залізо”
- Пара слів про систему
- Про звук
- Враження
Технічні характеристики
- Процесор : Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 (4 нм), графіка Octa-core (1×3.00 GHz Cortex-X2 & 3×2.50 GHz Cortex-A710 & 4×1.80 GHz Cortex-A510), графіка Adreno 730
- Операційна система : Android 12.1, оболонка ColorOS 12.1
- Пам’ять : 8/12 ГБ LPDDR5 / 128/256 ГБ UFS 3.1, немає слота для карт пам’яті
- Екран : 6.7 дюйма, LTPO2 AMOLED, роздільна здатність 1440 x 3216 пікселів, 120 Гц, 1 млрд кольорів, HDR10+, яскравість 800 нит, Corning Gorilla Glass Victus, Always-On екран
- Акумулятор : Li-Po 5000 мАг, швидка зарядка 80 Вт, бездротова зарядка 50 Вт, зворотна бездротова зарядка
- Камера основна (у партнерстві з HASSELBLAD) :
- 48 МП, f/1.8, 23мм (ширококутний), 1/1.43″, 1.12µm, всеспрямований PDAF, лазерний AF, OIS (оптична стабілізація)
- 8 МП, f/2.4, 77мм (теле), 1.0µm, PDAF, OIS, 3.3x optical zoom
- 50 МП, f/2.2, 14мм, 150˚ (ультраширокоугольный), 1/2.76″, 0.64µm, AF
- Запис відео 8K@30fps, 4K@30/60/120fps, 1080p@30/60/240fps, Auto HDR, gyro-EIS
- Камера фронтальна : 32 МП, f/2.2, (ширококутний), 1/2.74″, 0.8µm
- SIM-карта: 2 Nano-SIM
- Мережа та передача даних : GSM 900/1800/1900, 3G, 4G LTE, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, A2DP, LE, aptX HD, два діапазони A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, NFC, USB Type-C 3.1
- Датчики : сканер відбитка пальця під екраном (оптичний), акселерометр, гіроскоп, наближення, компас, датчик колірного спектру
- Інше : є NFC, немає роз’єму 3.5 мм, немає захисту від води
- Матеріали : скло та алюмінієва рама
- Розміри : 163 x 73.9 x 8.6 мм, вага 200 г
Субботний кофе №198
Налейте чашку бодрящего субботнего кофе и познакомьтесь с новостями недели. Xiaomi 12 Lite показали на фото, Poco представила игровой смартфон, Huawei выпускает еще один складной аппарат, а в сети появились цены на новую подписку PlayStation Plus…
Тест Suzuki Jimny. Маленький, да удаленький
Четвертое поколение Suzuki Jimny, в отличие от третьего, не получило больше плавных линий кузова, автомобиль стал…
Обзор игровой гарнитуры SteelSeries Arctis Prime
Дополнительные накладки на чашки и премиальные динамики в проводной игровой гарнитуре, или немного о том, почему Steel Series решили добавить в серию Arctis наушники не с номером, а c приставкой Prime.
Комплектація
- OnePlus 10 Pro
- Адаптер 80Вт SUPERVOOC
- Кабель Type-C
- Інструкція
- Вкладиш привітання
- Гарантійний талон
- Захисна плівка (наклеєна)
- Чохол
- Шпилька для SIM
Дизайн та елементи на корпусі
Естетика пристрою є максимально спокійною. Апарат нагадує будь-який інший сучасний смартфон минулого або позаминулого років. Все з огляду на те, що в OnePlus 10 Pro застосували закруглений дисплей, який був у моді кілька років тому. Сьогодні в шані рівний плоский екран, хоча так звані екрани-водоспади подобаються якійсь частині користувачів.

Спереду скло Victus від Gorilla Glass, на звороті, наскільки я зрозумів, аналогічне скло, тільки матове. Матеріали корпусів пристроїв – це окрема тема для розмови.
Тильні грані теж трохи похилі для того, щоб смартфон приємніше лежав у руці. Рама металева, глянсова.

До речі, гаджет продається у трьох кольорах: білому, чорному та зеленому. В нас зелений. Скажімо так, на світлі він справді зелений, а в тіні ближче до сірого.
На екрані є олеофобне покриття, відбитки майже непомітні. А тильна сторона майже не піддається нападу жирних слідів. Однак тут варто помітити, що поверхня слизька незалежно від того, вологі у вас долоні або сухі.
Основний прикол дизайну полягає в тому, що ззаду модуль із камерами виконаний із кераміки. На мій суб’єктивний погляд, така модель виглядає дивно, принаймні, в зеленому кольорі корпусу.
Враження, що дизайнери вже закінчили проект, але до відділу несподівано увірвався маркетолог і змусив бідних розробників придумати щось таке за пару годин. Недовго думаючи, дизайнери вліпили керамічну бляшку і були такі: дорого-багато – всі щасливі.
На лицьовій панелі зверху є передня камера. Вона маленька і не заважає.

На верхньому торці – динамік. Він гучний, звук чистий та приємний на слух. Вище – мікрофон для шумоподавлення.
Внизу – лоток під дві сім-карти без microSD, основний мікрофон, USB-C, динамік.
Праворуч є кнопка живлення. Невелика, тонка, але зручна в роботі. Трохи вище – важіль перемикання: дзвінок/вібрація/без звуку. Я прибрав би опцію «без звуку», тому що періодично пропускав режим «Вібрація». Коротше кажучи, зробив би так, як на всіх Apple iPhone – швидко, зручно, практично.

Зліва – гойдалка регулювання гучності. Розташування особисто для мене незручне.

На тильній панелі – три об’єктиви та спалах, зверху якого є напис P2D 50T. Зважаючи на все, ніхто не знає, що це означає, навіть виробник не наводить жодних коментарів.

Ах так, забув сказати, що на могутньому модулі є напис Hasselblad. Це назва шведської компанії, яка займається виробництвом середньоформатних фотоапаратів. Та сама історія, що і з Leica у Huawei.

В результаті: відносно нудний дизайн, не найзручніша ергономіка за рахунок екрану-водоспаду, зате класне складання та прикольний елемент – перемикач режимів.

Вібрація
Тут використовується спеціальний моторчик типу Taptic Engine в Apple, і називається він O-HAPTICS. Працює дуже приємно, причому зі всією системою. Іноді виробники використовують вібрацію лише при наборі тексту на клавіатурі. Але в OnePlus моторчик «скований одним ланцюгом» із системою. І це дуже добре.
Характер вібрації можна змінювати в налаштуваннях – “хрускіт” або “ніжність”. У першому випадку віддача жорстка, у другому – м’яка. Крім того, регулюється та інтенсивність.

Загалом тут OnePlus отримує тверді 5 з 5.
Екран
Параметри: 6.7 дюйма, LTPO2 AMOLED, роздільна здатність 1440 x 3216 пікселів, 120 Гц, 1 млрд кольорів, HDR10+, яскравість 800 ниток, Corning Gorilla Glass Victus, Always-On екран.
На «папері» характеристики дисплея більш ніж вражаючі. Насправді справи трохи інакше:
- Закруглений екран. Повторюватися не стану – незручний
- Сприйняття екрана середнє, він не справляє враження
- ШИМ. Коефіцієнт пульсації тут від 30% навіть у найвищої яскравості (близько 700 кд/м2), до 70% близько 50% рівня яскравості.
- AOD. Він ніби є, але для повідомлень його немає. У моєму семпле, крім дати, часу та заряду акумулятора, більше нічого не відображалося.

З плюсів:
- Роздільна здатність 1440 x 3216 пікселів. Щільність 526 пікселів на дюйм зараз рідкість. В основному ми бачимо матриці з роздільною здатністю FullHD+ навіть у флагманських пристроях. До речі, на око різницю між FullHD+ та QHD+ на OnePlus 10 Pro я не бачу.
- Яскравість. Висока: максимальна планка – 800-900 кд/м під час відтворення HDR. У звичайному режимі – до 700 кд/м2.
- Підтримка частоти оновлення 120 Гц екрана. Причому 120 Гц працюють у будь-якій роздільній здатності екрану. А ось режим AOD, як запевняє виробник, працює на частоті 1 Гц. Ну, типу економія енергії і таке інше.
Отже: параметри екрана флагманські, але в реальному житті дисплей сприймається значно простіше.
Час роботи
У цій моделі використовуються два елементи живлення загальною ємністю 5000 мАг. Це зроблено для того, щоб застосувати потужне заряджання на 80 Вт.
Якщо ми вже заговорили про харчування, то з 0% до 100% OnePlus 10 Pro заряджається за 40 хвилин. Крім того, апарат має і бездротову зарядку аж на 50 Вт. А ще він вміє сам заряджати пристрої з реверсивної бездротової зарядки.
Працює пристрій у середньому один день з 5 – 6 годинами свічення екрану. Як на мене, непогано, враховуючи, що попередній процесор Qualcomm Snapdragon 888 миттєво з’їдав енергію акумулятора.

Камери
- Камера основна :
- 48 МП, f/1.8, 23мм (ширококутний), 1/1.43″, 1.12µm, всеспрямований PDAF, лазерний AF, OIS (оптична стабілізація)
- 8 МП, f/2.4, 77мм (теле), 1.0µm, PDAF, OIS, 3.3x optical zoom
- 50 МП, f/2.2, 14мм, 150˚ (ультраширокоугольный), 1/2.76″, 0.64µm, AF
- Запис відео 8K@30fps, 4K@30/60/120fps, 1080p@30/60/240fps, Auto HDR, gyro-EIS
- Камера фронтальна : 32 МП, f/2.2, (ширококутний), 1/2.74″, 0.8µm
Незважаючи на те, що OnePlus 10 Pro не є камерофоном, він все одно має досить велику систему з камер: тут вам і якісна основна, і «надширик», і навіть пристойний зум.
Основна камера зазвичай відмінної якості. Що-небудь коментувати немає жодного сенсу. Знімає у всіх режимах максимально добре.
А ось ширококутний модуль мене приємно здивував. Справа в тому, що у нього стоїть об’єктив на 150 градусів! Це рівень екшн-камер. Не пригадаю жодного смартфона з таким широким кутом. Проте за замовчуванням він робить невеликий кроп, мабуть, видалення спотворень.
Фотографії 150 градусів виглядають дуже добре і незвичайно. Для більшого занурення розробники додали «риб’яче око». Але це лише ефект.
Зум-об’єктив цікавий. Це вже не просте дворазове наближення, а й не складне п’ятиразове. Варто розуміти, що на вас чекають знімки в 8 МП з діафрагмою f/2.4. А це означає, що у темний час доби скористатися камерою не вдасться. Хіба що у ручному режимі.
Пристрій підтримує запис відео 8К. Виглядає відмінно і сильно відрізняється від 4К, навіть якщо ви дивитеся ролики на 4К ТВ. Тобто 8К у будь-якому разі крутіше. А завдяки оптичній стабілізації все відео плавні.
А ще апарат має запис у 4К 60/120 к/с, розмиття заднього плану в режимі реального часу, LOG (дійсно широкий динамічний діапазон) і HDR відео (не справив враження)!
- Пример видео HDR (MP4, 120 МБ) >>>
- Пример видео LOG (MP4, 117 МБ) >>>
На «телевик» можна записати лише 720р через маленьку матрицю. Стабілізація є.
Немає «стаба» тільки у «ширика», але там і так картинка плавна. Відео, на жаль, лише 1080р. Якість хороша, але по кутах помітні спотворення.
Фронтальна камера записує 1080р при 30 к/с, хоча сенсор на 32 МП.
Якість фотографій мені сподобалося, відео непогане, але з невеликими застереженнями.
Гид покупателя. Сравниваем iPhone 13 Pro и Samsung Galaxy S22. Какой флагман лучше?
Два флагмана, два мира, столь сильно различающихся. Насколько модель Pro от Apple дороже и насколько слабее, чем Galaxy S22, а главное, в чем. Разбираемся.
Обзор Huawei P50 Pocket. Часть 1. Про удобство использования и экран
Первая и на данный момент лучшая топовая «раскладушка» с гибким экраном от Huawei…
HP EliteBook 855 G8: корпоративный боец
Встроенный LTE-модем, экран с защитой от подглядываний SureView и тачпад с трекпойнтом.
Приклади фото та відео:
- Оригінали фотографій (zip, 315 МБ) >>>
- Пример видео (MP4, 152 МБ) >>>
- Пример видео (MP4, 122 МБ) >>>
- Пример видео (MP4, 41 МБ) >>>
- Пример видео (MP4, 46 МБ) >>>
- Пример видео (MP4, 74 МБ) >>>
- Пример видео (MP4, 113 МБ) >>>
- Пример видео (MP4, 383 МБ) >>>
- Пример видео (MP4, 104 МБ) >>>
- Пример видео (MP4, 366 МБ) >>>
- Пример видео (MP4, 80 МБ) >>>
- Пример видео (MP4, 86 МБ) >>>
- Пример видео (MP4, 91 МБ) >>>
- Пример видео (MP4, 197 МБ) >>>
“залізо”
OnePlus має кілька версій: 8/128 ГБ, 8/256 ГБ, 12/256 ГБ і 12/256 ГБ. Варіант із 128 ГБ вбудованої пам’яті купувати б не став. Місткість накопичувача закінчиться через півроку, а підтримки карток пам’яті в 10 Pro немає. Переплачувати за 12 ГБ ОЗУ немає жодного сенсу, ви не відчуєте додаткові 4 ГБ «оперативки». Тому сміливо беріть 8/256 ГБ. Примітно, що ОЗУ тут має LPDDR5 4-канальна 3200 МГц, а вбудована пам’ять UFS 3.1.

Швидкість оперативної пам’яті – 46000 МБ/с. Бачу таку нереально високу цифру вперше під час тесту смартфона. Вбудована пам’ять – 1300 МБ/с на читання та 488 МБ/с на запис – дуже добре.
В OnePlus 10 Pro використовується система на чіпі Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. На даний момент це топовий чіп. Для рядового користувача різниця між Snapdragon 888 та Snapdragon 8 Gen 1 буде невеликою. Мені здається, основна перевага «вісімки» – не такий сильний нагрів. Інші завдання апарат виконує так само, як і пристрої на «трьох вісімках».
У тесті Antutu результат прагне 1 000 000 балів у продуктивному режимі. Тест Trottling поставити не вдалося, система скаржиться на те, що програма може зробити з апаратом “кульбіт”.

Якщо говорити про ігри, Snapdragon 8 Gen 1 тягне будь-які ігри з частотою кадрів до 120 FPS. Щоправда, такі програми ще треба знайти. Більшість таки йдуть при 60 FPS, рідко показують 35-40 кадрів.
Мені здається, вся справа не в CPU/GPU, а в адекватній оптимізації «заліза» та софту.
У звичайних сценаріях пристрій дуже швидкий, без гальм і лаг системи; в іграх все добре, але 10 Pro не є ультимативним геймерським пристроєм.
Пара слів про систему
У мене на огляді опинився китайський OnePlus 10 Pro. Це означає, що всередині немає Google Play та сервісів. Тільки фірмовий браузер та магазин додатків App Market.

Проблема в тому, що браузер і маркет видають виключно китайський контент.

Наперед відповідаю на запитання: мовляв, а чому ти його не прошив на глобальну прошивку? Відповідь проста: смартфон мені був наданий магазином, і під час маніпуляцій з прошивками не хотілося отримати «цеглу» або щось на зразок того.
Як я вийшов із ситуації? У відеоогляді я розповів докладно, а тут коротко: встановив Huawei AppGallery і за допомогою нього встановив всі інші програми.

Система мені здалося кутою. У ній одночасно вживаються купа налаштувань і дуже примітивний інтерфейс. Якось немає відчуття, що ти користуєшся дорогим пристроєм.
Про звук
У OnePlus 10 Pro використовуються два динаміки для виведення музики. Нижній голосніше, ніж верхній, в півтора рази. Гучність загалом трохи вища за середню, якість висока, але особисто мені не вистачило басів. Зрозуміло, що це смартфон, а не портативна колонка, але є, наприклад, Asus Zenfone 8, який грає трохи краще, у нього такі ж потужності динаміки.

Роз’єму 3.5 мм цей пристрій не має. Що стосується Bluetooth-аудіокодеків, то все на місці: aptX, aptXHD, aptX adaptive, aptX TWS+, LDAC, LHDC, AAC та SBC.

Враження
Якщо дивитися на OnePlus 10 Pro з точки зору технічних характеристик, то вимальовується картина, що це чи не один з найнавороченіших пристроїв на даний момент часу. Що ні параметр, то міць і сила.

Насправді все трохи не так. Наприклад, екран на мене не справив враження, є ШІМ; час роботи хороший, але не найкращий за умови наявності батареї на 5000 мАг; своєрідна оболонка; з камерами теж все так однозначно; дизайн на любителя, середня ергономіка.

Проте:
- Апарат пропонує міцне скло Gorilla Glass Victus
- Матове покриття тильної поверхні
- Наявність керамічної вставки модуля камер
- Досить пристойні параметри запису відео: LOG, HDR, 4K 120 FPS, 8K-відео, оптична стабілізація
- Порадувала 150-градусна ширококутна оптика
- Все-таки є два стереодинаміки
- В наявності всі важливі Hi-Res Bluetooth-аудіокодеки
Що стосується вартості, то вона цілком адекватна сучасному часу, коли за Samsung Galaxy S22 просять близько 90 000 рублів, і то якщо знайдеш.
Так ось, OnePlus 10 Pro можна віднайти від 70 000 рублів до 100 000 рублів. Залежно від того, яку версію ви обираєте – китайську чи глобальну.
В цілому ж, пристрій OnePlus 10 Pro цікавий, але розрахований на гіків та людей, які розуміють, навіщо вони купують цей смартфон.