Характеристики

 • Мотор: безщітковий двигун Nidec, 2500 па, 14.4В, 30 Вт
 • Wi-Fi: є, 802.11b/g/n, 2,4 ГГц
 • Фільтр: миється
 • Контейнер для пилу: 510 мл
 • Резервуар для води: 300 мл
 • Батарея: 2600 мАг
 • розміри: 315 x 315 x 79 мм
 • Вага: 3 кг
 • Колір: білий
 • Ціна: 15 000 рублів

Комплект

 • Порохотяг
 • Док станція
 • Блок живлення
 • Щітка для очищення пристрою
 • Пульт ДУ
 • Контейнер для вологого прибирання з ганчіркою
 • Посібник користувача
 • Гарантійний талон

Вступ

Компанія Honor вирішила розширити свій список пристроїв споживчої техніки, представивши в Росії перший робот-пилосос під лаконічною назвою R1.

Однак варто розуміти, що пристрій входить до лінійки Choice, а це означає, що цю модель для Honor зробила інша компанія. Аналогічно було з навушниками Choice True Wireless Stereo Earbuds: вони створили компанія Moecen.

Якщо ми говоримо про роботу-пилосос, його зробила китайська компанія IMASS (Zhuhai Kaihao Electronics Co.), що спеціалізується на розробці споживчої та професійної техніки для розумного будинку. Загалом фірма, відома у вузьких колах.

Пилосос HONOR CHOICE Robot Cleaner R1 – це максимально простий гаджет: без лідара, без побудови карти простору, без бази складання сміття і так далі. Однак у комплекті є пульт управління, контейнер для вологого прибирання, а за допомогою програми на смартфоні можна вибирати різні режими роботи та віддалено керувати пристроєм за допомогою Wi-Fi мережі.

Ціна новинки становить 15 000 рублів.

Дизайн

Перед вами класичний робот-пилосос із усіма витікаючими. Відрізнити його від якогось Kitfort, Redmond, Xiaomi, Polaris майже неможливо.

Доступний для замовлення лише у білому кольорі. Виглядає такий варіант цілком пристойно. Однак верхня частина виконана з глянсового пластику, що не дуже добре для такого пристрою: поверхня буде просто вбита подряпинами буквально через пару днів прибирань.

Лицьова та задня панелі – чорного кольору, знову глянсовий напівпрозорий пластик. Але в даному випадку використання таких матеріалів є доцільним: усередині знаходяться датчики.

Габарити пристрою – 315 x 315 x 79 мм. Виробник говорить нам про те, що одна з фішок апарату R1 – невелика висота. З цим складно погодитися: я відкрив характеристики кількох бюджетних роботів-пилососів — і всі вони були нижчими за новинку.

Нагадаю, що чим нижче робот, тим точніше він заїжджатиме під шафи, тумби та інші важкодоступні місця.

Більше в R1 від Honor виділити нічого не можу: звичний робот без жодних унікальних фішок.

Окремо хотів би сказати про док-станцію. Вона виконана вкрай примітивно: дешевий пластик, дешеві елементи, що стирчить з верхньої частини пристрою, дуже яскравий світлодіод (вночі доводиться вимикати, так як своїм світлом док-станція освітлює всю кімнату), незручне розміщення дроту, який просто втикається збоку і нікуди не ховається.

А пульт управління – враження, що зроблений з переробленого пластику: матеріал тоненький, рідкий, як китайські іграшки по 50 рублів у переході метро.

Елементи

Справа на корпусі присутня механічна кнопка включення та вимкнення пилососа. Поряд із нею є роз’єм для підключення блоку живлення для заряду акумулятора. Тобто ви можете безпосередньо підключати БП, або запитувати батарею робота від док-станції.

На верхній частині розташована кругла механічна кнопка. Вона використовується для запуску або призупинення роботи пристрою. У неї вбудований індикатор, що сигналізує режим функціонування апарата. Блимає яскраво, різними кольорами залежно від обставин.

Набір датчиків класичний. Спереду є сенсор, що запобігає зіткненню, і поверхню, що амортизує (щоб не розбити лицьову сторону при ударі), знизу — три сенсори для того, щоб пристрій не впав зі сходів. Виробник вказує, що всього в Robot Cleaner R1 багато різних датчиків.

Знизу – динамік.

Він повідомляє голосом про дії пристрою. У нього зашиті кілька мов, у тому числі дві російські. Один – жіночий, строгий, інший – чоловічий, з гуморними фразами:

 • “Ну, привіт, почнемо черговий марний день у моєму житті”;
 • «Людина, зараз же протри мій нижній датчик захисту від падіння, тільки ніжно, а потім перезавантаж мій стомлений розум»;
 • «Людина, я забуксував – а ну підштовхни»;
 • «Так, мені вже потрібна перерва від твого сміття – я втомився»;
 • «З висоти твоє житло виглядає ще бруднішим – відпусти мене».

Є ще фрази, вони звучать нерозбірливо через гучну роботу моторів.

У робота є дві бічні щітки (замінюються лише після розкручування гвинта) та ще одна роликова (можна вийняти для очищення).

Контейнер для сміття – ззаду. Він вміщує до 510 мл пилу і сміття. Для вологого прибирання – резервуар для води. Його обсяг – 300 мл.

Пульт управління має всі необхідні кнопки для управління пилососом. З найважливіших пунктів – підключення до мережі Wi-Fi, вибір голосу помічника. Звичайно ж, є рух праворуч, ліворуч і вперед.

Робот-пилосос у роботі

Спочатку потрібно підключити пристрій до мережі Wi-Fi. Для цього потрібна програма для смартфона Honor choice. Вона є як у Google Play, так і App Store. Якщо у вас смартфон без Google-сервісів, то знайти програму буде важче: наприклад, AppGallery від Huawei програми немає.

Після підключення пилосос готовий до роботи. Заряд акумулятора має бути більшим за 20%.

Позитивні моменти при збиранні:

 1. Двигун дуже потужний, «кліренс» високий, тому пристрій легко долає всі перешкоди, у тому числі пороги висотою до 20 мм. Більшість роботів-пилососів у мене не могли дістатися з коридору до великої кімнати, а R1 – без проблем.
 2. Можна вибрати рівень потужності/гучності роботи. Щоправда, у слабкому режимі навряд чи вдасться адекватно забрати приміщення.
 3. Збирає пил та бруд досить впевнено. Мені сподобалося, як видаляє ця модель: гадаю, «зачищає» територію на 90%. Пристрої легко даються як великі предмети, і дрібні.
 4. Тривала автономна робота. Про це я трохи докладніше розповім у відповідному розділі.

Мінуси:

 1. Дуже довго прибирає територію. У моєму випадку дві кімнати, коридор та кухню (приблизно 30 м2 корисний площі) “зачищав” протягом 45 хвилин. Наприклад, роботи-пилососи з лідером це робили за 20 хвилин максимум.
 2. Не дуже зрозумів алгоритм збирання. Пристрій кілька разів проїжджає периметром, потім робить зигзаги, потім знову їде периметром. В даному випадку пилосос може виїхати з кімнати на кухню, потім знову повернутись до кімнати, зигзагами прибрати коридор, забратися в другу кімнату… і так далі. Знову ж таки, роботи з лідером чітко знають траєкторію свого маршруту.
 3. Пилосос періодично зміщує свою базу при збиранні. Некритично, але якось неприємно, оскільки збоку стирчить кабель, який може піти в їжу роботу.
 4. Вкрай довге повернення на базу. Воно і зрозуміло: у гаджета немає віртуальної карти місцевості, тому він блукає у пошуку сигналу від док-станції. Скажімо так: із 10 випадків лише у двох робот не знаходить бази.

Моменти, які не можна віднести ні до плюсів, ні до мінусів:

 1. Всі щітки активно намотують на себе довге волосся.
 2. Вологе прибирання — скоріше маркетинговий хід, аніж реально важлива річ. Спочатку треба добре прибрати пил, а потім вже пускати робота. Інакше пристрій просто розвозитиме брудні калюжі по всій квартирі.
 3. Рівень шуму невисокий, але коли пристрій катається по квартирі протягом години – трохи набридає.

Час роботи

Пристрій обладнаний акумулятором на 2600 мАг. Здавалося б, ємність дуже мала для такого робота-пилососа. Тим не менш, на максимальній потужності він працює рівно годину. Цього часу вистачає для збирання невеликої двокімнатної квартири.

Потужність можна переключити на мінімальну. У такому разі робота матиме майже дві години. Але вибирати цей параметр я не раджу, тому що якість збирання явно знизиться.

Акумулятор заряджається приблизно 2.5 години. Що досить швидко. Зазвичай такі гаджети одержують енергію за 3-5 годин.

Висновок

Як бачите, цю модель робота-пилососа HONOR CHOICE Robot Cleaner R1 я не став описувати дуже докладно, оскільки не зміг виділити в ньому якісь особливі функції. Більше того, вартість новинки не найменша – 15 000 рублів. За ці гроші можна придбати нескінченну кількість аналогічних пристроїв. Плюс, перед вами не чистокровний Honor, а апарат від маловідомої китайської компанії IMASS.

Тому, як мені здається, такий робот-пилосос повинен був стати на одну полицю з Redmond, Irbis, iLife, Vitek і так далі.

На мій суб’єктивний погляд, якщо купувати робот-пилосос, то з лідаром, оскільки такий пристрій краще забирає, швидше пересувається, йому можна задавати зони, де він може прибирати, а де ні.

В іншому випадку не варто сильно морочитися на бренді і моделі робота-пилососа: так чи інакше, вони збираються на одних і тих же заводах, просто переплата за бренд.

Робот-пилосос Honor Choice Robot Cleaner R1 – класичний представник своєї категорії електроніки із досить великою вартістю. Якби він вийшов за 8000 – 10000 рублів, то була б інша історія.