Задовго до офіційного анонсу VK Капсули Нео для журналістів і блогерів провели невеликий брифінг. Як завжди, на початку нам розповіли про сам пристрій, а потім з’явилася можливість поставити запитання тим, хто причетний до створення цього розумного гаджета.

Ви не повірите, але більшість питань була на тему стікерів для колонки! Якщо коротко, то в комплекті з апаратом вам пропонують маленькі яскраві наклейки, які можна ліпити на корпус колонки. Так ось, питання були приблизно такі:

  1. А які матеріали використовуються для створення наклейок?
  2. Яка клейова основа?
  3. Як легко вони приклеюються?
  4. Як легко вони відклеюються?
  5. А чи щільно прилягають до матеріалу, адже корпус гаджета похилий?
  6. Скільки всього стікерів?
  7. Чи можна придбати окремо?

Було враження, що народ прийшов дивитися на наклейки, а не розумну колонку. Тут лише можна сказати таке: люди хочуть отримувати емоції від гаджетів, які вони набувають. Тобто самі по собі устрою – буденність, а ось кастомізація, хай і примітивна, вітається!

Як на мене, стікери розраховані саме на дітей. Та й сама колонка – ідеальний подарунок дитині від 3-х років: як тільки навчився більш-менш виразно вимовляти слова. Варто окремо помітити, що дитина не зможе поставити каверзне доросле питання пристрою: Маруся тактовно уникне відповіді, щоб не бентежити ваше чадо.

Фішкою “VK Капсули Нео” можна вважати наявність невеликого екранчика. На ньому відображаються час та інша інформація (гучність динаміка, температура). А ще дисплей показує емоції очима: вони моргають, радіють і підморгують.

За допомогою “Нео” легко керувати розумною побутовою технікою. Система підтримує понад 50 брендів, у тому числі Aqara, Polaris, Elari, Redmond, Xiaomi, Hiper і таке інше. Це можуть бути як розетки, подовжувачі, так і сенсори, вимикали, лампи та різна техніка: роботи-пилососи, зволожувачі, обігрівачі, мультиварки, чайники та інше.

Розумна колонка «VK Капсула Нео» коштує 3490 рублів, і в подарунок ви отримуєте підписку VK Музика + Wink на три місяці.

Технічні характеристики

  • Управління
    • Голосове, за допомогою Марусі
    • 4 сенсорні кнопки
  • Розміри
    • 90х75 мм
  • Вага (з адаптером)
    • 430 г
  • Звук та мікрофони
    • Широкосмуговий динамік 5 Вт, 42 мм
    • 2 мікрофони
  • Індикація
    • Цифровий дисплей
    • Світловий спот
  • Бездротові інтерфейси
    • Wi-Fi 2,4 ГГц
    • Bluetooth
  • Програмне забезпечення
    • Голосовий помічник Маруся
    • Програма «Маруся — голосовий помічник» для Android та iOS
  • Датчики
    • Датчик освітлення
  • Довжина кабеля
    • 1,5 м
  • живлення
    • 12 В ⎓ 1 А
    • Роз’єм – штирьовий

Комплектація

  • Розумна колонка
  • Блок живлення з кабелем
  • Набір наклейок
  • Ознайомчий буклет
  • Корисна інформація
  • Гарантійний талон

Зовнішній вигляд

У продажу поки є два варіанти: сірий та блакитний. Трохи згодом будуть інші забарвлення. Думаю, тут все залежить від того, скільки зараз куплять цих гаджетів. Якщо колонка стане популярною, то і забарвлень буде більше.

На мій погляд, сіра VK Капсула Нео дещо нудна. Ну, хіба що для дорослої людини. А так – беріть будь-який яскравий колір для дитини.

На офіційному сайті гаджет виглядає з ще більш насиченими квітами. У реальному житті блакитний колір м’який, легкий, повітряний.

Дизайн “Капсули” дуже простий. Це «барильце» з обтічними формами. Частково нагадує портативну колонку LG PJ2. Тільки там трохи вигадливіші вирізи для виходу звуку.

У “Нео” звук виходить знизу через спеціальні прорізи по всьому периметру гаджета.

Також знизу передбачена прогумова кругла ніжка для стійкості гаджета на рівній поверхні.

Матеріал “VK Капсули Нео” – пластик. Він пористий, майже матовий, проте трохи грає на світлі. Відбитки пальців несильно помітні на поверхні, але все ж таки залишаються у вигляді світлих розлучень.

Пристрій зібрано досить міцно, нічого не скрипить, не люфтить. Загалом, за свої гроші все зроблено справді за розумом.

Єдиний недолік, на мою суб’єктивну думку, — вказівка ​​елементів управління. Ці елементи дуже маленькі та нанесені світло-блакитною фарбою. Тобто, на блакитному тлі пристрою вони з ним зливаються.

У випадку, коли колонка звернена до вас годинником, легко розпізнати сенсорні кнопки. Але як тільки ви трохи відвернете гаджет від себе, зрозуміти де яка кнопка вже складніше.

А якщо ви наліпили стікери на колонку, то в таких «буйствах фарб» зовсім нічого не видно.

Елементи

Зверху є чотири сенсорні кнопки управління «VK Капсулою Нео»: гучність вище/нижче, відключення мікрофона, пауза/плей (при тривалому утриманні — виклик Марусі).

А ще є світлодіодний індикатор роботи (світловий спот) – він у центрі. Спалахує синім кольором у такт голосу (підсвічується червоним, якщо вимкнено мікрофон). Візуалізація приємна та зрозуміла.

Мікрофони розташовані біля кнопок +/-. Чутливість відмінна, Маруся вас чує, навіть якщо ви спілкуєтесь з нею пошепки. Якщо грає гучна музика, доведеться диктувати помічникові трохи голосніше.

Щодо точності розпізнавання, голосовий помічник на 99% розуміє навіть дитину, яка вимовляє слова або будує пропозиції неправильно.

На звороті – роз’єм для підключення живлення. На жаль, це не стандартні microUSB чи USB Type-C. Так, це все копійки, але коли у вас партія із кількох сотень тисяч таких гаджетів, то економія суттєва. У нинішній економічній ситуації створення та просування подібних речей – завдання складне. Особливо, якщо у вас є певна планка.

Про дисплей

На фронтальній панелі є невеликий LED-екран. Він підсвічується блакитним світлом. Яскравість регулюється або автоматично (в апараті є датчик освітлення), або за командою Марус. Наскільки я зрозумів, є всього три рівні яскравості. Якщо годинник вам не потрібний або вночі дратує світінням, то за командою «Маруся, вимкни годинник» вони перестають працювати. Дві точки між цифрами не блимають!

Крім годинника, на дисплеї відображаються очі і носик. Очі можуть моргати (“-.-“, “о.о”), підморгувати (“о.-“) або виражати радість (щось типу “п.п”). Ще є така емоція «cc» і у зворотний бік. Плюс різноманітні комбінації.

Під час отримання голосової команди на екрані з’являється «— —». А коли йде обробка команди, то периметром пробігає смужка.

Раніше говорив, що на екрані можна бачити погоду та гучність динаміка. Дуже зручно.

Наскільки я зрозумів, сама по собі стовпчик не виводить жодних емоцій на дисплей. Наприклад, під час читання казок, новин, анекдотів тощо.

Я спитав свою 6-річну доньку з приводу екрану – подобається він їй чи ні. Вона відповіла, що не особливо звертала на нього увагу: годинник потрібний не завжди (дитина в цьому віці більше орієнтується на годинник зі стрілками), а «емоції» у колонки виникають лише після команди.

У мене ж думка така: візуалізація дуже важлива — гаджет не здається бездушним, а електронний годинник, природно, стає більш зрозумілим для дитини шкільного віку.

Про голосове управління

Моя дочка користується Марусею з колонкою від Xiaomi. Я їй давав на пробу Алісу, але та їй не дуже сподобалася: сказала, що голосовий помічник відповідає нудно та неприродно. Я сам порівнював Алісу та Марусю. Дійшов висновку, що Маруся трохи краще саме для розмов, а не для конкретних команд.

Донька на колонці «Нео» слухає переважно казки, іноді грає в ігри. А ще періодично дізнається нові слова різними мовами, бо Маруся вміє перекладати навіть цілі пропозиції. Найцікавіше, що для роботи Марусі необов’язково підписуватися. Вона потрібна хіба для музики. А її можна послухати і радіо.

Можливо, раніше не звертав уваги, але Марусі має команду «Доброго ранку!». Колонка починає програвати приємні звуки, розповідати про погоду, про мої нагадування, про свята та дні народження, про курси валют, про новини. Джерелом новин можуть бути різні ресурси. Я вибрав у налаштуваннях Lenta.ru.

З персональних команд:

  • Включити мій плейлист “ВКонтакте”.
  • Плейлист друга “Ім’я друга”.
  • Прочитати стрічку новин “ВКонтакте”.
  • Надіслати повідомлення у «ВКонтакте.
  • Прочитати пошту mail.ru.
  • Написати листа mail.ru.

Команди корисні, але не надто зручні. Наприклад, новини зі стрічки «ВКонтакті» надто своєрідні. Особливо якщо ви підписані на велику кількість спільнот.

Читати пошту корисно хіба що тим, хто слабко стежить за оновленнями. Наприклад, моя дружина майже не користується поштою, але іноді «заглядає» до неї за допомогою Марусі на телефоні. Так, їй простіше попросити помічника, ніж відкрити сайт чи програму. Ну от так.

Про звук і про те, що всередині

Усередині VK Капсули Нео встановлений широкосмуговий динамік на 5 Вт діаметром 42 мм. Гучність пристрою мене втішила: вона на рівні Xiaomi Mi Smart Speaker. Але за частотними характеристиками “Нео”, звичайно, програє. Тут значно менше басів.

Втім, «Нео» створювалася не для прослуховування музики в якості Hi-Fi. Основне завдання – чітка та чиста передача голосу, висока гучність без спотворень.

Розбирається пристрій досить легко. Для цього треба розкрутити 3 шурупи під силіконовою «ніжкою» знизу.

Складання відмінне, паяння максимально акуратне, компоненти якісні. Всі деталі міцно прикручені шурупами різного розміру. “Екран” – там, де треба, кабелі в оплетці. До речі, зауважте, що на всіх платах стоїть логотип VK.

Зважаючи на все, все побудовано навколо аудіоконтролера Bestechnic BES2300. Це малопотужний CMOS SoC, виконаний по 28 нм техпроцесу, що поєднує трансівер, аудіокодек, процесор та вбудований голосовий помічник із ІІ. Чіп підтримує гібридне шумозаглушення.

Загалом, зі звуком у VK Капсули Нео все добре, але не варто розраховувати на низькі частоти в такій мініатюрній колонці.

Враження

Як мені здається, у VK вийшла цілком приємна компактна колонка з Марусею всередині. Звичайно, варто виділити невеликий екран, який показує час, температуру, гучність і навіть емоції гаджета. Дітям сподобаються веселі стікери з однорогами, прикольними виразами, логотипами та іншими яскравими малюнками.

Ціна адекватна для такого роду гаджета – 3490 рублів.

Що не сподобалося: слабопомітні кнопки керування (і колір бляклий, і розмір маленький). Їх треба було якось виділити.

В іншому – милий та корисний гаджет. Якщо не знали, що подарувати дитині на Новий рік, то ось вам ідея – VK Капсула Нео.

Конкуренти:

  • “Яндекс Станція міні”. Тут уже 4 мікрофони, 10 Вт динамік, екран з годинником. Чотири кольори. Голосовий помічник – Аліса. Щоправда, вартість близько 7 000 рублів.
  • SberBox Time. Ще одна колонка з годинником. Щоправда, вона ще й оснащена HDMI, LAN та навіть USB. Тобто, гаджет може бути підключений до ТБ. Тут потужність 15 Вт, два динаміки. Усередині три голосові асистенти Сбер, Афіна та Джой. Ціна – 7000 рублів.