Комплект поставки

  • Смартфон
  • Швидка зарядка SuperDART 33 Вт із USB Type C кабелем
  • Скріпка для лотка
  • Силіконовий чохол
  • Інструкція
  • Гарантійний талон

Технічні характеристики

Розміри та вага 160.2 x 73.3 x 8 мм, 178 г
Матеріали корпусу Захисне скло спереду (Corning Gorilla Glass 5), пластикова рама, спинка із пластику
Дисплей 6.4 дюйми, 2400х1080 пікселів (Full HD+), SuperAMOLED, частота оновлення 90 Гц, співвідношення 20:9, щільність пікселів 411 ppi, пікова яскравість 1000 нит, AlwaysOn Display
Операційна система Google Android 12, фірмова оболонка realme UI 3.0
Платформа Qualcomm Snapdragon 680 (6 нм), Adreno 610
Пам’ять 6/128 ГБ (російська версія) або 8/256 ГБ, карти пам’яті до 256 ГБ
UFS 2.2
Бездротові інтерфейси Wi-Fi a/b/g/n/ac 2,4/5 ГГц, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1 (SBC, AAC, APTX, APTX HD, LDAC), NFC
Аудіо Роз’єм 3.5 мм
Стереодинаміки
Мережа 2G: GSM850/900/1800/1900
3G: WCDMA bands 1/5/8
4G: LTE TDD bands 38/40/41(2535-2655MHz)
4G: LTE FDD bands 1/3/5/8
Дві Nano SIM-картки
Навігація GPS, AGPS, ГЛОНАСС, GALILEO, Beidou
Датчики та роз’єми Оптичний сканер відбитка пальця (в екрані), акселерометр, датчик освітлення, наближення, датчик Холла
Основна камера 108 МП, 1/1.67”, 0.64 мкм, f/1.8, 84.4° Dual Pixel PDAF
Ширококутний 8 МП, 1/4″, 1.12 мкм, f/2.2, 119.7°
Макро 2 МП, 1/5″, 1.75 мкм, f/2.4, 88.8°
Фронтальна камера 16 МП Sony IMX471
1/3″, 1.0 мкм, F/2.4, FF, 5 лінз, 78°
Акумулятор Li-ion 5000 мАг, швидка зарядка SuperDart 33 Вт, підтримка Quick Charge та Power Delivery, час зарядки до 100% за 75 хвилин, 50% за 31 хвилину
Колір Жовтий (текстура змінює колір під різним освітленням та кутом)
Білий
Чорний
Вартість від 21 000 рублів

Позиціювання

Для realme сегмент від 20 до 25 тисяч украй важливий, у компанії тут основні продажі, плюс на ринку сьогодні саме такі апарати мають високий попит. Тому в реальному створюють безліч однотипних моделей, в яких є постійні базові властивості (екран, батарея), але варіюються камери, дизайн, процесор. Створення різноманітності дозволяє залучати нових покупців, плюс, спираючись на незвичайний дизайн, можна підсвічувати нові пристрої. Компанія знаходиться в умовах, коли збільшує свої продажі за рахунок розширення модельного ряду. Наприклад, аналізований realme 9 4G є спрощеною копією realme 9 Pro.

З точки зору маркетингу упор у цій моделі зроблений на дизайн, а також на доступний модуль 108 мегапікселів від Samsung, який є досягненням для цього цінового сегменту. Одним словом, покупець відчуватиме, що у нього багато мегапікселів, гарний екран та велика батарейка. Все це за ціною трохи більше 20 тисяч рублів, що робить апарат дуже привабливим за співвідношенням ціна/якість.

Дизайн, розміри, позиціонування

Модель випускається у трьох колірних варіантах – білому, жовтому (такий на огляді, з голографічною спинкою), а також чорному.

Мені дуже подобається, як обіграли корпус, він яскравий, на світлі та в темряві сприйняття апарату різне, він привабливий. Яскравість – друге ім’я для цього смартфона.

Для тих, хто хоче зберегти пристрій, в комплекті є чохол. Він темний, тому корпус у ньому виглядає приглушено, не так бавиться на світлі, це швидше мінус.

Розміри апарата типові для такого екрану – 160.2 x 73.3 x 8 мм, вага – 178 грам. У спинки зроблений натяк на закруглення, але гостра грань, і апарат врізається в руку. У чохлі це зовсім непомітно.

Захисна плівка на екрані – це фірмовий стиль realme, але вона швидко стає непридатною, її простіше відклеїти. І тоді потрібно буде поставити щось своє, щоб добитися захисту дисплея.

На спинці ви бачите вставку із пластику навколо блоку камер, вона досить приємна. Чимось апарат невловимо нагадує iPhone.

Управляючі елементи розташовані в такий спосіб. На лівому боці — клавіші регулювання гучності. Тут же лоток для двох nanoSIM-карток та картки пам’яті (eSIM апарат не підтримує). На правій стороні – клавіша увімкнення/вимкнення.

На нижньому торці можна бачити роз’єм USB Type C, роз’єм 3.5 мм, відразу мікрофон і динамік, другий мікрофон винесли на верхній торець. Верхній динамік – на лицьовій панелі над екраном. Стерео в цій моделі реалізували, досить голосне і добре помітне.

Рама апарату виконана із пластику, але такого відчуття не виникає. Датчик відбитка вбудований в екран, працює швидко та без нарікань. Але мені більше до вподоби розблокування обличчям, користуюся ним.

За якістю складання апарату немає жодних нарікань, все на рівні, тут нема до чого причепитися.

Дисплей

Коротко перерахую технічні характеристики: 6.4 дюйми, 2400х1080 пікселів (Full HD+), SuperAMOLED, частота оновлення 90 Гц, співвідношення 20:9, щільність пікселів 411 ppi, пікова яскравість 1000 нит, AlwaysOn Display.

У налаштуваннях ви можете увімкнути постійну частоту в 90 Гц, а можете встановити включення в автоматичному режимі, друге краще, так як буде помітно менше витрачатися заряд батареї.

Мені подобається функція AoD, заставки та варіанти годин хороші. Але якщо апарат якийсь час лежить без руху, екран гасне. Також відзначу низьку яскравість у цьому режимі, її явно недостатньо. У новій версії оболонки в AoD додали цікаві фішки – можна поставити маскота від realme, а можна – контур людини, яка виходить із фото.

Не можу сказати, що екран відповідає флагманам від Samsung чи Apple, де також дисплеї від Samsung. Але для свого цінового діапазону екран відмінний, у ньому є все, що потрібне для життя.

На сонці пікова яскравість може досягати 1000 нит, екран залишається читаним, все добре. Але плівка, звісно, ​​заважає, і її варто зняти. Загалом непоганий екран для апарату цього класу.

Акумулятор

Вбудована батарея має ємність 5000 мАг. У комплекті заряджання Dart на 33 Вт, за тридцять хвилин ви отримаєте 51% заряду, а за 75 хвилин – всі сто. Перевірено практично, так і працює.

Апарат працює в середньому півтора-два дні з 4-5 годинами екрану – показники, типові для такого смартфона.

Пам’ять, чіпсет, продуктивність

Апарат доступний у Росії у варіанті 6/128 ГБ. Чіпсет від Qualcomm середнього рівня, але він для такої моделі достатній закриває всі можливі потреби.

У житті модель непогано зарекомендувала себе, і якщо ви не граєте у важкі ігри на максимальних налаштуваннях, то апарат зовсім не грітиметься, з усіма завданнями він справляється на ура.

Комунікаційні можливості

Відсутність підтримки 5G не повинна хвилювати, скоріше потрібно дивитися на кількість частот 4G, їхню агрегацію. І тут все помітно гірше, ніж у realme 9 Pro, але для тих, хто не скачує за короткий термін десятки ГБ, це не відіграватиме ролі.

Також на борту є Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, підтримується NFC. Про навігацію не можу сказати нічого поганого, апарат добре визначає ваше місцезнаходження, помилок тут не буває.

Камери

Упор зроблений на те, що використовується основний модуль від Samsung з роздільною здатністю 108 мегапікселів, стабілізацією. Висока роздільна здатність зовсім не гарантія дивовижних знімків, апарат знімає так, як очікуєш в цьому ціновому сегменті. Є як HDR, і AI, вони помітно перефарбовують знімки. Вуличний режим — це додатковий режим зйомки, в якому камера використовує більше фільтрів.

  • Оригінали фотографій (zip, 120 МБ)
  • Приклад відео (MP4, 52 МБ)
  • Приклад відео (MP4, 31 МБ)

Ефектно виглядає режим AI Color Portrait, що дозволяє при зйомці відео виділити відтінки червоного, синього або зеленого, під час запису відео можна робити і фотографії. Взагалі, режимів для фото- та відеозйомки маса, чи це запис на дві камери одночасно, режим «Фільм» з професійними налаштуваннями або зйомка зоряного неба з великою витримкою. Є де розвернутися, а програмне забезпечення камери допомагає швидко у всьому розібратися.

Основний об’єктив супроводжує середній «ультраширик» зі стабільною роботою та підлаштованим динамічним діапазоном. Додатковий датчик для макрозйомки він дуже простий.

Так само використовується одна фронтальна камера, якість знімків нормальна.

Програмне забезпечення

Всередині Android 12, поверх стоїть realme UI 3.0. Досить приємний інтерфейс, в ньому немає особливих вишукувань, але користуватися можна з комфортом, хоча подекуди він і перевантажений. Подивіться приклади інтерфейсу.

Враження

Якість зв’язку на хорошому рівні, дзвінок гучний і яскравий, відмінна вібра (тремтить дрібним бісом). Модель на 6/128 ГБ коштує від 22 тисячі рублів. За ці показники хороша пропозиція, тут нема на що поскаржитися, справедлива вартість. На ринку безліч прямих конкурентів, почнемо з того, що є той же realme 9 Pro, різниця в ціні в тисячу рублів.

Хорошим варіантом виступає Poco M4 Pro, у тій самій конфігурації він коштує приблизно порівнянну суму. Хороший варіант для тих, хто бажає апарат від Xiaomi.

Вибір апарату в цьому сегменті завжди пошук золотої середини, коли потрібно чимось пожертвувати, щоб отримати хорошу вартість. І тут висловлю парадоксальну думку: ті, хто вірить, що мегапікселі дорівнюють якості знімків, будуть задоволені. Але покупка моделей realme з іншими модулями дасть не найгіршу, а найчастіше і кращу якість. Отже, тут варто подумати про те, що вам потрібно. В цілому, цей смартфон – ще одна цегла в успіху realme на ринку. Хороший варіант для тих хто шукає модель середнього рівня.