Основні причини несправності ноутбука

Оселедець на клавіатурі ноутбукаРемонт ноутбука зазвичай складніший за ремонт персонального комп’ютера, тому часто вартість навіть здавалося б простого ремонту виявляється за фактом зовсім не маленькою. Прості та наочні рекомендації зроблять можливість виходу з ладу ноутбука мінімальною.

Ноутбук на кухні зараз впаде

Падіння з висоти, що висять дроти

Згідно із Законом Мерфі, “якщо є ймовірність того, що якась неприємність може статися, то вона обов’язково станеться”, тому ноутбук, залишений на краю столу або на нестійкій підставі, обов’язково впаде і не факт, що вдало.

Купа дротів прискорить відхід на пенсію ноутбука

Немає нічого складного в тому, щоб ставити його якнайдалі від краю і не носити з собою по всіх кімнатах і заходах, де потрібно і де не дуже. Те саме стосується і з’єднувальних дротів ноутбука, які мають бути не під ногами або висіти гірляндами через усю кімнату, а бути малодоступними, щоби навіть випадково їх не зачепити.

Діти люблять кнопочки ноутбука

Діти та тварини

Дрібні кнопочки клавіатури ноутбука – дуже бажана іграшка для наших дітей та кішок, а дроти на підлозі дуже люблять гризти домашні вихованці типу пекінесу.

Уникнути цієї проблеми легко, якщо тримати всі дроти на столі або поза доступністю тварин, а йдучи з кімнати, закривати кришку ноутбука.

Найпростіший захист ноутбуків від перепадів напруги

Перепад напруги

Блоки живлення ноутбуків компактніші за своїх старших братів з персональних комп’ютерів, тому інженери в першу чергу економлять на вхідних фільтрах як найважчих і габаритних компонентах, а ні для кого не секрет, що напруга в наших мережах дуже часто гуляє в найфантастичніших межах, порушуючи всі можливі стандарти та норми. Якщо падіння напруги загрожує лише переходом живлення на батарею, то нерідкі стрибки вище 270-300В здебільшого відправлять Вас до магазину за новим блоком живлення, а якщо не подає ознаки життя і ноутбук – то потім у сервісний центр. Простий, дешевий і надійний спосіб захистити ноутбук від перепадів напруги – підключення блоку живлення ноутбука через ПЗВ (пристрій захисту обладнання) типу “Бар’єр”, вони зводять практично на нуль форс-мажори електричної мережі. Ціна питання – до 10 у.о.

Захист мережевого порту від удару блискавки

Розряд блискавки по Lan (локальна мережа)

У більшості багатоквартирних будинків Інтернет підключається через роз’єм Lan. Загальна довжина кабелю від ноутбука до шлюзу Інтернету часом буває кілька сотень метрів і у разі близького грозового розряду на таких довгих ділянках з’являється імпульсний стрибок напруги, що призводить до виходу з ладу мережної картки ноутбука або навіть усієї материнської плати. І якщо перше легко і недорого лікується підключенням нового адаптера типу USB-LAN, то в другому випадку ремонт проводити часто нерентабельно, так як часто материнська плата коштує дорожче за залишкову вартість ноутбука.

Wi-Fi-роутер

Оптимальне рішення, до того ж дуже зручне, тому що позбавляє зайвих проводів – установка на вході Інтернету Wi-Fi-роутера (ціна від 20 у.о.) або безпосередньо на вході Lan грозозахисту (ціна до 5 у.о.). Також є сенс встановити грозозахист на вході Wi-Fi-роутера, в цьому випадку практично будь-яка гроза, крім рідкісного випадку прямого удару, не страшна ні ноутбуку, ні роутеру.

Система охолодження ноутбука, забита пилом

Перегрів

Все, що працює електрикою, обов’язково гріється. У ноутбуці всередині мільярди транзисторів, які у процесі роботи виділяють тепло і не дають замерзнути кінчикам наших пальців узимку. Але згодом система охолодження ноутбука забивається пилом, ноутбук починає посилено шуміти, намагаючись видути зайве тепло за межі ноутбука. У міру того, як радіатор все сильніше забивається пилом, утилізувати тепло стає все важче, все частіше при повному завантаженні тепло перетворюється на жар, що призводить з часом до виходу з ладу чипсета або відеокарти. Ремонт першого та другого коштує недешево, не завжди можливий і не завжди надовго.

Для уникнення цієї проблеми достатньо намагатися працювати в незапиленому приміщенні, тримати ноутбук тільки на жорстких поверхнях або на колінах, а не на м’яких килимах і в ліжку, і стежити за шумом системи охолодження – якщо навіть при незначному навантаженні вона постійно включена на повну потужність, значить , необхідно терміново зробити її чищення, яке зробити легко навіть самостійно.

Сумка для ноутбука

Удари в дорозі та транспорті

Тут все просто – потрібна хороша сумка, причому хороша – не обов’язково синонім словосполучення “коштує дуже дорого”, достатньо того, щоб вона була міцною, а зовнішня та внутрішня стінки були пом’якшені пінополіуретаном (поролоном) для захисту від випадкових ударів.

Чай на клавіатурі ноутбука

Рідини на клавіатурі

Всі рідини смертельно небезпечні для ноутбука, але особливо небезпечні ті, які містять у своєму складі кислоту (напої, соки, компоти), тому що при попаданні на материнську плату за короткий час роз’їдають струмопровідні доріжки і тут допоможе лише заміна материнської плати, якщо є сенс. Якщо все-таки подібне сталося, насамперед необхідно перевернути ноутбук догори ногами, щоб рідина не проникла під клавіатуру. Перевертати назад лише тоді, коли буде впевненість, що вся рідина випарувалася. В цьому випадку ми “втратимо” тільки клавіатуру, а не весь ноутбук.

Розбита матриця ноутбука

Роздавлені матриці

Випадково забутий ковпачок від ручки на клавіатурі ноутбука, поспіхом швидко закрита кришка… Тихий звук пластмаси, що тріснула – і по екрану розбіглося характерне павутиння розбитого рідкокристалічного екрану. Ремонт його неможливий, лише повна заміна матриці.

Комплектуючі всередині ноутбука

Вихід з ладу з інших причин

Ноутбук складається з десятка основних комплектуючих, і проблема або заводський шлюб у багатьох їх призводить до повної його непрацездатності.

Заради справедливості треба сказати, що сучасні ноутбуки – це досить-таки надійні пристрої, наприклад, залежно від виробника і моделі за 3 роки лише 2-5% бюджетних ноутбуків виходять з ладу з внутрішніх причин (але вже 15-30% для ігрових моделей усіх виробників). Принципи вибору ноутбука докладніше вказані у статті Вибір ноутбука.

Всупереч поширеній думці, що блукає по Інтернету, батарею ноутбука, що працює постійно від мережі, витягувати не потрібно, ніякого перезаряду вона не отримає, тому що періодично заряджається (падіння заряду до 95% – включається зарядка, 100% – відключається повністю зарядка), що максимально продовжує її життя.

Старий-престарий ноутбук

Смерть ноутбука від старості (8-10 років)

Найблагородніша, приходить до всіх і її не уникнути.

Дотримання вказаних вище простих рекомендацій допоможе Вам продовжити життя ноутбука та зберегти свої нерви у сервісному центрі

Leave a Reply

Your email address will not be published.