Позиціювання
Smartbook 141 C7 позиціонується як ноутбук щодня для офісної роботи та навчання: веб-серфінгу, спілкування в месенджерах, роботи з документами, таблицями та презентаціями.
Як головні переваги, що продають Prestigio зазначає:
- 14.1-дюймовий матовий екран
- Windows 10 Home
- Можливість встановлення HDD диска
- Широкий набір портів (2 USB Type-A, USB Type-C, miniHDMI, слот microSD)
- Вага 1.4 кг та мінімальна товщина 2 см
- Wi-Fi 5 + Bluetooth 4.2
Знаю, що у наших коментаторів не заведено хвалити продукцію Prestigio. Однак, зверніть увагу на ціну. На «Яндекс.Маркеті» цей ноутбук продають за 24 тисячі рублів.
Це один із найдоступніших ноутбуків на ринку. На ньому запускається Word, можна дивитися YouTube та фільми. Так як базовий ноутбук Prestigio Smartbook 141 C7 має право на існування.

Технічні характеристики
- Екран: 14.1 дюйма, роздільна здатність 1366 на 768 пікселів, покриття антивідблиску, співвідношення сторін 16 на 9
- Процесор: Intel Celeron N3350 2.3 ГГц
- Графіка: Intel HD Graphics 500 (1 ГБ)
- Оперативна пам’ять: 4 ГБ
- Накопичувач: 115 ГБ Generic SCA128, є слот для HDD, передбачений слот для SD-карт до 128 ГБ
- Батарея: 35520 мА * год (7,4 В @ 4800 мАч), до 6 годин
- ОС: Windows 10 Home
- Веб камера: 0.3 МП + 2 мікрофони
- Зв’язок: Intel Dual Band Wireless-AC 3165 – Wi-Fi 5, Bluetooth 4.2
- Порти:
- USB Type-A 2.0
- USB Type-A 3.0
- USB Type-C
- miniHDMI
- Слот microSD
- Роз’єм 3.5 мм
- Ціна: 23 990 рублів

Комплект поставки

Вирішив зупинитися на комплекті постачання, оскільки Prestigio дає в комплекті з ноутбуком хороший щільний (повстяний?) Чохол-папку. Дуже приємна річ. Такі чохли, як я розумію, компанія кладе до всієї лінійки Smartbook. Щоразу, коли бачу чохол, заходжу на офіційний сайт у розділ «Аксесуари», щоб подивитися, а чи не почали продавати подібні чохли інших розмірів окремо.
Ще в комплекті є заглушка для веб-камери та серветка для протирання екрану.
Зовнішній вигляд
Ноутбук доступний у двох кольорах: темно-сірому та сріблястому. Мені на тест надіслали темно-сірий.
Корпус виконаний із щільного пластику. До якості складання питань немає: корпус не скрипить, не люфтить. Пластик щільний та матовий, стійкий до відбитків пальців.





Екран та веб-камера
У ноутбуці встановлено екран 14.1 дюйми. Це вигідно відрізняє Prestigio від інших недорогих ноутбуків, де встановлені 13,3-дюймові панелі.
Напрочуд, екран навіть непоганий. Був якось на тесті трохи дорожчий ноутбук бренду на літеру «А», і ось там екран був просто відпад (у тому сенсі, що раз глянув і потім у конвульсіях б’єшся): і кольори ніякі, і кути огляду такі мінімальні, що Якраз HP давати уроки, як правильно повинен виглядати екран приватності HP SureView.

У свою чергу, у Prestigio Smartbook 141 C7 все непогано. Видно, що не найдешевший екран взяли. Тут цілком непогані кути огляду, та й перенесення кольорів на хорошому рівні. Я не кажу, що екран підходить для дизайнерів, а лише припускаю, що око не чіпляється: червоний червоного кольору (а не помаранчевого), як і всі інші кольори.

Можна похвалити екран і за матове покриття, яке цілком успішно справляється зі своїм завданням. Можна сісти попрацювати поруч із вікном, не боячись, що екран засліпне.
Яскравість біля екрану, в принципі, стандартна – 250 ніт. Це яскравість ноутбука, що передбачає, що з ним працюватимуть у приміщенні з офісним світлом.

У ноутбука є веб-камера з роздільною здатністю 0.3 МП. Максимальна роздільна здатність відео – 480p. Нехай замість тисячі слів кричить приклад роботи веб-камери.

Клавіатура
Prestigio Smartbook 141 C7 можна похвалити за розкладку: окремі кнопки стрілок, як і кнопки Home, End, PgUp, PgDn, Delete.

Клавіатура м’яка та приємна для друку. Думаю, не буде помилкою припустити, що Prestigio, вибираючи на чому зробити акцент у ноутбуці, вирішили сфокусуватися на екрані та клавіатурі. Правильне рішення. Зазвичай у ноутбуках даного цінового діапазону найдешевші «дерев’яні» клавіатури – галасливі та стомлюючі для друку.

А ось підсвічування клавіатура не має – це мінус.
Тачпад пластиковий, трохи збільшеного розміру – 11,5 на 7,5 см.

Продуктивність та час автономної роботи
По-перше, давайте не йорнюватимемо, розмірковуючи про скромне залізо. У позиціонуванні чітко зазначено, що це ноутбук для офісних завдань: зайти в інтернет, реферат написати, відео подивитися. Та й у «танки» на мінімальних налаштуваннях також можна пограти.


За продуктивність відповідає двоядрений Intel Celeron N3350 з 4 ГБ оперативної пам’яті та накопичувачем типу eMMC на 115 ГБ.
Ноутбук не підтримує оновлення до Windows 11. Ви здивуєтеся, але TPM 2.0 є, а загвоздка в процесорі. Хоча формально Intel Celeron N3350 відповідає вимогам Microsoft: у нього 2 ядра, а частота вище, ніж 1 ГГц.
Можу лише припустити, що може ще драйвера не прописані. У таблиці процесорів N-серія «целеронів» підтримується починаючи з 4000 моделі.

Одна з переваг Smartbook 141 C7 – це можливість відкрутити заглушку на нижній панелі та встановити HDD-диск. З одного боку, круто. З іншого боку, невже плата з підтримкою SSD настільки дорожча? Базові SSD на 128-256 ГБ коштують недорого, зате такий швидкісний накопичувач відмінно покращив би швидкість роботи пристрою. Так як вбудована пам’ять некваплива, проте показники читання найдрібніших файлів хороші. Це важливий момент, завдяки чому комп’ютер досить швидко запускає програми.

З усіма офісними завданнями ноутбук справляється: зараз я набираю цей текст, у мене відкрито кілька вікон у браузері.
Швидкої швидкості роботи я назвати, звісно, не можу. Втім, ви самі бачили швидкість роботи накопичувача. Проте все працює стабільно: немає ні вильотів, ні зависань. Ноутбук цілком успішно склав тест PCMark, хоча результат, звісно, мінімальний.

Prestigio говорить про 6:00 роботи від батареї (перегляд відео, яскравість 50%, вимкнений Wi-Fi). Мої враження – це 4-5.5 годин, що включають офісні завдання та перегляд відео на YouTube. Думаю, на такі цифри і варто орієнтуватися, тому 50% яскравості екрану зручні для роботи лише у вечірній час.
У комплекті є компактний адаптер. Засмучує, що не можна використовувати Type-C для заряджання, оскільки, враховуючи скромні апетити ноутбука, його цілком можна було б заряджати не тільки зарядкою від смартфона, але і звичайним пауербанком.

Висновок
Як ноутбук, що називається, першої ціни Prestigio Smartbook 141 C7 цілком непоганий. Ноутбук цілком справляється з функцією друкарської машинки, а завдяки низькій роздільній здатності екрана на ньому можна навіть World of Tanks запустити.

З очевидних мінусів – відсутність підсвічування клавіатури і якість веб-камери.
Ноутбук виконує свої функції. Враховуючи ціну в 23 990 рублів, як конкуренти можна запропонувати тільки вирушити на «Авіто» і подивитися, можливо, там за ці гроші продаються літні, але потужніші пристрої?