Вітання.

Два флагмани з гнучкими екранами ми порівняли в них якість камер на різних модулях. Давайте обговоримо результати, що вийшли. Даватиму свої коментарі по знімках, не завжди моя думка збігається з оцінками. Поїхали!

Фронтальна камера

Незначна перевага на користь камери з Fold4 (61%), мені цей знімок подобається за кольором, тут немає підфарбовування картинки, як це часто робить Mate на будь-якій камері.

Телефотокамера

2. Знімок із листочком

Камера Fold потрапила у різкість, добре опрацьовані деталі знімка (91.9% голосів). Вибір тут однозначний.

3. Знімок квіток

Складний знімок для телефотокамери, автоматика може неправильно фокусуватися на яскравому об’єкті, тут Fold з першого знімка не впорався із завданням. Тому 88% віддали голоси за Mate.

4. Текст

Картинка на Fold різкіша, шрифти краще промальовані. Знову питання, як відпрацювала автоматика (72.5%).

5. Око в’язаної фігури

Тут перевага на користь Fold (92.8%): текстура, опрацювання деталей – все на боці цієї моделі.

6. Шматок картини

Автоматика в Mate потрапила у кадр краще (71%).

Основний модуль камери

7. Знімок дерева на вулиці

Більшість голосів – за Mate (61%), ймовірно, вибирали картинку за “природність”, хоча обидва знімки більш-менш схожі, різниця не дуже помітна.

8. Табличка

Вибір на стороні знімка з Fold (58%), тут можна бачити, що табличка яскравіша, але зверніть увагу також на дерево праворуч, на знімку з Mate не видно різниці в листі, вона опрацьована значно гірше.

9. Яйця Бенедикт

Повний паритет знімків, тут немає різниці.

10. Портретний режим. Клоун

Знімок з Fold вибрала більшість (63%), краще опрацьовано передній план, зверніть увагу на руки клоуна.

11. Вокзал, платформа

Більшість обрала знімок з Mate (56%), за рахунок кольору він здається яскравішим, вагони підфарбовані, також як бетон платформи. Мені більше подобається знімок із Fold, але тут питання смаку, для мене він виглядає більш точним з погляду реальності. Але це не відіграє жодної ролі, вибрали знімок з Mate.

12. Олов’яні солдатики

Знімок із Fold тут бере перше місце (62%), різниця помітна.

13. Ринок вихідного дня

Складний знімок через неонову вивіску на задньому плані, світильник попереду. У Mate з такими кадрами працювати не вміють практично ніколи (27% вибрали його, що мене здивувало, шлюб знімка видно неозброєним оком). Біле світло, знімок як у тумані, немає різкості. На Mate такі фотографії майже завжди виходять не дуже добрими.

14. Міст

Знімки оцінили приблизно однаково, незначна перевага у Fold (53%). Знімок темніший, у ньому краще опрацьовано небо. Для тих, хто вміє користуватися редактором, такий знімок надасть більше можливостей.

15. Художня галерея

На мою думку, знімки плюс-мінус однакові за настроєм, різниці майже немає. Але з погляду деталей однозначно виграє знімок з Mate, картини на стінах різкіші (58%).

16. Скульптура

Тут виграш на боці Fold (55%), краще перенесення кольорів, більше деталей.

17. Подушка на дивані

Знімок із Mate сильно розфарбований, подушка прямо світиться (вона неприродно яскрава). Вибір на користь Fold (59%).

18. Скульптура з кокосу

Незначна перевага на користь знімка з Mate (52%), мені він подобається більше – краще деталі, хороша передача кольору.

19. Картини на стіні

Алгоритми на Mate добре справляються з графікою, роблять знімок чіткішим (плюс тут збіглося поле кадру). Перевага на користь Mate (58%).

20. В’язана голова

У Mate знімок підфарбовується, він виходить яскравішим і тому виглядає привабливіше (69%).

  • Усі фотографії одним архівом (zip, 136 МБ)

Декілька висновків

Спокуса підійти до завдання в лоб і порахувати кількість голосів за кожну камеру завжди велика. Якщо судити так, то у нас буде паритет в одній парі знімків, далі одинадцять знімків із голосами за Fold, вісім за Mate. Формально Fold виграє. Але давайте розбиратись у деталях, шлюб у знімках буває у всіх пристроях, від нього ніхто не застрахований.

Фронтальна камера на Fold знімає краще в більшості ситуацій, хоча тут різниця не дуже велика і впирається у ваш смак, і тільки. А ось телефотокамера, на мій погляд, однозначно краща у Fold, незважаючи на те, що перевага тільки в один знімок. Краще вона тим, що це х3, а не більше збільшення х3.5. І в житті саме таке збільшення застосовується у більшій кількості ситуацій.

Давайте поговоримо про головний модуль камери. Алгоритми, які настроюють інженери кожної компанії, помітно відрізняються. У Fold упор зроблений на природну передачу кольору, в Mate кольори підсилюють, підфарбовують – це відмінно видно на знімку перону і в’язаної голови. Комусь більше подобаються такі знімки, мені ж хочеться набувати більш природних кольорів.

Якість фотографій залежить від автоматики, вона не завжди коректно відпрацьовує знімки, що видно для кожного смартфона. Але також зауважте, що Mate за рахунок лазерного автофокусу краще фокусується на предметах на середній відстані (відсутність ToF-камери при цьому негативно позначається на портретному режимі та опрацюванні переднього плану в ньому).

Обробка знімків у Mate також підвищує різкість, дає більше деталей. І це добре скрізь, де є необхідність у цьому, в тому ж Fold цього можна досягти включенням максимального дозволу – результат буде той самий. Питання лише у тому, наскільки вам це потрібно.

Поза рамками цього сліпого порівняння можу сказати, що камери забезпечують хорошу якість знімків, це пристрої останнього покоління. При цьому у Fold число хороших знімків виходить вище, камера універсальніша, вміє працювати в складних умовах – Mate цього не вистачає. А ось далі кожен може робити свої висновки.