Добре, коли різні речі приходять вам на допомогу у потрібний момент. Наприклад, доки я «лежав на печі», нічого цікавого не відбувалося. Але варто було зайнятися собою – відразу на огляд прилетів гаджет під назвою Huawei Scale 3 Pro.

Якщо коротко, то це ваги. Але не прості, а справді розумні. Вони вміють вимірювати не тільки вашу вагу – аж надто банально для Huawei, але й виводити ключові показники вашого тіла: жирову масу, вісцеральний жир, м’язову масу, відносний індекс скелетних м’язів і так далі. Крім того, у фірмовому додатку Huawei «Здоров’я» можна отримати дані про композитний склад тіла: вода, білки, жир та мінерали у кістковій тканині.

Також у програмі легко почитати рекомендації щодо зниження кількості жирових відкладень, збільшення м’язової маси та поради щодо здорового способу життя.

До речі, самі ваги не ликом шиті. Поверхня пристрою виконана із загартованого скла, а для підвищення провідності покрита плівкою з олійними оксидними електродами. Гаджет витримує високі навантаження не тільки за температурою, а й за падіннями з невеликої висоти, ударами, на вигин та розтяг. Терези Huawei відчували навіть у сольовій камері (сподіваюся, без людини всередині).

Так що Scale 3 Pro – це не просто якісь там ваги, а досить міцний пристрій з можливістю вимірювання багатьох параметрів. Зрештою, може виступати як гарний аксесуар.

Але й ціна відповідна – близько 6 000 рублів у Росії.

Комплектація

 • Терези
 • Інструкція
 • Гарантійний талон
 • Батареї 3 жарти

Дизайн

Пристрій справді виконано якісно та цілком симпатично. Основна фішка – товсте загартоване скло з ефектом зміни кольору під різними кутами падіння світла на поверхню.

Без джерела світла скло переливається відтінками блакитного та зеленого. Але вони повітряні, а переходи є максимально плавними. Як тільки з’являється джерело світла, скло починає «грати» переливами світло-рожевих відтінків.

Виглядає таке рішення цілком доречно для такого роду гаджета. Та й в інтер’єрі добре вписується, відмінно підходить як під світлі меблі, так і під темні. У ванній кімнаті ідеально.

По центру розташовується невелика декоративна вставка із пластику. Верхня частина матова, боковини хромовані. Жодного технічного навантаження вона не несе. Просто в такий спосіб нанесли логотип на корпус ваг.

Ручка із двома електродами сріблястого кольору (пластик), а місця контактів (металеві) – хромовані.

Нижня частина повністю виконана із пластику білого кольору. Матеріал на вигляд і на дотик міцний.

В цілому, складається враження легкого та повітряного гаджета. Але насправді він важить аж 2,5 кг!

Елементи

Габарити ваг досить значні – 320х320 мм і висота близько 30 мм. Товщина скла – приблизно 6 мм.

У верхній частині лицьової панелі у поглибленні частково ховається ручка (довжина – 200 мм). Вона має магніти, які дозволяють ручці рівно прикріплюватися до поверхні ваг. Однак в основному ручка утримується завдяки канатику, з’єднаному з центром «чарівної палички» та гаджетом: канатик постійно знаходиться в натягнутому положенні так, що при витягуванні ручки необхідно прикладати невеликі зусилля. Принцип, як у рулетки.

Канатик виконаний із щільної матерії. Щось схоже зазвичай ми бачимо у силових кабелях прасок. І тут у мене є питання, наскільки довговічне обплетення канатика, оскільки при витягуванні та затягуванні вона прослизає по спеціальній гладкій шестерні.

Довжина канатика – близько 1550 мм. Якщо передбачається, що він витягується до рівня трохи вище за пояс, то довжини канатика вистачить для людини будь-якого зростання.

На нижній частині ваг є чотири ніжки з прогумованою основою. Самі ніжки мають маленький природний люфт, щоб пристрій міг рівно і стійко стояти на поверхні.

Живляться ваги від трьох батарейок типу АА. Існує кнопка скидання даних. Важко сказати, який час вистачає елементів харчування, але гаджет без проблем працює вже кілька місяців. За ідеєю, має вистачати на рік при одному вимірі на день.

Екран

Тут використовується LED-дисплей розміром приблизно 75х45 мм. Оскільки перед матрицею стоїть товсте матове скло, то цифри та значки відображаються трохи розмитими, але цілком комфортними для зору.

Підсвічування білого кольору, що трохи дивно: майже біла поверхня терезів і білий колір позначень. Щоправда, індикатор Wi-Fi світиться червоним під час поєднання телефону.

З іншого боку, все читається без проблем як у темряві, так і за яскравого світла.

Вимірювання

Для того, щоб почати вимірювати свої дані, а також знайомих, родичів чи друзів необхідно встановити програму Huawei «Здоров’я». Бажано робити це з AppGallery.

Після встановлення додаєте ваги в програму: потрібно стати на гаджет – і на екрані смартфона з’явиться кнопка сполучення.

Далі вводьте свої параметри, і апарат готовий до використання.

Окремо зазначу, що вимірювати вагу можна і без будь-яких програм просто встаньте на ваги.

Щоб отримати більше інформації про ваше тіло, необхідно встати на ваги, витягнути ручку на рівень трохи вище за пояс і випрямити руки, не торкаючись тіла.

За пару секунд ваги визначать вагу, далі індекс маси тіла і пульс ще протягом 10 секунд. Підкреслю, що ці дані виводяться саме на екрані терезів, інші подробиці можна отримати у смартфоні у програмі «Здоров’я».

Щоб дізнатися все про своє тіло, потрібно натиснути на кнопку «Почати» і стати на ваги, зробити ті дії, що були описані вище.

Через секунд 10 на екрані смартфона з’явиться величезний «простирадло» з графіків та різних цифр.

Для збирання інформації ваги використовують 8 електродів. Коли ви встаєте на стандартні ваги, за допомогою чотирьох електродів вимірюються дані нижньої частини тіла, а потім за допомогою алгоритмів обчислюються дані про відсоток жиру, м’язову та кісткову масу для всього тіла. А при використанні Scale 3 Pro за допомогою восьми електродів вимірюються дані верхньої та нижньої частин тіла, що дозволяє отримувати більш точні показники.

Ще одна цікава замітка з офіційного сайту:

«Терези визначають відсоток жиру та вміст води в організмі за допомогою біоімпедансного аналізу. Стандартні розумні ваги вимірюють м’язову масу та відсоток жиру за допомогою низьких частот. Такий спосіб виміру не завжди дозволяє отримувати точні дані. При використанні Scale 3 Pro вимірювання виконуються за допомогою високих та низьких частот, що забезпечує більш високу точність.

Що ми отримуємо в результаті:

 • Загальна картина з вагою та іншими параметрами, зібраними в таблицю.
 • Індекс маси тіла. Це міжнародний індекс, який використовується для оцінки частки жиру та загального стану людини. У здорової людини індекс повинен бути від 18.5 до 25. Для цього пункту є рекомендація: дотримуватись дієти та регулярно займатися вправами.
 • Відсоток жиру. Тут ви отримуєте дані щодо відносної кількості жиру в тілі. Для здорової людини це 10-20%. Програма показує частку жиру для рук, ніг та торса у кілограмах.
 • Скелетна м’язова маса. Обсяг та маса впливають на фізичну силу. У нормі має бути не більше 25.9 – 35 кг. Наприклад, у чоловіка майже 25 кг, а в мене майже 34 кг.
 • Вісцеральний жир. Це жир, що оточує внутрішні органи. Надлишок ВЖ може призвести до захворювань серцево-судинної системи. З іншого боку, він необхідний підтримки та захисту внутрішніх органів. Оптимально до 4,9 одиниць. Я пробував виміряти ВЖ у знайомих, але у всіх він був вищий за норму. Причому, деякі знайомі зовні були цілком підтягнутими.
 • Скелетні м’язи кінцівок. У жінок має бути більше 7 кг/м2, а чоловіки мають більше 6 кг/м2. У мене він майже на кордоні “Здоровий/Високий”, а у дружини трохи не дотягує до норми.
 • Індекс талія/стегно. Це ставлення обхвату талії до обхвату стегна. Для чоловіків щонайменше 0,9, для жінок – 0,85. Інакше є ризик розвитку центрального ожиріння. Як не дивно, у дружини і в мене він майже в нормі, хоча я важу набагато більше за дружину.
 • Статура. Тут розумні ваги визначають статуру за 9 категоріями. Загалом, Huawei Scale 3 Pro вважають нас із дружиною не найстрункішими 🙂
 • Форма тіла. У дружини – банан, а в мене – яблуко. Ну, тут не зовсім так, однак із програмою сперечатися не буду.
 • Основний обмін речовин. Швидкість, з якою організм перетворює спожиту їжу на енергію. Тут усі норм.
 • Вода в організмі. Тут уже йде відсоток води від загальної ваги тіла. І з водою ми маємо повний порядок.
 • Мінералізація кісток. Кістки складаються з мінеральних солей, органічних речовин та кісткових клітин. У здорової людини МК має бути від 2.54 до 3.05. У мене невеликий надлишок, а у дружини на межі «брак/норма».
 • Білок в організмі. Білки входять до складу клітин та тканин організму. Дивно, але й у мене, й у дружини – нестача.
 • Безжирова маса. Це є маса тіла людини без урахування маси жиру. У мене норма, а в дружини – нестача.
 • Біологічний вік у дружини визначився як 33 роки, а в мене — 41. Чоловік програма «Здоров’я» трохи скинула, а мені додала.
 • Пульс. Тут усе зрозуміло. Хоча виміри надто швидкі, не зовсім упевнений, що за 5 секунд можна адекватно прорахувати ЧСС між «ударами».

Висновок

Розумна вага будинку – річ корисна. Можна дізнатися багато цікавого про своє тіло, навіть якщо ви почуваєтеся здоровою, міцною та підсмаженою людиною. Інше питання, що з цими даними робити далі. Напевно, за відхилень звернути увагу на конкретні дані. Але робити це фанатично точно не варто.

Ваги Huawei Scale 3 Pro цікаві для тих, хто стежить за своїм здоров’ям. Просто так, зі спортивного інтересу, купувати такий пристрій я б не став, хоча якщо вам сподобався зовнішній вигляд, то чому б і ні.

Нагадаю, що гаджет можна купити приблизно за 6000 рублів. Середня ціна звичайних підлогових ваг – близько 1500 рублів.