На початку цього року компанія Huawei представила в Росії нові бездротові роутери, які поєднуються в Mesh-систему. Це необхідно для того, щоб збільшити зону покриття Wi-Fi-сигналом домашньої або робочої мережі.

Для невеликої квартири навіть із кількома кімнатами, можливо, вистачить одного потужного роутера. А от якщо у вас великий будинок з декількома поверхами, то в такому разі доведеться або прокладати кабель, або встановлювати так звану Mesh-мережу.

Прокладати кабель – витівка відмінна (немає затримки, сигнал без втрат), але в даний час дещо марна, тому що майже кожен сучасний пристрій має Wi-Fi-модуль, здатний працювати не тільки з Wi-Fi 5, але вже і з Wi- Fi 6 де швидкість може досягати 11 Гбіт/с.

Власне тому останнім часом стали популярні різні Mesh-системи – від TP-Link, Asus, D-link, Zyxel і ось тепер від компанії Huawei.

Новинка називається просто – Huawei Wi-Fi Mesh 3. Із однозначно позитивних моментів:

 • Підтримка Wi-Fi 6
 • Підключення в один дотик за допомогою NFC
 • Зручне налаштування всіх параметрів за допомогою програми
 • Покриття сигналом до 600 м3 при використанні трьох роутерів
 • Бездротовий зв’язок між роутерами
 • Найпростіше підключення та налаштування

Вартість комплекту із двох пристроїв становить 20 000 рублів, а з трьох – 28 000 рублів.

Цей матеріал не є оглядом. Це швидше за враження від пристрою в домашніх умовах. Через місяць-другий я поїду на дачу та розповім, як працює ця система в максимально складних умовах.

Параметри

 • Габарити та вага: 174х70х107 мм, 413 грамів.
 • Підключення: IEEE 802.11b/g/n/ax (2 x 2 MIMO 2,4 ГГц), IEEE 802.11a/n/ac/ax (2 x 2 MIMO 5 ГГц)
 • Порти: WAN/LAN, 3 гігабітні порти з автовизначенням
 • Антени: вбудовані
 • Підсилювачі: 4 штуки PA+LNA
 • Функції: протокол 802.11k/v/r, HarmonyOS Mesh+, способи підключення PPPoE/DHCP/статична IP-адреса/WAN, таймер Wi-Fi, гостьова мережа Wi-Fi, обмеження швидкості на пристроях, контроль доступу до мережі Wi-Fi, батьківський контроль, наскрізний режим VPN, DMZ/віртуальний сервер
 • NFC: є, для підключення до мережі

Комплектація

У мене на руках виявилася версія із трьома роутерами. Поставляються вони у великій білій картонній коробці. Усередині пристрою дуже акуратно розставлені, а між ними прокладені коробочки з аксесуарами: кабель патч-корд категорії 5е довжиною 1.2 метра, три блоки живлення (12В/1А, 1.5 метра кабель, на кінці круглий штекер), інструкція та гарантійний талон.

Зовнішній вигляд

Усі три пристрої абсолютно однакові. І це дещо незвичайно і дивно, тому що я після розпакування почав шукати головний роутер, який буде керуючим. Виявилося, що можна використати будь-хто. Зручно та просто.

Оскільки роутери однакові, то описуватиму якийсь із них.

Перед вами гаджет висотою 173 мм має форму овального циліндра. Ширина – 70 мм, а глибина – близько 107 мм. Важить рівно 420 грамів. Загалом відносно невелика «вежа», яка поміститься в будь-якому місці вашої квартири або будинку.

Корпус повністю зроблений із пластику білого кольору. Коли ви берете в руку роутер, то розумієте, що всередині він практично практично порожнечею. Не здивуюсь, якщо знизу корпусу розробники використовували “вантажило”. Нижня частина пофарбована у сірий колір.

Апарат встановлюється вертикально, не хитається завдяки гумовій підкладці.

Загалом зовнішній вигляд приємний.

На лицьовій панелі – напис HUAWEI і єдина кнопка (HiLink +), необхідна для підключення додаткових фірмових пристроїв і WPS-девайсів.

Зверху знаходиться місце з NFC-антеною та індикатором роботи пристрою. Наприклад, мені таке розташування індикатора незручно, оскільки пристрій стоїть на шафі: незрозуміло, у якому статусі функціонує роутер. Так, звичайно, можна подивитися через програму, але це, як кажуть, зайві рухи.

З зворотного боку знизу – три вертикально розташовані порти WAN/LAN. Роутер сам визначає, який саме сигнал підключено до нього. Зручно, але якщо не читати інструкцію, такий оригінальний хід розробника може ввести в ступор.

Ще один момент, пов’язаний із портами. Я б їх розмістив горизонтально, тому що кожен із застромлених кабелів, ймовірно, тягтиме на себе.

Крім того, самих портів не дуже багато. Для домашнього використання зійде (один зайнятий WAN, інший LAN для ПК і ще один для ТБ). А якщо у вас невеликий офіс або будинок, то буде багато споживачів інтернету і не кожен захоче підключатися Wi-Fi. Втім, цей аксесуар позиціонується саме як Mesh-система, тому акцент робиться на бездротову мережу.

Трохи нижче за порти знаходиться кнопка скидання, в самому низу – гніздо підключення кабелю живлення з БП. Вони також білого кольору, як і корпус роутера. Адаптери живлення відносно великі, але довгий кабель (1,5 метра), що добре.

Знизу корпусу є інформація про ім’я Wi-Fi мережі та веб-адресу для налаштування роутера.

Разом: досить спокійний приємний дизайн, середні габарити для Mesh-пристрою, вбудовані антени, мінімум індикаторів, які можуть дратувати своїм світлом (в налаштуваннях світлодіод включається/вимикається).

Підключення та налаштування

Років десять тому підключення роутера та його налаштування займали багато часу. І якщо не розумієшся на суті справи, то потикатися в параметри мережі категорично заборонялося: накрутиш так, що потім навіть майстер не розбереться.

Сьогодні встановлення роутера займає хвилини, причому особливих знань у мережевих комунікаціях мати не потрібно: є односторінкова інструкція, де буде представлена ​​інформація у двох пунктах та посилання на програму для покрокового налаштування апаратури.

Як справи з Huawei Mesh 3? Та все легко:

 1. Підключив до мережі 220 В один із роутерів
 2. Встромив у нього мережевий кабель у будь-який порт
 3. Притулив свій Android-смартфон до NFC-мітки на верхній частині корпусу роутера
 4. Слідуєш інструкції на екрані

Всі пункти російською мовою доступно, зрозуміло і навіть з кольоровими картинками. Для встановлення Ai Life вам знадобиться Huawei AppGallery.

Після встановлення пароля для мережі з’являється головне меню Ai Life, де можна вибрати свій пристрій.

Варто додати, що я користуюся роутером Honor Router 3 (між іншим, один із найкращих сучасних пристроїв з підтримкою Wi-Fi 6), тому всі пункти меню знайомі.

В основному меню роутера Mesh 3 пропонується багато параметрів. Все описувати не стану, щоб не примушувати вас читати Лонгрід.

Прикольною фішкою виявилася можливість вибору плану будинку та розміщення роутерів у ньому. На вибір є кілька поверхів, кімнати, кухні і таке інше. Я думаю, що це зроблено не для покращення роботи пристрою, а для отримання наочної картини того, що відбувається з мережевими гаджетами.

Крім того, програма пропонує протестувати рівень сигналу та намалювати теплову карту покриття.

Ремарка: тест проводився у мене вдома, а максимальна швидкість з’єднання становила 80 Мбіт/с за тарифом.

Так ось, навіть із одним Mesh 3 сигнал відмінний. Яких-небудь проблем з урвищами зв’язку я не помічав, пристрій не доводилося перезавантажувати.

Далі я вирішив посилити сигнал додатковими роутерами Mesh 3: одне барило поставив у коридорі, інше – на кухні. Підключення відбувається протягом кількох секунд у автоматичному режимі.

Нижче на скріншотах можна побачити теплову карту покриття.

А ось таблиця, куди я зібрав тестові дані:

Huawei Router 3 Huawei Mesh 3 (один роутер) Huawei Mesh 3 (три роутери)
Кімната (там, де стоїть роутер) 2.4 ГГц: 79/79 Мбіт/с
5 ГГц: 85/80 Мбіт/с
2.4 ГГц: 79/70 Мбіт/с
5 ГГц: 83/81 Мбіт/с
2.4 ГГц: 79/70 Мбіт/с
5 ГГц: 83/81 Мбіт/с
За однією стіною 2.4 ГГц: 70/75 Мбіт/с
5 ГГц: 80/80 Мбіт/с
2.4 ГГц: 82/80 Мбіт/с
5 ГГц: 51/31 Мбіт/с
2.4 ГГц: 81/79 Мбіт/с
5 ГГц: 75/77 Мбіт/с
За двома стінами (кухня) 2.4 ГГц: 63/68 Мбіт/с
5 ГГц: 59/60 Мбіт/с
2.4 ГГц: 50/30 Мбіт/с
5 ГГц: 70/52 Мбіт/с
2.4 ГГц: 69/68 Мбіт/с
5 ГГц: 75/70 Мбіт/с

Не можу сказати, що ці дані еталонні, але принаймні деякі висновки зробити можна.

Наприклад, те, що мій роутер Router 3 справляється із завданням у домашніх умовах дуже добре. Один роутер Mesh 3 теж непоганий (у деяких моментах краще за старий роутер, а десь мало не «наздоганяє»). У мене є припущення, що сигнал йшов не коридором, а через вікно кімнати у вікно кухні. Чому апарат не вибрав таку схему за однією стіною — незрозуміло.

А ось із трьома роутерами картина була вже більш адекватною. Але є підозра, що конструкція квартири та матеріали не дають сигналу легко проходити від коридору до кухні. Плюс-мінус така ж ситуація у мене та з іншими Mesh-системами (підсилювач TP-Link N300 ледве пробиває сигнал на кухню).

З іншого боку, якщо у вас буде гігабітний канал, то різницю між 900 Мбіт/с та 600 Мбіт/с ви навряд чи відчуєте за звичайної домашньої експлуатації роутерів. І зрозуміло, що Huawei Mesh 3 розраховані в першу чергу на великі будинки або офіси. У квартирі можна залишити один потужний роутер. У мене він знаходиться в кімнаті, тому не так добре добиває до кухні (це треба «летіти», огинаючи дві несучі стіни). Розташуй його в коридорі – сигнал був би відмінним.

До речі, роутери, як мені відомо, можна з’єднати між собою кабелем. Таким чином збільшиться пропускна спроможність. У невеликій квартирі таке робити сенсу немає, але якщо у вас великий будинок і потрібна висока швидкість у кожній точці – будь ласка.

Ймовірно, я випущу ще один матеріал влітку, в якому розповім про те, як поводиться ця система у важких дачних умовах: якість мережі на різних поверхах, передача даних до іншого будинку на відстані 20 метрів у різні ділянки кімнат і таке інше.

Враження

На мій суб’єктивний погляд, Huawei вийшла чудова Mesh-система з простими установкою, налаштуванням і підключенням.

Питання лише у вартості – 20 000 рублів за два роутери та 28 000 рублів за три роутери. Щоправда, за ці гроші ви отримуєте Wi-Fi ax, три гігабітні порти Ethernet, просте підключення пристроїв до мережі за допомогою NFC і величезна кількість корисних налаштувань як у веб-інтерфейсі, так і в Ai Life.

Щось схоже є у Asus – модель ZenWiFi Mini AX XD4 приблизно за 28 000 рублів: три роутери, вже два порти, 802.11ax, компактні габарити.

Дешевше можна придивитися до TP-Link Deco P9 за 22 000 рублів: три роутери, знову два порти, але лише 802.11ac. До речі, в них блоки живлення вже вбудовані, дуже хороші відгуки.

Щодо бюджетний варіант за 8 000 рублів – Tenda Nova MW3: три роутери, два порти (але тут виправдано ціною), 802.11ac. Можуть кріпитись на вертикальну площину. Відгуки про продукт максимально позитивні.

Як я вже говорив раніше, спробую ще протестувати Huawei Mesh 3 у дачних умовах. Але це буде за місяць-другий.

Чекаю на вас у коментарях: а які Mesh-системи використовуєте ви і чому?