Нещодавно у нас на сайті виходив повний огляд Apple iPhone 14. Користувався ним багато, часто, і тому видав детальний матеріал. Якщо коротко, то модель цілком собі вдала, якщо не вважати, що на ринку поки що існують два гаджети – Apple iPhone 12 та iPhone 13. З економічного погляду доцільно брати саме їх. Втім, варто розуміти, що в якийсь момент вони зникнуть із прилавків і на зміну прийде 14 серія.

Така ж історія і з будь-яким іншим сучасним смартфоном: поки що продається попередня модель, а нова буде цікава хіба що ентузіастам. Особливо це стосується флагманських пристроїв останнім часом: навіщо брати цей апарат за 150 000 рублів, якщо є плюс-мінус такий самий за 80 000 рублів.

Сьогодні йтиметься про велику версію Apple iPhone 14, яка отримала приставку Plus. Неймінг дивний: логічніше було б уявити iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro та 14 Pro Max. Відразу зрозуміло, що в лінійці є два великі пристрої: один – звичайний, інший – для профі.

Смартфон iPhone 14 Plus технічно майже не відрізняється від iPhone 14. Проте сприймається зовсім іншим апаратом. У цьому матеріалі постараюся розповісти чим саме.

Технічні характеристики

Габарити 160 х 78 х 7.8 мм
Вага 203 грами
Дисплей Super Retina XDR
6.7 дюйма
2778×1284 пікселів
458 PPI
60 Гц
HDR
True Tone
Процесор Apple A15 Bionic
6 ядер CPU: 2 продуктивні та 2 ефективні
5 ядер GPU
16 ядер Neural Engine
Пам’ять 128/256/512 ГБ
Камери Основна: 12 МП
Ультраширококутна: 12 МП
Фронтальна: 12 МП, автофокус
Зв’язок GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 МГц)
UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 МГц)
FDD-LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 66, 71
5G NR mmWave (Bands n258, n260, n261)
5G NR (Bands n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n14, n20, n25, n26, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n7 n7 n78, n79)
Одна сім-картка eSIM
Супутниковий зв’язок GPS, GLONASS, Galileo, QZSS та BeiDou
Звук Два стереодинаміки
Акумулятор 4325 мАг
Адаптер живлення не входить у комплект
Безпровідна зарядка MagSafe до 15 Вт
Qi до 7.5 Вт
Ступінь захисту IP68
Операційна система Apple iOS 16
кольори Чорний, білий, червоний, фіолетовий та синій
Ціна Від 60 000 рублів у РФ

Комплект поставки

  • Телефон
  • Кабель
  • Документи
  • Гарантійний талон

Дизайн та зручність використання

Перше, що слід зазначити, – колірні рішення. Мені здається, що жоден сучасний смартфон у будь-якій ціновій категорії не має п’ять варіантів кольорів. Та навіть якщо ви знайдете такий апарат, не факт, що він буде доступний у всіх цих кольорах. А ось Apple iPhone 14 Plus легко знайти в: чорному, фіолетовому, білому, червоному та блакитному.

Якщо судити з Яндекс Маркету, то найскладніше знайти в білому та фіолетовому. Пропозицій купити чорний та синій – достатньо.

Якщо ви одягатимете смартфон у чохол, то беріть будь-який колір. Якщо не збираєтесь натягувати захист, то я рекомендую синій, фіолетовий. Тому що на інших апаратах на задній панелі дуже помітні сліди експлуатації.

На жаль, не мав можливості користуватися iPhone 13 Pro Max та 14 Pro Max, але версія iPhone 14 Plus мені здалася цілком зручною, незважаючи на рубані краї.

Я вже розповідав, що iPhone 12 мені не сподобався саме гострими гранями. У iPhone 14 і 14 Plus, мені здається, крайки граней трохи закруглили. Телефон не впивається у долоню.

Габарити iPhone 14 Plus значні – 160 х 78 х 7.8 мм. Особливо, якщо звернути увагу на ширину пристрою. Якщо раніше я ратував за подовження гаджетів, то зараз мені до вподоби апарати із співвідношенням сторін, близьким до 16:9 чи навіть більш квадратної форми. Справа в тому, що контент має певну структуру, яка все ж таки краще адаптована під формат типу 3:2.

У iPhone 14 я виділяв фарбовані рамки та тильну панель, яка нагадує пластик. У випадку з iPhone 14 Plus якось менше звертаєш на це увагу. Можливо тому, що вага становить трохи більше 200 грамів (разом із сім-картою 203.7 грама). У голові вишиковується картина, що важкий смартфон не може бути зроблений із пластику.

Загалом телефон широкий, досить важкий, але, як не дивно, цілком зручний. А ще він сприймається як планшет. Мабуть, тому що лицьова панель абсолютно плоска і займає велику площу. Бо якщо взяти будь-який сучасний смартфон із великою діагоналлю екрану, то дисплей обов’язково буде типу Waterfall. Господи, вклади в руки дизайнерів правильні лекала!

Окремо варто згадати ступінь захисту IP68. На ринку смартфонів обмаль таких пристроїв. Однак днями Xiaomi випустила модулі 13 та 13 Pro з таким самим захистом. Нарешті.

Я не вважаю себе людиною з руками, що ростуть з п’ятої точки, але якщо вже брати смартфон, то не води, що боїться.

Мінуси:

  1. Олеофобне покриття. Воно тут найнижчої якості. Що на передній частині телефону, що на тильній панелі.
  2. Подряпини. Вони з’являються звідки.

Вібрація

Як ви знаєте, все більш-менш сучасні телефони компанії Apple оснащуються лінійними вібромоторами Taptic Engine. Класна штука, яка дозволяє тактильно відчувати якісь маніпуляції з гаджетом.

У Apple iPhone 14 Plus двигун відчувається трохи слабше, ніж у iPhone 14. Я не в курсі, яких вони розмірів, ймовірно, в 14 Plus поставили такий же, як і в 14.

У будь-якому випадку він працює м’яко, приємно, ненав’язливо. Багато Android виробники переборщують із потужністю моторчиків. Так робити не можна, потрібний баланс. Або регулювання, як у Asus Zenfone 8/9 та деяких інших гаджетах.

FaceID

Хто б що не казав, а технологія Apple FaceID – сила! З iPhone я не морочусь на тому – а чи точно розблокується екран? На Android-смартфонах це питання я ставлю мало не щоразу, коли беру в руки телефон. Звісно, ​​у «зеленому роботі» ще є сканер відбитків пальців. Він допомагає.

Однак FaceID працює у всій системі iOS. Зберігання паролів, розблокування, банківські програми тощо.

Ось випустили Huawei свій mate 50 Pro з аналогічною системою. А у нього лише одна функція – розблокувати екран. Але хоча б робить це апарат справді точно.

Дисплей

Дисплей Super Retina XDR
6.7 дюйма
2778×1284 пікселів
458 PPI
60 Гц
HDR
True Tone

Звичайно, виділяю тут плоский екран! Пристрої Apple iPhone є чи не єдиними, які мають такі рівні поверхні без різного роду Waterfall, 2.5D, 3D, 3.5D і таке інше. Особисто мені скористатися кривими дисплеями незручно. Пояснював — чому — вже багато разів: починаючи з хибних спрацьовувань, закінчуючи налагоджуванням інтерфейсу UI на гнуті грані скла.

Ще один неочевидний момент – масштабування. Якщо в iPhone 14 все велике, то в екран 14 Plus «влазить» вже більше інформації. Це дуже помітно в додатках: наприклад, в “Яндекс Пошті”, “Авіто”, “ВК”, та навіть у браузері. Причому зроблено так, що не маєш дискомфорту: дані читаються легко, але їх багато.

Я вже раніше казав, що 14 Plus нагадує планшет. Скажу ще раз: плоский екран, велика діагональ, компактний масштаб – як у планшетів.

Аналогічне враження від Nothing Phone (1). Але там апарат сам собою занадто своєрідний з погляду оптимізації. Шкода.

Яскравість вручну може бути виставлена ​​на позначці аж 850 ніт. Наприклад, у iPhone 14 цей параметр – 720 нит.

У режимі HDR iPhone 14 Plus виводить картинку з яскравістю до 1200 нит.

А що там із ШИМ?

ЯРКІСТЬ МАТРИЦІ, % КОЕФІЦІЄНТ ПУЛЬСАЦІЇ, %
ЧИМ НИЖЧЕ – ТИМ КРАЩЕ. НОРМА – ДО 10%.
100 5
90 7
50 9
25 20
10 25

Загалом більш-менш нормальні показники. Чи не ідеально, але жити можна. Краще тільки у апаратів Huawei та деяких Xiaomi.

Крім іншого, грає роль ширина пристрою – нормальна велика клавіатура, якою легко користуватися. І останнє: на iOS клавіатура поводиться максимально коректно. Що я маю на увазі? На Android – скільки я не пробував клавіатур (Google, Яндекс, Microsoft) – всі періодично проковтують літери. Наприклад, при швидкому введенні слова «Привіт» дуже часто виходить «Привіт». Начебто програма не розпізнає торкання. У iOS можна швидко друкувати на клавіатурі без таких помилок.

Впевнений, що на цьому моменті ви побігли писати гнівний коментар, мовляв, у мене криві руки. Але якщо у вас на Android так само – пропонуйте методи вирішення, окрім свайпа!

Автономність

Судячи з усього, Apple iPhone 14 Plus встановлена ​​батарея на 4300 мАч. Для пристроїв Android така ємність може бути застосована в бюджетних смартфонах з маленькими діагоналями екранів.

У перші три дні використання iPhone 14 Plus я в якісь моменти ставив апарат на бездротову зарядку, тому що батарея сідала на третій день і там залишалося ще 2-5%.

Надалі зазначив, що смартфон розряджається в моїх умовах використання приблизно по 30% -35% за день (з 10:00 до 03:00). Мене це вкрай здивувало. Адже на Android такі цифри бувають хіба що на смартфонах із батареєю 6000-8000 мАг.

У середньому у мене виходило приблизно 7 годин світіння екрану на день.

Із iPhone 14 Plus я взагалі не парився щодо часу роботи. Навіть якщо він показував 25-30%, то я знав, що до кінця дня пристрій точно доживе.

Зв’язок та голос

Мені здалося, що ця модель погано дружить із стільниковим зв’язком. Можливо, так збіглося, але саме на iPhone 14 Plus вдома показував один поділ із чотирьох. На якість зв’язку це ніяк не впливало, але було неприємно усвідомлювати, що ось-ось і мережа пропаде зовсім.

Окремо хотів би скасувати цифрову обробку голосу на iPhone 14 Plus. Або я раніше цього не помічав, або Apple щось зробив із iOS.

Справа в тому, що голос під час розмови по телефону, WhatsApp або Telegram обробляється так, що ви чуєте середньочастотний, чіткий і розбірливий звук. Але він трохи цифровий, начебто застосували фільтр «Компресор», як у Adobe Pemiere.

З одного боку – погано, оскільки це обробка, і голос стає трохи неприродним. З іншого боку – добре, тому що голос стає більш розбірливим, щільним, без луни, з гарним тембром.

Камери

Як ви розумієте, вони ніяк не змінилися в порівнянні з iPhone 14. На мою думку, апарати знімають середньо. Це рівень смартфонів за 15 000 – 25 000 рублів, не більше. Але це якщо ми розглядаємо знімки.

До відео взагалі жодних претензій. Так їх ніколи і не було для жодного з Apple iPhone. Пристрої завжди знімали ролики на 5 із 5:

  1. Плавна картинка
  2. Не стрибає експозиція
  3. Не сипиться картинка
  4. Плавне перемикання між камерами

Приклади фото та відео:

  • Оригінали фотографій (zip, 48 МБ)
  • Приклад відео (MP4, 103 МБ)
  • Приклад відео (MP4, 61 МБ)
  • Приклад відео (MP4, 79 МБ)

Докладніше у цьому матеріалі:

Про продуктивність

Як завжди – жодних проблем. Власне їх не було і в інших апаратах Apple. Тим більше у 14 та 14 Plus частота екрану 60 Гц. Продуктивності серії 14 вистачить ще на 5 років точно. Ну або поки що сама Apple не почне спеціально «вбивати» швидкість гаджетів прошивками.

Тому потенційний покупець продуктів Apple може сміливо брати хоч iPhone 13, 12 або навіть 11. Головне, щоб акумулятор показував щонайменше 85% ємності.

Щодо системи, то вона стабільна. Але! Я помітив, що інше програмне забезпечення стало гіршим за якістю. Наприклад, програма для відеодзвінка Uefy працює на iOS гірше, ніж Google Android. Аналогічно із браузером Яндекс.

Про звук

Він такий самий, як у Apple iPhone 14. Мені подобається: гучний, чистий, глибокий, об’ємний, з басовитими нотками.

Враження

З точки зору використання Apple iPhone 14 Plus відрізняється від iPhone 14:

  1. За рахунок бПробільшого розміру екрана отримуєте більше інформації у невеликому масштабі. Найзручніше набирати текст.
  2. Час роботи на 1.5 – 2 години довше. Модель 14 Plus працює до 3 днів.
  3. Яскравість екрана вища у всіх режимах.

Не дуже сподобалося оформлення камер. Якось трохи по-дитячому, несерйозно. Тому я б брав або iPhone 14 Pro Max, або не викаблучувався і купив на Авіто б/в iPhone 13 Pro Max. Там ще й частота екрану до 120 Гц.

На руках для оглядів лежало 5 смартфонів. Але я користувався саме iPhone 14 Plus, тому що він мені здався зручніше: плоский екран, швидке введення тексту на вбудованій клавіатурі iOS без помилок, FaceID і плавна робота системи.

Сьогодні Apple iPhone 14 Plus можна знайти від 60 000 рублів у будь-якому кольорі (з п’яти).

Автор дякує найдружнішому магазину гаджетів Biggeek за наданий на тест смартфон.