На нашому ресурсі вже виходили два матеріали на тему екшн-камер виробника SJCAM. Модель SJ6 Legend найбільше підходить як універсальний пристрій три в одному (камера, веб-камера та відеореєстратор), а модель SJ8 Pro – просунута камера для крутих 4К-відео та дуже якісних фотографій.
Сьогодні мова піде про бюджетну SJ4000 Air. Незважаючи на вартість у районі 6 000 рублів (в офіційному магазині AliExpress на момент написання тексту), вона здатна записувати 4К-ролики та створювати фотографії з роздільною здатністю до 16 МП. Більше того, вона відмінно підходить для роботи онлайн, тому що при підключенні до ПК SJ4000 Air виступає в ролі веб-камери із широким кутом огляду. Звичайно, пристрій синхронізується зі смартфоном по Wi-Fi-каналу.
Технічні характеристики
- Роздільна здатність відео: до 4К
- Частота кадрів: 30/60/120
- Роздільна здатність фото: до 16 МП
- Діафрагма: f2.8
- Кут огляд: 170 градусів
- Екран: 2 дюйми LTPS, не сенсорний
- Процесор: Allwinner V3
- Wi-Fi: є
- Мікрофон: є
- Динамік: є
- Роз’єми: microUSB, microHDMI, microSD до 128 ГБ
- Акумулятор: змінний, 900 мАг
- Габарити: 59х41х25 мм
- Вага: 58 грамів
Комплект поставки
Традиційно для SJCAM він досить багатий – безліч кріплень та захищений від води бокс. Звичайно, є інструкція та гарантійний талон.
Сама по собі коробка цілком презентабельна, виконана якісно.
Дизайн
Перед вами мініатюрна камера з розмірами 59х41х25 мм та вагою 58 грамів. Вміщується у будь-якій кишені, у тому числі джинсів, легкої весняної куртки.
Оформлення типове: мініатюрна «цегла» з прогумованими сторонами та рельєфною поверхнею для зручного чіткого хвату. Колір лише чорний.

Корпус немаркий, але на лицьовій стороні можуть залишатися відбитки пальців, які легко видаляються ганчірочкою з мікрофібри.

Попереду є невеликий об’єктив, який виступає буквально на 4 мм.
Елементи на корпусі
З лицьового боку – об’єктив, кнопка увімкнення/вимкнення (вона ж виконує функцію перемикання режимів у меню).
Праворуч:
- Кнопка переходу вгору по меню та активація Wi-Fi
- Кнопка переходу “вниз” по меню
- Отвір де розташований маленький динамік. Він не дуже гучний, але в тихій обстановці можна дивитися відео і слухати мова.

ліворуч:
- Мікрофон
- microUSB
- microHDMI
- Відкритий слот під картку microSD. Подібне розташування для мене навіть зручніше, ніж коли слот знаходиться поряд з акумулятором.

На звороті – екран, індикатор заряду акумулятора та індикатор роботи пристрою. Останній дуже яскравий та сліпить очі.

Зверху можна знайти кнопку «Ок» та ще один світлодіодний індикатор.

Знизу є відсік з акумулятором. І ось до цього відсіку є питання: навіщо його зробили знімним? Більше того, «закривання» вкрай хлипке, є підозра, що через рік плашка, що закриває відсік з батареєю, просто відвалиться.
Дисплей
В даному випадку ми маємо справу з 2-дюймовим екраном (41х31 мм) типу LTPS (принаймні так стверджує виробник). У реальному житті матриця проста: кути огляду трохи вищі за середні, є легкий фіолетовий відтінок під нахилами, яскравість низька (не більше 250 кд/м2). На світлі зображення читається нормально. За яскравого сонячного світла вже складніше.
Крім того, на відміну від старших моделей камер тут немає сенсорного шару. Все керування здійснюється кнопками на корпусі пристрою.
Але якщо згадати, що SJ4000 Air коштує близько 6 000 рублів, то на якість екрана можна заплющити очі. Добре, що не TN-матриця.
Час роботи
Акумулятор тут знімний, розміри дуже компактні. Ємність 900 мАг (3.7, 3.33 Втч).

При зйомці відео з роздільною здатністю 1080р варто розраховувати приблизно на 60 хвилин. Якщо запис йде в 4К, то батарея розрядиться через 40 хвилин.
Саморозряд є, але він повільний: за кілька тижнів – мінус 20-30%. На холоді (від 0 до +5 градусів за Цельсієм) поводиться приблизно так само, як і в нормальних умовах експлуатації. При мінусовій температурі розряджається трохи швидше.
Система
Вона трохи відрізняється від того, що я бачив у старших моделях SJCAM. У SJ4000 Air одночасно все і просто, і складно. Просто – мало налаштувань, складно – управляти доводиться кнопками, а в ОС є вертикальні, так і горизонтальні меню.

На головному екрані ви бачите роздільну здатність відео/фото, кількість кадрів, наявність або відсутність карти пам’яті, увімкнено або вимкнено Wi-Fi, індикатор акумулятора, дату та час.
Кнопка на передній панелі перемикає режими: фото, відео, перегляд файлів, вхід до головного меню.
У головному меню є параметри відео, фото, загальні параметри фото та відео, параметри камери.
У меню відео можна вибрати роздільну здатність (від 720р до 4К). Максимальні параметри – 4К 30 к/с, 1080р 60 к/с та 720р 120 к/с.

У меню фото – вибір роздільної здатності від 2 МП до 16 МП. Виставляти мінімум немає жодного сенсу.
В інших меню є експозиція, баланс білого, поворот зображення, параметри Wi-Fi тощо.

У меню параметрів камери можна скинути параметри камери та виставити час/дату.
На даний момент апарат SJ4000 Air працює на прошивці V14C від 24 листопада 2021 року.
Якість фото та відео
В даному випадку виробник не наводить інформацію про об’єктив – просто 170 градусів. Матриця виготовлена чи OmniVision, чи GalaxyCore. Як процесор виступає чіп Allwinner V3. Взагалі, трохи дивна історія: на офіційному російському сайті про камеру ні слова, на англомовному — пристрій є, але на кліку ви отримуєте порожню сторінку.
Варто зауважити, що камера дуже проста з погляду зйомки фото та відео, тому я не став сильно морочитися з тестами. Ви самі подивіться приклади та оціните – варто воно того чи ні.
На карту пам’яті запис йде у дві папки – Photo та Video.
Якість фотографій вдень більш-менш нормальна для пристрою за 6000 рублів. Головне – широкий кут. Проте деталізація тут явно не так на 16 МП і навіть не так на 10 МП. Швидше за все, щось на кшталт 5 МП. Динамічний діапазон вузький, передача кольору намагається бути адекватною. Загалом фотографії не для перегляду на великому ТБ.
- Оригінали фотографій (zip, 9 МБ) >>>
Увечері камеру краще не розчехляти. Кадри виходять максимально мильними та галасливими.
Відеоапарат записує однозначно краще, ніж створює фото. Якщо камеру не сильно трясти і намагатися записувати плавні відео, то зображення виходить хорошим. Вночі ролики цілком стерпної якості.
Що стосується кількості кадрів, то технічно тут є 30/60 к/с, але на очі здається, що вдвічі менше.
Звук примітивний: 8000 Гц, 15 Кбіт/с, 1 канал, AAC. Якщо пристрій у боксі, то майже нічого не чути.
Загалом, я використовував цю модель як реєстратор, для зйомки статичних об’єктів і як веб-камера. Саме як екшн-камеру — гадаю, ні. Фотографував би у крайніх випадках, бо на будь-який смартфон виходитиме краще.
Враження
Перед вами дуже проста камера з погляду зйомки фото та відео. Як я писав вище, найкраще її використовувати як веб-камера або відеореєстратор в машину.
Записувати відео можна, але щось відносно статичне. Наприклад, лекцію чи презентацію зі штатива.
Не думаю, що від апарата за 6000 рублів можна отримати більше.
Якщо хочете справді якісне фото та відео, то треба вибирати SJ8 Pro або трохи простіше – SJ6 Legend. Але вони й коштують значно дорожче.