Технічні характеристики

Розміри та вага Габарити новинки у складеному стані – 87х75х15 мм.
У розкладеному стані – 170х75х7.2 мм 190 грамів
Матеріали корпусу Скло, метал (рамка та тильна панель) у Premium Edition
Скло, метал (рамка) та пластик (тильна панель) у звичайній версії
Дисплей 6.9 дюйма, 2790х1188 пікселів, OLED
120 Гц
1440 Гц частота ШІМ
300 Гц сенсорний шар
1.04 дюйми, 340х340 пікселів, OLED 60 Гц
Операційна система Google Android 11, EMUI 12
Платформа Qualcomm Snapdragon 888
5 нм
1 ядро ​​Kryo 680 Prime (Cortex-X1) на 2840 МГц,
3 ядра Kryo 680 Gold (Cortex-A78) на 2420 МГц та
4 ядра Kryo 680 Silver (Cortex-A55) на 1800 МГц.
Пам’ять 8 ГБ ОЗУ, 256 ГБ вбудованої пам’яті у звичайній версії
12 ГБ ОЗУ, 512 ГБ вбудованої пам’яті у Premium Edition
Карти пам’яті немає
Бездротові інтерфейси Wi-Fi a/b/g/n/ac/ax, 2 x 2 MIMO, HE160, 4096 QAM, 8 Spatial-stream Sounding MU-MIMO
Bluetooth 5.2, SBC, AAC, LDAC
NFC
Мережа 4G FDD LTE: Bands 1/2/3/4/5/7/8/12/17/18/19/20/26/28/32/66
3G: Bands 1/2/4/5/6/8/19
2G: Bands 2/3/5/8
Навігація GPS (L1 + L5 Dual band) / AGPS / ГЛОНАСС / BeiDou (B1I + B1C + B2a Tri-band) / GALILEO (E1 + E5a Dual band) / QZSS (L1 + L5 Dual band) / NavIC
Датчики та роз’єми USB Type C (USB 3.1), OTG
Акселерометр, датчик наближення, датчик освітленості, датчик відбитка (праворуч на корпусі), гіроскоп, барометр, електронний компас
10-Channel Multi-Spectrum Sensor
Основна камера 40 MP True-Chroma (f/1.8)
13 MP Ultra-Wide Angle (f/2.2)
32 MP Ultra Spectrum (f/1.8)
Фронтальна камера 10 МП, f/2.2
Акумулятор 4000 мАг, зарядка Huawei SuperCharge 40 Вт
Ступінь захисту Уточнюється
Колір Білий та золотий (Premium Edition)

Комплект

  • Телефон
  • Кабель живлення
  • Блок живлення
  • Інструкція
  • Гарантійний талон
  • Premium Edition Card (у відповідній версії смартфона залежно від країни)

Вступ

Сьогодні компанія Huawei представила в Росії свій перший смартфон, який складається та розкладається у вертикальному положенні, як це робили років 15-20 тому кнопкові телефони-«розкладачки». Сьогодні такий тип пристроїв відноситься до іміджевих смартфонів і розглядати їх варто саме з цієї точки зору.

Важливий момент для Huawei – показати усьому світу, що вони теж можуть створювати масові продукти із модними гнучкими екранами. Нагадаю, що у компанії вже був апарат Mate X. Але він важко добирався навіть до блогерів: висока ціна, обмежена кількість і відсутність Google-сервісів відлякувало потенційних користувачів. А тут ще Samsung пропонувала мало не вдвічі дешевше свій Galaxy Fold.

Модель Huawei P50 Pocket вже надійшла у продаж у багатьох країнах і тепер з’являється в Росії. А це означає, що компанія розраховує на цю модель.

Наскільки я розумію, є два апарати: звичайна версія і преміальна. З технічної точки зору вони не відрізняються одна від одної. Різниця полягає лише у матеріалах та зовнішньому вигляді. У мене на руках опинилася версія Premium Edition.

У смартфона є два екрани – зовнішній круглий і великий гнучкий внутрішній. Як процесор виступає всім знайомий чіпсет від Qualcomm – «три вісімки».

Перша фішка Pocket – відсутність проміжку між двома половинками. Друга – ультраспектральна камера зі спеціальним підсвічуванням.

Інші параметри цілком собі звичні.

На брифінгу Huawei озвучила вартість P50 Premium Edition. Вона була близько 140 000 рублів. Типова версія виходить за ціною близько 110 000 рублів. Але це неточно, оскільки матеріал написаний задовго до анонсу пристроїв у Росії. У Європі смартфон доступний за 1300 євро та 1600 євро залежно від версії.

PS Цей матеріал не є оглядом – це перший погляд на пристрій.

Зовнішній вигляд, елементи на корпусі

Габарити новинки у складеному стані – 87х75х15 мм. Відверто кажучи, досить велика цегла виходить. У руці вміщується насилу, в кишенях джинсів пристойно відстовбурчує тканину в сторони. Та й вага теж не з маленьких – 190 грамів.

Мені здається, що створюючи такі речі, необхідно орієнтуватися на компактність. Адже розкладні телефони брали не лише через імідж, а й через невеликі розміри у складеному стані.

У випадку з P50 Pocket ви отримуєте важкий, товстий та широкий гаджет. А все тому, що розробники використовують у цьому пристрої внутрішній екран із діагоналлю 6.9 дюйма! Навіщо? Зробили б 6-6.5 – зменшилися б ширина та висота. Але ми хочемо заткнути за пояс інших виробників: Galaxy Flip – 6.7 дюйма, Motorola Razr – 6.2 дюйма.

Корпус металевий, рельєфний, у випадку з Premium-версією. На ньому тактильно відчуваються борозенки у вигляді папоротевого листя. На ергономіку аж ніяк не впливає.

У білій версії пристрою корпус зроблено трохи простіше: там спостерігається об’ємний патерн, а замість металу – пластик.

У розкладеному стані габарити 170х75х7.2 мм. Ну хоча б товщина стала вдвічі меншою, вже добре.

Щоб розкласти дві половинки, необхідно докласти певних зусиль, бо механізм досить тугий. Це можна зробити або однією рукою, підчепивши великим пальцем екран, або розкривши половинки іншою рукою.

Смартфон краще тримати якомога міцніше, тому що при розкладанні верхня частина вагою досить сильно перекидається назад. Відчувається масивність. Мені здається, що Galaxy Flip відкривається легше, м’якше.

Оскільки в розкладеному стані телефон збільшується в довжину, дотягуватися до верхніх точок майже неможливо. Потрібно постійно перехоплювати телефон у долоні.

Як такої фіксації в положенні 90 градусів у апарата немає, але в системі все ж таки це передбачили. Наприклад, у режимі камери інтерфейс ділиться на дві частини: знизу – керування, зверху – видошукач.

Закриваються дві половинки теж із певним зусиллям. Загалом точно потрібно звикати. Але мені здається, що це не зовсім жіноча історія: телефон важкуватий, товстий, довгий у розкладеному стані, механізм розкриття та закриття жорсткий.

Одна з фішок P50 Pocket – відсутність проміжку між половинками. У тому ж Galaxy Flip3 є досить великого розміру щілина. Причому вона нерівномірна: ближче до «петлі» — товстіша, ближче до країв — тонша.

Чи можна тепер вважати новинку Huawei унікальною? Не думаю, відсутність щілини – просто приємний бонус, якого багато хто навіть не помітить.

Сканер відбитків пальців розташували на верхній половинці. Там же – клавіша-гойдалка регулювання гучності.

На тильній стороні передбачили круглий екран розміром 1 дюйм і з роздільною здатністю 340х340 пікселів. Це OLED-матриця. Там відображається інформація про дзвінки, сповіщення, управління музикою і так далі. Дивлячись на дисплей, можна робити селфі на основну камеру в закритому стані пристрою. Але селфі-камеру продублювали і всередині апарату як отвори в екрані. Ну не знаю, таке собі рішення: елегантний телефон – і знову “дірка” в екрані.

Разом. Звичайно ж, треба довго «поспілкуватися» з розкладним Pocket Huawei, щоб адекватно зробити висновки. Поки що враження на вигляд такі: дизайн класний, але все інше трохи бентежить – вага, товщина, ширина, висота в розкладеному стані, механізм розкриття. Не відібрати одного: якісно зроблена електронна річ!

Дисплеї

Як ви вже зрозуміли, Huawei P50 Pocket має два екрани: зовнішній і внутрішній. Перший має круглу форму, трохи втоплений у корпус. Він сенсорний, матриця OLED з роздільною здатністю 340х340 пікселів. Залежно від положення телефону, зображення на екрані плавно повертається. Частота – 60 Гц.

У рамках першого погляду робити висновки про його зручність не стану. Але не думаю, що читати повідомлення буде комфортно.

Внутрішній дисплей також OLED, діагональ 6.9 дюйма, роздільна здатність 2790х1188 пікселів. Поверхня відчувається як щільний пластик, що трохи не дотягує до скла. Але якби я не звертав уваги на матеріали, то дискомфорту не відчував би.

Частота оновлення – до 120 Гц, тач працює на частоті до 300 Гц, ШІМ – на 1440 Гц. Я вже протестував матрицю P50 Pro і виявилося, що коефіцієнт пульсації на всьому діапазоні яскравості не перевищує 10%!

Чи відчувається виїмка між двома половинками? Так, вона відчувається. Але під час знайомства зовсім не звертав на неї уваги. Просто ти розумієш, що в тебе в руках такий тип пристрою, там буде невелика канавка. Не подобається – купуй P50 Pro. Все чітко та зрозуміло.

На даному етапі існування «фліпоподібних» гаджетів якісь ергономічні косяки будуть у тому чи іншому вигляді.

Загалом дисплей справив неоднозначне враження. Мабуть, тому, що я одночасно тестував ще й P50 Pro із дуже крутою матрицею екрану. Матриця P50 Pocket здалася дещо блідою, як під плівкою. Ось таке воно — перше враження.

Щодо міцності, то я пробував тиснути на поверхню екрана нігтем. Продавити не зміг.

Час роботи

В даному випадку ми маємо справу з батареєю на 4000 мАг. Це на 320 мАч менше, ніж у P50 Pro. Враховуючи, що “залізо” плюс-мінус однакове, то P50 Pocket повинен показувати 4.5 години світіння екрану на автояскравості в мережі Wi-Fi. Тобто апарат «житиме» один світловий день.

Мені здається, що в Pocket варто встановлювати процесор простіше. Чіп «три вісімки» найнеенергоефективніший за останні кілька років.

Втім, Galaxy Z Flip3 працює не довше.

Заряджається батарея Pocket за допомогою штатного адаптера 40 Вт.

Камери

Варто розуміти, що компанія Huawei не позиціонує P50 Pocket як фотопристрій. Тим не менш, тут ви знайдете головну камеру на 40 МП, “ширик” на 13 МП та незвичайну 32 МП ультраспектральну камеру.

Із першими двома все зрозуміло. А ось що таке Ultra Spectrum Camera, треба розбиратися.

У мене залишилося враження, що ця камера потрібна для галочки, оскільки ультрафіолетове світіння можуть фіксувати майже будь-які камери. Суто рекламний хід: дуже просто встановити ультрафіолетовий світлодіод і сказати, що в новинці є унікальна Ultra Spectrum Camera.

Поки що складно зрозуміти, як і де її можна застосовувати, але в Huawei показали приклад: дівчина наносить сонцезахисний крем і дивиться на себе в круглому екранчику через ультрафіолетове світіння. Мабуть, там, де дівчина не завдала крему, ділянки не світитимуться.

Цікаво, наскільки безпечним є використання ультрафіолетового світлодіода?

Про якість фото та відео поки розмірковувати не стану. На руках був не фінальний семпл.

«Залізо»

По суті, перед вами той же P50 Pro: 8 ГБ ОЗУ, 256 ГБ вбудованої пам’яті без картки пам’яті (у преміальній моделі 12 ГБ ОЗУ та 512 ГБ вбудованої пам’яті), процесор Snapdragon 888. Смартфон не підтримує 5G, що дуже дивно. Швидше за все, пристрій грітиметься, оскільки в Premium Edition ще й корпус металевий.

Висновок

Після нетривалого спілкування з Huawei P50 Pocket з’явилася лише одна думка: треба щільніше скористатися пристроєм, щоб зробити правильні висновки.

На даний момент можу сказати, що смартфон вийшов великий, важкий, але дуже якісний. Як я раніше писав, на мою думку, подібні гаджети повинні бути компактними і зручними в обігу, на те вони і «розкладачки»: не для того, щоб перетворюватися на планшет, а для того, щоб комфортно користуватися однією рукою.

З технічного погляду питань немає. Фішки з Ultra Spectrum Camera поки що не зрозумів, але заява цікава.

Час роботи, найімовірніше, буде невеликим. Власне, як і в інших фліподібних.

Ну і знову упираємося у вартість. Все, що буде дорожче за 100 000 рублів, не підходить, оскільки тут і зараз від 70 000 рублів можна купити Samsung Galaxy Z Flip3. Тобто в 1,5-2 рази дешевше, ніж просить Huawei за свій P50 Pocket.

З таким смартфоном потрібно давати в подарунок щось дуже дороге. Наприклад, у Німеччині пропонують FreeBuds Pro, туристичний ваучер та преміум-підписку на 3 місяці Adidas Runtastic.

Доповнено після релізу: «Новий доладний смартфон HUAWEI P50 Pocket Premium Edition (12 ГБ +512 ГБ) у відтінку «Розкішне золото» буде доступний до замовлення з 8 лютого в офіційному інтернет-магазині HUAWEI; при оформленні замовлення в подарунок пропонується розумний годинник HUAWEI WATCH 3 Pro.
Рекомендована роздрібна ціна смартфона складе 129999 рублів »

Чекаю на вас у коментарях: що ви думаєте про новинку, як вам вартість?