Почався новий навчальний рік, народ потягнувся з дач та південь додому, знову робота з документами: доповіді, реферати, презентації, заяви та інші важливі папери. Можна поміняти старий принтер на новий або купити хороший МФУ.

Влітку цього року до мене прибув багатофункціональний пристрій (якщо хто не в курсі, МФУ – це техніка, що включає принтер, сканер, копір і навіть факс) – Huawei PixLab X1. Обійти його я не міг.

По-перше, це Huawei. Куди ми без нього нарешті – годувальник, надає техніку на огляд. По-друге, досить цікавий зразок з високою швидкістю друку, причому як класичним — по дроту, так і по Wi-Fi, і віддалено. По-третє, – криза пристроїв.

Щодо останнього моменту. Я тут провів невеликий аналіз МФУ та принтерів у Росії. Дійшов висновку, що вибір насправді невеликий. Якщо впорядкувати техніку за критеріями “лазерний”, “мфу”, “адекватний бренд”, то виявиться, що подібних апаратів – раз-два і влаштувався. Ну або доведеться купувати щось від 35 000 рублів.

До речі, лідером із продажу та пропозицій потенційним покупцям є китайський виробник Pantum. У який агрегатор товарів не глянеш – скрізь пропонують саме Pantum, а потім уже Canon, HP, Xerox, Brother і так далі.

До речі, мій домашній лазерний БФП – японський Brother. Працює вже понад 7 років. Колись купував апарат за 5 000 рублів, сьогодні його ціна – понад 25 000 рублів. Натомість картриджі доступні та недорогі.

І ось тут варто сказати, що картридж F-1500 для Huawei PixLab X1 знайти не так просто. У звичних крамницях його немає. На AliExpress продається приблизно за 3500 рублів. А сам МФУ Huawei сьогодні можна взяти за 20 000 рублів.

Основні характеристики

 • Розмір (В x Ш x Г): 367 мм (В) × 320 мм (Ш) × 288 мм (Г)
 • Вага: близько 9,450 кг.
 • Режим друку: лазерний
 • Тип друку: чорно-білий
 • Час друку першої сторінки: ≦ 8,5 с (якщо принтер готовий до друку)
 • Швидкість друку (ч/б або кольоровий друк): до 28 сторінок за хвилину
 • Дозвіл друку: 600 x 600 пікселів на дюйм.
 • Висока якість: 1200 x 600 пікселів на дюйм.
 • Автоматичний двосторонній друк: підтримується
 • Друк за допомогою підключення до бездротової мережі: підтримується
 • Друк за допомогою підключення по провідній мережі: підтримується
 • Друк за допомогою підключення кабелю USB: підтримується
 • Віддалений друк: підтримується
 • Рекомендований обсяг друку на місяць: 200–2500 сторінок
 • Робочий цикл за місяць: 20 000 сторінок
 • Швидкість копіювання: 28 копій на хвилину (1-на-n, 600 точок на дюйм)
 • Порти: USB-B (USB 2.0) x 1, Ethernet 10/100M х 1
 • Bluetooth: 5.0
 • Wi-Fi: IEEE 802.11 b/g/n
 • Інші порти: NFC
 • Витратні матеріали: оригінальний блок фотобарабану HUAWEI X-15000.
 • Заміна тонер-картриджа: оригінальний тонер-картридж HUAWEI F-1500.
 • Лоток для паперу: 150 сторінок
 • Вихідний лоток: 50 сторінок
 • Вага паперу: 60-105 г/м²
 • Розмір паперу: A4, B5 JIS, A5 (SEF), B6 ​​JIS (SEF), A6

Комплект поставки

 1. Принтер (з встановленим блоком фотобарабану та тонер-картриджем)
 2. Кабель для підключення до джерела живлення
 3. USB-кабель
 4. Короткий посібник користувача
 5. Гарантійний талон

Зовнішній вигляд

Це класичне БФП. Такі пристрої відносно великі і важкі, як правило, квадратної або прямокутної форми, з отвором для паперу спереду і кришкою для сканування зверху.

У цьому випадку мені дістався апарат у білому кольорі. Габарити – 367х320х288 мм, важить 9.5 кг. У мене він чудово вмістився на столі. Важливий момент, на який варто звернути увагу, якщо ви розміщуєте гаджет близько до стіни, тобто він перебуватиме до неї впритул тильною частиною. Справа в тому, що лоток з папером виходить за межі корпусу пристрою приблизно на 6 см, а ззаду стирчить силовий кабель на 7 см, тому загальна глибина становить 37 мм.

Для мене це досить актуально, оскільки принтер знаходиться у шафі, глибина якої обмежена. Знаючи глибину принтера, я спеціально купував і шафу, і полицю із певними габаритами.

Більшість корпусу МФУ зроблена з пластику білого кольору. Якість звичайна, але пристрій не здається бюджетним – цілком добротно, без скрипів, люфту.

З пластику чорного кольору виконано його внутрішню частину. До речі, на фото можна побачити, що нібито на темних ділянках корпусу пилюка. Але це не так, просто такий дивний пластик.

Є апарат і глянцеві елементи, куди без них… Наприклад, сенсорна панель зверху на лицьовій частині. Миттєво покривається пилом та відбитками пальців. Не знаю, що буде з нею через рік дотиків. Я за практичність: матові білі механічні кнопки – все наше!

Елементи на корпусі

Верхня частина доступна для сканування, але прикрита щільною пластиковою кришкою із виїмкою під захоплення. Всередині кришка має білий тонку пластикову підкладку для створення білого фону при скануванні документів.

Кришка, ймовірно, повинна зніматися для сканування книг, але як це реально зробити, ніде не описано (утримується буквально на двох пластинах, що розходяться убік). А загалом, для товстих документів передбачено підняття панелі приблизно на 10 мм. Тобто паспорт або дуже щільний папір туди вміститься із закриттям кришки.

Основну частину верхньої панелі займає сенсорна зона для керування пристроєм.

ліворуч – Велика кнопка Huawei Share. Якщо у вас є апарат з NFC, то можна торкнутися кнопки та завантажити програму Ai Life. Ну і надалі працювати з відправкою документів без використання кабелю.

Праворуч – велика кнопка Start для копіювання. Лівіше – цифровий екран, який показує режими апарата: наприклад, під час відкриття кришки МФУ або вибору кількості копій.

Інші вказувати не стану – назви говорять самі за себе. Я керував МФУ за допомогою Wi-Fi на ПК або відправляв на друк документи безпосередньо зі смартфона.

Під сенсорною зоною є місця для виходу роздрукованого документа. Для того щоб він не звисав і не падав, передбачена телескопічна підніжка. Вона висувається ще на 6 см. Тож і тут будьте уважні з розмірами при втиску МФУ у ваші інтер’єри. Наприклад, у моєму випадку принтер був у шафі, і з висунутою підніжкою дверцята не зачинялися. Власне, вона не закривається навіть із використанням мого рідного принтера: просто під час друку дверцята завжди відчинені.

Справа на корпусі є малопомітна механічна кнопка. Її натискання призводить до відкриття нижньої частини корпусу для доступу до картриджа та барабана. У механізму є чітка фіксація у верхньому положенні, як капот в автомобілі.

Крім того, можна відкрити широку лицьову панель для доступу до картриджа. Тобто перший випадок є важливим для заміни барабана, а другий — для легкого доступу до картриджа.

Щоб його замінити, треба лише відкрити заглушку на картриджі: «засув» вліво – відкрити, «засув» вправо – закрити. Далі потягнути він. Легко і просто. Інструкція вказана на внутрішній стороні кришки.

Ще нижче знаходиться піддон з папером. Однак вона не вставляється класичним способом у якийсь відсік, звідки забирається механізмом, а розташовується усередині корпусу.

Вміщує такий лоток 150 сторінок, що цілком достатньо для невеликого офісу або домашнього використання. У моєму дипломному проекті було десь 300 сторінок. Отже, довелося б заправляти двічі. Свого часу друкував на струменевому принтері близько години, та ще й із заміною картриджа!

Зараз на Huawei PixLab X1 можна роздрукувати вже до 5 дипломних проектів за 60 хвилин.

Праворуч та ліворуч на корпусі МФУ знаходяться виїмки, завдяки яким пристрій легко переносити.

На звороті є кнопка живлення, роз’єм для підключення звичайного кабелю живлення (такий, як для ПК, моніторів і так далі). Справа – RJ45 та USB-Type B. У коментарях можете написати, чому досі використовують саме цей тип роз’єму для МФУ та принтерів.

Тильна панель відкривається, тим самим надаючи доступ до барабана — раптом зам’явся папір.

Робота з Huawei PixLab X1

В основному використовував БФП у парі з ПК. Оскільки кабель USB виявився занадто коротким, я вирішив задіяти Wi-Fi. Зрештою, перед нами сучасний апарат, а дістати довгий кабель ми завжди встигнемо.

При такому з’єднанні необхідно завантажити програмне забезпечення з Мережі. Добре, звичайно, щоб воно знаходилося в самому принтері (у системі Windows принтер виявляється як новий диск, де зберігаються програми та драйвери).

Загалом, на ПК отримав доступ до програми PixLab Series Huawei Print. Якщо що – ось посилання.

Під час друку документів надалі потрібно буде вибирати у налаштуваннях друку Huawei PixLab X1. Коротше кажучи, жодних проблем із підключенням не було.

Якщо ви використовуєте смартфон, на нього треба інсталювати Ai Life. Взагалі, програма корисна, особливо якщо ви часто мучите гаджети Huiwei. Я коннектіл МФУ із Mate Xs 2. На великому екрані це робити дуже зручно.

Налаштування для принтера класичні – жодних одкровень. Звичайні параметри для подібного гаджета.

Виміри швидкості наступні:

 • Сканування ч/б 100 DPI – 10 секунд
 • Сканування ч/б 200 DPI – 12 секунд
 • Сканування ч/б 300 DPI – 15 секунд
 • Сканування ч/б 600 DPI – 25 секунд
 • Сканування кольорове 600 DPI – 55 секунд
Завантажити скан у максимальній якості
 • Друк 75 DPI – 8 секунд
 • Друк 100 DPI – 9 секунд
 • Друк 300 DPI – 8 секунд
 • Друк у режимі економії тонера (перша сторінка) – 4 секунди (підготовка – 9 секунд).
 • Друк у режимі економії тонера (наступні сторінки) – 2.4 секунди на сторінку, або приблизно 25 сторінок на хвилину.

Як ви помітили, дозвіл жодним чином не вплинув на швидкість друку. Одна секунда – похибка. У режимі економії тонера якість картинки майже не страждає (друк стає трохи світлішим). У моєму Brother такий режим перетворює текст на мазню, особливо якщо там є шрифт менше 10-го. МФУ Huawei PixLab X1 здатний видавати текст розміром 4-5 легко. Шпаргалки можна друкувати!

Максимальна роздільна здатність сканування – 9921х14031 піксель. Якість відмінна, але на 80-100% збільшенні вже йдуть невеликі спотворення з погляду різкості.

Загалом мені сподобалися якість друку, її швидкість. Хоча останній параметр важливий у якихось особливих ситуаціях, наприклад, при терміновому друку великої кількості документів: той самий диплом, реферат, курсовий проект тощо. Але ще раз повторюся, що в домашніх умовах навіть 15 сторінок за хвилину цілком достатньо.

Враження

Колись давно існувало золоте правило при покупці принтера: обов’язково звертай увагу на вартість та доступність чорнила! Принтер може коштувати дорого, але витратні матеріали легко дістати у найближчому магазині за копійки.

З Huawei PixLab X1 ситуація така собі, відверто кажучи. В даний момент картридж F-1500 можна купити хіба що на AliExpress (я знайшов тут).

Поблукавши по форумах і відгуках в магазинах, натикався на ті самі моменти:

– Принтер класний – треба брати!

— Лежить без діла, бо не можу купити картридж.

Напевно, згодом ситуація виправиться, ну а поки найкраще купити чорнило про запас. З досвіду можу сказати, що для домашніх справ 1500 сторінок вистачить на два роки, якщо не більше.

А от якщо ви щасливий студент, то треба брати апарат, який видає не менше ніж 5000 сторінок.

Підсумую. Був би радий рекомендувати пристрій до покупки, але зупиняє ситуація із заміною картриджа. Втім, якщо вам нескладно замовляти картриджі за 3500 рублів з AliExpress – в дорогу, Huawei PixLab X1 за 20 000 рублів – цікаве МФУ.

Конкуренти:

 • Pantum M6507. Коштує близько 12 000 рублів. Найпопулярніша модель. Друкує 22 сторінки за хвилину, 1200х1200 DPI, є Wi-Fi. Картридж коштує 3600 рублів (ресурс – 1600 сторінок).
 • Brother DCP-1602R. Коштує 25 000 рублів. Цим я користуюся. Надійний. Немає Wi-Fi. Картриджі коштують близько 500-700 рублів (ресурс – 1500 сторінок).
 • HP LaserJet Pro MFP M28w. Коштує 26 000 рублів за версію з Wi-Fi. Друк 18 сторінок за хвилину. Картридж коштує 4000 рублів (ресурс – 1000 сторінок).

Якими МФУ чи принтерами користуєтеся ви, скільки коштує заправка чи картриджі, яка витрата в середньому?