Вітання.

У минулому міститься багато історій, які з різних причин не можна було розповісти. Мобільні телефони стали предметом колекціонування для багатьох людей, причому особливий інтерес представляють зразки, які ніколи не потрапляли до серії, і залишилися прототипами. Колекціонери полюють на них, а ми можемо подивитися, які пристрої створювали компанії, але так і не випустили на ринок.

Упевнений, що ви пам’ятаєте модель Nokia 6700 Classic: металевий корпус, який чимось нагадує 8000-ю серію, яка завжди сприймалася як безумовний флагман, про такі апарати багато хто мріяв. Майже ніхто не знає, що цей апарат планував продовження — слайдер.

Лев, який колекціонує унікальні телефони, написав нам замітку про цей апарат. Він має робочий прототип, а також дамми, останній — це макет апарату, який можна покрутити в руках, повнорозмірна модель без начинки. На фотографіях у тексті можна побачити як один, так і інший.

Щоб не рвати нитку розповіді, передам слово Леву, а сам дам кілька коментарів після тексту. Поїхали!


Nokia 6700 Classic по праву вважається одним з найцікавіших і найвідоміших моноблоків фінської компанії. Апарат увібрав як відмінну для того часу технологічну начинку, так і прекрасну екстер’єрну частину, що дозволяло отримати основні відчуття від 8XXX серії, але за безсумнівно більш гуманною ціною. Враховуючи вищезгадане, не дивно, що свого часу девайс став бестселером і навіть через багато років все ще перебуває достатня кількість його шанувальників як серед фанатів компанії Nokia, які досі використовують 6700 Classic як другий апарат, так і серед серйозних колекціонерів, які продовжують шукати та купувати ці моделі у вигляді SWAP варіацій або нових юнітів за дуже солідну ціну.

Nokia 6700 Classic є фічефоном на базі S40 6-го видання. Це дуже швидкий і чуйний апарат, який технічно володіє всім основним флагманським функціоналом телефонів Nokia тих років. У даній нотатці я не ставив собі за мету докладно розбирати всі основні характеристики цього апарату, тому охочі освіжити в пам’яті всі хардварні/софтварні нюанси цієї моделі можуть прочитати хороший огляд апарата на Mobile-Review:

Єдине, що, мабуть, можна відзначити щодо технічної частини, — це відсутність 3,5 мм аудіоджека. Для того часу не найприємніша особливість, оскільки тоді (персоналізоване) прослуховування музики через дротові навушники було єдиним прийнятним варіантом відтворення аудіомедія в адекватній якості. Хороші Bluetooth-стереогарнітури у вільному продажу на ринку зустрічалися не так часто, коштували досить дорого і взагалі були набагато менш поширені, якщо порівнювати з поширеністю умовних AirPods/Buds та інших TWS-навушників у наш час. Тож відсутність цього стандартного для багатьох аудіороз’єму явно була не найпривабливішим моментом, хоча й не зовсім критичною, оскільки певною мірою компенсувалося комплектною MicroUSB-гарнітурою. Інше питання, що у разі її поломки знайти їй заміну було складніше та дорожче, ніж просто придбати сумісні 3,5 мм навушники. В огляді на нашому сайті цей нюанс не був якось особливо торкнувся, тому він згаданий тут окремо, щоб показати, що апарат все ж мав не тільки виключно сильні сторони, але й деякі вузькі місця. Втім, вступних даних про те, чому цей фічефон став дуже успішним як для самої компанії, так і для фанатів її пристроїв, вже достатньо.

Ми ж тут зібралися через невеликий огляд зовсім іншого апарату, що в свою чергу є тезкою моделі Classic, але у виконанні Slide. Так що згадати класичний моноблок, з якого почався вихід апаратів під індексом 6700, явно коштувало для повнішого сприйняття моделі, що розглядається сьогодні. А розглянути тут є що. 🙂

Рітейловий Nokia 6700 Slide, що вийшов на ринок майже через рік після релізу Nokia 6700 Classic, був цілком непогано прийнятий публікою. Як мінімум це був уже не фічефон, а повноцінний смартфон на базі Symbian S60v3 OS9.3, що було безперечним плюсом, тому що дуже сильно розширювало можливості апарату на тлі його тезки, що базується на Series 40. Апарат був цілком пристойним у всіх аспектах Однак позиціонувався як смартфон середнього сегмента, а не як апарат середньо-високого рівня (ближче швидше до високого), яким був оригінальний Nokia 6700 Classic. Рітейловий 6700 Slide аналогічно класиці містив у своєму екстер’єрі металеві елементи, але, щоправда, вже менш преміальні — матовий алюміній проти полірованої (у деяких випадках матової) сталі. Цифрова клавіатура стала пластиковою, а не у вигляді єдиної сталевої пластини з нанесеними на неї лазерним гравіюванням символами. Також у Slide-апарата були відсутні клавіші бічного регулювання гучності, що було не найсуттєвішим мінусом, але все ж і не найприємнішою деталлю, що погіршує загальну ергономіку.

Єдиним істотним «залізним» плюсом була наявність стандартного аудіороз’єму, але й тут позитивний момент був дещо змащений – 2,5 мм замість повноцінного 3,5 мм аудіоджека. Хоча все одно краще, ніж рішення, яке використовується в моделі Classic. В іншому ж загальний дизайн апарату став більш незграбним у порівнянні з його моноблочним тезкою. І загалом у цих двох апаратів у плані їхнього екстер’єру фактично немає загальних елементів. За підсумками багато фанатів класичного 6700 задалися цілком логічним питанням, а яке взагалі відношення цей смартфон має до індексу 6700. Відповідь тут цілком очікувана – ніяка. Slide, що дістався до рітейлу 6700, не має жодного відношення до своєї класичної версії і початково розроблявся під зовсім іншим індексом. Наскільки я пам’ятаю з приватних інтерв’ю, отриманих мною від інженерів Nokia, які свого часу працювали над цією моделлю, її комерційним індексом мала стати назва Nokia 6780 Slide. До речі, за аналогією з ще одним скасованим S60v3 смартфоном Nokia 6770 Slide, інформацію про який (разом із фотографіями) я публікував у групі Nokia Collectors раніше.

Свою ж підсумкову назву рітейловий 6700 Slide отримав у зв’язку зі скасуванням виходу оригінального Nokia 6700 Slide (RM-560), який планувався до випуску на комерційний ринок у третьому кварталі 2009 року як повноцінне нативне розширення модельного ряду під індексом 6700. вирішено присвоїти девайсу, що не мав нічого спільного з моделлю 6700 Classic. Зроблено це було з метою підвищення продажів даного смартфона, бо індекс 6700 вже був на слуху і Classic-апарат мав дуже значні продажі в розряді ритейлу. Тим самим обраний індекс позитивно впливав на виручку, що генерується Slide-апаратом Nokia.

Вихідний Nokia 6700 Slide (RM-560) представляв собою логічне продовження дизайну Nokia 6700 Classic, але виконане у форм-факторі слайдера. При погляді на цей фічефон відразу видно безліч подібних елементів, що ріднять ці два апарати: фактично це весь основний екстер’єр і використовувані матеріали – переважно полірована сталь. У технічному плані 6700 Slide (RM-560) представляв із себе майже точну копію Nokia 6260 Slide, що вийшов у рітейловий продаж (не для всіх регіонів) наприкінці 2008 року. Відмінності між моделями були мінімальними. По залізниці: 6260 Slide комплектувався батареєю BL-5F 950 мАг, 6700 Slide ж був забезпечений BL-5CT ємністю 1050 мАг. У плані ПЗ: 6700 Slide (RM-560) представляв собою фактично повну копію 6260 Slide — S40 6-го видання, але, природно, вже з усіма латками, що є як мінімум на другий квартал 2009 року, з усіма супутніми встановленими сервісами ( та їх оновленнями) з тих, що розвивала/просувала Nokia на той момент. Тому для більш докладного сприйняття девайсу в хардварно/софтварному плані знову буде доречно навести огляд з нашого сайту, але в даному випадку вже на 6260 Slide, який Nokia використовувала як референс при створенні 6700 Slide (RM-560), звичайно, з урахуванням HW /SW нюансів, зазначених вище.

В цілому, це, мабуть, всі основні моменти, якими мені хотілося б поділитися щодо цієї моделі. Наскільки я можу припустити, скасування її масового виробництва пов’язана з досить складним технічним виконанням, високою BOM (Bill Of Materials) вартістю та помірним продажем Nokia 6260 Slide, коли при виборі з девайсів, що мають схожу вартість, покупці воліли купувати пристрій S60 замість фічефона на S40 , оскільки можливості Symbian-смартфона давали найбільш багатий досвід користувача. Особливо враховуючи той факт, що в той час S60v3 у редакції OS9.3 FP2 була вже більш ніж стабільною та чуйною ОС, за швидкістю роботи цілком порівнянною з кращими фічефонами на базі S40 6-го видання, але при цьому, як і згадано вище, пропонуючи незрівнянно ширші мультимедійні можливості за таку ціну.

PS

На цьому моменті вже можна було б закінчити цей матеріал, але, мабуть, можна озвучити ще один додатковий цікавий факт: як мінімум напрацювання з RM-560 у плані його екстер’єрних рішень явно не канули в Лету. У майбутньому після скасування апарата Nokia використала деякі його візуальні риси при створенні своєї Symbian S^3 моделі Nokia C6-01. З деяких ракурсів у цьому апараті можна побачити спадщину Nokia 6700 Slide (RM-560).

  • vk.com/Symbian_Zone
  • vk.com/Nokia_Collectors
  • Dirk Dagger

Ельдар Муртазін. Чудова історія, ви не знаходите? Дозволю собі кілька коментарів, які додадуть до неї деталей. У 2009 році Nokia хотіла створювати слайдери для всіх своїх знакових моделей (6700 була саме такою і давала відмінний продаж, приносила прибуток). Причина залучення до створення слайдерів – активність з боку Samsung, цей форм-фактор став виграшним, і в Nokia хотіли дати свою відповідь.

У модельному ряду варіація Nokia 6700 Slide планувалася за ціною на 100 євро/долара більшою, ніж звичайний 6700 Classic. Висока вартість не була серйозним обмеженням, але компанія зробила ставку на Symbian-смартфони та поступово відмовлялася від кнопкових апаратів. Плюс на полицях магазинів залишалася Nokia 8600 Luna, модель була відхідною, але її потрібно було продавати. Вихід Nokia 6700 Slide за наявності Luna був безглуздою витівкою, апарати канібалізували продажі один одного. Цікаво, що розробка Nokia 6700 Slide стартувала на початку 2008 року, через пару місяців після Nokia 6700 Classic. У той час розробка кнопкових телефонів йшла від 12 до 16 місяців, терміни для Nokia нормальні і при цьому сильно поступаються Samsung, де вони становили від 8 до 14 місяців.

У виробництві телефонів завжди є багато «якщо». Так, якби Luna стала успішною моделлю і не залишалася на полицях, з’явилося місце для нової Nokia 6700 Slide. Якби смартфони трохи затрималися у розвитку, то вихід цієї моделі було б виправдано. Якби технологія не затрималася так сильно, оскільки виправляли недоліки моделі Classic, то доля могла скластися інакше. Але все сталося так, як сталося.