Вітання.

Люди діляться на ощадливих та раціональних, а також тих, хто просто купує річ, яка сподобалася, і потім на своєму прикладі вивчає всі підводні камені. У дитинстві у нас вдома була скринька, в якій зберігався старий наручний годинник, якийсь вийшли з ладу, якийсь вийшли з моди. Масивні корпуси з металу, покриття, що стерлося від використання протягом багатьох років, щербинки на корпусі, які з’їдали хромування. Дивитись на цей годинник було цікаво, по ньому легко вгадувалися епохи та країни. Радянські годинники легко було впізнати досить масивними корпусами, навіть у жіночих моделях. Швейцарські відрізнялися тонким профілем та певною витонченістю. Можливо, тоді у мене приховано з’явилася любов до годинника, і якийсь час я набував моделей, які мені сподобалися, поки не з’явився розумний годинник.

З розумним годинником стався певний казус, вони дуже зручні як зовнішній пульт управління вашим смартфоном, а останній став центром нашого життя, сподіваюся, що лише цифровий. Часто телефон знаходиться в одній кімнаті, а годинник приймає дзвінок і показує, що потрібно відповісти або, навпаки, відхилити дзвінок спамерів. Повідомлення, підрахунок числа кроків, пульс і навіть тиск – все це сучасний розумний годинник, не кажучи вже про вимірювання сну та тренувань, якого вистачає більшості людей, які не займаються спортом професійно.

Популярність розумних годинників не викликає сумнівів, ви можете побачити їх навколо себе, вони стали тим аксесуаром, який використовують майже всі люди. Вибір на перший погляд великий, можна зупинитися на безлічі моделей різного розміру та форми. Власники iPhone зазвичай дивляться на Apple Watch, невеликий прямокутний шматочок електроніки, в якому немає жодної краплі естетики звичайного годинника.

Інший форм-фактор, що став популярним, це годинник з круглим циферблатом, їх випускають різні компанії, є моделі спортивні, є ті, що більші і масивніші і підійдуть як чоловікам, так і жінкам. Годинник як аксесуар став демократичним, його носять під костюм і зі светром, в останню чергу звертаючи увагу на дизайн і вартість. Точніше, та різноманітність дизайну, що була колись, пішла в нікуди, тепер ми вибираємо чорний екран, на який можна поставити свій циферблат.

Вартість розумного годинника варіюється в широких параметрах, безвісні компанії пропонують їх за кілька тисяч рублів, імениті бренди просять від 20 тисяч і вище. Традиційно найдорожча пропозиція від Apple, у той час як розумний годинник від Samsung коштує помітно менше і при цьому вміє значно більше — так само, як у смартфонах.

Незліченну кількість разів, коли мене запитували про те, який годинник купити, я завжди відповідав приблизно те саме, описував алгоритм вибору. Потрібно визначитися, як довго ви захочете користуватися годинником, розраховувати потрібно як мінімум п’ять років. Звичайно, ви можете відмовитися від годинника раніше, якщо вони морально застаріють, просто виникне втома від них. Моральне старіння ніхто не скасовував, але зазвичай це заміна шила на мило.

При виборі розумного годинника та оцінки їх терміну життя потрібно дивитися на наступні параметри:

  • оновлення софту від виробника;
  • матеріали корпусу;
  • легкість заміни акумулятора у майбутньому;
  • наявність змінних ремінців.

Почнемо з останнього пункту, а саме ремінця. При постійному носінні годинника ремінець починає стиратися незалежно від того, з якого матеріалу він зроблений. Метал покривається подряпинами, і якщо він пофарбований, то фарба може облазити. Важливо звернути увагу, щоб ремінці були універсальними, тобто ви могли використовувати як рідні від виробника (вони зазвичай помітно дорожчі), так і сторонні. Ставтеся до ремінця як до витратного матеріалу, також пам’ятайте, що з його допомогою можна легко освіжити свій годинник. І, можливо, це дасть їм друге життя у ваших очах. Ремінців існують тисячі на будь-який смак та колір.

Важливо, що силіконові ремінці можуть “потіти” при зберіганні, покриваються липким шаром, таким чином вони руйнуються з часом. При щоденному використанні цього не відбувається, тому що на них потрапляє волога, а от якщо ви покладете годинник або ремінець у ящик столу, то через рік виявите на них наліт. Ремінець від цього, звичайно, не зруйнується, але відмивати його доведеться.

Основною фізичною проблемою стає випадкове падіння годинника, коли ви можете пошкодити екран, рідше корпус. Багато за аналогією зі смартфонами намагаються “захистити” екран годинника і наклеюють на нього захисну плівку. Як на мене, так цього можна уникнути, якщо правильно вибирати годинник із нормальним, якісним склом (не пластиком, що покривається подряпинами, і не мінеральним склом, яке так само швидко покривається потертостями). Я противник захисної плівки на екрані годинника, вона точно не потрібна для правильно обраної моделі.

Теоретично розбити можна що завгодно, але на практиці зробити це часто не так просто. Тьху-тьху, в моєму випадку жодний годинник не розбився за весь час використання. Є вм’ятини на корпусі Galaxy Watch3 (у мене версія з титану), але вони незначні, хоча годинник летів майже з двох метрів на бетонну підлогу.

При виборі годинника вам потрібно зрозуміти, як часто виробник оновлює софт і наскільки для вас це важливо. Наприклад, мене влаштовують усі функції, що я отримую із коробки, сторонній софт мені не потрібен. Оновлення приносять додаткові можливості, покращують ті чи інші алгоритми роботи, але це вдруге за великим рахунком. Важливіше те, як виглядають годинники і наскільки вони хороші у повсякденному використанні.

Вартість непоганого розумного годинника порівнянна сьогодні з механічним годинником швейцарських виробників, але якщо механіка вічна, то розумний годинник зав’язаний на час життя акумулятора. У перші два роки ємність батареї розумного годинника падає в середньому на 20-25%, що не так критично, користуватися ними можна. Звичайно, якщо у вас Apple Watch, то це стане недоліком, вони працюють один світловий день у більшості випадків, і падіння ємності батареї на 25% змусить вас заряджати їх перед відходом до сну або вранці (що не дасть вимірювати, як ви спите) . Важливий параметр – скільки працює годинник від однієї зарядки, на це варто орієнтуватися при виборі.

Але про що мало хто думає, так це про наявність такої послуги, як заміна акумулятора. Чим поширеніша у вас модель, тим більше шансів, що ви зможете замінити батарею через кілька років. І це важливо, оскільки акумулятор – це витратний матеріал. Наприклад, в Galaxy S3 Frontier нещодавно замінив батарейку, обійшлося все в 1.5 тисячі рублів (500 рублів батарея, 1 000 рублів робота). Годинникам шість років, а вони отримали щонайменше ще п’ять років роботи, до того ж батарея тепер спокійно тягне до тижня! Новий акумулятор більше за ємністю.

На старих годинниках Amazfit замінити батарейку складніше, знайти такий сервіс не вдалося, так що вони вирушають на полицю як нагадування про колишнє. Чим більше виробник і чим більше пристроїв він продав, тим у майбутньому простіше буде замінити акумулятор, ринок підлаштовується під попит.

Мені чужа ідея того, що розумний годинник потрібно змінювати раз на кілька років, у них немає такого розвитку функцій для більшості людей, щоб замінювати один годинник на інший. По-хорошому, термін життя розумного годинника повинен бути 5-10 років, тоді вартість володіння виправдає себе на всі сто відсотків. Звичайно, можна купувати недорогий годинник і змінювати його час від часу, але годинник — дуже особистий аксесуар, і хочеться, щоб вони були класними, чи не так? Тому замість покупки аби яких годин варто все-таки накопичити на ті, що вам дійсно подобаються, і не гнатися за дешевизною.

У розумному годиннику, на жаль, зустрічається заводський шлюб, особливо йому схильні Apple Watch. У таких годинників часто з часом видавлює екран.

Джерело: discussions.apple.com

Звичайно ж, це відбувається не у всіх годинників, тут все залежить від вашого невдачі. Зазвичай це трапляється після закінчення гарантії, здувається батарея. У деяких країнах закони про захист споживачів такі, що Apple ремонтує годинник безкоштовно, оскільки це брак комплектуючих (як варіант, у Великій Британії гарантія на шлюб виробника до шести років), але в більшості країн вам просто відмовлять у безкоштовному ремонті. Тому варто подумати, що в даному випадку вам доведеться оплачувати ремонт (відсоток такого шлюбу досить великий, не десятки відсотків, але тільки в Росії перевищує 6% кількості проданих годин).

Цей текст не про вибір розумного годинника, у нас виходив текст про те, як це зробити правильно, він практично не втратив своєї актуальності і сьогодні.

Питання при виборі розумного годинника, як мені бачиться, звучить просто — розраховуйте, що ви купуєте його на довгий термін. Прискіпливо оцініть, наскільки вам подобається дизайн тієї чи іншої моделі, далі подумайте, яким смартфоном, платформою ви користуватиметеся найближчими роками. І вже потім робіть свій вибір. Але точно не потрібно боятися того, що ви зламаєте екран і захищати його. А заміна батареї має бути для вас рутинним завданням, якщо ви правильно на березі вибрали виробника. Сподіваюся, що мої роздуми допоможуть вам не помилитись із вибором.