
Примітка: для підбору процесорів під відеокарту створено попередню статтю.
В даний час не існує еталонного алгоритму підбору поєднання процесора та відеокарти, тому вибірка здійснюється за отриманим експериментальним шляхом правилом, згідно якого немає сенсу купувати відеокарти, індекс продуктивності яких за даними videocardbenchmark.net вище 150% індексу продуктивності процесорів за даними cpubenchmark.net, так як майже гарантовано це будуть витрачені даремно гроші і FPS у багатьох іграх упиратиметься у продуктивність процесора, а можливості відеокарти не будуть задіяні на повну силу.
Для спрощення пошуку потрібних процесорів вони відсортовані за алфавітом та розбиті на 2 списки – актуальних процесорів, які в даний час є у продажу (підбір відеокарти для нового комп’ютера) та всіх процесорів 2009-2022 років, включаючи як деякі найновіші моделі, яких поки що немає у продажу, так і дуже старі моделі, яких давно вже немає у продажу (підбір відеокарти для нового комп’ютера чи модернізації старого). Так як розробники ноутбуків при проектуванні обов’язково враховують індекси продуктивності процесорів та відеокарт, дані про них не включені в таблицю. Індекс продуктивності процесорів зазначений у списку у дужках, індекс продуктивності графічних процесорів відеокарт вказано у таблиці у графі “Тест”. У таблиці чіпів відеокарт є тільки ті моделі, які доступні в даний час у продажу.
Рекомендується пізніше переглянути статтю про вибір комп’ютера, де підібрані оптимальні конфігурації для різних цінових категорій, а також статті про вибір відеокарт та процесорів, в яких визначені конкретні моделі, які мають найвище поєднання продуктивності, ціни та очікуваної надійності.
Таблиця сумісності процесор/відеокарти
(оновлено 03.02.2022 р.)