Таблиця сумісності відеокарти/процесори

Підбір CPU GPU

З якими процесорами відеокарта розкриє свій потенціал? У цій статті в один клік можна зробити вибір сучасних процесорів під відеокарту, рекомендується використовувати ці дані при покупці нового комп’ютера

Примітка: для підбору відеокарт під процесор створено таку статтю.

Необхідно відразу помітити, що не існує еталонного алгоритму підбору відповідності відеокарти та процесора, тому вибірка здійснюється за отриманим досвідченим шляхом правилом, згідно з яким в даний час індекс продуктивності процесорів за даними cpubenchmark.net повинен бути не нижче 60% індексу продуктивності відеокарт за даними videocardbenchmark. net. Як показують експерименти, використання потужніших процесорів від мінімально рекомендованих майже не дає жодного ефекту, а більш-менш відчутний приріст FPS спостерігається лише в дуже рідкісних процесорозалежних іграх.

Моделі у списку чіпів відеокарт та таблиці процесорів – тільки актуальні і є у продажу в даний час, вони розташовані за зростанням продуктивності – від слабких до потужніших. Дані про мобільні процесори та відеокарти відсутні, тому що розробники ноутбуків обов’язково враховують їх індекси продуктивності при проектуванні. Індекс продуктивності чіпів відеокарт вказано у списку у дужках, індекс продуктивності процесорів вказано у таблиці у графі “Тест”.

Рекомендується звернути увагу на статті про вибір відеокарт та процесорів, в яких вже визначені моделі, що мають найвище поєднання продуктивності, ціни та очікуваної надійності, а також на статтю про вибір комп’ютера, в якій підібрано оптимальні конфігурації для різних цінових категорій.

Таблиця сумісності відеокарти/процесори

(оновлено 01.02.2022 р.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *