Кросовер GAC GS8 – перша модель китайського автовиробника, з якою він “увірвався” на російський ринок наприкінці 2019 року. Плани у компанії були грандіозні, вони навіть залучили як бренд-посольника музиканта Василя Вакуленка, більше відомого як Баста, а на федеральних каналах крутилася реклама автомобіля за його участю. Але після яскравого старту амбіцій у китайців поменшало, черги за автомобілями не вишиковувалися, так що GAC на нашому ринку плавно пішов у тінь, ставши хоч і повноцінним, але не найяскравішим гравцем у Росії. Навіть у поточних реаліях автовиробник не намагається нарощувати темп, повільно розширюючи дилерську мережу, яка на сьогодні налічує 18 центрів у найбільших містах країни, а модельний ряд лише восени 2022 року поповнився третьою моделлю.

Зовнішньо GAC GS8 виглядає досить цікаво і брутально, що, можливо, правильно для даного класу автомобілів. На мій погляд, дизайнери GAC Motor при створенні моделі надихалися американськими та японськими кросоверами, причому не найновішими. В той час, як більшість виробників зараз пропонують моделі з плавними лініями кузова, GAC має більш рубані форми, за рахунок яких навіть виглядає більше, ніж є насправді.

З одного боку, хочеться сказати, що GS8 – це збірка кліше, а з іншого – дивишся на нього, і начебто є в ньому власний стиль та дизайн. Ось актуальні задні світлодіодні ліхтарі з красивим оформленням у вигляді тунелів, не перевантажена і навіть легка для такої машини корми, начебто потужний і брутальний капот з великою вертикально поставленою решіткою, але тут цікава багаторівнева світлодіодна оптика, що перетікає на верхню частину кузова. До речі, матричні фари автомобіля досить непогані, дають яскравий і сконцентрований пучок, але б’ють більше по верху. У результаті мені дизайн GAC GS8 навіть сподобався, є в ньому певна особливість, яка привертає увагу, але, думаю, знайдеться чимало і тих, на кого він не справить належного враження.

А ось з дизайну інтер’єру можу сказати однозначно, це зліпок з Infiniti, причому тих, старих, до впровадження японцями двоекранного рішення Infiniti Intouch. Тут ми бачимо ту ж фішку з округлою передньою панеллю з плавним переходом на двері, те ж рішення з трохи втопленим в консоль екраном медіасистеми, по краях від якого розташовуються вертикальні повітропроводи, а нижче йде скупчення апаратних клавіш. Ні, звичайно, китайці не перенесли сюди салон японського автомобіля один на один, але запозичили концепцію та основні елементи оформлення. Нічого поганого про інтер’єр GS8 сказати не можна, виглядає він симпатично, єдине, вже пахне нафталіном з цією безліччю кнопочок, інтегрованим в панель дисплеєм, безглуздими пластиковими панелями під дерево і панеллю приладів з марним кольоровим екраном по центру.

За матеріалами та якістю складання GAC GS8, в цілому, непоганий. Верхня частина передньої панелі та віконної лінії дверей прикривають накладки з м’якого пластику, нижче вже велика кількість жорсткого дубового пластику, але не найгіршого за якістю. По центру виробник пустив пластикову лінію з фактурою під шкіру, приємну візуально, щоправда, над нею зроблено декоративні вставки під дерево, які виглядають не дуже (зазначу, що на рідному ринку автомобіль доступний і з планками зі шпону). Карти дверей обшиті приємною на дотик та якісною шкірою, як, втім, і сидіння автомобіля. Зі складання якихось питань до моделі не виникає, навіть на нашому вже втомленому тестовому GS8 з 50 000 км пробігу в салоні нічого не рипіло і не люфтило, а матеріали в цілому виглядали ще досить непогано.

За кермом кросовера з комфортом влаштується людина практично будь-якого зростання і комплекції, єдине, що високі водії звернуть увагу на коротку подушку. Крісла м’які, але профіль непоганий, хоча не вистачає яскраво вираженої бічної підтримки. Передні сидіння з електрорегулювання положення, у водійського додатково є регулювання поперекового підпору, а також пам’ять положень для трьох осіб. В цілому, в GS8 можна без побоювання вирушати в тривалу подорож, тому що в його кріслах ви не швидко втомлюватиметеся.

Огляд з водійського сидіння не викликає питань, стійки досить тонкі, та ще й зсунуті назад, дзеркала великі, та й через салонне дзеркало все добре видно. Непогано було б отримати повноцінну систему моніторингу сліпих зон, але її тут немає, є тільки якесь проміжне рішення, про яке — нижче.

Ззаду місця дуже багато, сам за собою зі зростанням 187 см я сідаю абсолютно вільно, за бажання, думаю, можна і нога на ногу сісти. Над головою також простір, навіть незважаючи на наявність величезного панорамного даху з автоматичним люком у його передній частині. Панорама привносить дуже багато світла в салон, так що навіть у похмурий день усередині світліший і приємніший. Дитині за мною також вільно, кріплення Isofix розташовуються по краях дивана, але традиційно для китайців вони заховані між подушками.

Так, говорячи про простір у салоні, я мав на увазі використання кросовера в п’ятимісному варіанті, але він у нас семимісний, так що можна зрушити диван вперед і розкласти з багажника два додаткові місця на гальорці. Місця на третьому ряді небагато, підійдуть вони хіба що дітям, та й тим, які можуть уже їздити без крісел, бо Isofix там немає. До того ж, використовуючи третій ряд сидінь, не хотілося б, але доведеться потіснити пасажирів на середньому ряду, тобто мені, наприклад, буде вже некомфортно. Пролізти на третій ряд також буде простіше дітям, оскільки отвір відкривається порівняно невеликий, а другий ряд сидінь тільки зсувається і відкидає спинки, але не піднімає подушку.

Якщо не використовувати третій ряд сидінь, то у нас виходить величезний багажник на 860 літрів (дані під стелю), що дуже добре. З розкладеними сидіннями місця залишається небагато, але під кілька середніх пакетів з покупками цілком вистачить. Двері багажного відділення у нас з електроприводом, можливістю її безконтактного відкриття помахом ноги під бампером, але відкривається/закривається вона болісно довго, навіть хочеться допомогти їй, щоб прискорити процес.

Медіасистема в GS8 йде з 10-дюймовим сенсорним екраном, досить чуйним, непоганим за яскравістю та контрастністю, але з низькою роздільною здатністю. Система вміє працювати з музикою, відео, дзвінками, звичайно, є в ній радіо, а через неї можна здійснювати деякі налаштування по автомобілю. Вбудованої навігації в нашій країні для GS8 немає, як немає підтримки Android Auto і Apple CarPlay, а також дублювання екрану. При цьому система ще й не відрізняється швидкістю роботи, у деяких моментах вона помітно пригальмовує. Керувати медіасистемою пропонується з сенсорного екрана, але на центральній консолі є частина клавіш, що належать до неї, а також ручка регулювання гучності.

Підключення телефонів до системи Bluetooth відбувається швидко, але під час роботи з’єднання іноді відвалюється і відбувається перепідключення. І також відзначу не зовсім коректний імпорт контактів, по дорозі інколи втрачаються імена з телефонної книги. Працювати зі списками дзвінків та контактами можна лише з основного екрана. Гучний зв’язок чудовий, тут питань немає.

Для підзарядки пристроїв у кросовері є два USB-A роз’єми в передній частині, один у відкритому доступі і ще один у підлокітнику, а також у відкритому доступі великий майданчик з бездротовою зарядкою за стандартом Qi. Для пасажирів ззаду доступний лише один USB, але при цьому є стандартна розетка на 220В. Заряджаються сучасні гаджети від бортової мережі нешвидко, тому є сенс використовувати спеціальні адаптери.

Приладова панель GAC GS8 класична, а між приладами вписаний великий 7-дюймовий кольоровий дисплей. Екран не має особливого навантаження, оскільки дозволяє лише дивитися дані бортового комп’ютера. Навіть температуру за бортом не вивели на постійній основі, а залишили на окремому екрані, до якого ще треба дістатися. Єдина користь від такого великого дисплея полягає в тому, що на нього можна вивести показання спідометра в цифровому вигляді, так як аналоговий прилад має дрібну і розмітку, що погано читається.

Асистентів водія у кросовері за сучасними мірками небагато. У нашій комплектації був звичайний круїз-контроль із кнопками управління на спицях кермового колеса. Також були парктроніки по колу та камера 360, остання з досить посередньою за якістю картинкою. Була й якась подоба помічника при паркуванні, але лише у вигляді інформаційного. Під час паркування ви виставляєте на екрані віртуальну мітку, яка буде для вас орієнтиром. Специфічна та не дуже зрозуміла опція. Як і говорив вище, системи моніторингу сліпих зон в автомобілі немає, є лише так званий помічник під час перебудови, який активує камеру на правому дзеркалі та виводить із неї картинку на екран під час включення поворотника направо. Також не зовсім зрозуміла функція, яку, щоправда, можна вимкнути.

Що стосується комфортних опцій, автомобіль пропонує нам тризонний клімат-контроль, який працює дуже непогано в автоматичному режимі. Єдине, що варто одразу відключити автоматичний режим рециркуляції повітря, тому що автомобіль надто зловживає ним, що призводить до запітніння скла. Управління кліматом лягає на великі кнопки, які об’єднані в окремий блок, а з незручностей відзначу лише здвоєну клавішу регулювання температури, яка набагато краща за управління з сенсорного екрану, але гірша навіть невелика ручка. Для пасажирів ззаду є свій блок управління клімат-контролем з окремим екраном. І також у нас доступний трирівневий підігрів і вентиляція передніх сидінь, а також обігрів кермового колеса з виділеною клавішою активації на самій “бублику”.

Підвіска автомобіля практично ідеально справляється з більшістю нерівностей, повністю гасячи дрібні вибоїни, а в салон передаючи наїзд лише на великі виступи/вибоїни з гострими краями, і це робить вона якось пружно. Щодо шумоізоляції до GS8 також немає питань, що в місті, що на трасі в ньому досить тихо і можна, не підвищуючи голоси, розмовляти навіть із пасажирами на гальорці.

У Росії кросовер GAC GS8 пропонується тільки з одним дволітровим чотирициліндровим турбованим бензиновим двигуном GAC Motor 320T другого покоління потужністю 190 к.с. Він йде у зв’язці тільки з автоматичною шестиступінчастою коробкою передач Aisin третього покоління та переднім чи повним приводом. Зв’язка двигуна-коробка у такого автомобіля налаштована непогано, хоча при різкому прискоренні автомат і замислюється на частки секунди. Потужності двигуна вистачає як для міста, так і для вільного обгону на трасі, а коробка працює здебільшого рівно і без ривків. В управлінні GAC GS8 відчувається великим позашляховиком, кермо не відрізняється гостротою, радіус розвороту великий, а в поворотах є відчутні крени. Але тут і зрозуміло, виробник дав нам комфорт у русі, що позначилося на керованості. Для когось це може стати неприємним моментом, але якщо розглядати кросовер як автомобіль для сім’ї, то, мабуть, це не так і погано.

За даними виробника, дорожній просвіт у кросовера 200 мм, що добре, але повноцінним позашляховиком його назвати все одно не вийде, тому що для складних умов є лише чотири режими руху для різних покриттів, де все контролює електроніка та помічник при спуску з гори. Але якщо без фанатизму, загалом, на GS8 можна з’їхати з дороги.

Витрата палива, на мій погляд, у GS8 зависока, у мене вийшло 12 літрів у змішаному режимі руху, і це ще не в морози. Але хоч заправляти кросовер можна 92-м бензином.

Що стосується безпеки, у всіх комплектаціях GS8 оснащується передніми та бічними подушками, а також шторками безпеки у передній та задній частині салону. Краш-тест за системою С-NCAP автомобіль пройшов на 5 зірок із 5.

На сьогодні в Росії кросовер доступний за ціною від 2789000 рублів, це за молодшу модифікацію з переднім приводом, а ось топовий GAC GS8 оцінюється вже в 3589000 рублів.