Виробник не пропонує нам абсолютно новий продукт, але деякі цікаві зміни в рестайлінгу все ж таки присутні.
Тест Haval F7. Великий, гарний… китайський
За даними «АВТОСТАТ» у лютому 2020 року китайські автовиробники реалізували в Росії 3208 нових автомобілів, що на 35,9% вище результату річної давності. Лідером серед виробників із Піднебесної став бренд Haval.
За перші два місяці цього року, Haval продали 6 738 нових автомобілів у нашій країні, що робить марку лідером продажів серед китайських автовиробників. А кросовер Haval F7 входить до п’ятірки найпопулярніших китайських автомобілів у Росії. Зараз динаміка продажів змінилася на гірший бік, у момент сильних коливань курсу рубля ціни на машини кинулися вгору, але після стабілізації курсу та його відкату до лютневих значень ніхто особливо не поспішає переписувати цінники. Китайські автовиробники намагаються зараз залучити клієнтів у салони різними акціями та знижками, повернулися бонуси за трейд-ін, знову з’явилися пільгові автокредити із субсидіями виробників, але все одно справи поки що особливо не йдуть, надто висока ціна відлякує клієнтів.
Як уже писав в анонсі до матеріалу, оновлена модель Haval F7 2022 модельного року – це не зовсім новий автомобіль, так легкий рестайлінг, хоча і тут є деякі цікаві зміни.
Зовнішність кросовера змінили трохи, F7 все такий же симпатичний і навіть, можна сказати, європейський автомобіль, чимось схожий на Jaguar F-Pace. Від свого попередника новинка спереду відрізняється іншою, збільшеною за розмірами та з іншою формою решіткою радіатора, зміненими протитуманними фарами та бампером. Позаду відмінності лише у формі бампера і розташування світловідбиваючих елементів, які тепер поставили вертикально. Шкода, що в прес-парку нам дістався автомобіль у чорному кольорі, який з’їдає всі дизайнерські рішення, і ми не бачимо до ладу всіх граней і переходів на кузові, які покликані підкреслити зовнішню привабливість моделі.
У салоні видимих змін більше, ніж зовні, а перше, що впадає у вічі, це великий 12.3-дюймовий дисплей (у попередника він 9 дюймів), який тепер не інтегрований в передню панель, як раніше, а є окремим елементом і виглядає цілком гармонійно . Також на себе звертають увагу і нові декоративні вставки, але тут, звичайно, дуже на любителя, тому що пластикові елементи просто обтягнуті плівкою, і це видно неозброєним оком. Посівши за кермо, відразу бачиш віртуальну панель приладів, яка замінила класичні прилади (залишилися лише для початкової комплектації), причому в нашому випадку це був просто прямокутний 7-дюймовий дисплей, вписаний в неї, але в топової комплектації буде саме повноцінна цифрова приладка. Трохи бентежать вставки на дверних панелях, вище за підлокітники, які тепер виконані з якогось поролону, благо хоч у вічі вони особливо не впадають. В іншому ж салон залишився без змін, тут складна архітектура передньої панелі, м’який пластик у верхній частині салону та дубовий дешевий відразу нижче за лінію погляду. Є елементи, обтягнуті штучною шкірою, включаючи боковини центрального тунелю та не аляпісті фейкові рядки вгорі пластикової накладки передньої панелі.
Суботня кава №198
Налийте чашку підбадьорливої суботньої кави і познайомтеся з новинами тижня. Xiaomi 12 Lite показали на фото, Poco представила ігровий смартфон, Huawei випускає ще один складний апарат, а в мережі з’явилися ціни на нову передплату PlayStation Plus.
Тест Suzuki Jimny. Маленький, та віддалений
Четверте покоління Suzuki Jimny, на відміну від третього, не отримало більше плавних ліній кузова, автомобіль став…
Огляд ігрової гарнітури SteelSeries Arctis Prime
Дополнительные накладки на чашки и премиальные динамики в проводной игровой гарнитуре, или немного о том, почему Steel Series решили добавить в серию Arctis наушники не с номером, а c приставкой Prime.
Прорахунки в ергономіці нікуди не поділися, симпатичний джойстик АКПП так само виконаний з глянсового пластику, який швидко покривається подряпинами, а задумавшись і поклавши руку на нього, ви легко і невимушено перейдете на нейтральну передачу. Незважаючи на наявність окремого блоку клімат-контролю, основні часто використовувані органи його управління так само приховані в надрах меню, і отримати доступ до них можна лише з екрана. Зрізане знизу і візуально привабливе кермо з внутрішньої частини позбавлене виїмки під хват, так що рука зісковзує з нього, коли ви прокручуєте бублик. Підсклянники перед центральним підлокітником, який так і норовить при кожному невдалому жесті з’їхати вперед, залишилися на своїх місцях, що незручно. А на додаток зазначу, що в оновленому Haval F7 помітив момент із легкими задніми дверима,
Враження від посадки за кермом не змінилися в рестайлінгу, тут виробник нічого не змінював. На вигляд красиві і ґрунтовні передні крісла, по суті, виявляються надто м’якими, в них просто провалюєшся при посадці, а в тривалій поїздці швидко починаєш втомлюватися. Людям, у яких проблеми зі спиною, я взагалі не заздрю. Подушка могла б бути достовірнішою, регулювання поперекового підпору здійснюється лише в одній площині, але хоч є розвинена бічна підтримка. Регулювання керма по вильоту рослим водіям не вистачить, доведеться або присунутися ближче, що зовсім незручно, або їздити з витягнутими руками. Хоча люди середнього зросту і нижчі у кросовері розмістяться з комфортом.

Крісло водія обладнане електрорегулюваннями, а передньому пасажиру залишили лише механічні налаштування. Огляд з місця водія цілком пристойна, стійки середні за розміром, але мають оптимальний нахил і не перекривають огляд. Бічні дзеркала досить великі, і по них легко орієнтуватися, але моніторингу сліпих зон немає, хоча на рідному китайському ринку опція і присутня, у нас же є тільки заглушки всередині салону. Орієнтуватися по салонному дзеркалу заважає дуже маленьке і високо розташоване заднє скло.
До посадки-висадки що спереду, що позаду особливих питань немає, тішить, що двері повністю закривають пороги, які, у свою чергу, залишаються чистими. Сам за собою зі зростанням 187 см сідаю не сказати, що прямо вальяжно, але досить вільно, обмаль місця залишається для колін, але запас, хоч і маленький, є. Над головою також простір, і це незважаючи на величезний панорамний дах з автоматичним люком у його передній частині. А нахил спинки заднього дивана можна регулювати у трьох фіксованих положеннях. Кріплення Isofix заховані в надрах подушок заднього дивана, так що з установкою дитячого крісла доведеться трохи попотіти.
Об’єм багажного відділення не змінився і становить ті самі 723 літри. А з розкладеними спинками заднього дивана, які складаються тільки із салону за допомогою не найзручніших тканинних петель, утворюючи практично рівну підлогу, можна отримати вже 1443 літри корисного простору. У підпіллі багажного відділення ховається докатка, яка з’їдає корисне місце. Так, електропривод дверей багажника в оновлений Haval F7 все ще не завезли, так що закривати та відкривати його доведеться вручну.
Медіасистема автомобіля отримала не тільки новий великий 12.3-дюймовий сенсорний дисплей з досить високою роздільною здатністю, але й нове більш зрозуміле та зручне меню. До речі, відставлений екран став ближчим до водія, так що для роботи з ним не треба тягтися до нього, як раніше. Якість IPS-дисплея на хорошому рівні, він не сліпне на сонці, а олеофобне покриття на ньому дуже якісне. Швидкість роботи медіасистеми не надто висока, але сильних пригальмовувань немає. В цілому, система цілком звичайна для китайських автомобілів, з можливістю перегляду відео та прослуховування музики із зовнішніх джерел, причому те й інше можливо навіть на ходу. Своєї навігації тут немає, але доступ до Apple CarPlay, який працює без збоїв, але тільки по дроту. З якихось дивних причин на перших машинах не активували Android Auto,
Підключення телефонів по Bluetooth, як і в дорестайлінгу, відбувається іноді з помилками, але після кількох спроб система все ж таки підхоплює і iPhone, і апарати на Android. Гучний зв’язок працює не найкращим чином, явно не вистачає чутливості мікрофона. Приємним нововведенням став доступ до останніх викликів одразу з екрана панелі приладів. Тільки ось дивно, що після натискання кнопки відповіді на виклик на кермі телефонна книга відкривається лише на основному екрані медіасистеми, а щоб зайти у виклики на панелі приладів, треба переходити в певний пункт меню за допомогою інших клавіш. Ну і засмучує, що дані по вхідному дзвінку йдуть тільки на основний дисплей і не дублюються на панелі приладів.
Для підзарядки гаджетів в автомобілі передбачено чотири роз’єми USB-A. Два знаходяться на нижньому ярусі центральної консолі, там є досить великий майданчик під гаджети. Таке розташування не найзручніше, тому що з місця водія доступ до ніші утруднений. З іншого боку, можна вивести кабель на верхній ярус і згодом вже не лазити зайвий раз вниз. Ще один роз’єм USB знаходиться на корпусі салонного дзеркала з боку пасажира, він зручний для підключення реєстраторів і радар-детекторів, які мають такий тип підключення, а ви позбавляєтеся від проводів, що висять в салоні. І ще один USB доступний для пасажирів позаду. Заряджаються сучасні гаджети від бортової мережі автомобіля досить швидко, тому відпадає необхідність використання окремих зарядок.
На верхній частині центральної консолі, прямо під блоком клімат-контролю, розмістився зручний великий майданчик із бездротовою зарядкою за стандартом Qi. Зарядка працює ідеально, що iPhone, що Pixel в оригінальних чохлах, відразу починали заряджатися на ній, і жодного разу не відбувалося збою в цій процедурі.
Гид покупателя. Сравниваем iPhone 13 Pro и Samsung Galaxy S22. Какой флагман лучше?
Два флагмана, два мира, столь сильно различающихся. Насколько модель Pro от Apple дороже и насколько слабее, чем Galaxy S22, а главное, в чем. Разбираемся.
Обзор Huawei P50 Pocket. Часть 1. Про удобство использования и экран
Первая и на данный момент лучшая топовая «раскладушка» с гибким экраном от Huawei…
HP EliteBook 855 G8: корпоративный боец
Встроенный LTE-модем, экран с защитой от подглядываний SureView и тачпад с трекпойнтом.
Як уже писав вище, в нашому автомобілі приладова панель була віртуальною, у вигляді 7-дюймового дисплея, який прикритий вигнутим склом, що трохи блискуче на яскравому сонці. Приладова панель має три види відображення інформації, теми змінюються безпосередньо з панелі приладів, але тільки на стоянці. На цифровій приладці можна вивести дані по роботі круїз-контролю, список останніх викликів, дані про працюючу радіостанцію або трек, що грає, а також тут відображаються дані з бортового комп’ютера.
Асистентів водія в нашому автомобілі було небагато, більшість помічників доступна лише в топовій комплектації. У нас був звичайний круїз-контроль, парктроніки по колу і камера кругового огляду. Камера в оновленому Haval F7 класна, вона дає якісну картинку за будь-якого освітлення, а візуальна інформація з парктроників відображається там же на основному екрані. Причому зручно, що автомобіль навіть вказує відстань до об’єкта в сантиметрах, так що можна легко паркуватися навіть у найменших просторах. У меню налаштувань можна також увімкнути спрацювання камер при включенні поворотників, така невелика допомога з додатковим оглядом під час маневру.
Що стосується комфортних опцій, то в автомобілі з’явилися повний обігрів лобового скла, вентиляція сидіння водія, а бачок омивача збільшився з 2.3 літра (за що користувачі лаяли дорестайлінгову модель) до 4.5 літрів. Також у нас є трирівневий підігрів передніх сидінь, прогріваються і спинка, і подушка, обігрів кермового колеса з кнопкою на самій бублику, а також дворівневий роздільний обігрів заднього дивана. Клімат-контроль тепер повноцінний двозонний, працює він в автоматичному режимі непогано, але в перехідний період навесні, коли в тіні холодно, а на сонці занадто жарко, доводиться регулювати температуру вручну на 0.5-1 градус. І ось тут ми підходимо до незручного моменту, що основна частина опцій клімату прихована в меню і доступна лише з екрана. А там у нас і регулювання температури, і вентиляція/обігрів сидінь, і обігрів лобового скла. Причому якщо у вас на екран виведено меню автомобіля, то отримати доступ до цих опцій можна досить швидко, але якщо активований Apple CarPlay, то для виклику екрана доведеться діяти неочевидно. Викликати жестом потрібний екран не вдасться, щоб дістатися до налаштувань клімату, треба натиснути на апаратну кнопку із зображенням сидіння, що розташовується ближче до пасажира, і тільки тоді ви зможете, наприклад, відрегулювати температуру. Причому інтерфейс тут досить специфічний, із дрібними іконками, і не завжди на ходу можна швидко щось зробити. Викликати жестом потрібний екран не вдасться, щоб дістатися до налаштувань клімату, треба натиснути на апаратну кнопку із зображенням сидіння, що розташовується ближче до пасажира, і тільки тоді ви зможете, наприклад, відрегулювати температуру. Причому інтерфейс тут досить специфічний, із дрібними іконками, і не завжди на ходу можна швидко щось зробити. Викликати жестом потрібний екран не вдасться, щоб дістатися до налаштувань клімату, треба натиснути на апаратну кнопку із зображенням сидіння, що розташовується ближче до пасажира, і тільки тоді ви зможете, наприклад, відрегулювати температуру. Причому інтерфейс тут досить специфічний, із дрібними іконками, і не завжди на ходу можна швидко щось зробити.
За комфортом автомобіль досить неоднозначний. До підвіски питань особливих немає, вона досить коректно відпрацьовує більшу частину нерівностей, хоча на грубих стиках або вибоїнах з гострими краями може дуже струсити. А от із шумоізоляцією тут справи не найкраще. На швидкості до салону пробивається багато аеродинамічних шумів, яким акомпанує досить сильний шум з дороги через погано ізольовані арки. У місті трохи краще, але все одно і в цьому випадку в салоні є постійний шум. Звичайно, дилери марки з радістю запропонують вам додаткову шумоізоляцію, у них це практично основна додаткова опція, але все ж таки хотілося б, щоб виробник трохи краще попрацював над шумкою.
На нашому ринку автомобіль представлений з 1.5-літровим двигуном турбованим потужністю 150 к.с. і мотором 2.0 літра також з турбіною потужністю 190 к.с., обидва варіанти доступні як з переднім, так і з повним приводом. Коробка пропонується лише роботизована семиступінчаста з подвійним зчепленням «мокрого» типу. Інтелектуальний повний привід реалізований рахунок електромагнітної багатодискової муфти NexTrac від компанії BorgWarner.
За замовчуванням момент, що крутить, передається на передню вісь, але в ситуаціях, коли необхідний повний привід, система перекидає його на задню вісь. З окремої кнопки зліва від керма можна перемикатися між переднім і повним приводом.
Півторалітровий двигун забезпечує дуже непогану динаміку автомобіля, а коробка перемикається коректно і без затримок. Цікавий режим «Спорт», який робить автомобіль смиканим, але, на мій погляд, з ним коробка працює навіть плавніше, ніж у стандартному, а педаль газу з загостреною реакцією дозволяє навіть точніше дозувати зусилля. Ось з керуванням не все так гладко, кермо порожне, під час різких маневрів відчувається крихітна затримка в роботі електропідсилювача, та й загалом автомобіль у динамічному режимі веде себе не найкращим чином. Через налаштування можна змінювати зусилля на рульовому колесі, є три доступні профілі, але вони особливо не рятують ситуацію. Кросовер більше підходить для рівномірного та плавного руху, без зайво різких маневрів, ось тут він показує себе дуже непогано.

Рестайлінгової моделі не страшно невелике бездоріжжя, дорожній просвіт 190 мм і повний привід дозволяють без особливого побоювання з’їжджати з дороги. Хоча тут треба розуміти, що це не повноцінний позашляховик, для руху в складних умовах є лише кілька додаткових режимів, у яких електроніка трохи змінює налаштування та помічник при спуску з гори. Витрата палива у тестового автомобіля в змішаному режимі був близько 11.5 літрів на 100 км при заявлених 8.2 літра на сотню, що, на мій погляд, забагато для такого автомобіля. Заправляти Haval F7 рекомендується 95-м, незважаючи на те, що на лючці стоїть інформація про 92-й.
За цінами зараз важко щось точно сказати. Якщо два роки тому за початковий Haval F7 просили близько 1.5 мільйона, то зараз мінімальна ціна, яку я знайшов у мережі за подібний автомобіль, становить уже 2.5 мільйона. За повнопривідний рестайлінговий Haval F7, як у нас на тесті, просять так і трохи більше 3 мільйонів рублів. І це ціни, які мені вдалося подивитися в інтернеті, насправді вони можуть відрізнятися, і боюсь, що у велику сторону.