Перше покоління компактного міського кросовера Lexus NX дебютувало у 2014 році, а його продаж у Росії стартував у 2015 році. За 7 років присутності на ринку преміальний кросовер придбало 45 000 наших співвітчизників, що є дуже пристойним результатом для даного сегменту. Про минуле покоління автомобіля ми розповідали у 2020 році, можете освіжити у пам’яті:

Друге покоління Lexus NX було представлене влітку 2021 року, у нас виходив матеріал по слідах онлайн-презентації моделі:

І ось через 7 місяців після прем’єри новинка нарешті фізично дісталася нашого ринку, а ми на запрошення виробника вирушили в Ростов-на-Дону, щоб протестувати автомобіль.

Перше, що хотілося б відзначити: незважаючи на спільні з попередником риси, новинка стала виглядати цікавіше, брутальнішою і візуально більшою. Основні зміни у дизайні, на які зверне увагу навіть необізнаний користувач, сконцентрувалися на кормі автомобіля. Ззаду нас зустрічають L-подібні ліхтарі, які поєднує активна світлодіодна смуга. Також тут ми тепер бачимо розгонистий напис Lexus замість звичного логотипу. Як сказали представники бренду, таким чином виробник вирішив зробити марку більш відомою, хоча, як на мене, логотип японського бренду і без цього знають усі, особливо у нас. Літерне позначення марки доречне для молодих гравців на кшталт Chery Exeed, на яких в аналогічній Lexus стилістиці оформлена назва на багажнику.

Друге покоління кросовера – це не мінорне оновлення, а справді нова модель, побудована на платформі GA-K, 95% деталей у якій абсолютно нові. Також новинка збільшилася в габаритах, це стосується колії, яка додала 35 мм спереду і 55 мм ззаду. А центр ваги став на 20 мм нижче, що позитивно впливає на керованість. Крім того, виробник збільшив на 30% жорсткість кузова, доопрацював підвіску (спереду макферсон, ззаду багатоважільна) та попрацював над гальмами кросовера. Двигуни для NX 250 і NX 350 також пропонуються нові, в першому випадку це атмосферник об’ємом 2.5 л і потужністю 199 к.с., в другому турбований 2.4-літровий мотор потужністю 279 к.с. з моментом, що крутить, 430 Нм. В обох випадках двигуни працюють у зв’язці з восьмиступінчастою автоматичною коробкою передач, але для NX 350 вона трохи модифікована. Обидві версії представлені лише у виконанні з повним приводом, передній буде доступний лише молодшому NX 200, який з’явиться пізніше цього року.

Салон автомобіля змінили суттєво, хоча тут і трапляються елементи, знайомі будь-якому власнику Lexus. З’явилося точкове атмосферне підсвічування з можливістю вибору її колірного оформлення, яке робить салон у ночі привабливішим, хоча їй і не вистачає яскравості, та й контурне підсвічування у «німцях» куди цікавіше. А перед водієм у нас є віртуальна панель приладів, роль якої грає прямокутний дисплей, прикритий вигнутим склом, завдяки якому виглядає вона цілісно і досить цікаво. Для NX 350 доступно три види візуального оформлення приладової панелі, тоді як NX 250 отримав тільки один варіант, до того ж на останній машині мені не вистачало яскравості панелі, вдень вона виглядала темно. Також у нашому випадку автомобілі оснащувалися великим кольоровим проекційним дисплеєм, на якому можна комбінувати дані у зручному для себе форматі. Так, ще новий NX отримав програмовані клавіші на рульовому колесі, до яких можна прив’язати потрібні опції, а при їх торканні на проекції будуть відображатися підказки щодо функцій, доступних зараз на кнопках. Загалом зручно, хоч і незвично. Єдине, що для доступу до деяких розділів на відміну від фіксованих клавіш, тут доведеться виконувати на одне натискання більше.

Центральний екран медіасистеми у другого покоління NX перетікає з козирка панелі приладів. У нашому випадку це була величезна для цього класу автомобілів 14-дюймова сенсорна IPS-панель з високою роздільною здатністю. У початкових комплектаціях буде доступний 9.8-дюймовий дисплей, який у тому ж коробі, звичайно, виглядатиме трохи куце. Але варто відзначити, що не всі 14 дюймів доступні під дані користувача, приблизно третина корисної площі з’їдає фіксована панель з блоком управління кліматичною системою. Сенсорне управління клімат-контролем – не найвдаліше і зручне рішення, благо хоч ручки регулювання температури виробник залишив фізичними. Причому з останніми інженери Lexus надійшли досить цікаво, вони закріпили кільця поверх екрану, а на захоплену область дисплея вивели на постійній основі дані про температуру. Виглядає привабливо, у роботі зручно, а реалізації досить просто.

Друге покоління компактного кросовера отримало і нову операційну систему, яка, за даними виробника, в 3.6 рази швидше за попередню. Від себе зазначу, що японці перемалювали меню, застосували нову, яскравішу і привабливішу колірну палітру в системі і змінили логіку управління, повністю відмовившись від незручних джойстиків і тачпадів на користь повного управління за допомогою сенсорного екрану. Причому екран у NX трохи розгорнутий до водія і встановлений таким чином, що до нього не треба особливо тягнутися і практично до всіх необхідних елементів можна дістати легко. Логіка побудови нової системи цілком зрозуміла з першого знайомства. У ОС відсутня як таке головне меню, проте необхідні розділи вже виведені на лівому краю екрана для швидкого доступу. Також система за замовчуванням вже підтримує платформи Android Auto та Apple CarPlay, остання ще й з можливістю бездротового з’єднання. Крім того, у новій ОС з’явився власний голосовий помічник Lexus, який здатний виконати прості команди водія на кшталт регулювання температури на звернення «Мені холодно/жарко».

Під центральним екраном медіасистеми виробник розмістив у зручному доступі майданчик для бездротової зарядки пристроїв за стандартом Qi. Потужність зарядного пристрою Lexus не розкриває, повідомляє лише, що з її допомогою пристрої заряджатимуться в 1.5 рази швидше, ніж із зарядкою в минулому поколінні. Тут же, внизу центральної консолі, знаходяться два USB роз’єми: Type-C тільки для заряджання та USB-A для заряджання та підключення пристроїв. І куди в 2022 без телематики, так що в новому NX є і віддалений доступ до автомобіля зі смартфона за допомогою Lexus Connected Services. Жаль, але чомусь для нового NX в Росії відсутня можливість онлайн-оновлення системи та карт, так що для встановлення нових даних, мабуть, доведеться їхати до дилера марки.

Приємною несподіванкою виявилося те, що всі комплектації нового покоління Lexus NX отримали пакет систем безпеки Lexus Safety System+. Адже в нього входить чимало корисних електронних помічників на кшталт системи допомоги при проходженні перехресть, системи автоматичного гальмування та об’їзду перешкод та адаптивного круїз-контролю. Останній в автомобілі дуже непоганий, він чітко тримає задану дистанцію, заздалегідь пригальмовує, коли бачить транспорт, що йде попереду, і рівно набирає задану швидкість після гальмування. З цікавих особливостей круїз-контролю зазначу ще й такий момент, що система автомобіля вміє самостійно скидати швидкість на поворотах, збираючи та аналізуючи дані з камер, може зчитувати знаки та пропонує знизити або, навпаки, збільшити швидкість по необхідності, а також вона може автоматично перебудовуватись зі смуги до смуги. Останнє працює з розміткою, включеною поворотником і при відсутності перешкод, які визначає система моніторингу сліпих зон, а спрацьовує автоматичне перебудова на швидкостях від 100 до 140 км/год.

За місткістю друге покоління кросовера неподалік від попередника. Зі зростанням 187 см я можу сісти сам за собою, але впритул, та ще й головою зачіпатиму стелю, хоча хтось нижче зможе цілком комфортно розміститися за мною. Багажник підріс лише на 20 літрів, і тепер його обсяг становить 520 літрів, що загалом для міського кросовера цілком непогано. Двері багажного відділення, звичайно, з електроприводом, до того ж виробник зазначає, що привід працює швидше, ніж у минулому поколінні кросовера.

Говорячи про двері, варто сказати і про нові електромеханічні замки в NX, завдяки яким зовнішні ручки втратили рухомі елементи. При першому відкритті мозок трохи ламається, тому що чекаєш на якийсь зворотний зв’язок від ручки, а її немає. Усередині все простіше, треба просто натиснути на ручку, і двері відчиняться, причому якщо система автомобіля розпізнає об’єкт поруч того ж велосипедиста, то вона заблокує можливість відкриття до моменту, поки перешкода не зникне. Напевно, вас цікавить, як бути з такими замками, якщо раптом у кросовері сів акумулятор. Звичайно, виробник передбачив цей момент, зовні в цьому випадку автомобіль можна відкрити за допомогою ключа, а щоб вийти, треба буде двічі потягнути на себе ручку.

За матеріалами в салоні до NX немає жодних питань, принаймні в топових комплектаціях. Тут у нас багато натуральної та штучної шкіри, здебільшого м’який пластик, і куди вже без глянсового чорного пластику. Передні крісла в наших автомобілях були з повним пакетом електрорегулювань, вони досить непогані, з правильним профілем, з яскраво вираженою бічною підтримкою в модифікаціях F Sport і трохи плоскі в інших випадках. Загалом, за час тесту я не відчув особливого дискомфорту ні в одних, ні в інших сидіннях, навіть на довгих перегонах не було бажання скоріше вийти і розім’ятися.

За динамікою тут безперечно цікавіша версія NX 350, але так як з великою ймовірністю наші співвітчизники звернуть свою увагу швидше на NX 250, то не акцентуватимемо увагу на старшій моделі. Скажу тільки, що 350-а має непоганий підхоплення з низів, добре реагує на натискання акселератора, швидко переключаючись на потрібну передачу, і їй вистачає потужності для вільного обгону на трасі, хоча звук двигуна у неї досить специфічний.

В цілому ж, і NX 250 виявився дуже непоганий, хоча на низьких швидкостях коробка у нього іноді посмикує, при обгонах на трасі доводиться сильніше вдавлювати педаль газу в підлогу і чекати частки секунди, поки двигун розкрутиться з характерним звуком, добре помітним в салоні. Але все одно автомобіль став набагато веселішим за свого попередника, який був більш млявим. Новинка динамічніша, управління у неї гостріше, хоча все одно драйву тут немає, тут швидше за витриманий баланс між комфортом і динамікою.

Додатково варто відзначити, що в салоні нового NX стало тихіше, особливо приємно, що на трасі тепер немає таких сильних аеродинамічних шумів, як минулого покоління. Підвіска стала краще обробляти нерівності, вона вже не збирає всю дрібницю з асфальту, а на великих вибоїнах відпрацьовує досить пружно, не допускаючи пробоїв.

Рекомендовані роздрібні ціни на друге покоління Lexus NX стартують з позначки 4106000 рублів, це за NX 250, ціни на NX 200 будуть відомі пізніше. Добре укомплектована, але не топова комплектація 250 обійдеться вже в 4 661 000 рублів, а найдорожча версія NX 350 в комплектації F Sport Luxury буде коштувати 5 895 000 рублів.

Всі фотографії зроблені на Apple iPhone 13 Pro.