Ну ось і до мене потрапив до рук широко розрекламований смартфон Redmi Note 11. Вже не знаю чому, але головна сторінка «Яндекса» рясніє величезним постером даної моделі, а блогери як на підбір випускають ролики про цей пристрій. Мабуть, саме зараз йде ставка на недорогий апарат із приємними технічними параметрами.
Незважаючи на ситуацію в країні, компанія Xiaomi намагається утримувати ціни на відносно адекватному рівні. Наприклад, за версію 4/64 ГБ просять 22 000 рублів. Правда, якщо ви захочете вдвічі більше вбудованої пам’яті, доведеться доплатити 6000 рублів. Чи варто воно того – питання відкрите, тому що смартфон має слот під карту microSD.
Для себе в Redmi Note 11 я виділив:
- Практичний дизайн
- Відмінну ергономіку
- Відмінний екран із підтримкою 90 Гц
- Відмінну автономну роботу
Нагадую, що цей матеріал не є оглядом. Це швидше за невеликий досвід експлуатації, бачення смартфона з іншого боку.
Технічні характеристики
- Процесор: Qualcomm Snapdragon 680 4G (6 нм), Octa-core (4×2.4 GHz Kryo 265 Gold & 4×1.9 GHz Kryo 265 Silver), графіка Adreno 610
- Операційна система: Android 11, оболонка MIUI 13
- Пам’ять: 4 ГБ 64 ГБ | 4 ГБ+128 ГБ, LPDDR4X + UFS2.2, комбінований слот microSD до 1 ТБ
- Екран: 6.43 дюйми, AMOLED, 1080 x 2400 пікселів, щільність точок 409 ppi, яскравість 700 ниток, пікова яскравість 1000 ниток, 90 Гц, Corning Gorilla Glass 3
- Акумулятор: Li-Po 5000 мАг, швидка зарядка 33 Вт, 100% за 60 хвилин
- Камера основна:
- 50 МП, f/1.8, 26mm (ширококутний), 1/2.76″, 0.64µm, PDAF
- 8 МП, f/2.2, 118˚ (ультраширококутний), 1/4″, 1.12µm
- 2 МП, f/2.4, (макро)
- 2 МП, f/2.4, (глибина)
- Запис відео Full HD 30 fps
- Камера фронтальна: 13 МП, f/2.4, (ширококутний), 1/3.1″, 1.12µm
- SIM-картка: 2 Nano-SIM
- Мережа та передача даних: GSM 900/1800/1900, 3G, 4G LTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, A2DP, LE, NFC, ІЧ-порт, USB Type-C 2.0
- Геопозиціонування: A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
- Датчики: сканер відбитка пальця (збоку), акселерометр, гіроскоп, компас, освітлення, віртуальний датчик наближення
- Інше: є роз’єм 3.5 мм, є FM-радіо, є NFC, є стереодинаміки, захист IP53
- Матеріали: Gorilla Glass 3 (спереду), корпус з матового пластику.
- Розміри: 159.9 x 73.9 x 8.1 мм, вага 179 г
- Ціна: від 22 000 рублів за 4/64 ГБ
Зовнішній вигляд
Мені здається, що Redmi Note 11 – це той самий Redmi, який мені настільки сподобався з точки зору зручності використання, що я залишив його на якийсь час як основний смартфон. Хоча на руках були OnePlus 10 Pro, vivo X70 Pro+ та деякі інші більш просунуті в технічному плані гаджети.
Перше, що варто відзначити – товщина корпусу. Незважаючи на наявність акумулятора 5000 мАч, розробники якимось чином змогли зменшити товщину до 8 мм. За нинішніми мірками, це дуже добре.
Друге – вага пристрою. Він тут становить 179 г. Мені здається, що це золота середина: більше вже не так комфортно, а менше здається, ніби у вас в руках іграшка.
Третє – ергономіка. Апарат дійсно зручно тримати в руках, він здається ще тоншим, ніж на папері. У нього в міру похилі тильні грані, але плоскі бічні сторони. Виходить щось подібне до смартфонів компанії Sony. Крім того, тильна поверхня – матова. Причому матеріал не ковзає у долоні. Здається, це норма. Однак той же OnePlus 10 Pro з матовою кришкою чомусь ковзає в руці.

Загалом, Redmi Note 11 – дуже зручний смартфон для повсякденного використання: мій розмір, вага та товщина!
Олеофобне покриття на екрані є, воно непогане, палець ковзає легко. На тильній панелі відбитки майже непомітні.
Датчик наближення
Розробники стверджують, що Redmi Note 11 встановлено віртуальний датчик наближення. Дивне явище, мабуть, економія на сірниках. А можливо, так простіше створювати конструкцію корпусу. До речі, це також можна зарахувати до економії розробки складного будівлі плати.

Особисто у мене проблем із віртуальним датчиком не було. Ні при звичайних дзвінках через стільникову мережу, ні при дзвінках по Telegram або по WhatsApp.
Положення телефону теж не відігравало ролі: хоч вертикально, хоч горизонтально або вгору ногами.
Вібрація
Наскільки я зрозумів, тут немає спеціального моторчика, який відповідав би за вібровіддачу. Проте той, що є у Redmi Note 11, цілком якісний. Скажімо так: подібні двигуни використовуються в середньому сегменті смартфонів.
Якщо ви користуєтеся клавіатурами типу Microsoft SwiftKey, де є налаштування вібрації, реально вибрати оптимальну тактильну віддачу при наборі тексту.

У самій системі вібровіддача обмежена одиничними програмами. Наприклад, у OnePlus 10 Pro або Asus Zenfone 8 тактильна вібровіддача є у всій системі.
Загалом, вібрація не молоточкова, але однозначно краща, ніж у бюджетних смартфонах.
Дисплей
Діагональ екрану Redmi Note 11 особисто для мене оптимальна – це не маленький дисплей, але й не лопата.
З плюсів:
- Матриця AMOLED з насиченими кольорами, високою контрастністю, максимальними кутами огляду
- Підтримка 90 Гц – частота оновлення екрана. Це реально рятувальний «коло» цієї моделі. Без цієї підтримки було б дещо сумно користуватися пристроєм
- Максимальна яскравість близько 650 кд/м2 (я не помітив, що на світлі рівень яскравості підвищується)
З мінусів:
- Як такого режиму AOD тут немає, попри правильний тип матриці. У пошуках потрібної опції (а саме часу увімкнення AOD) перерив все меню телефону. Виявилося, що режим вмикається буквально на 10 секунд. Чого раптом? У вас під капотом акумулятор на 5000 мАч! Мені здається, що це якесь штучне обмеження в системі, щоб розмежовувати між собою пристрої: Xiaomi POCO проти Redmi.
- ШИМ. При яскравості менше, ніж 50%, утворюється ШІМ із коефіцієнтом пульсації близько 70%.

В цілому, якби не відсутність режиму AOD, я сказав би, що дисплей Redmi Note 11 за технічними параметрами вийшов вдалим. Особливо для своєї цінової групи.
Час роботи
Смартфон Redmi Note 11 – однозначний довгожитель! В моїх умовах експлуатації він «живе» дві доби зі свіченням екрану в районі 5-6 годин. Якщо напружувати пристрій по повній програмі протягом дня, світло екрана буде близько 8 годин.
Як правило, середньостатистичний смартфон у моїх умовах показує 4.5 години світіння екрана на автоматичній яскравості. Тож 8 годин – це дуже багато.
Заряджається приблизно за 70 хвилин. Перші 50% акумулятор отримує за 20 хвилин, а потім заряд повільно повзе вгору.
Зв’язок
Жодних питань до якості зв’язку. Пристрій впевнено тримається за мережу. У апарата є два слоти під сім-карти, та ще й окремі під microSD.
Апарат підтримує лише мережу 4G. Відчуваю, що 5G найближчі пару років масштабно не розвиватиметься. Тому вибирати пристрої за цим параметром точно не варто.

З підключенням Wi-Fi теж немає проблем. Версія Bluetooth стара, але апарат без праці працює з бездротовими навушниками всіх брендів.

Позиціонування швидке та досить точне.
А ось NFC у моєму зразку не виявилося. На сайті є інформація, що цей чіп має бути в цій моделі.
З іншого боку, у нашій країні NFC вже неактуальний – краще брати із собою пластикову банківську картку.
Сканер пальця у боковій кнопці дуже зручний. Він плоский, відчувається не як кнопка, бо як майданчик. Розблокування моментальне. До того ж допомагає FaceID за допомогою камери.
Швидкість роботи
І ось тут на мене чекав неприємний сюрприз. Якщо користуватися пристроєм у режимі Lite, то ви не помітите жодних проблем. Але щойно вам знадобиться скористатися багатозадачністю – виникнуть проблеми.
З невідомої мені причини Redmi Note 11 слабо «дружить» з певними програмами: найчастіше, коли відкриваєш якийсь додаток, відбувається його скидання. Приклад: Ви повинні скопіювати дані з WhatsApp/Telegram в електронний лист. Після повторного відкриття листа дані скидаються. Так відбувається не з усіма програмами, але з багатьма.

А ще апарат при інтенсивній роботі починає гальмувати. Причому якщо раніше я лаявся на операційну систему, мовляв, вона лагала, то Redmi Note 11 ніби не вистачає оперативної пам’яті або процесор постійно завантажений зайвою інформацією. Періодично смартфон навіть зависав.
Мабуть, мені трапився не найуспішніший семпл. Але іншого було дано.
Разом:
- Постійно закриває програми у пам’яті
- Періодично гальмує

Камери
Камери Redmi Note 11 – не найсильніша сторона. Якість звичайна, нічим не примітна. Чогось хорошого відзначити не можу: вузький динамічний діапазон, слабка деталізація, мило по кутах під час зйомки на «ширик».

Відео — лише FullHD при 30 к/с. Є електронна стабілізація, яка обробляє файл під час зйомки. Тобто, під час запису відео на екрані смартфона картинка нестабільна. Але на виході виходить більш-менш рівна. Якість примітивна з огляду на те, що зображення трохи збільшується для функціонування електронного «стабу».
Звук мені сподобався: 48 кГц, стерео, 192 Кбіт/с, AAC. Чіткий, дзвінкий, відмінна чутливість.
Фронтальна камера мене порадувала – якість фотографій та відео дуже хороша.
- Оригінали фотографій (zip, 148 МБ) >>>
- Приклад відео (MP4, 148 МБ) >>>
- Приклад відео (MP4, 88 МБ) >>>
- Приклад відео (MP4, 105 МБ) >>>
- Приклад відео (MP4, 63 МБ) >>>
- Приклад відео (MP4, 93 МБ) >>>
- Приклад відео (MP4, 34 МБ) >>>
Про звук
Redmi Note 11 розробники вирішили залишити 3.5 мм. За що їм земний уклін, тому що навушники з цим роз’ємом ще існують і цілком уживаються з TWS.
У цій моделі використовуються два стереодинаміки: один розмовний, інший для гучного зв’язку. І знову великий респект за такий «підгін». Так, якість середня, але за рахунок стерео звук стає більш об’ємним, приємним на слух. Розмовний динамік звучить трохи тихіше. Перевантажень немає.

Величезним позитивним моментом можна вважати підтримку смартфоном усіх актуальних Bluetooth-кодеків: aptX, aptXHD, aptXHD adaptive, aptXHD TWS+, LDAC, LHDC V1/V2/V3/V4, AAC та SBC.
Враження
Із задоволенням користувався Redmi Note 11. Апарат вдався майже за всіма параметрами:
- Приємний дизайн
- Класна ергономіка
- Зручний у використанні
- Практичні матеріали
- Три колірні рішення
- Чудова матриця екрану
- Тривала автономна робота
- Приємна вібровіддача
- Стереодинаміки
- Повний набір Bluetooth-кодеків
- Наявність 3.5 мм, ІЧ-передавача
- Присутність потрійного слота: дві сім-карти та microSD
Трохи збентежили камери. Але для своєї цінової категорії – згодяться.
До недоліків можу віднести:
- Періодичні гальма пристрою
- Відсутність режиму AOD (така опція є, але максимально урізана)
На даний момент ця модель є найкращою в плані ергономіки на мій погляд: відчувається тонкою, відносно легкою, не ковзає в долоні і майже не нагрівається під час навантаження на процесор.

Якщо виробник усуне недоліки, а вони, мабуть, чисто софтові, то я сміливо рекомендуватиму Redmi Note 11 до покупки.