Вибір антени для прийому DVB-T2

Логотип DVB-T2

Цифрове ефірне телебачення формату DVB-T2 активно входить у наше життя, але у багатьох постають питання. Як і чим приймати сигнал DVB-T2? Яку антену краще використовувати для прийому DVB-T2? Чи залишити “польську”? На якій відстані від передавача можливий прийом сигналу та як його покращити? Що краще – вбудований у телевізор тюнер чи окрема приставка?

У статті відповіді на ці та інші питання щодо антен для прийому цифрового сигналу DVB-T2

Кімнатна антена

Кімнатна антена (прийом DVD-T2)

На відстані до 10 км від найслабшого передавача прийом сигналу DVB-T2 можливий практично на будь-яку антену, вставлену в антеневхід тюнера або телевізора, навіть зроблену своїми руками (приклад – наприкінці статті), але для стабільності все ж таки краще придбати недорогу кімнатну антену . На такій відстані її достатньо приблизно направити в бік ретранслятора, щоб отримати надійний стійкий сигнал. У випадку, якщо потужність передавача висока (у всіх великих містах), навіть така проста антена, встановлена ​​на вікні, буде достатньо для стійкого прийому на відстані до 20-40 км в залежності від поверху і наявності перешкод на шляху.

Антена типу “Ворона”

Антена типу = Ворона = (прийом DVD-T2)

На відстані до 30 км від потужного передавача зовнішні антени такого типу чудово справляються із прийомом сигналу DVB-T2. Антена недорога (близько 10 у.о.) і не вимагає точного напрямку у бік ретранслятора, але якщо його потужність невисока або відстань понад 30 км, то краще все ж таки використовувати більш якісну антену.

Антена типу DIPOL (DIP) 19/21-69

Антена Dipol 19/21-69 (прийом DVD-T2)

На відстані до 50 км при висоті установки на рівні 8-9 метрів (середня висота приватного будинку) антена такого типу впевнено забезпечує стійкий прийом, але її необхідно направити на передавальну станцію. Відносно невисока вартість (до 20 у.о.), надійність, довговічність та відмінні характеристики цієї антени роблять її найкращим вибором при віддаленні від передавальної станції до 80-100 км (як є або у зв’язці з підсилювачем)

Посилення слабкого сигналу DVB-T2

Підсилювач для антени (прийом DVD-T2)

У випадку, якщо відстань до ретранслятора 50-100 км або через рельєф тюнеру все одно недостатньо рівня сигналу, в антену DIPOL (DIP) 19/21-69 можна легко встановити звичайну плату підсилювача (як для “польської” антени). Для надійного прийому сигналу DVB-T2 достатньо будь-якої двотранзисторної плати з низьким або середнім коефіцієнтом посилення, так як вони добре піднімають рівень сигналу і при цьому мало шумлять, а ось потужні підсилювачі не рекомендується використовувати, оскільки вони сильно спотворюють сигнал. Наприклад, після підключення плати підсилювача внутрішнього вимірника тюнера сигнал піднявся з нестабільних 10-30% до стабільних 95-98%. Живлення підсилювача антени необхідно включити в налаштуваннях тюнера або телевізора (якщо є така можливість), оскільки на заводських налаштуваннях воно вимкнено. І хоча звичайні підсилювачі для польських антен розраховані на 12В, а тюнера подають на антеневхід 5В, це не заважає підсилювачам нормально працювати на зниженій напрузі.

У більшості телевізорів з внутрішнім тюнером DVB-T2 відсутня можливість подавати напругу на антенний вхід для живлення підсилювача, тому на відстані до ретранслятора більше 50 км необхідно буде придбати окремо блок живлення для підсилювача або використовувати окремий тюнер з вбудованим блоком живлення для антени, наприклад, Strong 8500, 8502 чи аналогічний.

Прийом DVB-T2 на “польську” антену

= Польська = антена (прийом DVD-T2)

Чи можна приймати сигнал DVB-T2 на звичайну “польську” антену? Так, але дуже часто прийом буває неякісним і нестабільним, особливо якщо відстань до ретранслятора більше 30 км. Якщо “польська” антена дісталася у спадок від аналогового телевізора, можна спробувати приймати на ній і DVB-T2 – якщо канали всі знайдені і рівень сигналу стабільний і більше 50%, то купувати іншу антену немає сенсу. Якщо ж рівень сигналу нестабільний і становить 10-40%, краще придбати антену типу DIPOL (DIP) 19/21-69, оскільки за деяких погодних умовах канали пропадатимуть.

Самостійне виготовлення найпростішої антени для DVB-T2

Виготовлення найпростішої антени (прийом DVD-T2)

Виготовити найпростішу антену “своїми руками” дуже легко – необхідно лише відміряти від конектора 15 см антенного кабелю і обрізати його, а потім з обрізаного краю зняти 13 см зовнішньої захисної ізоляції та обплетення, залишивши тільки центральну мідну жилу. Далі за рівнем сигналу тюнера або телевізора визначаємо експериментально оптимальне положення штиря антени, згинаючи його біля антенного входу вліво, вправо, вгору або вниз (залежно від напрямку на станцію, що передає, і поляризації сигналу). Як бачите, виготовити таку антену зможе навіть школяр молодших класів, але стабільна робота можлива лише на відстані максимум 30 км від потужної станції, що передає, а в більшості випадків набагато менше – 5-10 км. Так як ціни на фабричні антени невисокі, а тільки рідкісні найякісніші екземпляри саморобних антен інших типів можуть похвалитися характеристиками, близькими до DIPOL (DIP) 19/21-69, то самостійно виготовляти антену для прийому DVB-T2 на великих відстанях є сенс. зі спортивно-пізнавального інтересу

Leave a Reply

Your email address will not be published.