Вибір бюджетного Wi-Fi роутера, 2022 рік ТОП-5 ціна-якість

Wi-Fi логотип, рівень сигналуЯк вибрати хороший недорогий Wi-Fi роутер для дому чи квартири? Хто виробляє найкращі моделі – Asus, D-Link, Huawei, Netis, Tenda, TP-Link, Xiaomi, ZyXEL (Keenetic) чи хтось інший? Чи є сенс переплачувати за бренд? Вибрати Wi-Fi роутер із внутрішньою або зовнішніми антенами? Яка повинна бути потужність сигналу і на які характеристики слід звернути увагу?

У статті відповіді на ці та інші питання, а в її кінці – моделі найкращих бюджетних Wi-Fi роутерів 2022 року щодо поєднання ціни, характеристик та очікуваної надійності (ціна-якість)

Вибір виробника Wi-Fi роутера

Всі сучасні Wi-Fi роутери – це високоінтегровані пристрої, тому вже з цієї причини вони повинні мати як мінімум задовільну надійність і прийнятну довговічність, а їх апаратна частина повинна виходити з ладу дуже рідко. І хоча загальнодоступна статистика відсутня в Інтернеті, але все ж таки з особистого досвіду та доступної інформації від продавців та Інтернет-провайдерів можна сказати, що не більше 2% від усіх проданих або встановлених пристроїв виходять з ладу протягом першого року роботи з внутрішніх причин, хоча іноді й зустрічаються певні особливості налаштування та експлуатації деяких моделей, які вирішуються лише фахівцями.

У недавньому минулому практично монополістом цього ринку був D-Link, який випускає хорошу техніку за гарною ціною, але пізніше його ґрунтовно потіснив TP-Link, який випускає техніку такої ж або навіть кращої якості та більш солідних технічних характеристик, але за нижчими цінами, хоча останнім часом і йому з’явилися гідні конкуренти у вигляді іменитих чи маловідомих китайців – Huawei, Xiaomi, Netis, Tenda тощо. Солідний важкоатлет ZyXEL має відоме ім’я, трохи завищену ціну і легендарну надійність, яка в даний час знаходиться на звичайному для таких пристроїв рівні. Аналогічна ситуація і з роутерами Asus, які покупці купують, довіряючи надійності бренду, хоч і тут все, як завжди. Маловідомі новачки намагаються опустити ціни на свої пристрої, щоб завоювати свою частку ринку, але зробити це нижче за рівень TP-Link і Netis дуже складно без шкоди для якості або характеристик.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *