Технічні характеристики
Розмір динаміка | 10 мм |
Версія Bluetooth | V 5.0 |
Профіль | AVRCP1.6, A2DP1.3, HFP1.7 |
Підтримувані кодеки | AAC、SBC |
Ємність аккумулятору | 55 мАг |
Зарядний пристрій | 500 мАг |
Управління | Керування здійснюється за допомогою кнопки або програми |
Час відтворення | До 6,5 години від одного заряду (всього 25 годин із зарядним кейсом) Час заряджання: 1,5 години (10-хвилинна зарядка = 1-годинний час прослуховування) |
Розміри | Навушники: Довжина: 32 мм / Ширина: 23 мм / Висота: 24 мм Зарядний чохол: |
Вага | Навушники: 4,4 г Зарядний кейс: 39,2 г |
Комплект поставкі
- Кейс із навушниками
- Амбушюри
- Кабель живлення
- Інструкція
- Гарантійний талон
Вступ
Найчастіше ми розповідаємо про дорогі пристрої, оскільки саме вони збирають максимальну кількість переглядів. Логіка у читачів, швидше за все, така: не зможу купити, то хоча б подивлюся матеріал. І я такі думки цілком поділяю. Сам іноді заходжу на YouTube подивитися на огляди Rolls-Royce та на дворівневі квартири в апартаментах Москва-Сіті.
Сьогодні мова піде про найдешевші навушники бренду Anker. Матеріал буде цікавий виключно тим, хто збирається купувати щось подібне до 2000 рублів. З TWS-пристроями за 1 000 рублів і менше зв’язуватися я б не став – це вже зовсім жорстка економія, яка нічого хорошого не приведе.
Незважаючи на низьку вартість, Anker Soundcore R100 пропонують своїм потенційним користувачам 10 мм аудіодрайвер, бездротовий зв’язок Bluetooth версії 5.0, два мікрофони і пристойний час роботи в районі 7 годин!
Звичайно, вони підтримують звукові кодеки AAC та SBC. У комплекті йдуть додаткові амбушюри та навіть кабель для підключення живлення до футляра.
Вартість вже озвучував – 2000 рублів.
Зовнішній вигляд кейсу
Це класична форма компактної «бочки» з максимально згладженими кутами. Зручний, гладкий і вміщується у будь-якій кишені. Та й важить лише 50 грамів разом із навушниками.

Зроблений кейс із пластику, матеріал глянсовий. У продажу два кольори: білий та чорний.

Складання більш-менш нормальне, але шви все-таки помітні. Для пристрою за 2000 рублів таке припустимо.
Зверху на кришці вигравіруваний логотип – Soundcore.

Знизу – USB-C та кнопка сполучення навушників зі смартфоном. На лицьовій панелі в центрі є ледь помітний індикатор роботи пристрою.

Для зручнішого розкриття кришки дизайнери передбачили невеликий виступ. До речі, таке бачу вперше. Справді продумана річ.

Кришка у закритому стані утримується на магнітах.
Зовнішній вигляд навушників
Кришка відкривається легко і не фіксується у крайньому положенні.

Діставати навушники з їх «гнізд» не завжди зручно через те, що вони виконані з глянсового пластику і не дуже високо висуваються над корпусом. Банально зісковзують пальці.

Складання навушників аналогічне складання кейсу – так собі, помітні шви.

Пристрій компактний і дуже легкий – 4.4 грама.
Форм-фактор – «стебельковий», тобто динамік плюс невеликий циліндрик з акумулятором та мікрофоном усередині. «Стебель» має довжину близько 20 мм. Наприклад, у Huawei freebuds 4 він 30 мм.

Знизу у навушників два контакти для заряду та отвір, де розташований мікрофон.

Зверху – механічна кнопка. За допомогою неї відбувається керування треками та відповідями на дзвінки:
- Два натискання (правий) – плей/пауза;
- Утримання 2 секунди (правий) – наступна композиція;
- Утримання 2 секунди (лівий) – попередня композиція;
- Одне натискання (правий) – гучність більша;
- Один натиск (лівий) – гучність менше;
- Три натискання – перемикання еквалайзера.
І так далі. Докладніше можете прочитати в інструкції.

Посадка
Загалом жодних проблем. Тільки надів — і одразу все село як треба. При активній трясці голови навушники не вилітають. Дискомфорту немає навіть за тривалого носіння.
Коротше кажучи, причепитися нема до чого – чудові навушники для повсякденного носіння.
Про звук
Подробиць для такого роду навушників небагато: 10 мм драйвер, і на цьому все. Немає частотних параметрів. Втім, у навушниках за 2000 рублів, напевно, вони не потрібні, головне, щоб взагалі звук був.
Підключення миттєве: тільки дістали навушники і вони відразу приєдналися до смартфону. В даному випадку я тестував з Asus Zenfone 8. До речі, коннект двох апаратів теж миттєвий.
Можна користуватися як двома пристроями, так і одним, оскільки мікрофони є в обох вухах.
- Гучність. Дуже висока, її вистачає завжди використання навушників. Перевантаження немає. Плавність середня, власне, ви регулюєте від 30% до 80%.
- Сцена. Дуже широка. Інструменти легко визначаються праворуч та ліворуч. Глибина невелика, ширина пристойна.
- Бас. На мій подив, тут дуже глибокий і чистий бас, що не гуде. Мені здавалося, що у таких «пукалках» взагалі не може бути низьких частот. Мінус тільки в подачі – не хльостка, розмазана.
- Вокал. Чудово передається цими навушниками. Чистенько і без спотворень.
- Середина. Ось тут є невеликий провал за частотою.
- Високі. Ще більший провал десь у районі 10 кГц. Починаються спотворення.
Найкраще Anker Soundcore R100 дається популярний жанр музики, в якому присутній мінімум інструментів та звуків. Яскраві приклади: Ваня Дмитрієнко – Венера-Юпітер або Billie Eilish – Bad guy.
Гірше даються навушникам рок та метал. Наприклад, Deep Purple – Child in time звучить, звісно, вкрай примітивно: звуки перетворюються на «кашу», не розбереш, де гітара, де барабани чи клавішні.
В цілому ж, за 2 000 рублів навряд чи можна знайти щось краще щодо якості звучання. Я був надзвичайно здивований. Без причіпок – суперські затички.
Активного шумоподавлення тут немає, але пасивне добре працює за рахунок чіткого прилягання амбушюр до вушної раковини.
Як гарнітура
Відмінно підходять для розмов:
- Дуже швидко підключаються до смартфонів.
- Можна використовувати один навушник.
- Гучність висока, проте не варто підвищувати голос для більш чистої передачі мови. Найкраще говорити тихо.
- Звук якісний, луна немає, електронного голосу теж.
Приклад запису звуку:
Час роботи
Акумулятор у кожному навушнику на 55 мАг, в кейсі – 500 мАг. Щодо типові дані для пристроїв дорожче 5000 рублів.

В моїх умовах на 30%-60% гучності навушники працювали приблизно 6 годин. Можна вичавити і 7, але гучність доведеться знижувати до 20%.
Кейс допоможе підживити батареї приблизно тричі.
Враження
Та тут особливо нема чого говорити. Перед вами пристойні дешеві навушники за 2000 рублів: відмінний бас, непогана середина, хороша передача голосу в режимі гарнітури. Далі – швидке підключення, робота з будь-яким навушником, чудова автономність для цього класу.
Мінуси є. Це кашеподібне звучання складних мелодій і легке навантаження звуку в режимі гарнітури, якщо ви голосно говоритимете.
Вкрай раджу тим, хто хоче купити бюджетну TWS гарнітуру з пристойним звуком та можливістю використання в режимі гарнітури.

За 2500 рублів можна знайти JBL C100TWS. Прості навушники з п’ятьма годинами роботи, але дрібним розміром випромінювача – лише 5.8 мм проти 10 мм у Anker.
Ще дешевше продаються Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2. Але це вже з розряду «бракує грошей – 1 000 рублів – куплю найдоступніші».
А якщо поритися в каталогах онлайн-магазинів, то можна знайти з десяток схожих на Xiaomi навушників за 500 – 1500 рублів. А про AliExpress взагалі мовчу.